Kvasinková infekce, jak se proti ní bránit?

luca83
13. zář 2006

Holky,mate nektera caste infekce? Ja je mam temer kazdy mesic, uz jsem byla i 2x na laparoskopii a stejne se mi porad vraci. Muze to mit nejaky vliv na otehotneni? A co proti tomu delat? Dodruzuji maximalne hygienu, pouzivam bily jogurt, intimni vlozky a nic nepomaha, stejne se zas objevi... ☹

christla
15. lis 2007

Borax mi taky pomáhá, ale jak píšeš, je to jen na předpis. Ten Canesten je opravdu strašně drahý, ale pomohl mi. Jinak v tom jednom balení je opravdu jen jeden čípek. Jinak na doporučení doktora používal mastičku Casnesten i manžel....

barag
15. lis 2007

holky já sem na mykozy trpěla fakt ale děsně, co měsíc, to nová mykoza, bylo to tak léta, pak se dokonce tělo vzdalo a už sem začala trpět na plísňový choroby v tříslech, mezi prsty a teď mě něco potrápí tak max dvakrát za rok, je toho hodně, čím se tomu můžeme bránit - myslím v tom smyslu těm mykozam předcházet, je to fakt pruda a i to bolí a je to hnusný, ale právě proto, že toho je hodně a já sem v práci, tak si k tomu sednu večer a sepíšu to. já už to tu jednou psala, ale asi to bylo dlouhý, konik to nepobral a mě se nechtělo to rozepisovat znovu, tak večer se zkusím podělit o své zkušenosti, snad něco z toho zabere a přestane Vás to tak zkoušet

christla
15. lis 2007

Já jsem hlavně taky četla, že antikoncepce ty infekce podporuje. Je prvda, že od té doby, co neberu HA, mám docela klid!!! Píšu docela, protože jakmile beru antibiotika, tak se mi to rozjede,a le to je teď opravdu minimáně. Mykózy jsem měla taky každý měsíc a aod ledna, co neberu HA jsem jí měla myslím jednou.

grej
15. lis 2007

Tak to mě nepomohlo ani vysazení antikoncepce. Teda trochu jo, neměla jsem to každý měsíc, ale jen ob měsíc. Jenže pak se to zas vrátilo do starých kolejí. Trochu mi pomohl i mooncup, ale už jsem zas tam kde jsem byla.
Mě se manža maže jen Fungicidinem. Jak je to průhledný, tak mu to tak nevadí. I když stejně vždycky prudí, když ho chci donutit aby se namazal (krémem) 😉
Krém canesten je asi taky bílý, co?

Barag - určitě napiš, bude to fajn🙂

renys
15. lis 2007

Ahojky holky, mykóza je mrcha, co 😖 ? Závidím ženám, které neví o co jde.
Já měla období, kdy se u mě vyskytovala každý druhý měsíc, takže katastrofa, kort, když se snažíte zplodit mimčo. Jestli vám můžu doporučit, tak mi na jedné diskuzi holky poradily, že nejlepší intimní gel je Intima Altermed a fakt to můžu potvrdit, já už jich před tím vyzkoušela mraky...Teď preventivně zobu sladkovodní řasu-mimojiné ničí kvasinky-a už mám půl roku pokoj...jo a když začínám pociťovat svědění, tak si udělám sedací lázeň s mořskou solí a ženským čajem.

christla
15. lis 2007

Grej: Canesten je bílý krém.... Manželovi se to taky zrovna dvakrát nezamouvá, ae namaže se!! 😀
Renys: Ty zobeš tu Chlorelu, že? Také jsem o ní četla a uvažovala jsem o ní. A nevadí to, pokud bys přišla do jiného stavu?

grej
15. lis 2007

Já už jsem si aktivně tu Chlorelu i koupila, ale pořád mě děsí to množství, který se má polykat. Kolik toho bereš denně renys?
Intima Altermed? To se dá koupit normálně v lékárně?

dckami
15. lis 2007

tak holky, já měla kvasinky poprvé před 10lety, od té doby nic. Letos v říjnu jsem brala antobiotika na zánět močáku, takže se mi asi narušila rovnováha prostředí a potom mě dorazilo koupáni na bazénu. 😢 V poledne jsem si volala na gyndu a ihned jsem mazala pro předpis, sestra mi napsala Candibene na 6 dní. Musím to ihned přeléčit, 23.11. jdu do nemocnice na odběr děložní sliznice a potřebuji být fit. Tak snad to rychle zabere.

renys
15. lis 2007

Christlo, no já tu chlorelu občas šidim, nebo-li když si vzpomenu 😉 . Jinak vedlejší účinky nemá, takže klidně brát i v těhu.

Grej, jj v lékárně a je fakt bezva, jiný už nechci.

No já taky bazén radši preventivně vynechávám a to tak miluju plavání 😒 , ach jo. Jo a taky jsem slyšela, že jako prevence je výborný pórek a ředkvičky.

grej
15. lis 2007

Takže Intima Altermed - už to mám napsaný a v lékárně kupuju🙂 Jsem zvědavá, jestli mi to pomůže...

Kolik teda prosím bereš té Chlorely? tam píšou snad 3 tablety na každých 10 kg váhy, to bych jich měla skoro 21... To mi přijde dost...

nadad
15. lis 2007

ahoh holky 🙂
ahoj grej 🙂 tak mám za sebou kúru zel. jílu a ještě jsem si koupila šťávu z aloe vera. Měla jsem mykózu a během užívání zel. jílu mi sama zmizela a od té doby se mi nevrátila. A ještě ke všemu jsem zjistila // na testíku, mám za sebou vyšetření na gyn a jsem na začátku 6tt- tak snad vše dobře dopadne. 🙂
Grej- vzpomněla jsem si na to, jak jsme si psaly, jestli mykózy nemohou bránit otěhotnění a asi na to opravdu nemají vliv. Měla jsem je od února do srpna pořád, byla jsem zoufalá... ale ten zel. jíl fakt asi nějsk funguje. Zatím se mi neobjevila ani teď na začátku těhu, ale raději ještě piji aloe. 🙂

berynka
15. lis 2007

Ahoj holky, nenapíšu nic odborného, ale vlastní zkušenost... Když jsem byla mladší (a brala antikoncepci), tak jsem ani netušila, že nějaké takové infekce vůbec existují. Koupala jsem se téměř kdekoli a nosila stále jen tanga. Asi za dva roky, co jsem už prášky nebrala jsem začala mít kvasinkovou infekci. Byla to vážně síla. Zabraly nějaké čípky a výplachy. Jen co jsem se doléčila, tak jsem otěhotněla. V těhotenství jsem se nekoupala v žádné stojaté vodě a tanga navždy odložila. Taky jsem si všimla, že to zhoršuje sladké. Od porodu je všechno ok, jen v létě, když jsem šla do bazénu, tak jsem si pak preventivně vzala čípek.

christla
15. lis 2007

Ahoj nadad. Nechci tě nějak znepokojovat, ale aloe by se prý v těhotenství pít nemělo. Prý to způsobuje prokrvování ženských orgánů a může to být nebezečné!!

nadad
15. lis 2007

christla- snížila jsem dávku a beru jenom 1 lžíci denně, ale přemýšlela jsem, že to úplně vysadím.

grej
15. lis 2007

Nadad - moc gratuluji!
Tak teď babo raď - jestli mám začít brát raději chlorelu nebo zelený jíl... Mám doma oboje🙂

Já teď chodím na injekce na zvýšení imunity. Má to pomoci proti opakovým mykozam a taky na neplodnost. Sice to šíleně bolí, ale pro zmizení mykoz udělám vše...

nadad
15. lis 2007

grej-to záleží na tobě, co budeš brát. Chlorelu jsem nevyzkoušela, tak nevím. Ale asi to bude na podobné bázi. V září jsem začala užívat jíl 3 týdny, pak týde pauza a pak ještě týden užívání. Brala jsem ten sypký, co se dává do vody- nemá to skoro žádnou chuť, tak se to dalo vydržet. na začátku toho užívání jsem měla mykózu a dostala jsem nějaký globule a ani jsem je nezačala brát, protože to samo vymizelo. Pak jsem ještě začala pít aloe, teď mě christel vystrašila, že v těhu je to nebezpečný, na tom letáku nic o těhu psaný nebylo, ale raději to vysadím. Je to přírodní, tak snad se nic nestalo 😉

christla
15. lis 2007

Nada, odívej se na stránky www.babyonline.cz , tam se dočteš víc, které bylinky by se v těhotenství brát a pít neměly!

christla
15. lis 2007

aloe léčivé - rostlina je schopna vyvolat překrvení pánevních orgánů a tím i potrat
Vzala jsem z těch stránek jen to aloe, ale těch bylin je tam hodně....

barag
15. lis 2007

christlo dík, to je super, že to tam mají takhle rozepsané, dík za odkaz, já se doma hned podívám, mám totiž doma takovou antimykotickou směs - sypací čaj, kterej sem preventivně užívala a po ovulce sem ho pro jistotu vysadila, tak na to doma mrknu

uci
15. lis 2007

mne pomaha jest pravidelne vitaminy s lactobacilom (napr. bion3), predtym som sa liecila asi pol roka v kuse a nedalo sa toho zbavit, pridali sa potom este aj bakterie a co konecne zabralo bola 14 dnova kura propolisom (co je v podstate prirodne antibiotikum) a nasledne pravidelne ten bion, zatim je to teda ok

christla
15. lis 2007

Ahoj uci! Tak takovéhle vitamíny jsem taky zkoušela, ale nepomohlo mi to. Mě fakt pomohly jedině čípky!

uci
15. lis 2007

mne prave ziadne cipky nezaberali, snad az ta posledna kombinacia vsetkeho mozneho - asi sa mi podarilo to moje telo oklamat 😀

tlapicka
15. lis 2007

pridavam se do klubu, mykozy me zacaly trapit pred tehu a ne a ne se toho zbavit. tedka je to zase desny a to jsem byla minulej tejden na gynde, a podle steru a nasledneho mikroskopu dobry. pomaha mi candivac, ale stoji spoustu penez a sotva to dam do poradku, staci jedno nocni radeni,ktery si kvuli vecne lecbe odpirame a zase secko znova. klasickej pingpong. cilem myho elaboratu je.

Jakou maji lecbu vasi manzove?

musi to byt preci komplexni... jake mate vysledky? mne gyndar rek, ze zadnou nepotrebuju a manzel taky ne, kdyz je nalez v poradku. minuly tyden jsem se taky citila skvele... uz toho mam faaaakt plny zuby!!!

christla
15. lis 2007

Tlapicko, já dostanu většinou od dr. globule a mastičku. Přdepíše mi mastičku i pro manžela, takže s mažeme oba dva.... 😉

tlapicka
15. lis 2007

christla: a napise vam obema stejnou? mne pomohl janemazol a clotrimazol, takze to mam aplikovat na manzu a uvidime... globule mi nikdy nepomohly


































😠 😠

tlapicka
15. lis 2007

jeje, omlouvam se za tu diru, to ma na svedomi moje Eli 😲

mmmk
15. lis 2007

Ja teda mykozama pekelne trpela tak pred rokem, nekdejsi doktor mi porad cpal Canesten a me to furt nezabiralo, lecila jsem i manzela. Pak mi to zpusobilo zanet (asi ta mykoza) a ja vymenila doktora za doktorku. Napsala mi nejake leky (nazev v pripade zajmu dodam pristi tyden) a od te doby naprosto bez potizi 😵 Byvaly doktor neustale argumentoval slovy, ze kvasinky ma kazda zenska!!! 😢

barag
16. lis 2007

holky tak sem to sepsala, snad Vám to bude co platný, ale předesílm, že musí být trochu z Vaší strany snaha s tím něco udělat, žádná tabletka není zázračná, pokud mme k mykózám sklon.
pošlu to po částech, sepsala sem toho nějak moc.

Čemu se vyhýbat? Co napomáhá rozvoji mykóz a kvasinkových infekcí?

Asi už každá víme, že kvasinky se živí cukrem, takže z toho plyne -pokud trpíte na sladké, zkuste omezit příjem sladkostí a pokud jste v akutní fázi – nejíst ho vůbec. Cukr je i v ovoci, proto je lepší jíst zeleninu. Ze zeleniny je dobré se vyhýbat rajčatům - alespoň v akutní fázi nemoci a taky jestliže si dáváte očistnou preventivní kůru. Rozhodně by bylo s výhodou se vyhnout taky houbám.
Pokud máte hodně rády mléko a trpíte na mykózy, tak zkuste jeho příjem, stejně tak jako příjem sýrů omezit.
V období mykóz není dobré pít kávu. Dále je dobré se vyhýbat alkoholu, který obsahuje cukry. Vhodné nejsou ani věci narvané konzervačními látkami, přibarvovadly, ochucovadly a ještě jinými dalšími nepřirozenými, tělu nevlastními látkami. Proto když někdo trpí na mykózy, může mu pomoci, když se obloukem vyhne polévkám z pytlíku, omáčkám z pytlíku, paštikám a dalším jídlům s dlouhou dobou trvanlivosti. V období, kdy je zvýšená vzdušná vlhkost a vy máte sklon k mykozám nebo jste ve fázi akutní kvasinkové infekce je dobré se vyhnout všem výše zmíněným potravinám, pochutinám.

barag
16. lis 2007

Lepek jako možný vyvolavatel mykóz

Ze svých mykóz už sem byla tak zoufalá, že sem začala chodit na imunologii, kde jsem se paní doktorce svěřila se svými problémy a ta hned vyslovila hypotézu, že může jít o celiakii, tedy nesnášenlivost lepku. Při představě drsné bezlepkové diety se mi udělalo docela špatně, ale dneska dodržuju bezlepkovou dietu asi tak ze 60 – 70 % a problém s tím nemám ani v nejmenším. Ovšem přiznám se, že ze zbývajících 30 -40 % cca si zahřeším a problém s tím nemám ani trochu. Celiakii sice nemám, nicméně mi z krve vyšlypozitivní protilátky proti lepku. Když si najedete na různé stránky o celiakii, tak opravdu jedním z příznaků jsou kožní problémy a mykozy.

Jak se dá vyhnout lepku?

Lepek se nachází v pšeničné mouce. Tím, že pšeničné pečivo budete kupovat minimálně – chleba pokud je možno tak s příměsí jiné mouky, u nás je k dostání pšenično – žitný chléb, tak kupuju ten, ale doma míváme i čistě pšeničný chleba a stejně ho jím. Jen je důležité se necpat pšenicí v pečivu (ještě navíc v bílém – plném cukrů) pořád. Tzn, zapomenout na koláčky a rohlíky, ale občas si koupit třeba kornšpitz nebo kukuřičnou bulku. Nesmíme zapomenout, že lepek je také pšeničných těstovinách. V bio obchodech se dá koupit velké množství bezlepkových – nepšeničných těstovin. Já mám odzkoušeno, že žitné jsou dost hnus, výborné jsou pohankové, pak špaldové, dobré jsou taky kukuřičné. Po dvou letech konzumace těchto těstovin, když sem např. na návštěvě a jsou mi podstrčeny obyč těstoviny – musím říct, že už mi připadají naprosto mdlé a bez chuti, to si fakt nevymýšlím, obyč. těstoviny mi fakt nechutnají – ty bezlepkové pro mě nejsou žádnou tragédií.

barag
16. lis 2007

Co ano aby nám mykóza dala sbohem?

Z mléčných výrobků jsou výborné jogurty, v akutní fázi nemoci samosebou bílé. Čím víc slazený jogurt, navrch ještě s různými „barvičkami“ apod. tím hůře pro naše tělo, které má sklon na tohle ošklivé onemocnění.
Paní doktorka z imunologie mi doporučila, abych dbala na to, aby v mé stravě byl dostatek vitamínů, hlavně skupiny B, C- aspoň pokud se dobře pamatuju, nicméně mi říkala, že je lepší než tabletky si například dělat klíčky. Dále mi doporučila laktobacilové kůry – minimálně měsíční. Nemyslím koupit si drahé globulky na zavádění, ale pořídit si v lékárně lahvičku s tabletkami laktobacila, který se polyká a každý den si poctivě při jednom z jídel vzít.
Já osobně mám odzkoušený čaj od firmy Waldemar Grešík – je to nějaká antimykotická směs bylinek, ale takových přírodních preparátů je celá řada. http://www.gresik.cz/devatero-bylin-mykotin.html
- pro těhotné není – koukala sem na odkaz od Christly a tahle směs obsahuje Bazalku + Rozmarýn a ty se nesmí v těhotenství používat
Ačkoliv jsem psala, že s ovocem bysme to neměly přehánět, přeci jen jeden druh ovoce je přímo výtečným spolubojovníkem proti mykózám – grep v sobě obsahuje látky, které působí antimykoticky.
Protimykotické látky v sobě obsahuje taky česnek, jestliže ho nemáte moc rády a vadí vám jeho odér, pak se dají koupit česnekové tablety, ovšem pozor, česnek ředí krev a jeho zvýšená konzumace není vhodná v období těhotenství.