Kvasinková infekce, jak se proti ní bránit?

luca83
13. zář 2006

Holky,mate nektera caste infekce? Ja je mam temer kazdy mesic, uz jsem byla i 2x na laparoskopii a stejne se mi porad vraci. Muze to mit nejaky vliv na otehotneni? A co proti tomu delat? Dodruzuji maximalne hygienu, pouzivam bily jogurt, intimni vlozky a nic nepomaha, stejne se zas objevi... ☹

barag
16. lis 2007

Mykózy a onemocnění štítné žlázy

Je jasné, že kvůli častým mykózám si nepůjdete na operaci štítné žlázy. Ale o tomhle bych se taky ráda zmínila, protože možná je mezi Vámi nějaká snažilka, která má nějakou formu autoimunního onemocnění štítné žlázy. Nevěděla jsem, že i to může mít souvislost s výskytem mykóz – opět zlatá dobrá paní doktorka na imunologii. Upozornila mě na to, že pokud mám autoimunní chorobu štítné žlázy (moje tělo tvořilo protilátky proti štítné žláze), na jedné straně imunita maká, maká, ačkoliv celkem zbytečně a nadměrně, tak na druhé straně jí nezbývají síly bojovat třeba proti mykózám. V té době jsem se chystala na operaci štítné žlázy (kvůli plánovanému mimi), tak mě povzbuzovala, že možná po operaci se zmírní i mé potíže s mykózami. A měla pravdu.

Občas teda, když se zapomenu, tak mi přijde mykóza jedna hnusná (jako např. minulý měsíc, žrala sem jak zjednaná úžasné pečivo, co peče přítelova mamka a cpala sem se jím fakt nezřízeně - cukry, lepek ve velkém, no a mykóza se samosebou rozjela ve velkém. Včera jsem si taky dopřála – Barilu, co sem jí chtěla přivézt domů svému miláčkovi, jsem sežrala nakonec celou, před odchodem z práce jsem se stavila v pekárně…Zkrátka chci tím říct – nevěště hlavu, nejde jen o samé zákazy a myslet pořád na to _ tohle nesmím, tamto nesmím. Spíš se naučit trochu hospodárně zacházet s tím, co mykózy vyvolává, nehřešit tak jako já včera každý den ve velkém. Tak přeju hodně štěstí a trpělivosti v boji s mykózami.

barag
16. lis 2007

Léky na mykózy

Canesten a jenemazol a léky na podobné bázi jsou ty nejméně účinné, pokud žena trpí na mykózy opakovaně a její doktor jí nic jiného než tyto preparáty nepíše, měla by možná uvažovat o změně lékaře, taky jsem takového měla, nikam to nevedlo, tak vím o čem mluvím. Měla jsem i tablety, které mají celkový účinek, brala se po týdnu další dávka, tak byly silné, ale ani to nepomohlo – vždy jen dočasu. Kdybych dřív věděla to, co teď mohla sem si spoustu trápení ušetřit, prostě se musíme chovat k našemu tělu ohleduplně a ono nám to oplatí minimálně tím, že mykózy nebudeme mít co měsíc, ale třeba ob měsíc a to už je výhra.
Jinak pokud zrovna nebudete moct k lékaři, v lékárně Vám prodají Gyno – Pevaryl, má to modrou krabičku, můžete si vybrat jestli s krémem nebo bez, je lepší s krémem, jednak může ulevit Vám, jednak je to i pro mužíka, když si s ním hrajete ping - pong s mykózou.
Cena myslím okolo 150,-Kč? Nevím, už sem pro něj dlouho nebyla.

barag
16. lis 2007

Grej, já na tom byla jako ty – sex – mykoza – léčení – klid – sex – mykoza….ble, vim, co je to za hrůzu. Muže jsem chudáčka dostala i na výtěr a nic – on byl zdravý jak řípa, tím to nebylo, bylo to ve mně.

barag
16. lis 2007

jo nutno dodat plusem bezlepkové diety je i to, že pomáhá v boji proti zácpám - mě teda dost pomohla, to jen v rámci motivace pro ty, které ještě navíc trpíte v téhle oblasti

grej
16. lis 2007

Díky za sepsání Barag! Tak pečivo jsem už z jídelníčku téměř vyřadila, začala jsem snídat ovesnou kaši (výborná, zasytí a ještě je to vláknina). Jenže je to z pytlíku - tak asi zase špatně ☹
Na sladké moc nejsem, jen občas na mě padne neuvěřitelná chuť 😅
Se štítnou žlázou nic nemám, lactobacily jím pravidelně už asi 5 let.

Jinak taky přidám radu - doktroka na imunulogii mi poradila, že by se měly tyhle probiotika střídat. Takže nejdřív baštit lactobacily (já beru od firmy Swiss), pak si dát něco jinýho, kde jsou zase jiný "bacily", aby si na to tělo nezvyklo. Mrknu doma na názvy co mi dala a taky vám to sem napíšu.

Ty širokospektrální antibiotiky jsem brala taky, bez účinku. Chodila jsem dokonce i na autovakcíny, bez účinku. I na vypálení čípku - bez účinku.

Zkusím možná ještě ten čajík od tebe.

Možná jsem to sem už psala, ale v GESTu mi poradili, že prý se teď často se opakující mykozy "léčí" i laserem. Prý je 50% úspěšnost, že se mykoza už nevrátí nebo se výrazně omezí. Asi to zkusím, pokud v brzké době neotěhotním...

barag
16. lis 2007

holky to sem celá já...

ještě bych ráda dodala něco co se týká snažení - když sem byla u toho doktora naposledy tak ještě řikal, že se mohlo podařit těhotnět při posl. snažení- ještě než se mykóza rozjela v plné síle, když to ještě nebolelo - to snažení bylo den před ovu, ale moc šancí tomu nedával, protože jak říkal: mykóza snesnadňuje pohyb spermií, to prostředí, které v pochvě je při mykóze zkrátka není zrovna nejlepší pro to, aby spermie mohly snadno a lehce vyšplhat nahoru
Takže já sem si tento cyklus do ovu fakt dávala pozor na to co sním a ještě sem pila ten čajík proti mykózám

barag
16. lis 2007

grej zkus se ještě zaměřit na ty těstoviny, ovesná kaše se lehce udělá i z ovesných vloček, jenže...je tam to mlíko...to je na ty mykozy taky blbý

barag
16. lis 2007

tam jak měli ten čajík, tak sem si tam koupila takovou lahvičku nějaké tinktury z tea tree oleje, to se dávkuje po kapkách a prý by to taky mělo působit v rámci prevence mykóz...jenže jesti jen nehrabou firmy peníze...těžko říct, v každém případě zkus nejdřív to, co doma máš a pak třeba zas něco jiného, je mi tě líto grej, vím, jaká to byla pruda a hlavně utrpení, já sem si jednu dobu dělala legraci, že si dám pipinu pojistit, protože už sem do ní vrazila takových peněz, tohle období teď máš Ty podle toho co píšeš

jo, když sme na čundru, máme tam polívky pytlíkačky a tak, dávám si v rámci prevence taky koňský dávky česneku a musím říct, že to mi dost pomohlo na několika výletech s nevysloužit třeba mykózu mezi prsty - než sem na to přišla, tak sem si párkrát nohy v turist. botách zapařila a přišla mykóza mezi prsty, no a následovala vaginální infekce, takže imunita fakt super. nevěřila sem, že by se to kdy mohlo zlepšit, ale vidíš, teď sem v klidu, tak se to může podařit!!!držím palce, aby u Tebe zlepšení nastalo co nejdřív. a jen tak pro jistotu na té imuno Ti zjišťovaly, zdali na něco nemáš alergii? víš kvůli té imunitní nevyváženosti.

grej
16. lis 2007

Na ty těstoviny se podívám. My je teda doma taky moc nejíme, já jsem spíš na brambory a rýži, ale mrknu na to.
To mlíko mě štve, mám moc ráda sýry a mléčný výrobky obecně 😢

kapka
16. lis 2007

já sem před 14 dny dostala mykozu a to se mě docela rozjela...Koupila jsem si čípky Gyno-Pevaryl.Mazala jsem se Canesten mastí a každý den vypila kefír..Celá tato kombinace do 5 dnů zabrala..
grej jogurty jíst můžeš a různá kysaná mléka taky 😉

sah
16. lis 2007

Koukám, že rozebíráte kvasinky apod. Já osobně s tím zkušenost nemám, ŤUK ŤUK, ale kámoška ano. Prý ji na to zabírají perfektně brusinky. Brusinkový džus ve velkém je prý skvělý pomocník na tyto problémy. Tak komu chutná, do něho. Třeba na tom fakt něco je. Tak já jen tak, že to tady řešíte. Ahojda

barag
16. lis 2007

grej já sem na Tebe hnusná, ale opět Tě nepotěším, ty brambory - na ty mě ta paní doktorka taky specielně upozorňovala, víš, ona se zaměřila hlavně na úpravu životního stylu nebo snažila se nejdřív mi nezasahovat do těla, řikala, že se uvidí, jestli zaberou doporučení a operace a pak by mi dala ty autovakcíny vyhotovit. no a nemusela...

takže o bramborách mi řikala, že to s nima nemusím nijak přehánět, že ten škrob co obsahují taky nic moc, to je děs, viď?

no ale nebij, to jen do času a pak už budeš zdravá a nebudeš si muset dávat tak striktně pozor. z mléka zkus jen ty kyšky a jogurty, ale sýry a mlíko samotný...to taky podporuje kvysinky...

barag
16. lis 2007

já si to už nepamatuju přesně, ale pro jistotu sem se jukla na net,ona mi to vysvětlila tak, že v boji proti kožnm nemocem a třeba proti mykózám slouží tzv. buněčná imunita, tady čtu že T - llymfocyty´= buněčná imunita - se nachází v tělních tekutinách a na SLIZNICÍCH
no a teď proč ne brambory a lepek, lepek od slova, že lepí- je nalepený na stěnách střev, čímž výrazně ubude místo pro to, aby mohly probíhat imunolgický procesy, uplně stejný to máš s bramborama a škrobem, kterej obsahují. uplně stejně působí mlíko, šimla sis třeba někdy, že když vypiješ větší množství mlíčka, tak si zahleněná (kašleš a tak), proto by neměli moc mlíka pít ani astmatici - to zas řikala doktorka mé kámošce silné astmatičce

grej
16. lis 2007

Teda Barag, to jsi na mě opravdu ošklivá🙂 Brambory já miluju 😢 Tak to abych byla snad jen na rýži, ne?

Na imunologii mi zjistili akorát sníženou imunitu ve dvou případech a na to teĎ beru ty injekce. Jinak nic víc... Jinak v mých papírech ta doktorka měla, že řešíme hlavně neplodnost a mykozy, takže snad je normální a kdyby měla podezření na alergie, tak by to udělala, ne? I když ono u dnešních doktorů člověk nikdy neví... Když občas pročítám diskuze, kdy holky dostaly léky jen tak, na zkoušku, tak fakt nic moc 😖

Brusinky Sah? To znám že zabírají na močák. Občas si je taky preventivně beru...

Barag taky mě napadlo, že ten česnek se prodává i v tabletách, že jo? Abych nemusela chroupat samotný stroužky...

Kysaný věci mám taky ráda. Snažím se mít každý den Activii (trpím na ty zácpy, jak už jsi tu taky psala 😉), nebo kefíry mám taky ráda... Tak aspoň tak...

barag
16. lis 2007

něco z netu, ale už toho nechám, jde jen o to si uvědomit, že všechno souvisí se vším

Poruchy T - lymfocytů
Poruchy T - lymfocytů vedou k infekcím viry, houbami a jistými druhy bakterií

Příznakem jsou časté infekce
Lidé trpící imunodeficitem mají sklony k častým infekcím, ale nepřenášejí je na zdravé ve svém okolí. Tato onemocnění se vracejí a jsou vždy vleklá. Pacienti bývají bledí a pohublí, na kůži se jim mohou objevovat vyrážky.

sah
16. lis 2007

Grej, jo jo, brusinky. Kámoška na ty kvasinky a všechno špatné "dole" trpí hodně. Teď je v 37 tt a měla to zase. Tak brala léky a přesto pila i ten brusinkový džus. Kolikrát mi říkala, že má zase kvasinky či něco, ale po důkladném pití brusinkového džusu se jí vždy uleví, tak nevím no. Ale ona to prý má na sobě vyzkoušené.

barag
16. lis 2007

grej, to víš, že jez brambory, ale s rozumem!!!prostě se jima neživit pořád dkola.
jinak ještě sem listovala dál po netu, moje paměť zase není tak super, takže opravdu vitamíny skupiny B se užívají v případě kožních problémů (kůže a sliznice, to je podobná cílová skupina 🙂 ) dál při stavech snížené imunity, to máš evidentně ty, při alergiích (člověk nikdy neví), poruchy metabolismu cukrů - to neznamená cukrovku, ale třeba se to může projevit právě častýma mykózama, migrénama apod.
taky na neplodnost

ale když už jíš jiný tabletky,tak zkus si dělat ty klíčky. jinak koukám, že bydlíš v okrese Praha, ak kdybys náhodou měla pocit, že ti ta imunoložka moc nepomohla, dám ti kontakt na tu, ke které jsem chodila já než sem se z Prahy odstěhovala. ale zatím asi zachovej klid, uvidíš, jestli zaberou ty autovakcíny

no a na imunitu taky ještě staré dobré céčko - ideální je ten grep, má cečko a ještě působí proti mykozam.

ten česnek se dá pořídit i v tabletkách, po těch z pusy nesmrdí 😀

grej
16. lis 2007

Ono na každou holku zabírá něco jinýho... Já jsem jeden čas jedla i brusinky sušené. No zkusím to znovu, za to nic nedám. Díky za tip 😉

Barag - buněčná imunita? Tohle slovní spojení mě děsí. Je tu na to někde diskuze, prý to zaviňuje i neplodnost 😔

tlapicka
16. lis 2007

tyjo, diky za elaborat. Musim rict, ze se stravuju docela dobre, ale jeste to zkusim vypilovat... a uvidime. drzim vsem palce!

barag
16. lis 2007

ALE NEBOJ, buněčnou imunitu můžeš právě výborně ovlivnit tím co spapkáš a vypiješ!! neboj, já tě nechci strašit, ono si to sedne, srovnáš si to v hlavě a vybereš si z toho něco a pak třeba ještě něco a budeš se cítit čím dál líp a pak už jen budeš přibírat, protože budeš 2 v 1 😉

o buněčné imunitě píšu kvůli tomu, že ta dochtorka doporučila Béčko, protože ovlivňuje v dobrém právě buněčnou imunitu, kterážto je zodpovědná za to, že trpíme na ty mykozky a tak, neboj, hlavně neplaš, to bych nerada, tohle sou všechno věci, který můžeš ovlivnit. neboj, hlavu vzhůru a až půjdeš z práce, šup do bio obchodu a jukni na těstovinky, třeba kukuřičný špagety, ty sou fajne

grej
16. lis 2007

Tak supr, po práci koupím bio těstovinky, česnek v tabletách a grepy🙂 Ty mám naštěstí ráda... A béčko si asi koupím taky v tabletách, protože nevím, čím bych ho do sebe dostala.

Díky za nabídku, kdyžtak mi jméno té MUDr napiš prosím do IP, ať ho mám pro všechny případy už teĎ🙂

A nevíš jak se upravujou ty klíčky? To se jí syrové tak jak to koupím? Třeba do salátu?

barag
16. lis 2007

klíčky jsem si dělala takhle - v bio potravinách jsem si koupila co tam zrovna měli - bio vojtěšku, byl na ní návod - namočit přes noc - nechat přikryté, pak myslím tři dny klíčit na světle, ale pozor, musíš to proplachovat aby to neshnilo, já to davala různě do mističky či hlubokého talířku, do cedníku v hlubokém talířku. jo a taky sme takhle dávaly naklíčit čočku, je míň prdivá 😀 🙂 , nebo třeba v bio obchůdku mají čočku červenou - ale ta nedělá moc dobrý klíčky, ale taky není takovej drsoň na trávení

no a pak ty klíčky různě - do salátu ze zeleniny nebo mrkvovo - jabkovýho, do plolívky, kamkoliv tě napadne, je si tak tím přizdobit jídlo, kdyby to náhodou manžovi nějak vadilo

doma juknu na číslo a napíšu Ti, o.k.

grej
16. lis 2007

Díky Barag🙂

brzda
7. pro 2007

Ahoj holky, právě jsem se zaregistrovala a chci se s vámi podělit o své zkušenosti s kvasinkami. Potíže mi začaly asi 3 měsíce po operaci (odstranění dělohy). Dr.mi nasadil antimykotickou léčbu, ale hned po vybrání se vše vrátilo. No a tak mi nasazovali antimykotika asi 12x za sebou!!! (na vkládání i polykání) a no a mykózu mám pořád . Už půl roku. navíc neustálým zaváděním chemických látek mám zničenou poševní sliznici. Takže na sex ani pomyšlení. Nyní zavádím tabletky s živým lacbacilem (jsou jen na předpis), ale podobné Fermalacu, a trochu to pomáhá - spíše jen uklidnit, ale problém to neřeší. Občas si sednu do hypermanganu, ale taky nic moc. Zkoušela jsem i Gynopevaril, tetraboricky, piju bylinky (kontryhel, řebříček, přesličku atd.), cpu se tabletkami Lactobacila i bílé jogurty, nejím sladké ani plísňové ani z bílé mouky, nekoupu se nikde, nosím jen bavlnění a vyžehlené prádlo a přesto potíže přetrvávají. No ale stále pevně věřím, že to tak nebude napořád. A jsem ráda, že v tom nejsem úplně sama. Tak kdybyste měli něco nového, poraďte.

vm72
7. pro 2007

Ahojda holčičky.Jukla jsem k vám na návštěvu a pročítám si ta vaše trápeníčka.Já o těhle prevítech vím taky své.Jeden čas mě to trápilo snad každý druhý měsíc.Neustále se mi střídaly kvasinky,houby,bakterie...Byla jsem úplně zoufalá.Na imunologii jsem byla taky,ale nic mi tam nezjistili.Moje Dr.už nevěděla co mi má předepsat,aby to pomohlo.Takže jsem vyzkoušela snad všechno,co se dá.Jak na polykání,tak na zavádění+mazání.Co jsem ale tak stačila vypozorovat,že mi hodně pomáhaly výplachy pochvy.Předepisovala mi Tantum Rosa.Jsou to takové pytlíčky,které se rozpustí ve vlažné vodě a pochva se vypláchne pomocí aplikátoru s takovou dlouhou tyčinkou.
Teď mám už delší dobu pokoj.Až se tomu sama divím,protože životosprávu jsem nijak radikálně nezměnila.Ale třeba si to moje tělíčko řeklo,že už mě potrápilo dost a tak že mi dá už pokoj.Ťukám,´tukám abych to nezakřikla. Tak se mějte a přeju úspěšný boj! VM

patricie77
7. pro 2007

Ahoj holky, přidávám se k vaší diskusi, jelikož jsem si s mykózami a různými "záněty" taky užila své. Nechci to tímto zakřiknout, ale už tři měsíce mám pokoj a řekla bych, že je to tím, že užívám AC-ZYMES (v podstatě Lactobacillus) od firmy Calivita, beru 2-4 tablety denně, stejně tak manžel, protože je pravděpodobné, že jsme si to navzájem předávali. Brala jsem snad úplně všechno, snažila se vysadit "rizikové" potraviny a nic nezabíralo. Je pravda, že mykózu i to ostatní může způsobovat hormonální dysbalance dohromady s tím, že k tomu má žena sklony. No, však to znáte, jedno souvisí s druhým.. Tak přeji hodně štěstí, ať se podaří najít prostředek pro zničení těch potvor 😖 😀

cibule
8. pro 2007

Holky, já už taky jednou kvasinky měla, ale teď jsem těhu, ve středu jsem byla na kontrole, všechno bylo v nejlepším pořádku a dnes mě začalo podivně lechtat dole 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😕
Bojím se, že na mě chcou vlízt kvasinky, ale je to úplně na začátku, na kontorlu mám jít až 9.1., jak říkám, teď jsem tam byla.....
Chci se zeptat, nedá se takhle v začátku koupit nějáký krém v lékárně, nebo něco, co můžu i v těhu? Nebo můžu zkusit ten bílý jogurt? Normálně bych se toho nebála, ale teď jako těhule, bych nerada ublížila miminku 😒
No, jinak budu muset zavolat na gyndu a zas tam jít 😖 Chjo, nevíte o něčem, co by bylo neškodný a mohlo pomoct?

barag
11. pro 2007

cibule to fakt nevím, já bych zavolala a oni poradí a pak si to kdyžtak můžeš koupit, abys tam nemusela jezdit na gyndu. jinak když ještě MUDr. nevěděl jestli jsem či nejsem těhu před dvěma měsíci, nasadil mi takový průhledný globule ale kdybys mě zabila, nevím jak se jmenujou, doprčic, no asi Ti nezbude než tam zavolat

jabluncanka
11. pro 2007

...ty globule se jmenují boraxglycerinové globule,MUDři to píšou zkratkou BGG.Jinak nejsou špatné preparáty lactobacilů.polyká se to,a pomáhá to vytvářet mikrofloru nejen ve střevech... 😉

chiwule
11. pro 2007

ahoj holky, chodím na koníkovi na jiný diskuze, ale teď mě už druhý cyklus trápí kvasinky a to po užívání Utrogestanu. Nemáte s tím některá zkušenosti? Minulý měsíc jsem měla Betadine čípky a jelikož nezabraly, tak teď po MS mám Klion, na noc a taky Indometacine, do druhý dírky 🙂 já na kvasinky nikdy netrpěla, tak nevím jak se jich zbavit ☹ je lepší jíst jen některá jídla apod? budu vám vděčná za jakoukoli radu...