Kvasinková infekce, jak se proti ní bránit?

luca83
13. zář 2006

Holky,mate nektera caste infekce? Ja je mam temer kazdy mesic, uz jsem byla i 2x na laparoskopii a stejne se mi porad vraci. Muze to mit nejaky vliv na otehotneni? A co proti tomu delat? Dodruzuji maximalne hygienu, pouzivam bily jogurt, intimni vlozky a nic nepomaha, stejne se zas objevi... ☹

allena
8. pro 2006

Janinko: na rozběhnutej zánět bys ho musela užívat 1x denně 10 dní za sebou. Mám s ním dobré zkušenosti. Používala jsem ho jako prevenci 1x týdně asi 2 měsíce a pak jsem postupně prodlužovala dobu po 14 dnech, po 3 týdnech atd.
Na rozběhnutý zánět mi dobře pomáhal Gynopevaryl 3 čípky - užívat 3 dny po sobě a nemít v té době pohlavní styk bez kondomu.

michina
8. pro 2006

Tamy: Nevytéká?? V noci (dává se na noc) teda ne, to je pravda, ale pak následující den jsem musela nosit pořádnou vložku, protože jinak bych měla kalhotky plné té "bílé hmoty".. Naštestí už je vše OK a nepoužívám ho.

allena
8. pro 2006

No v noci opravdu nevytéká a druhý den toho trošičku vyteče, takže je to tak max. na slipovku. ALe já většinou nepoužívám nic, protože vyteče jen když jdu na WC.

xctij01
8. pro 2006

Alleno - tak to mě toho přes den teda vytéká docela dost a hlavně přes celý den. To mám raději ten Borax, protože ten teče jen v noci a přes den už je klid...

Michino - dotaz. Psala jsi tu, že ti doktor poradil se po styku namazat. To je jedno jakým krémem? Mě totiž nejvíc zabírá Jenamazol, ale ten se zas nesmí, kdysž bys mohla být těhu...
A ještě jeden dotaz. Jak se přeléčuje ten partner? Mě vždycky dali maximálně Fungicidin, aby se manža mazal a to bylo všechno. On se sice mazal, ale neřekla bych, že to nějak výrazně pomohlo... Někdo tu psal o tabletách, co to je?

michina
8. pro 2006

Doktor mi dal mastičku, moment kouknu... Clotrimazol HBF a říkal, ať se klidně kdykoliv preventivně namažu kam dosáhu. Jakmile bude něco svědit nebo preventivně po styku, kdy může být pokožka podrážděná a tím pádem náchylnější k infekci. Dělám to většinou tehdy, když nejsem dost "zvlhčená", ono to po styku i trošku cítíš, že to třeba svědí, či řeže a pak to přejde, navíc to příjemně chladí. manžovi dal tenkrát nějaké balení tablet na týden, už ale nevím, jak se to jmenovalo. Já dostala bud jednu tabletu na preléčení (avětšinou vnitřní antimykotikum) nebo třeba na tři dny.

xctij01
8. pro 2006

Michino díky za odpověĎ!
A ten clotrimazol ti doporučoval už když věděl, že se snažíte o mimi? Jestli to nemůže ty spermijky ohrozit, víš? Já si občas zavádím ten borax, když cítím, že by se mohlo něco po styku vyvrbit...
Asi se budu muset mé doktorky na ty léky pro manžu zeptat. Nikdy mi nic takového nenabídla. Se zánětama bojuju už asi od 16 let. NIc mi nepomáhalo. Chodila jsem dokonce na injekce s .. (teĎ nevim jak se to jmenuje, ale bylo to něco na bázi očkování proti kvasinkám). Hrůza. Pak jsem se rozešla s přítelem a našla si budoucího manžu. A rok a půl byl od kvasinek klid. A po roce a půl to zase začlo. Ach jo, jestli já jen nezačnu být na ty chlapy alergická...

allena
8. pro 2006

xctij01, nevím čím to může být, ale opravdu to tak mám. Možná to dokážu hodně vypudit právě na WC a pak se to tam drží než dojdu znovu na WC. Mám sedavé zaměstnání, tak třeba proto. MOc pohybu nemám a tak to jde, když ovšem zrovna něco dělám - třeba na zahradě apod. - tak to jde ven asi rychleji. 😉

michina
8. pro 2006

Já tě ale uklidním, že mi doktor říkal, že chlapi se léčit nemusí. Já se ho totiž na to ptala, tak mi pro můj klid duše pro něj něco předepsal. Doma to pak probíral se svoují máti, která je doktorka a četli v příbalovém letáku všechny vedlejší účinky a zhodnotili, že to je pěkný driák a pak mu bylo z toho celý týden, co je bral špatně. Nebo sugesce?? Doktor prostě říkal, že je prostě období, kdy se toho nezbavíš a nic nenaděláš, furt se to vrací. Pak najednou konec a je to. A tak to bylo u mě. Jak už jsem psala, doporučoval mi ještě moře. A to tak, že bud pomuže, a to ve vetšině případech, anebo ne. byli jsme tam (s sebou mě vybavil mastí, kdyby náhodou) a ono nic. Přiznám se ti, že už jsem byla tak zoufalá, že jsem podezřívala v té době ještě přítele, že má nějakou jinou, od které to vždycky dovleče.. ☹ Jinak můj doktor, ačkoliv je chlap je úžasný a jde hodně s dobou, studuje poslední novinky a vždy je racionální a podložené to má studiemi.

Jinak teď jsem už problémy neměla, takže když už se snažíme o mimi, tak jsem se zatím nemazala, vůbec mě nenapadlo, že by to vadilo. příbalový leták už nemám..

michina
8. pro 2006

Proč ti říkají Grej?? Parkrát jsemsi toho všimla v diskusi.

lanka
8. pro 2006

Ahojte - clotrimazol neublíží i když se snažíte o těhu. Ještě mi ho doporučili používat klidně i při styku čímž pádem si prý přeléčím i partnera a ještě se mu to bude líbit 😀
Naneštěstí se vše po týdnu používání zhoršilo natolik že jsem zůstala na tantum Rosa (doufám že se to tak píše), které alespoň trochu pomáhalo.
V součastné chvíli se u mně jako následek nevyléčitelných mykóz prošetřuje alergie na sperma.

michina
8. pro 2006

Jojo, to jsem zapomněla, Tantum Rosa, ted to myslim prejemnovali na Rosa něco nebo tak, je úplně super!!! Hodně pomáhala, když bylo nejhůř, člověk se cítí potom tak čistě e nesvědivě..

xctij01
8. pro 2006

Díky Michino. Napadlo mě, že začnu být po určitě době opravdu třeba na toho daného chlapa alergická. Nejhorší je, že poslední dobou už to mám každý měsíc. A to vždycky opravdu přeléčim celých minimálně 6 dní. Je to blbý, protože minule to přišlo zrovna v době ovu, takže pak je zase měsíc snažení "ztracený". Když to tak vezmu, tak 5 dní v měsíci mám MS a 6 - 10 dní mám mykozu, takže na tulení fakt moc času nezbývá. A doktorka mi řekne, že prostě neví co s tím. To by se z toho člověk zbláznil. Zkusím tomu mýmu nasadit ty léky. Ať zkusíme, jestli to není v něm.
Grej mi říkají proto, že mám debilní nick. Xctij bylo moje už. jméno na VŠ, tak jsem si to dávala všude, abych v tom neměla nepořádek. Nevěděla jsem, že se to bude ukazovat i takhle v diskuzi. Teď po svatbě se mi vyskytl hezčí nick - grej a protože hodně holek psalo, jestli mi nemůžou říkat jinak, že xctij se jim nelíbí, tak mi říkají GRej🙂

michina
8. pro 2006

To mě se Xctij líbí, je to takové zvláštní, ani v duchu, jak píšu, tak nevím, jak to vyslovit. Ale velmi originální. Já se za svobodna jmenovala mičková, na beremese jsem měla i takový nick, ale nelíbilo se mi, že se mi tam zobrazuje u diskuzí příjmení, tk jsem to na MK změnila. Mičková - miči - tak mi říkali na výšce, ale už bylo obsazeno, tak je to michina, protože mičina bez háčku vypadá jako micina a to je hrůza. Tak to o mém nicku.

Jinak tě s těma mykozáma úplně chápu, je to děs, když se léčíš, nemůžete se tulit a ještě se to pořád opakuje. Jendou jse si na škole půjčila v knihovně knihu, jakse zbavit mykoz a plisní a byly to šílené doporučení. když pominu ty, které se tady zminovaly, tak to byl velký zásah do jídelnícku - nejíst nic, co kvasí a je plesnivé - hermelín atd. už si to ani nepamatuju, takže jak jsem ji otevřela, tak jsem ji zase zavřela a řekla si, že to přestanu řešit. Víš ono to má i souvislost se stresem. Stěhujete se, pořád nejste ve svým, enní klid a pohoda. Byla jsem z toho taky zoufalá, ale prostě to naráž jen taki zmizelo, pravda je, že jsem mezitím dodělala školu, vrátila se do rodného města, zařídila si byt, přítel mě požádal o ruku a já začala být klidnější.. Tak třeba to výjde i vám.

xctij01
8. pro 2006

Michina je taky zajímavý nick🙂 Prosím tě a jak se ti povedlo si to na MK změnit? Mě se na koníka převedl nick z beremese...
Je fakt, že ten rok a půl jsme byli s manželem (tehdy ještě přítelem) úplně v klidu. Po tom roce a půl jsme měli malinkatou krizi a zrovna v té době ty záněty znovu začaly. A teĎ teda taky není divu. Už 4 měsíc žijeme v neustálým bordelu a prachu a hlavně - máme na prd vanu (studenou a úzkou), do které si musím při sprchování sedat, což mi dost vadí. Takže budu doufat, že se to opravdu po přestěhování zlepší...
Dobře se mi s tebou povídá🙂

michina
8. pro 2006

Mě taky, jsi mi moc sympaticka ana fotečce vypadáš jako princezna. Nemáš ještě album na beremese?? že bych mrkla.. 😉

Mám pocit, že jsem se na MK zaregitrovala znova a nemám ty nicky propojené, ale přesně to nevím. Taky mi nabídlo.

k.mickova
8. pro 2006

No jo, mám dva účty, takže jsem si založila michinu, ale tenhle nepoužívám. Snad to není mimo pravidla..

michina
8. pro 2006

A mićhina má hezčí fotku.. 😀

lucieee
8. pro 2006

Holky tak já zrovna včera dobrala 6tidenní léčení clotrimazolu čípků a mastičkou jsem se mazala já i manžel. A opravdu nemá vliv na snažení. tak doufám, že teď budu mít zase na dlouhou dobu pokoj. Jinak Tantum ros apoužívám taky a je k nezaplacení jak píše Michina cítím se potom tak čistě.

michina
8. pro 2006

Uklidňuje mě, že je spousta z nás na tom stejně, já trpěla midráky, že v tom jedu sama a všichni jsou OK. 😉

xctij01
8. pro 2006

Tak to jo, já jsem si právě druhý zakládat nechtěla. Máš recht, Michina má mnohem krásnější fotku🙂
Díky za pochvalu, na beremese album mám, klidně mrkni🙂
LUciee, díky za uklidnění, že nemá vliv na snažení. Hned si ho zakoupím.
Jo a tantum rosa mám doma taky, jen jsem děsně líná si to připravovat. To převařovaní vody, pak zas chlazení... Je to otrava...

michina
8. pro 2006

Už jdu na to..

xctij01
8. pro 2006

Michino, vypadáte s manžou na tý fotce s kytarou děsně spokojeně🙂

michina
8. pro 2006

To jsme byli nedávno v Beskydech na jedné chatě, kámoška slavila narozky a manža vystudoval hudebku, tak se rozjel, já jsem antimuzikální, tak jsem mu do toho antirytmicky štěrkala tamburínou. Jinak koukám, že tvůj manža je stejně vystříhaný jako ten můj.. 😀

xctij01
8. pro 2006

No jo, je to pro ně asi nejpohodlnější účes🙂
A ty nemáš album na beremese? Nějak jsem ho tam ani pod starým ani pod novým nickem nenašla...

michina
8. pro 2006

pošlu ti do IP odkaz.

xctij01
8. pro 2006

Krásný fotky Michi🙂 Opravdu moc moc krásný. Strašně moc se k sobě hodíte!

michina
8. pro 2006

Díky, vaše jsou taky pěkné, moc ti to sluší, hlvaně ten závoj, já mám krátké a jemné vlasy, tak jsem ho zamítla hned zpočátku.

lucieee
8. pro 2006

Jinak mi Dr. na gyndě mi poradila levnější variantu Tantum rosa udělat si slabounký roztok z hypermanganu a propláchnout.

xctij01
8. pro 2006

No jo, závoj bylo to hlavní, co jsem chtěla aby bylo tak jak jsem si to vysnila🙂 Musím říct, že to byla dost fuška, sehnat takový (a ještě to stejně není ono). Všude měli moc splývavé nebo ty "spodní" po drdol... I krátké vlasy jsou moc krásné. Je to takový romantický🙂

Luciee - já se toho hypermanganu nějak bojím...

michina
8. pro 2006

když se řekne hypermangan, vybaví se mi ta smradlavá červená voda, ve které jsme si museli mýt ruce na stanovém táboře na základce.. 😎 Ale když to říkal doktor, proč ne, kdo jiný to má vědět, že jo??