Kvasinková infekce, jak se proti ní bránit?

luca83
13. zář 2006

Holky,mate nektera caste infekce? Ja je mam temer kazdy mesic, uz jsem byla i 2x na laparoskopii a stejne se mi porad vraci. Muze to mit nejaky vliv na otehotneni? A co proti tomu delat? Dodruzuji maximalne hygienu, pouzivam bily jogurt, intimni vlozky a nic nepomaha, stejne se zas objevi... ☹

spagatice
9. srp 2008

Ahoj monmagnona, já jsem mívala infekce často, na manželovi se to nijak neprojevovalo, ale pěkně mi ji vždy vrátil a já se toho nemohla zbavit. Bývalou doktoru totiž nikdy nenapadlo, že by měla léči i jeho 🙄
Ale na to si se neptala viď. Mě se to stou krví stávalo taky a vždy v případě, když se infekce projevovala jen mírně. Když jsem ji měla už hodně rozjetou, tak se krev neobjevila. Když jsem ji skoro neměla, jen trochu, tak se mi objevovala trošičku krev. Ale neboj vždy to přestalo. 😉

grej
9. srp 2008

Jsem na tom stejně. Na mykozy opravdu trpím. Ale téměř nikdy jsem nekrvácela. Teď, co jsme začali při každém styku používat lubrikační gel, tak my mykozy téměř zmizely 😉 Pro mě je to vynález století 😀

Ale k věci - teď jsem měla pocit, že na mě nějaká mykoza leze. Zavedla jsem pro jistotu borax a jenamazol a dobrý. Příznaky skončily. Ale taky se asi za dva dny objevilo lehké krvácení (zbytky krému s růžovým zabarvením). Ale večer to přestalo a od té doby je klid. Tak si myslím, že to máš monamagnona z toho. Pokud by to teda nepřestávalo, tak bych zavolala MUDr, ale jinak bych se nezenpokojovala.

jabluncanka
9. srp 2008

Ahoj,

já mám nejlepší zkušenost s borax-glycerinovými globulkami cca 3dny a pak 3 dny čípky Gyntima s lactobacily od Fytofontány... Pokud má partner problémy,maže Canesten mast... 😉

jadddy
9. srp 2008

monamagnona... doktor mi vždy na kvasinky napíše candibene vaginální tablety, musím si na noc vzít vždy vložky, mám vždy růžový hrudkovity výtok potom, je to asi normální, jak se tam ta tableta rozpustí. nedávno mi doma 2 zbyly, měla sem zase výtok hrudkovitý, tak sem si je vzala sama, dva dny potom růžový výtok, pak sem taky slabě krvácela, MS měl přijít až za týden, může to být ale i z HA

monamagnona
11. srp 2008

holky diky moc, docela se mi ulevilo, je tu totiz moznost ze bych mohla byt tehu (snazime se 5ty mesic od revize po zamlklince) a tak bych to nerada zhatila spatnym vyberem leku, i kdyz tam psali ze je mozne pouzit v tehu.. Tak ted uz jen cekam jestli MS dorazi..
Jaddy je to presny, ruzovy hrudkovity vytok a pak slabe krvaceni taky do ruzova... HA neberu..

josefka
14. srp 2008

me kvasinky a vubec vsechny vaginalni infekce uplne vymyzely, kdyz jsem upravila stravovani (ted tukam na drevo). Driv jsem mela velke problemy a kdyz jsem se po milovani nesla hned umyt, tak jsem si mohla byt jista, ze se kvasinky zaraduji ☹.
Hodne jsem omezila cukr (bily rafinovany nejim skoro vubec, jenom kdyz musim v praci ochutnavat nase vyrobky), vubec nepiju mleko (ani nemuzu) a z mlecnych vyrobku jim bile probioticke jogurty a oooobcas nejaky ten syr, ale spis tak na chut. 90% biloe mouky jsem nahradila celozrnnou a dokonce jsem vymenila i bilou ryzi za celozrnnou a tak .... kdyz alkohol (nastesti mi nechutna) tak cervene vino a zadne limonady, ale jenom vodu a bylinkove caje ... a tak. Musim rict, ze se mi zdravotni stav zlepsil celkove, ale nejvic nadsena jsem z toho, ze mi zmizely ty vaginalni problemy.

Jinak mi driv docela pomahal australsky Femigel s tea tree olejem a nebo podobna ceska verze, uz ale nevim od koho.

lucijda
28. srp 2008

Ahoj holky, mám pár dní po ET a hupla na mě mykóza, 2x jsem se namazala Canestenem a teď nevím jestli jsem to všechno nepos... ☹

grej
28. srp 2008

Lucijda, já když jsem měla podezření ejstli nejsem těhu, tak mi MUDr říkala, že krémy, které se nesmí používat v těhu, nesmíš dávat dovnitř. Ale mazat že se s tím zvenku smím... Tak neboj... A Canesten se s v těhu nesmí?

lucijda
28. srp 2008

V příbalovém letáčku píšou že smí, ale prý je hodně invazivní ale dala jsem si sakra bacha aby se nedostal dovnitř. Pak jsem to ještě několikrát utárala, aby to byla oprvdu slabounká vrstvička. Jsem to ale tele...manža už veze boraxové globule tak to snad bude o.k.

grej
28. srp 2008

BOrax je supr, to je dobře, že budeš mít to.
Neboj, trocha krému neuškodí. Kdyby to bylo hodně škodlivý, tak to v těhu rovnou přísně zakázaj. Takhle se oni jen brání, kdyby náhodou něco. Ale podle mě se nic nestane...

lucijda
28. srp 2008

Díky za povzbuzení, je na předpis, ale asi se musel tvářit hrozně když mu ho lékárnice vydala i bez předpisu 😀

grej
28. srp 2008

Já už si borax nechávám předepsat do foroty. Abych ho doma měla, "kdyby něco" 😉
Oni se prý smí i ty volně prodejný léky (fermalac a tak...), ale mě nejlíp zabírá ten borax.
Tak držím palce, ať se tě to brzy pustí 😉

zaenab
28. srp 2008

Ahoj, tahle diskuse mě zaujala, potože jsem léta řešila stejný problém. Po vysazení HA jsem měla mykózu i 5x do roka. Vždycky mi na čas zabral ten Femmigel s tee trea oil (je podle mě dost drahý) nebo stejná značka olej, 2-3 kapky na tampon a zavést. Ale ani moji dr. nenapadlo přeléčit přítele.
Před dvěma roky jsem dostala k vánocům megabalení Wobenzymu, psali tam, že je to i na kvasinky. Tak jsem brala 2x 7 tablet (mám 51 kg), dobrala to asi za 2,5 měsíce a od té doby jsem mykózu neměla ani jednou. Nechtěla jsem to zakřiknout, tak jsem si na začátku prázdnin koupila jedno balení a celé ho vybrala - pro jistotu.
Cena je vysoká, něco přes 2 tis., ale za to zmizení a klid to stojí. Navíc se už 2,5 roku snažím o mimi a měla jsem strach, že bych měla mykózu třenba v těhot.

dasule
6. zář 2008

"Zlatá pravidla" protiplísňové diety

Zde je krátké shrnutí, na co musíte při této dietě dávat pozor.
# Na prvním místě se ve vašem jídelníčku nachází zelenina a saláty - čerstvé nebo šetrně podušené, podle sezónní nabídky.
# Vyhněte se konzervám všeho druhu.
# Jezte často bílé a kysané zelí, cibuli a pórek, ředkev a ředkvičky, česnek, křen a ostrou hořčici, podmáslí a přírodní jogurt - to jsou vyhlášení "nepřátelé" kvasinek.
# Zřekněte se cukru a všech jídel, ve kterých je obsažen;bílé rýže a všech výrobků z bílé mouky.
# Občas si pro změnu připravujte jídla z celozrnného obilí,ne však každý den. Celozrnné obilí působí kyselinotvorně.
# Zeleninu a saláty čistěte důkladně, abyste zabránili nové infekci.
# Zeleninu připravujte šetrným způsobem, aby se zachovaly vitaminy, minerály a jiné zdravé látky, které obsahuje. Používejte metody jako je dušení, vaření v páře, ohřívání ve varných sáčcích nebo v keramickém nádobí.
# Jako koření používejte čerstvé bylinky, solí šetřte.
# Pijte v dostatečném množství minerální vodu, čerstvě připravené zeleninové št'ávy, bylinkové čaje, čaj lapacho a maté. Pijte co nejméně kávu a černý čaj, neboť oba nápoje jsou silně kyselinotvorné.
Po skončení kůry se stravujte nadále zdravě; mohli jste se mezitím přesvědčit, jak vám dělá tento způsob stravování dobře.

josefka
6. zář 2008

ja musim rict, ze to co psala dasule na me naprosto a stoprocentne funguje (tuk tuk 🙂 🙂)

dasule
6. zář 2008

Zcela nevhodné potraviny

Sladkosti

cukr ( bílý, hnědý, práškový, krystalový ), cukrovinky, hroznový cukr, kandys ( řepný cukr ), koláče, med, ovocný cukr - fruktóza, pudinkový prášek, sirup, sušené ovoce, sušenky, třtinový cukr, umělé sladidla sorbit a xylit, výrobky s cukrem, výrobky z instantního kakaa.

Ovoce

sladké druhy jako banány, hrozny, mandarinky, broskve, kompoty, koncetrované šťávy ( z jablek, hrušek ), konzervované ovoce, džemy.

Zelenina

konzervovaná zelenina, hotové výrobky z brambor, kečup přislazený cukrem, sójová omáčka přislazená cukrem.

Živočišné produkty

marinované pokrmy, ovocné jogurty, pokrmy obsahující cukr, mouku a konzervační látky, pokrmy s omáčkami a panádami.

Obilí

bílé mouky, loupaná rýže, obilné klíčky, přípravky na zhušťování omáček, těstoviny z bílé mouky.

Nápoje

alkoholické nápoje ( s výjimkou velmi suchého vína ), instantní a všechny slazené čaje, limonáda a coca-cola.

dasule
6. zář 2008

Potraviny povolené a vhodné

Čerstvá zelenina podle ročního období a saláty z ní

artyčoky, avokádo, brambory, brokolice, celer, cibule, cuketa, čekankové puky, černý kořen, červená řepa, česnek, čínské zelí, fazole, fenykl, chřest, karotka, kedlubna, křen, lilek, listový salát, mangold, mrkev, okurky, olivy, paprika, pažitka, polníček, pórek, rajčata, ředkev, ředkvičky, řeřicha, sója, sójové výhonky, špenát, topinambury, zelí ( všechny druhy ).

Houby

houbičky shiitake, hřiby, křemenáče, lišky, smrže, václavky, žampiony.

Ovoce

citróny, grepy, hrušky kyselé, jablka kyselá.

Koření

bylinky, hořčice ( velmi ostrá ), křen, pepř, skořice, sůl, majoránka, ocet, tymián, vanilka.

Živočišné produkty

jogurt s živými kulturami, maso ( kromě vepřového ), mléko, mořské plody, podmáslí, ryby, sýry, tvaroh, vejce, želatina.

Obilí

celozrnné výrobky, chléb kynutý droždím, chléb z kvasu, jáhly, pohanka.

Nápoje

čaj lapacho ( čaj Inků ), čaj maté, čaje ( kromě ovocných čajů ), minerální vody, zeleninové šťávy.

Oleje a tuky

za studena lisované a nerafinované čisté margaríny, rostlinné oleje.

Semena a ořechy

burské oříšky, dýňová semena, kešu ořechy, kokosové ořechy, lískové oříšky, sezamová semena, slunečnicová semena, vlašské ořechy.

Sladidla

mléčný cukr, ( umělé sladidla - aspartam, acesulfam, cyklamát, sacharin ).

josefka
6. zář 2008

dasule, tohle je super, co jsi tady napsala. Mam jn malinke upresneni, resp. mam to trosicku jinak - tak snad se nebudes zlobit, kdyz to tady napisu

z ovoce je mozne jeste jist, tvrde kiwi a jakekoliv "berries" - maliny, boruvky, ostruziny ... mnozstvi ovoce za den by nemelo presahnout 1 - 2 kusy / davky. Citrony a limtky je mozne jist kdykoliv.

Zelenina - brambory by mely patrit mezi zakazane ovoce, kvuli skrobu, ktery obsahuji, stejne jako kukurice. Mrkev, cervena repa by mely byt omezene, protoze obsahuji docela hodne cukru. Kvasinky se cukrem zivi, takze cim mene cukru, tim mene maji jidla.

Mlecne vyrobky se doporucuji vynechat, krome bilych jogurtu s probitickymi kulturami - ty je mozne jist v malem mnozstvi a pokud mozno zvolit kozi jogurt.

Margriny vetsinou nejsou z oleju za studena lisovanych a je lepe se jim vyhnout, at uz trpis nebo netrpis na kvasinkove infekce.

Orisky jsou bezvadne, ale pri kvasinkovych infekcich se doporucuje jist pouze cerstve, prip doma lehce oprazene. Duvodem je, ze jsou nachylne na plisne a ty by prispivaly kvasinkove infekci - lepe orisky nejist, pokud nejsou cerstve.

Doporucuje se i vyhybat se cemukoliv, kde byly pouzite kvasnice (jsou to vlastne take kvasinky, tak by prispivaly tem v travicim traktu).

Co se tyce sladidel, tak xilitol je prirodni sladidlo, ne umele a je v malem mnozstvi povolene. Naopak by se melo vyhnout umelym sladidlum jako je aspartam a acesulfam atd ... tem bychom se meli vyhybat tak jako tak.

Opravdu vyborne je zaradit do jidelnicku koreni jako tymian, rozmarin, oregano a pak cesnek - tyhle vsechny zabiji kvasinky.

Kysane zeli zase pomaha vyzivovat nase probioticke kultury, takze je take dobre ho zaradit do jidelnicku.

Super je pit stavu z mladeho jecmene nebo mlade psenice a Aloe Vera.

dasule
7. zář 2008

😉

berunka
26. říj 2008

holky co tu probirate vyplachy jako jeden z leku.v thozenstvi jsou bsechny vyplachy nebezpecne a musi je predepsat lekar podle vaseho aktualniho stavu.jinak mohou spis ublizit.zak pozor 😉

hlavinka
27. říj 2008

Holky, mely jste jenamazol krem v tehu? v letaku pisi, ze ho v tehotenstvi ma aplikovat dovnitr jen lekar. Bylo to to tak u vas? Mne ho dal urolog, protoze mam i zanet moc. cest, tak nevim, zda si ho mam dat sama nebo radsi jit na kontrolu na gyndu. Ale moc si neumim predstavit, jak by to slo udelat, aby mi ho na noc aplikoval lekar, ktereho mam hodinu cesty a navic vecer neslouzi 😒

grej
27. říj 2008

Hlavinko - mě MUDr řekl, že v těhu se jenamazol nesmí. Teda zavádět se nesmí. Že mám jen potírat. I když je fakt, že mi to říkali na počátku těhu.

I když bůh ví jak to je. Mě teĎ v začátku těhu předepsali Canesten. Přímo u gynekologa. Když jsem koukala na leták, tak tam taky píšou, že to má zavádět jen lékař. Já teda raději jen potírám.

A co takhle na tu gyndu zavolat a zeptat se? POdle mě je to pitomost, aby ti ho zaváděl lékař... Spíš ti jen poradí jak na to...

berunka
27. říj 2008

holky cannesten ma v letaku napsano ze se muze pouzivat jen pro vnejsi pouziti.v zadnem pripade dovnitr.

grej
27. říj 2008

Berunka - je to divný. Mě řekli, ať si ho klidně koupím, že se v těhu smí. Je ale fakt, že mi neřekli, jak ho mám užívat. Tak já raději jen potírám.

hlavinka
27. říj 2008

Grej: Diky za nazor.
Cannesten jsem taky mela na potirani, sice nekdy kolem 20tt, ale mela. Oni to tam pisi aby se sychrovali. Je to tezky, to by clovek nesmel nic. Musime to brat tak, ze z tech 9 mesicu je nejakych cca 20 dnu lecby nic. DOUFAM!
Jinak Jenamazol se skutecne nesmi - radsi jsem volala lekarce. Sice v letaku pisi, ze se muze dat na procisteni porodnich cest cca 4 az 6 tydnu pred terminem porodu (coz bych skoro byla), ale kdyz mam zanet a jeste beru ATB na zanet ledvin, tak ne.

berunka
27. říj 2008

holky cannesten se smi v tehu ale jen zevne.celkove se nesmi zavadet dovnitr.staci si poradne precist letak,tam to je a nemusite spekulovat 😉

kukuca
8. pro 2008

Hoky prosím Vás mám dotaz..
Asu týden mě trápí mírné svědění a pálení,výtok jsem měla trošku a teď poslední 2 dny nemám ho vůbec..Jen přetrvává to pálení a divný pocit.Můžou to být kvasinky?Mám to zkusit dál léčit sama nebo k lékaři?Ř9kám si zas že když není ten výtok..

iviska
8. pro 2008

Kukuc, raději běž ... nemusíš mít hnedle výtok

katka82
8. pro 2008

Kukuca mě pomáhal Gynopevaryl combi jsou tam 3 čípky a mastička 😉 anebo ten Canesten se teď taky dělá v balení i s čípkama a krémem 🙂 a ještě jedna babaská rada:bílý jogurt-buď mazat anebo si napustit vanu a v ní jogurt rozmíchat 😀 hodně štěstí při léčbě 😉

kukuca
8. pro 2008

Děkuju Katko, no já jsem zkoušela už tohle všechno..nic nezabralo. I Jenamazol jsem dneska v noci měla,ale cítím pořád pálení. A co jsem si teďka všimla, mám úplně bílý jazyk, to jse mnikdy nemívala!Nemůže to být tím, že ty plísně mám prostě v celým těle?Někde jsem o tom slyšela..