Kvasinková infekce, jak se proti ní bránit?

luca83
13. zář 2006

Holky,mate nektera caste infekce? Ja je mam temer kazdy mesic, uz jsem byla i 2x na laparoskopii a stejne se mi porad vraci. Muze to mit nejaky vliv na otehotneni? A co proti tomu delat? Dodruzuji maximalne hygienu, pouzivam bily jogurt, intimni vlozky a nic nepomaha, stejne se zas objevi... ☹

holubing
17. říj 2013

ahoj holky, tak taky pridam svou radu.. hlavni je vyhnout se co nejvic ve strave sladkemu a bile mouce. pak se to hodne upravi. navic piju taky kontryhel a naopak mi doktor poradil ze je nejlepsi pouzivat tampony ale pouze probioticke, ze vlazka neni ok, ze v te krvy vlaste porad jsme.. NO ALE CO JE SUPER A JEDINEE POMOHLO JSOU KULICKY NA ZAVADENI SCARLTE STOJI PETO A JEDNA SE ZAVEDE NA 3DNY, jsou to opravdu jen cinske bylinky, mluvil o tom doktor v sama doma a me to po 2 letech!! jedine pomohlo! a to jsem investovala do cele rady drahych preparatu i babskych rad!! taze drzim palce.

jennyska
12. lis 2013

Ahoj @ivca47 @sofiesarah @camelinka @kettynka1234 @sexinka @pici @kacab @terinda @stazina @holubing @faflina @josefka @luca83 @marcajda a ostatní maminky 🙂

Na MK funguje Wiki Modrého koníka, která je knihovničkou pojmů, znalostí a zkušeností maminek maminkám.
Máte-li tedy znalosti a nebo osobní zkušenosti s kvasinkovou infekcí, prosím, vložte je do https://www.modrykonik.cz/kvasinkova-infekce/ .

Sdílení osobních zkušeností je ve Wiki daleko přehlednější než ve fóru a proto se snažíme, aby měly pod daným tématem místo právě ve Wiki Modrého koníka.

Děkuji Vám za sdílení svých znalostí a zkušeností, které budou spoustě snažilkám, těhulkám a maminkám k pomoci a radě 🙂
Je skvělé, že si takhle navzájem pomáháme! 🙂

Mějte krásný den!
Janča

PS: Přispívat může každý - knihovnička je otevřený každému, vždy a neomezeně.

mamina37
15. led 2014

Všem dámám.... , od mládí trpím na mykózy...... Vyzkoušela jsem snad úplně všechno a téměř bez výsledku!!!!! Už jsem opravdu nevěděla kudy kam..... a pak jsem navštívila léčitelku.... Sama mi řekla jaký mám problém...., začala s úpravou jídelníčku...., úplně vynechat ocet, víno a veškerou potravinu, která kvasí!!!!! Dále bílou mouku a výrobky z ní..... Poté mi doporučila pít šťávu z červené řepy..., ale né kupovanou v obchodech, ta obsahuje ocet!!! Místo octa použít citron.... a i když to bude znít neuvěřitelně, řekla mi, abych si vkládala do pochvy cibuli jako tampon!!!! Přepůlit jí šikovně i s kouskem kořene, aby se nerozdělila, protáhnout nití, nebo něčím co jí nepřeřízne.... ale i když se tak stane, žádný problém.... šlo to vyndat poměrně hladce.... a vložit do pochvy jako tampon cca na dvě hod. v případě potřeba opakovat!!! Nevěřila jsem vlastním uším, když mi to říkala...., říkala jsem si, že je asi nějaký blázen... Ale věřte.... zabralo to a od té doby téměř nevím co mykóza je.... a když už se někdy ukáže...., ihned vložím cibuli a je po problémech!!!!!

lightblue
23. únor 2016

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda se může jenamazol déle než 3 dny? Jsou tam tři aplikátory, ale v lékárně mi řekli ,použít min 5 dnů, máte s tím zkušenost? Díky

ladyhacek
28. dub 2018

Obnovují diskuzi. Prosím jak je to s kvasinkami v těhotenství. Prý se na ně vše nemůže a léčbu předepíše DR ale je sobota a než se kmenů dostanu tak to bude 5 dní to nevydržím . Co jíst a jaká má být hygiena vím, jen přemýšlím jak s těmi čípky v lékárně mi poradi že ? Nemusím nutné k DR. Dnes právě jedeme pryč tak bych se tam rovnou stavila.
Jeste prosím kvasinky mají různé podoby tak jen zda to jsou vůbec oni 🙂. Zatím žádný výtok nemám. Malounko to svedi/pálí ( nepříjemný pocit) a "dole" jsem opuchla/ nateklá.
Děkuji

fandysek_1
28. dub 2018

@ladyhacek v lékárně ti poradí. Já měla clotrimazol tablety a masticku. Byla jsem asi v 7 tydnu.

misadan11
28. dub 2018

@ladyhacek volne prodejny jsou cipky Ginexid..jsou i na dlouhodoby pouzivani..doktor mi je poradil, pokud prave jsou tyto pocinajici priznaky.. a musim zatukat, ze uz jsem v 9 mesici..potrebovala jsem je 2x a obeslo se to bez dalsi lecby..tak snad uz to doklepu do zdarnyho konce nez nejaky divociny..

ladyhacek
28. dub 2018

@misadan11 děkuji u syna jsem měla také ale to jsou už 3 roky a beěhm té dobu ťuk ťuk nic a už si to nepamatuji 🙂. Co jsem se dočetla a nevěděla že za to může i obyčejné mléko a tento týdne jsem si ho tedy dopřívala ☹ > měla jsem chuť na kakao, ledovou kávu a měla jsem i 2 mléčné koktejly... takže to bdue možná i tím. Snad to bude vše brzo dobrý

misadan11
28. dub 2018

@ladyhacek jeste krom cipku doporucuju ten Ginexid penu..na kazdodenni myti a prevenci super..pouzivam cely tehu...

pucmelinka
28. dub 2018

@misadan11 pena je super, uz ji pouzivam mozna 6 let

pucmelinka
28. dub 2018

@ladyhacek ja pouzivala nekolikrat za tehotenstvi clotrymazol ty silnjsi tobolky, v baleni jsou tri, ale dle dr. stacily jen dve

ladyhacek
29. dub 2018

@misadan11 děkuji za typ intimní mýdlo mám Niveu ale už došla. V týdnu jedu nakoupit tak se poptam. Prodávají v lékárně?

misadan11
29. dub 2018

@ladyhacek ja nechci znit nejak kriticky, ty drogeriovy mydla urcite neskodej, ale tyhle "lekarensky" jsou o level jinde ;) teda bohuzel i cenou....ale driv jsem pouzivala obyc lactacyd a proste me umyl...tohle fakt jako citim, ze udrzuje i 🙂 jinak jojo, lekarna...a stoji kolem 300, ale vydrzi hodne dlouho....

ladyhacek
29. dub 2018

@misadan11 lactacyd jsem měla také ale ta Nivea my vyhovuje více. Děkuji kouknu na to

fandysek_1
29. dub 2018

Intimní mýdla můžou během kvasinky i zhorsit průběh. Takže se spís poradit případně koupit raději něco v lekarne.

aidelina
29. dub 2018

Taky můžu vřele doporučit pěnu Ginexid. Sice je dost drahá, ale dlouho vydrží a opravdu drží kvasinky na uzdě. I teď během těhotenství velké zlepšení.

evulinkab
15. únor 2019

Ahojte maminky, chtěla jsem se zeptat, zda je možné krvácení při mykoze po pohlavním styku?? Těsně před menstruaci jsem dostala mykozu, strašne paleni, svědění.... Pak jsem ale další den dostala menstruaci, která skončila normálně po týdnu a hned ten den co skoncila, jsme měli pohl.styk s partnerem.Strasne mě to pálilo a pak jsem měla na toaletním papíře krev. Jak přestávalo paleni, přestávalo to i krvacet. Muže to byt zánětem??