Kvasinková infekce, jak se proti ní bránit?

luca83
13. zář 2006

Holky,mate nektera caste infekce? Ja je mam temer kazdy mesic, uz jsem byla i 2x na laparoskopii a stejne se mi porad vraci. Muze to mit nejaky vliv na otehotneni? A co proti tomu delat? Dodruzuji maximalne hygienu, pouzivam bily jogurt, intimni vlozky a nic nepomaha, stejne se zas objevi... ☹

effi
24. únor 2008

Ahojte holky, po cca 7 letech jsem vysadila HA a po pul roce se u me rozjela kvasinkova infekce, priznaky licit nebudu, dobre to znate - proste hruza - svedeni, paleni atd. doktor mi dal nejake masti, ale pomahaly jen chvili a lokalne. Az diky netu jsem se dozvedela co a jak a ted (musim zaklepat) je to uz 3mesice, co se mi neobjevily (predtim kazdy mesic - 4 mesice za sebou) - vse spociva ve zmene stravy - vykaslala jsem se na vsechny masti a omezila jsem veskere cukry na minimum a taky bilou mouku - to je podle me zaklad, zacla jsem jist vice mlecnych vyrobku - kyskou prelity zeleninovy salat, a v dobe kdy jsem zacinala pocitovat paleni, jsem si hned dala bily jogurt na intimku a paleni odeznelo. Samozrejmosti byla kazdodenni pecliva hygiena a vymena tamponu za vlozky. chci rict, ze jsem neprestala sladke jist vubec, prvni mesic jsem cukry zasadne omezila, ted uz bastim jako driv ale davam bacha a snazim se jist vice zelenin a cerealnich vyrobku..

treba to nekomu taky pomuze 😎

effi
24. únor 2008

a jeste jsem zapomnela napsat, ze jsem pila 2x denne kontyhel+kvet hluchavky+repik

zasadne jsem se sprchovala a 1x za mesic jsem si dovolila napustit vanu (protoze to fakt miluju) a do ni jsem si prihodila morskou sul (koupenou v lekarne)

myslim ze mi pomohla kombinace toho vseho - hlavni ale je omezit sladke a bilou mouku - kvasinky jako takove maji svuj domov ve strevech - myslim, ze bez zmeny jidelnicku se to neobejde..

sturnus_vulgaris
25. únor 2008

Jeste bych chtela dodat (ale myslim, ze zbytecne, ze pro vetsinu je to samozrejmost), ze TABU je pouzivani ruznych sprchovych gelu a mydel do intimni oblasti. To by me mozna i dnes, kdy uz bych rekla, ze jsem vice mene cista, taky znova odrovnalo. Specialnich mydel na prcinu je na trhu cela rada, staci si vybrat.

Ad vlozky kontra tampony. Musim rict, ze IMHO jsou tampony lepsi, samozrejme pokud nemate zrovna ten zanet. Mne se totiz zda, ze vetsina vlozek = igelit, a tak se v nich zaparuju. S tampony tento problem jaksi odpada. Ale musi se casto menit, samozrejme. Je to asi na kazde z nas, co ji vic vyhovuje, ale tampony bych neodsuzovala smahem. Kazdopadne, pouzivat vyhradne bavlnene kalhotky, nejlepe takove, ktere jsou cas od casu vyprat i vic jak na 40°. Umele svadecky obklekam jen k jistym ucelum a svlekam tak do hodiny maximálně 🙂.

ilonap
25. únor 2008

Já jsem na kvasinky taky jednu dobu trpěla. Řeším to tak, že si občas udělám výplach přípravkem Tantum Rosalgin. Nejen že mýtí kvasiny, ale působí i jako převence. 😉

dukie
26. únor 2008

Zdravím všechny, přidávám se do diskuze. 🙂

Proti kvasinkám, pokud je to v počátcích, mi pomáhá Gyno-Pevaryl 150 Combipack, jsou tam 3 čípky na zavádění do pochvy večer před spaním a mastička na vnější oblast genitálií a pro partnera. Stojí to cca 200 - 230 Kč, jak kde... levněji vyjdou léky na předpis, ale to zas člověk musí k lékaři. Pravdou je, že jednou jsem to neuhlídala včas a zánět se pořádně rozběhl... a tam už léčba na 3 dny nepomůže, je potřeba to přeléčit pořádně (jednoznačně doporučuji návštěvu lékaře, může udělat výplach pochvy, což moc, moc uleví... a předepíše léky většinou na 7 - 10 dní... a je klid).

Ať už používáte jakékoli masti a mastičky, doporučuji nezapomenout na oblast konečníku, i když s ní nic zvláštního nevyvádíte 😀 , tak se tam ty kvasinky mohou dostat a zůstávat tam a příležitostně putovat zase zpátky do pochvy... 😒

No a taky jsem tu četla o smíšených zánětech... kvasinky a močový měchýř... na to mám doporučení na brusinky, dají se koupit koncentrované v tabletách a obohacené o probiotika a fungují tak společně proti oběma zánětům. Úleva obvykle do 24 hodin. 30 tablet cca 270 Kč... není to levné, zato je to čistě přírodní a ze své zkušenosti mohu říci, že to pomáhá. 🙂 Na závěr doporučení: Pokud se zase začnete cítit dobře, zkuste v užívání brusinek ještě nějakou dobu vydržet. Já jsem ten typ, co si hned za 2 dny myslí, že už je to O.K. a nepotřebuje polykat žádný léky... a pak se do 4 dnů zase nestačím divit... 😒 Takže... vydržet v užívání ještě pár dní poté, co se Vám uleví. 🙂 Moje gynekoložka říkala, že je dokonce fajn brát pak preventivně každý den jednu tabletku (pokud máte močové záněty chronické), že se pak tak snadno nevrací. 🙂

Inu, vzhůru do boje proti hloupým a otravným infekcím! 😀

dna
27. únor 2008

čauky holky, uz dooost dlouho me trapi vytok, tak jako asi kazdou z vas tady. mam asi nejakou smisenou infekci jak povidal pan doktor. napsal mi macmirror complex a čipky...jenže opět mě to zase trápí. zkoušela jsem tedy jogurt bílý...no na to svědění pomohl alee heeh..nic...příští týden by doktor už mel byt v ordinaci, jenze mam menses,ten tyden, takze si to jeste vytrpim a zajdu si tam a doufam, ze uz me konecne prosetri poradnee....mohla bych si koupit fungicidin ale spis to chce čipky masticku a jeste prasky na polykani....rozjetej zanet to jeee:( ale jak vidim, tak vam vsem skoro nic nepomohlo....nechci ve 20 stravit mesic co mesic na gynde :( ted uz jsem treti den bez sladkostí a omezuju tu bílou mouku atd...proste to omezuju vsechno...uvidimeeee...jen sem se chtela vyzpovidat :D ..takze vzhůru do boje jak pise dunkie

grej
28. únor 2008

Ahoj Dukie, tebe už jsem nějak dlouho neviděla🙂 - ty kombinované tabletky to bude ten Candilac jak jsem o něm psala. Je to fakt supr. Navíc je to cucací a moc mi to chutná 😉

Taky si musím postěžovat. Tentokrát jsem si mykozu fakt vybrala se vším všudy. Chytla mě den před MS, takže Vám můžu říct, že kombinace MS a mykozy je fakt eňo ňuňo 😠

Už jsem měla asi dva měsíce pokoj a zase se to vrátilo. Ale tentokrát to asi souviselo s tím, že jsem si našla pozitivní test. Jak se říká - asi ta změna prostředí mykozu přivolala. Jenže jen co se objevila mykoza, za dva dny se objevila i MS☹
Na to, že na mykozy trpím už tak min. 10 let, tak Ms dohromady s mykozou jsem ještě nezažila. Je to hnus 🙄

kocicinka
2. bře 2008

Grej,nejsi v tom sama, práve prodělávám to samé. DOufala jsem, že to MS nějak "odplaví" ale nestalo se. Já mám ten problém, že mě Dr u vyšetření řekne, že mám zánět a mykozu a že si mám zavolat na výsledky a tam je vse OK! Takze ja nevim, co si o tom myslet. Pak mam jeste jednu Dr ktera mi stale dokola predepisuje macmiror ale bez efektu.A jeste mi rekla, ze mam v dusledu zanetu zmenene PH v pochve a tudiz posevni prostredi pusobi spermicidne. Pritom otehotneni- o to mi jde v soucasne dobe predevsim! Co si to tom zmenenem PH myslite, je to mozne? Dost me to desi, jestli se nam vubec podari pocit!

elana
2. bře 2008

kočičinko, měla jsem na zač. roku něco podobného, trápila mě infekce (ale asi ne přímo kvasinky jako takové), první kultivace vyšla ještě pozitivní (mykóza), tak jsem dostala Dafnegin a přeléčila to, ale potíže nezmizely (stále výtok a hlavně, obtížné pálení, kupodivu ne stále, ale nárazově sem tam tak půl hodiny a zas nic), tak jsem tam šla znova a kultivace už vyšla negativní, dr. říkal, že to vypadá spíš na přemnožený laktobacilus (ten jediný vyrostl), který má hodně kyselé produkty a za norm. stavu brání růstu kvasinek a dalších potvor, ale když je ho moc, je to prostředí prostě překyselené a pálí to od toho (jakobych si dovnitř prý dávala ocet). Napsal mi Rosalgin, musím říct, že ty výplachy pomáhají, ale dost to leze do peněz, tak to flákám, je to v menší intenzitě, ale zbavit se toho, to chce holt asi čas🙂, výtoky ustaly, ale pálívá to pořád.

Kyselý prostředí je opravdu pro početí nepříznivý, spermie hynou brzy, ale nedá se s tím dělat nic, prostě jak říkám, čas, výplachy a přestat pár týdnů, měsíců myslet na mimi, buďto nějaká zdatná spermie přežije a chytí se (a možná tím spíš, že teď na to tak myslet nebudeš), nebo holt to vyléčit, normalizovat poševní flóru a potom už i doufat v početí🙂

Držím palce!

kocicinka
2. bře 2008

Tak to máš dobrého doktora, že ti zjistil přemnožený laktobacilus. NTo je vlastně jakoby opak mykozy? Ze jsi moc kysela? Mě asi neděla dobře sperma, nevim, usuzuju podle toho, ze mi to styk a ejakulace zhosi. Lecit partnera jsem si jeste netroula, ale mozna bych mu mela navrhnout jenamazol.Nyní mámMS, potom dám zakoupený fermalac. Ten by mi v případě, že mám přemnožený lakt.asi uškodil, ale já to nevím, domnívám se stále že je to ta mykoza.....Vam se take jeste nezadarilo pocit? Kdyztak vyzkousim ten vyplach. Uz jsem to kdysi mela, je to fakt drahe...

elana
2. bře 2008

Jo, vyloženě mi řekl, už když mi bral tu kultivaci, že je tam hodně výtoku, ale že je dost možné, že je to jen přemnožený LB a nic nevyroste-a taky že jo. On i ten výtok (je to hodně naturalistický, omlouvám se), páchl jinak než při kvasinkách, vyloženě jsem i tušila, že je to jak "kyselý mlíko"-fuj, ale ten je naštěstí pryč a doufám, že už se nevrátí. S Fermalacem bych teda fakt počkala, radši. Mně to zprvu styk taky zhoršoval, ale tento měsíc už jsme se normálně milovali a zatím nic, tak nevím. Manžel se přeléčil Clotrimazolem 1%, pro jistotu. Jinak jsme zatím taky nepočali, ale my se snažíme už asi od srpna, kdy jsem potíže dávno ještě neměla, tak to asi nebude jen tím🙂, zatím to nijak neřeším.

Ten výplach je fakt fajn, ale 5 sáčků cca. 140kč, to je pecka. Na druhou stranu, mě se to hodně zlepšilo tak po třech, pak jsem 2 týdny vynechala úplně a až předevčírem jsem udělala další výplach, zas je to trochu lepší.

kocicinka
2. bře 2008

🙂skoro mám chuť se tě zeptat kam chodíš... jám mám taky hodně výtoku( to je asi zánět- takový žlutší, zápach nedokážu moc posoudit) už od 12 let mě to pronásleduje. Ted za poslední 2měsíce se připojilo to svědění a pálení a bolest při styku, hlavně venku okolo to bolí a svědí. Dle toho jsem usoudila na ty kvasinky a taky to tak léčím, ale macmirior nezabral, jenamazol nic moc.Další možnost je, že mi to hodil přítel zpátky, tu mykozu. neb že by to ten laktobacilus? A jak jsi k tomu přišla, jedla jsi jogurty a laktobcily ve velkém?

kocicinka
2. bře 2008

Ono mě totiž Dr řekla, že je to mykoza,když to viděla, ale na kultivaci nic nebylo, sestra po tel řekla, že mykoza to není. Borax po prvé zabral, po druhé už ne a stejně tak i ostatní léky... je taky možný, že bych si proti nim vypěstovala rezistenci?

elana
2. bře 2008

To možný určitě je, když se naslepo pálí bez kultivace a citlivosti, tak se to někdy stane. Já toho taky do sebe nalupala, snad 5 různých čípků a jelikož potíže neustávaly, myslela jsem, že mám rezistenci, i proto mi dr. nepsal už nic naslepo, ale vzal MOP se vším všudy (tedy nejen co vyroste, ale přímo citlivost na jednotlivá antimykotika), jenže holt už nic nevyrostlo.

To, co píšeš Ty, vypadá opravdu na mykózu, a dost možná, že si to pingpong předáváte. Zkus partnera přeléčit tou mastičkou (stačí 2x denně slabá vrstva tak 1-2 týdny-mi řekl lékař), vynechte během té doby milování a Ty se zatím dej taky do kupy (zajdi znova na gyndu, snad už naposled🙂, popros ještě jednou o kultivaci a když bude negativní, tak prostě výplachy Rosalginem a čekat, až se to samo srovná). Radila bych nestřílet už dalšíma čípkama, já jsem si nejspíš tu laktobacilozu způsobila taky tím, že jsem tam tak dlouho cpala antimykotika, až tam nezbylo vůbec nic, no a když se tam vrátil LB, tak si ten domov teda užívá😀😀

Ale můj dr. Ti asi nepomůže, koukám, že jsi z Prahy, já ne.

kocicinka
2. bře 2008

tak jo dík, já tam zase teda naklušu, ale jsou tam šíleně dlouhý objednací lhůty, tak tak tam vpadnu asi bez objednání...no jo, ale tím prošustrujeme další ovulaci☹ ale nedá se nic dělat, asi.

elana
2. bře 2008

To se fakt nedá nic dělat, vím, že je to nepříjemný, my kvůli tomu prošustrovali dvě🙂, ale říkej si, že by to stejně k ničemu nebylo a bude lepší se dát dohromady. Vpadni bez objednání, já taky vpadávala, cítila jsem se trapně, ale holt když máš potíže, tak se nedá nic dělat, když bolí zub, taky jde člověk hned 😎 , oni s akuťákama počítají.

Držím palce, ať se to brzo srovná! Ahoj.

dna
10. bře 2008

cauky holky, ma nekdo zkusenosti s Tea tree oil vaginalnim kremem????? uz me to trapi porad svedeni vytok atd no vsak to znate... :(

majtinka
18. bře 2008

Ahoj, náhodou jsem narazila na tuto diskuzi a musím říct, že se mi trochu ulevilo, že v tom nejsem sama. Už si připadám jako hypochondr, když se pomalu každý měsíc objevím ve dveřích gyndy. Jak jsem zjistila z vašich odpovědí, asi u mě za vše může sladké :( takže to musím bez něj vydržet. Doktorka mi pro přítele odmítla cokoli napsat, když nemá žádné obtíže, takže musím otestovat nějaké mastičky sama.
Chtěla bych se hlavně zeptat, kolik z vás má pozitivní zkušenosti z vysazením nebo změnou antikoncepce a následného zmenšení obtíží..

scai
18. bře 2008

majtinko, mě se po vysazení antikoncepce tohle zlepšilo. Kvasinky už skoro nemám, určitě ne tak výrazně,když se začnu dole cítit divně,namažu se canestenem a většinou dobrý. Dřív to bylo na dýl. Ale začala jsem taky brát lactobacily a to určitě taky pomáhá. Příteli mazej stejnou mastičku jakou máš ty. Ta doktorka je teda divná,že mu to nedoporučila, chápu že mu to nemůže psát,ale určitě si to sama kup a ať se maže. 😅

ifule
18. bře 2008

Ahoj, nakoukla jsem do diskuze a jelikož jsem taky trpěla na mykozi a záněty, můžu se podělit o svoje zkušebosti 🙂. Po vysazeni HA se frenkvence výskytu snížila o víc než 2/3, půl roku jsem měla naprostý klid a teď když se objeví, vím že stopro ze sladkého nebo koupele. Tak se snažím tomu vyhnout, ale občas to nejde, že 🙂. Doktorka poté, co mi vynadala, co tam zas dělám a vylíčila mi sexuální techniky, při kterých se to často chytne (až jsem se červenala za ušima), poradila ať zkusím kápnout tak 2 kapičky teatree na tampón a tak na 2 hoďky zavést. Vlivem tepla a vlhka se v pochvě uvolní to aroma a fakt to funguje. takže taková první pomoc. Jinak určitě doporučuji celkovou detoxikaci - Jonasovi kapky, caje, mořská řasa ....

jjohanka
19. bře 2008

Ahoj holky, taky se s infekcemi potýkám už řadu let, tak přidávám zkušenost.
Po vysazení HA je to výrazně lepší. Při užívání jsem měla potíže i každý měsíc, teď půl roku HA neberu a infekt se objevil asi jen 2x. A v mnohem slabší formě 😀
Mi se osvědčil Femigel, ale spíše jen jako prevence. Na rozjetý zánět mi pomůže Macmiror.
Partner se musí rozhodně léčit zároveň s vámi, i když projevy nemá. Opravdu stačí mast, kterou používáte samy. Při silnějším zánětu mi ale doky psal pro partnera i tablety - Entizol.
A taky je paradoxem, že přespřílišná hygiena škodí. Takže rozhodně se sprchovat, ale ne 3x denně.
Trpěla jsem i na záněty močových cest. Pomáhá Uroval manosa, je to extrakt z brusinek, volně prodejný v lékárně.
Všem pevné nervy a boj nevzdávejte 😉

majtinka
19. bře 2008

Jjohanko a měla jsi po vysazení HA nějaké jiné "problémy"? Myslím třeba s pletí, váhou, nepravidelnou menstruací a tak?

Pomohlo někomu změnit HA? Já užívám triquilar už asi 6 nebo 7 let...zítra mám jít na gyndu a chtěla bych si antikoncepci změnit. Nejlépe na jednofázovou (hlavně, kvůli oddálení menstruace v létě), tak mám strach, aby to potom nebylo s těma potvorama kvasinkama ještě horší 😖

jjohanka
19. bře 2008

Majtinko, po vysazení HA se mi zhoršila trochu pleť, ale MS je zatím pravidelná, zhubla jsem 3 kila. Ale je to vše individuální.

lucika
27. bře 2008

Ahoj holky, nečetla jsem celou diskusi, tak už to možná taky někdo doporučoval, ale mně moc pomáhá na kvasinky Candimin http://www.prozdravi.cz/candimin.html. Nejdříve jsem zkoušela zavádět na tampónu, ale nakonec jsem při potížích jen pár dní pila 2 kapky v cca 1 dcl vody. Je to sice hnusné, ale opravdu účinné.

wrtulka
27. bře 2008

Ahojky,
holky mám dotaz, nevíte mají kvasinky něco společnýho s tím že by člověk měl pak problém otěhotnět?

sluninka
27. bře 2008

wrtul... myslim,že ne,měla jsem s tím problémy vždycky a těhule jsem byla...je ale lepší to vléčit PŘED plánovaným těhu

atreides
27. bře 2008

wrtulka mě dr. řekla, že to vliv mít může, že ten hustý hlen brání spermiím docestaovat

grej
27. bře 2008

Wrtulka - mě zas v CAR řekli, že to vliv nemá. Jen když jsi pořád nemocná, tak není moc času na snažení. Tak si z toho vyber. Hrůza, jak každý říká něco jinýho...

wrtulka
27. bře 2008

grej díky tak v CAR by to asi měli vědět..víš bojím se aby to nemohlo mít u nás vliv..
holky díky za info..

grej
27. bře 2008

Taky jsem se bála, protože na to hodně trpím. ALe prý to fakt nevadí, dokonce ani nehrozí, že by se třeba nějak mykoza podepsala na mimi, kdybys to dostala už jako těhu. Jen to prostě ztěžuje to snažení, jinak nic 😉