Kvasinková infekce, jak se proti ní bránit?

luca83
13. zář 2006

Holky,mate nektera caste infekce? Ja je mam temer kazdy mesic, uz jsem byla i 2x na laparoskopii a stejne se mi porad vraci. Muze to mit nejaky vliv na otehotneni? A co proti tomu delat? Dodruzuji maximalne hygienu, pouzivam bily jogurt, intimni vlozky a nic nepomaha, stejne se zas objevi... ☹

lucieee
8. pro 2006

Michi ten roztok má být jen slabounce narůžovělý takže třeba jen 1-2 zrníčka

michina
8. pro 2006

Ty jo, to jsem netušila, že jsou to zrníčka, já myslela, že je to nějaký silný roztok.. To jsem zase o něco chytřejší.. 😎

lucieee
8. pro 2006

vypadá to jako nadrobená slída (saspoň to mi to nejvíc připomíná)

kaculinka
8. pro 2006

Ahoj holky, taky jsem s mykózami měla problémy a vyřešila jsem to změnou lékaře. Teď jsem spokojená, zdravá a těhotná. Ta bývalá lékařka mi taky nějak nemohla "pomoct" se záněty, tak jsem jednoduše na doporučení kamarádky (porodní asistentky) přešla k jinému Mudr. Ten mi na základní prohlídce kupodivu i cystu, kterou "moje" bývalá dr. jaksi nezjistila a na záněty mi doporučil po přeléčení Gynopevarylem čípcích ještě: nejíst plísňové sýry a zrající sýry, nejíst sladké a jíst hodně jogurty a mléčné výrobky s živými kulturami. Taky je prý skvělý česnek (pokud nesnesete syrový, kupte si tablety a baštětě denně jednu - jmenujete se to Aliccor nebo Allicor forte). Ten je vlastně přírodní antibiotikum. Chce to hlavně "zespodu" větrat a dobře po sprchování osušit. Kvasinkám se prý líbí ve tmě, teple a vlhku... Intimní mýdlo je taky dobrý doplněk. Tak vzhůru do boje proti kvasinkám!!! 😉

jiji
11. pro 2006

Zase se hlásím po delší době - tahle diskuse se mi líbí, aspoň mám pocit, že v tom nejsem sama (už to tu dokonce myslím někdo podotkl, tak se trochu opakuju 🙂 ). Magdi, doktora jsem se na Tantum (teď už) Rosalgin ptala, taky říkal, že to prej nevadí, ale do 12. týdne bych toho měla brát a používat co nejmíň, tak že by to teď nedělal. No, a mykóza je na světě!!! ☹ . V pátek jsem tam naklusala (měl radost, bo předtím jsem tam byla v pondělí), tak mi dal něco šetrnýho, jsem zvědavá jestli to zabere. Tobě to ta doktorka doporučila hned na začátku nebo taky až po 12. týdnu?

pavlaneu
11. pro 2006

Ahojda bojovnice!!!Buďte naprosto klidné,já mám od 3měsíce přeléčenou kvas.infekci asi už po deváté a stejně se to vrací,vše jsme už vyzkoušeli i manža se přeléčil a používáme kondom,ale je to na nic,můžou za to prý hormony a až po kojení mě můžou přeléčit silnějšími léky,takže ať žije gynopevaryl atd.až do porodu,mimisku to prý neškodí,a tak žádné stresy!!! 😉 😉 😀 😀

janinininka
12. pro 2006

ahoj holky,
četli jste o chlamídii?Já mám výtoky,ale ne bílé,mám zánety močáku,teď musím zaklepat,že ne.Pobolívá mě vaječník,ale to mi gynekolog řekl,že je to po vysazení HA,myslíte že to může být ono? A chodí se s tím ke gynekologovi, pochopila jsem to dobře,dá se to poznat z krve?

lenkaha
12. pro 2006

janininka:Ahoj, z krve se daji urcit protilatky, ale lepsi je, kdyz ti gynekolog udela vyter a posle ho na prime zjisteni chlamydii.

lenkaha
12. pro 2006

janininka: jinak pri spravne a vcasne lecbe se neni ceho bat

janinininka
13. pro 2006

díky,
teď zrovna nemám nějak problémy,myslíš že tam mám přesto zajít? potřebuju stejně tam jít ale až tak po novém roce, od jara se chceme pokoušet,tak abych něco nezanedbala.

lenkaha
13. pro 2006

janininka: pokud nemas problemy, tak si myslim, ze k dr. nemusis

mareska
13. pro 2006

dobrý večer přeji všem.Pročítám vaše příběhy a zjistila jsem,že jsem jedna z vás,ale tak trochu se špatným koncem.Nemám vejcovody a mám srůsty v celém podbřišku,díky jednomu nejmenovanému doktorovi.Nikdy jsem neměla problémy,mám dvě zdravé děti.Z ničehož nic jsem dostala výtoky,bolesti svědění,znáte to 😒 3la jsem k lékaři,určil diagnozu,napsal čípky.Vždy po 14 dnech se mi to vrátilo.ˇˇˇˇSla jsem tam po druhé,po třetí a pořád ty samé čípky,které mi fakt zabíraly jen po tu dobu,co jsem je brala.Už mi bylo trapně,jako bych si vymýšlela.Musím podotknout,že mi nikdy nedělal žádné stěry,prostě byl o své diag.přesvědčený.Nakonec mi zdělil,že se stim musím smířit a že stačí,když zaklepu,že mi sestra už rovnou předepíše recept.Jsem nechápala 😠 Chodila jsem tam asi rok,mezi tím jsem si kupovala různé masti a já nevim co ještě.Až jsem si řekla dost a šla jsem jinam.Tam mi udělali veškerá vyšetření.Zjistili mi,že jsem prodělávala záněty že mám málo laktobacilů v pochvě.Dostala jsem antibiot.a laktob. na vkládání a už mám dva roky klid.Na srůsty mi přišli,až když jsme se pokoušeli o mimi.Mám to po ročních neléčených zánětech ☹ S kterýma jsem se měla údajně smířit 😠

xctij01
14. pro 2006

Teda maresko,to je hrozný... Z toho mám docela strach. Mykozy se mi taky pořád vracejí a doktoři mi taky říkají, že se s tím musím smířit, že na to holt někdo trpí víc a někdo míň... Už se i léčím sama, vím přesně jaké globule a mast mi pomáhají. Jedna moje kamarádka na tom byla podobně jako ty, taky měla problémy kvůli neléčeným zánětům. Vystrašila mě, tak jsem se na to MUDr. ptala, ale řekla, že u mě to nehrozí, tak nevim. Ach jo,proč mám jen pocit, že doktoři z nás dělají hypochondry a ze sebe frajery, kteří všechno vědí a znají...
Přeji ti, abys byla brzy úplně v pořádku!

janinininka
14. pro 2006

ahoj Mareska,
to je dobrý teda,hlavně že to dobře dopadlo a máš zdravý krásný děti!Já mám taky strach,když mám takovéhle problémy,abych byla v pohodě.Myslíš že když si koupím pro prevenci nějaké čípky,že to trochu pomůže?Nemáš vyzkoušenou nějakou značku?Právě přemýšlím taky,jestli problémy budou i nadále přetrvávat,že půjdu k jinému dr,nerada bych něco zanedbala,na jaře se chceme pokoušet o mimi a chci,abych byla zdravá.Mě dává doktor taky jedn čípky jedny a ty samé.A říkal.že problémy můžu mít i po vysazení HA,pobolívají mě vaječníky atd,prý to může být ovulací,tak se pokouším to hlídat,jestli je to v termínu,kdy mám mít ovulaci.Teď mi ale musím zaklepat nic není,tak tam půjdu asi po novém roce.

xctij01
14. pro 2006

Janinko - ti doktoři jsou zvláštní. Mě říkaly, že problémy můžu mít z HA, tobě zas že to můžeš mít po vysazení... Mám z toho pocit, že mykoza se chytí snad ze všeho 😖
Já mám vyzkoušené čípky borax a krém Jenamazol. Krém je ale jen na předpis a čípky se občas dají koupit i bez předpisu. Jinak na prevenci je dobrý Fermalac nebo Femigel a dělat si výplachy z Tantum Rosa...

janinininka
14. pro 2006

díky za radu,tak já zkusím ty čípky.A ten Fermalac jsou taky čípky?Kolik to tak stojí?Mimochodem moc ti to xctij01 na té fotce sluší,musela jsi být pěkná nevěsta.
Odkud holky vůbec jste?Já jsem z Kolína.Kdybyste věděli o nějaké páci,dejte vědět.Pracuji jako asistentka makléřů a poslední dobou má vedoucí keci a nebaví mě to.díky 😉

xctij01
14. pro 2006

Janinko - já jsem z Prahy. Když si najedeš na fotku, tak se ti tam ukáží informace, které si ta dotyčná o sobě napsala v nastavení🙂
Fermalac jsou taky čípky. Jsou to jako tablety, je u nich aplikátor, takže se dobře zavádí. V noci moc nevytékají, trochu pak přes den, takže to chce vložku (což teda u každých čípků). Stojí to nějak kolem 150,- bych řekla. Ale už si to moc nepamatuju, spíš beru ten Borax. Ten Femigel je jen takový chladivý gel. Taky dost tekutý.
Díky za pochvalu, mám album na beremese.cz, jestli se chceš mrknout🙂 Hned bych si tu svatbu zopákla. Byl to nádherný den, ale moc si z toho nepamatuju, byla jsem jak v tranzu 😀

janinininka
14. pro 2006

díky za rady mrknu do lékárny.Mrknu se na ty fotky.Já jsem myslela,že si nepamatuješ,že jsi byla ovíněná,ale v tranzu bych asi byla taky.A určitě bych brečela,což můj přítel nemůže pochopit,já jsem hrozně emoční,a kdyby viděla,jak všichni brečí,tak bych určitě brečela taky. 🙂

xctij01
14. pro 2006

No, já moc emoční nejsem, nerada brečím a už vůbec ne před někým, ale tam to na mě taky hrozně působilo. Doufala jsem, že mě někdo nerozbrečí s kamarádek a nakonec se to povedlo bráchovi. Představ si, že on to snad snášel ještě hůř než táta. U táty jsem to čekala, přeci jen mu "odcházela" jediná dcera, ale u bráchy? Je mu 22 let a normálně brečel. Přitom je to tvrďák jak blázen 😉
Ukáply mi 2 slzy, ale pak jsem to už zase zvládla🙂

janinininka
14. pro 2006

tý jo,to koukám brácha,eo svýho si opravdu neumím představit,ten je praštěnej,že by se spíš smál tomu bych věřila a tátu si taky neumím představit.Ale kamarádka má tátu taky tvrďáka,a taky brečel,když se vdávala..
Já taky nebrečím ráda,ale všechno si beru a nevím co s tím,jsem taková už snad od půberty.A hrozně žárlím,asi malý sebevědomí,ale to je jiné téma. 🙂

xctij01
14. pro 2006

JO tak to já si taky všechno beru. Hned je mi všechno líto a tak. Ale pláč prostě zadržuju seč to jde. Když to jde 🙂
No jo, můj brácha je taky tvrďák a jak se na svatbě ukázal🙂)) Táta se zas tvářil tak, jako že už mě nikdy neuvidí a jako by s tou svatbou vůbec nesouhlasil. Neusmál se, pořád jen kamenej výraz. Roztál až na hostině🙂

janinininka
14. pro 2006

tak to měl asi hlad a žízeň už 😉 asi byl chudák nervozní,co?Hlavně že to dobře dopadlo a je to v pohodě všechno a jsi šťastná a spokojená!

xctij01
14. pro 2006

To jo, nervozni byl🙂 Ještě víc než já🙂) Dopadlo vše dobře, zaplaťpámbu🙂

hanuuule
19. pro 2006

ahoj holky,tak si to tady tak pročítám a chtěla bych se také podělit s mýma radama.Mám také delší dobu bílý výtok bez zápachu,před dvěma lety jsem prodělala vaginálního streptokoka.Byla jsem vyléčena.svědění a pálení se také objevoval,ale ted už je spíš jen ten výtok,svědění a pálení k tomu už není.BERU také FERMALAC,dělám výplachy tamtum rosa,a ještě je dobrá věcička intimmed.je to takovej bylinkovej roztok na potírání.XCTIJ,myslíš že tenborax je lepší než fermalac?používáš ty čípky i když máš měsíčky?Když jsem byla na gyndě a dělala mikultivačku tak říkala že je vše ok,že někdo ten výtok má,protože je vlhčí.No tak hlavně že už to nesvědí.JO jinak ty tvoje fotky jsou moooooc pěknž. 🙂

janula23
26. únor 2007

Ahoj...na tyhle stránky jsem se dostala úplně náhodou a potřebovala bych trochu poradit....dnes jsem si byla pro výsledky preventivní cytologie a sestřička mi řekla, že jsem "dvojková"-můžete mi prosím někdo říct, co to znamená?
Taky mi řekla, že mám nějaký zánět nebo co a za chvíli přišla od doktorky s receptem na Jenamazol 2%. Doktorka mě k sobě vůbec nezavolala, takže ani trochu netuším, o co se jedná. Žádné gynekologické problémy ani bolesti jsem neměla, nevíte někdo, o co se může jednat? Díky Janča

xctij01
26. únor 2007

Tak to netuším, Janule, co je to dvojková... Kažodpádně Jenamazol je super krém a opravdu pomáhá. Já si ani nezavádím celý ten aplikátor, dávám si toho krému tak jen čtvrtku nebo půlku, ale záleží na tom, jak se cítíš. Já si to zavádím hned jakmile cítím, že bych mohla něco mít a to stačí. POkud už máš zánět rozjetý, tak si uričtě zaváděj celý aplikátor...

Hanuule - pardon že tak se zpožděním...
Já mám borax raději než fermalac. Hlavně kvůli tomu rozpouštění. Borax ze mě "leze" jen v noci, zatímco Fermalac i přes den 😖
Když mám měsíčky tak to neberu, protože většinou přes měsíčky problémy nemám a vyléčím to buď před nebo po nich...
Díky za pochvalu fotek🙂

imzadi
13. bře 2007

Ahoj holky🙂 mam na Vas dotaz...chceme se s manzelem zacit snazit o mimco, ale mam problem a to zanety...ted je to docela sila:( hodne me poslednich 14 dni boli v podbrisku, trosku i krvacim, mam vytoky...byla jsem ted u lekare, rekl mi, ze ty bolesti i krev je normalni (???), naordinoval mi nejake cipky...vcera jsem to zacla uzivat, tak uvidim...ale mate nektere zkusenost, ze ste i krvaceli? ja to mam poprve:(

prodelala jsem uz nekolik zanetu, i zanet mocoveho mechyre, kdy jsem brala antibiotika a tak...

doktor mi delal stery a rekl, ze je to zanet...ale mam z toho divny pocit, hlavne z toho krvaceni...

diky za reakce🙂

xctij01
13. bře 2007

Imzadi, taky jsem na to trpěla.
přiznám se, že jsem nikdy nekrvácela, jen jednou, když jsem měla ten zánět opravdu silný, tak jsem špinila. Doktorka mi řekla, že je to klidně možné. Ne že je to normální, ale že to prostě může ten zánět způsobit, a že to přejde až to přeléčím. Léčila jsem a přešlo to, tak uvidíš...

imzadi
13. bře 2007

dik za reakci🙂 no prave me se to stalo take poprve...nekrvacim v kuse, je to spis, jak rikas, takove spineni, ale krev je jasna...no trochu si me uklidnila🙂

pockame, az to opravdu prelecime a pak se na to vrhnem🙂

aktaka
13. bře 2007

ahoj im.

předem přeji ať se vám mimi co nejdřív vydaří 🙂

já jsem po vysazení HA asi půl roku strašně trpěla na na kvasinkové záněty. vždycky jsem je přeléčila a nejdéle do 14 dnů jsem na tom byla stejně. doktorka na mě vyzkoušla co mohla, ale vždycky se to vrátilo. pak jsem si jednou koupila probiotika (biopron9), beru je už 3 měsíce a od té doby nic. po infekcích ani památky. a to jím každý den sladké. tak je zkus, třeba ti taky pomůže. jinak jsem taky občas krvácela, ale hodně slabě, podbřišek mě nebolel nikdy.