Kvasinková infekce, jak se proti ní bránit?

luca83
13. zář 2006

Holky,mate nektera caste infekce? Ja je mam temer kazdy mesic, uz jsem byla i 2x na laparoskopii a stejne se mi porad vraci. Muze to mit nejaky vliv na otehotneni? A co proti tomu delat? Dodruzuji maximalne hygienu, pouzivam bily jogurt, intimni vlozky a nic nepomaha, stejne se zas objevi... ☹

allena
8. lis 2006

Ammalko, myslím, že diabetici jsou ke kvasinkám citlivější, takže je to možné, ale raději se optej nějakého doktora.

majenka
8. lis 2006

Holky, já jsem při HA měla s kvasinkovými záněty problémy každou chvilku. Zkoušela jsem lecos a vše mělo jen účinek na vyléčení, ale vše se další měsíc opakovalo...a pak jsem se "inspirovala" na netu...začala jsem PRAVIDELNĚ užívat Lactobacilu Acidofilus (nevím, jestli se to píše takhle). Jím každý den jednu tobolku (když občas vynecháte, nic se neděje). Když jsem cítila počínající příznaky zánětu, začala jsem dlabat tobolku 3x za den.Takže když už je zánět, tak začít z vyšší dávkou (např.3 tobolky/den) a pak snížit na preventivní 1 tobolku.Od té doby, mám od zánětů pokoj 🙂

allena
8. lis 2006

HA opravdu často může zapříčinit kvasinky. Možná jsem ten případ, protože od té doby, co ji neberu, jsem OK. Tak doufám, že to vydrží a brzy budu těhu a i v těhu bych ráda byla bez kvasinek. 😉

sarinka47
8. lis 2006

Holky, a ten Lactobacilu Acidofilus, kolik toho je a za kolik? Mají to normálně v lékárně?

xctij01
8. lis 2006

Sari, můžeš si vybrat. Mají toho hodně. Mě se nejvíc osvědčil Lactobacilus od firmy Swiss. Nejlevnější to neni, stojí to asi kolem 300,- / 60 tablet nebo tak nějak. Možná ještě víc. ALe fakt mi tenhle nejvíc pomohl. Dobrý je taky BION 3 - to mi zas poradila doktorka. U toho je výhoda, že se nemusí skladovat v lednici. Ten zas tak drahý neni, stojí kolem stovky / 30 tablet.
Poraď se v lékárně, uričtě ti toho nabídnou ještě víc.

jankar
8. lis 2006

Aho já beru od SWISS "LAKTOBACILY5"je to vlastně to stejné jak Lactobacilu Acidofilus,jen od jiné firmy,jsou 2 balení,vědší 60 tablet a menší 30 tablet,já osobně si kupuju to vědší,výjde to levněji(60 tablet kolem 300kč)možná i míň,přesně nevím,ale od té doby co ho mám(už asi půl roku)jsem bez problémů,samozdřejmě se nekoupu,omezila jsem sladké.Ale samozdřejmě se tehdy přeléčil i manžel 🙂 🙂 🙂

jankar
8. lis 2006

jo,kupuju to normálně v lékárně,ale spíš to bývalo jen v zelené lékárně

jankar
8. lis 2006

xctij01- 🙂 🙂 🙂

xctij01
8. lis 2006

Jankar, aspoň je vidět, že si nevymýšlíme 😀

jankar
8. lis 2006

jo asi jsme to psaly sočasně,jen Ty si asi trochu rychlejší 😀

novako
9. lis 2006

Moje kamarádka trpěla na infekce a její gynekolog jí poradil - bílý živý jogurt. Ale ne do bříška, ale úplně jinam. 😉 Když cítí, že něco není v pořádku, aplikuje jogurtovou kúru. Od té doby má pokoj. 😎

xctij01
10. lis 2006

Novako, mě to taky kamarádka poradila, ale vůbec mi to nezabralo. Asi je to individuální🙂 Každopádně to hezky ochladí, když máš nepříjemný svědění🙂

szedivka
10. lis 2006

Ahoj, moje zkušenosti s infekcí jsou takové že jsem je mívala často při HA, potom jsem si začala sama prát (přestěhovali jsme se) a důsledně přežehlovat spodní prádlo, ručníky... Od té doby byl pokoj i když jsem dál měla HA. Po vysazení HA se mi jednou infekce vrátila, ale od té doby je pokoj a i v těhotenství jsem s tím zatím problémy neměla. Na sladký moc nejsem, tak nevím jaký to má vliv. Jinak pokud cítím začátek infekce, okamžitě mažu mastičkou od Dr. Canesten (za pár korun) a vše je v pořádku 😎

allena
10. lis 2006

Ten bílý živý jogurt účinkuje, ale jen někomu. Lepší jsou ty kapsle (čípky), protože je v nich mnohem více lactobacilů a hlavně to působí hluboko v pochvě a déle než jogurt.

kacenka.p
10. lis 2006

Ahoj holky, chceta bych zase poskytnout nejake tipy. Tak prvne Fermalac je opravdu dobry a me velmi pomahal. Co je dobra vec je tez Tantum Rosa. Je to roztok na vyplachy pochvy jak kvuli prevenci ci pri uderu infekce. Skvela vec, opravdu doporucuju. Pisou, ze je dobry i jako prevence po navsteve bazenu, doktora, pohlavnim styku atd.
A hlavne: Nekdo tu psal o zehleni spodniho pradla ci machani v octove vode. Muj tip je pouzivat slip vlozky! Muzete si je menit kolikrat denne chcete, a vyloucite lekari zminovanou alergii na praci prasek, ci nepostatecne vyprani atd. Pouzivam je jiz nekolik let a bez slipovky nejdu ani na krok. Je spousta druhu, kazda si muze vybrat podle vkusu ci typu pradla. Nedam proste na ne dopustit a treba i to mi pomaha jiz nekolik let byt bez infekci.
A v ne posledni rade: Vzdy by vys mel prohlednout lekar, jen tak byt si samolekarem nemusi byt to nejednodussi. Uz jste zkusily poslat na vysetreni i partnera? U kamaradky se zjistilo, ze prenasecem byl manzel, prelecili je oba a maji klid. A to se chudinka trapila skoro 7 let.
Tak preji hodne zdaru v boji proti infekcim a doufam, ze me tipy byly aspon trochu uzitecne.

xctij01
10. lis 2006

Já beru BORAX a Jenamazol. To mi pomáhá nejvíc. Taky jsem žehlila prádlo, máchala v octu, do vody chodila jen s tamponem namočeným v bylinkách a brala neustále lactobacilus. Po vysazení HA se to výrazně zlepšilo, takže už nežehlim prádlo ani neoctuju, ale do vany stále nechodím a lactobacilus taky pořád beru. Jednou za čas použiju Femigel nebo fermalac, abych si preventivně upravila prostředí v pochvě a je to...
Je to hnus, ty kvasinky 😠

janickabez
13. lis 2006

tak mě se vyrazila nějaká kvasinková infekce 😝 , v životě jsem na nic takovýho netrpěla. Moje dr. mi dnes na prohlídce řekla, že je v těhu tělo náchylnější na kvasinky a plísně...muže to být mýdlem, nebo když se jeden partner koupe (já se nekoupu můj manžel jo), může to být čímkoliv. řekla mi že pokud je to jen povrchové tak je to ok a mimi to neuškodí, ale jak se to dostane dovnitř do pochvy, tak to může vyvolat krvácení a to už pro mimi dobrý není. dala mi mast canesten - máme se mazat oba a pro mě čípky tetraborico snad to bude OK

xctij01
14. lis 2006

To bude dobrý Jani, hlavně se mazej co nejčastěji. A to speciální mýdlo si určitě pořiď. Já používám Lactacyd a jsem s ním moc spokojená. Sice je trochu dražší, ale zase dost dlouho vydrží, protože když se s ním myješ jen "tam dole", tak ho stačí jen malinko...

janickabez
14. lis 2006

díky xctij, hned jsem si taky jedno v lékárně koupila 3x umyla a vždy po tom namazala, na noc čípek podle instrukcí dr. a zdá se to být už druhý den lepší.
Koupila jsem nějaký mentolový intimní mýdlo zn.chilli (tak se jmenuje - je zelený) pani v lékárně mi ho doporučila - nevím jestli bylo drahé nebo levné stálo cca 160,- ale nemám to s čím srovnat.
Myslíte že to může používat i manžel na intimní partie 😕 , zkusilto a mimo toho, že je to mentolový a trošku to z počátku štípe tak si to pochvaloval 😅 ještě vtipně naznal že uř chápe proč se to jmenuje CHILLI 😀

xctij01
15. lis 2006

Myslím, že by to chlapovi ublížit nemělo, Jani. Jde jen o to PH, takže snad tam nic škodlivýho pro mužský pimpase neni 😀
To tvoje mýdlo neznám. Mám pocit, že to moje tak drahý není, stojí něco kolem stovky. Ale záleží taky na velikosti balení a vkusu, že jo... Já jsem si třeba jednou koupila tohle mýdlo do Carefree a bylo to naprosto hrozný. Taky mě to štípalo a vůbec mi to nebylo příjemný. Držím palečky ať se ti to brzy vyléčí. Kažodpádně ty čípky ber určitě minimálně 6 dní.

lisacek
28. lis 2006

Ahojte holky, taky mě trápí kvasink. infekce již několik let ☹ . Mám u sebe vypozorovované, že mně je způsobuje hlavně jezení sladkostí a zácpa. Na přípravky intimní hygieny jsem alergická, až teď po velmi dlouhé době jsem vyzkoušela pěnu Gyntima, do které si kapu pár kapek Citrogrepu. A je to fajn. Zatím.

kackark
28. lis 2006

Ahojky holky, prave jsem se trapila z lekarny, protoze me opet napadla nejaka kvasinova potvora ☹ . Pani magistra mi dala candilac (sou to cucaci tabletky), silene drahe 281, tak doufam, ze to aspon zabere, nemate s tim nektera zkusenost, prosim? nedavno jsem dobrala antibiotika a dokud jsem brala actimel tak to bylo dobry, jen jsem na dva dny prestala a hned se to takhle rozjelo. Dekuji predem za pripadne rady a mejte se.

eho
28. lis 2006

Ahoj holky, základní pravidlo je: vynechat cukr, bílé pečivo a uzeniny, nesmíte prostě kvasinkám dodávat potravu.

jiji
29. lis 2006

Ahoj holky,
Kačenka už to tu napsala - super zkušenost mám se sáčky na přípravu roztoku Tantum Rosa. Používám je už dlouho a fakt si to nemůžu vynachválit (asi tak 3x týdně preventivně). Jen ty věci kolem toho jsou otravný (převařit vodu apod.), i když mi to vlastně už ani nepřijde. Teď to vypadá, že jsem těhotná, k doktorovi jdu až v pondělí, tak se ho musím zeptat, jestlli to smím používat i teď (na příbalovým letáku je napsaný, že nebyly zjištěny negativní účinky na plod, přesto by se to mělo používat po poradě s lékařem). Takže teď jsem na to opatrná. Jinak taky používám taktéž již zmíněný Lactacyd.

xctij01
29. lis 2006

Kackark - nemohla bys sem pak napsat, jak ti ty cucací tabletky zabraly? To by bylo fajn... Obětuju jakoukoli cenu, pokud to od mykoz pomůže...

kackark
30. lis 2006

xctij01: ahojky tak prave to jsou dva dny co jsem ty tabletky koupila a pripada mi, ze zacinaji zabirat, je jich 30 a maji se brat dve denne a hlavne se to musi dobrat, pak jsem si koupila jeste mega brusinky od SWISS, uz drive mi je moje pani doktorka doporucovala, ale ty zaberou hlavne na mocove cesty a kdyz to neni tak rozjete, myji se lactacyd a opet kazde rano piji actimel. Tak Ti to snad pomuze jako me a drzim pesticky, at se toho brzy zbavis.

michina
1. pro 2006

Ahoj holky, taky se připojím do diskuze.
Pracovala jsem ve špitále, na JIP apod. a poprvé v životě jsem dostala kvasinky. Výtoky jsem předtím měla dtaky docela často. Nevím, jestli to mělo souvislost, špatně umyté ruce a tak.. Každopádně jsem se jich nemohla zbavit. Kombinovala jsem krémy od doktora, antimykotické antibiotika, ať už jedno silné, nebo třeba na tři dny, krémy Jenamazol, Clotrimazol, vkládací tablety Fermalac, partner se přeléčil (chudákovi bylo z těch léků špatně, nějak je nesnášel), a furt se to vracelo střídavě i s výtoky. Hnus!! Hodně mi doktor doporučoval moře. A najednou, jako když utne bylo po všem a už mám přes rok klid. ŤUK ŤUK ŤUK....!!! 😀 😀 😎 🙂

Pravda bez Lactacyd gelu v koupelně neudělám ani krok (je úžasný, doporučuju!!! navíc obsahuje kyselinu mléčnou, což je třeba, to jiné intim gely nemají), intimky jsou součást mého života denně, preventivně po styku (jak doporučil doktor) mažu mastičkou "kam dosáhnu" (pravda teď už jen občas).. letos poprvé jsem se vykašlala na všechny zákazy, byla na bazenu venkovním i vnitřním, užila si klouaček, tobogánů, vysadila antikoncepci a je pořád klid.

Teď jen s manžou zkoušíme, jestli už nebude třeba v bříšku mimísek..

janinininka
7. pro 2006

ahoj holky, taky mě občas trápí záněty a zrovna jsem se chtěla zeptat, jestli to nebude bránit početí, ale už jsem se dočetla, že ne, tak doufám, že je to pravda. taky nosím většinou bavlněné kalhotky, tampony teda nepoužívám, ale teď jsem přestala brát HA a možná je to trochu lepší. Kolik stojí ten Fermalac prosívmvás? To jou čípky, je to jako prevance?

tamy
8. pro 2006

janinininka. fermalac stojí 170 balení. Je tam 10 ´čípků´. Já ho mám ráda, protože ´nevytéká´. Předepisoval mi ho i doktor. Dá se používat i jako prevence nebo spíš při příznacích. Na rozběhnutej zánět podle mě moc nefunguje.

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz