Kvasinková infekce, jak se proti ní bránit?

luca83
13. zář 2006

Holky,mate nektera caste infekce? Ja je mam temer kazdy mesic, uz jsem byla i 2x na laparoskopii a stejne se mi porad vraci. Muze to mit nejaky vliv na otehotneni? A co proti tomu delat? Dodruzuji maximalne hygienu, pouzivam bily jogurt, intimni vlozky a nic nepomaha, stejne se zas objevi... ☹

kukuca
13. pro 2008

Děkuju za další rady.Jen by mě zajímalo, jak můžu potlačit to neúnosný svědění když mi dnas začala MS..To musím vážně čekat skoro týden až skončí a pak až pokračovat..Ale fat mě to všechno tak ubíjí, po ms jsme se chtěli už vytouženě snažit o miminko 😢

garfieldmail1
13. pro 2008

Ahoj holky, zkusím Vám dát tip, jak jsem nad kvasinkama zvítězila (zdá se, že jednou provždy) já 😎 Záněty jsem trpěla od 16ti do asi 25 let. Na gyndě jsem byla pečená vařená a bylo mi s každou návštěvou stále trapněji 🙄 Moje maminka krátce zkusila prodávat zboží z Justu a jednou jí poslali zdarma DeoIntim. Tak jsem si říkala, proč nezkusit, když je to zadarmo 😉 Holky, nekecám, od té doby NO PROBLEM! Ale je nutné používat skutečně každý den při sprchování. Stojí to kolem 370,- a protože stačí použít jen opravdu trošičku, vydrží mi to tak 4 měsíce. Používám už tedy asi 5 let. Před časem začla prodávat Just i kamarádka, tak jsem si řekla, že jí udělám kšeft, než nějaké cizí paní. Jenže cizí paní mi dodala zboží vždycky max. do týdne, kamarádka asi po dvou měsících. Poslední 3 týdny jsem už tedy neměla a hned zánět ☹ Pak mi to přinesla, myslela jsem, že budu muset stejně k doktorce, ale zvládla jsem to i s Deo Intimem 🙂 Nepomohlo mi to akorát na začátku těhotenství, kdy jsem měla velmi silné výtoky a bohužel do 16.týdne mi doktorka nemohla dát silnější lék, pak už zase v pohodě 🙂 Zkuste, užívejte ale opravdu poctivě, a možná budete vypadat po letech jako stejný blázen, co prostě neobjedná z Justu nic jiného než výrobek intimní hygieny... 😅 Jo, jednou jsem zkusila levnější variantu z lékárny - už nevím, co to bylo za šmejd, ale normálně mne to pálelo. Deo Intim obsahuje heřmánek, takže má naopak zklidňující účinky. Nemyslím, že pomůže vyléčit, možná urychlí léčbu, ale každopádně funguje alespoň mně jako prevence na 100% 😀

daggold
13. pro 2008

Ahoj holky, nečetla jsem celou diskusi, tak nevím, jestli to už někdo nezmínil, ale mě pomohl Candivac a pravidelné užívání Lactobacilů. A místo aviváže na spodní prádlo používám ocet. Ze začátku jsem ještě vypustila bílé pečivo a sladké. A kvasinkami jsem trpěla hodně často, tak 1x do měsíce... Teď, když je nějaký náznak, tak použiji tak 1x nebo 2x Jenamazol, který už není na předpis. Ale jinak Candivac dlouhodobě a jsem v pohodě.

jabluncanka
14. pro 2008

Daggold,

Candivac není šptný,jen se nesmí v těhotenství...Takže třeba konkrétně pro mě nepoužitelný ☹ Ale někomu jinému to určitě pomůže... 😉

jarynek
15. pro 2008

Zdravím dámy....ještě bych chtěla doporučit jednu věc..nechte se vyšetřit na chlamydie....já jsem hodně dlouho trpěla na kvasinky..až jednoho dne napadlo doktorku udělat vyšetření na pohlavní choroby....jaké bylo mé zděšení když mi volala ať okamžitě dorazím, že mám chlamydie...jsem svému přiteli nikdy nezahla..tak jsem jenom kroutila hlavou..doktorka mě uklidnila a vysvětlila mi, že je spoustu způsobu jak k těmhle potvorám přijít...přeléčení bylo celkem rychlé a od té doby mám docela klid..už to není v takových stavech, že sotva jsem jedno přeléčila už jsem cítila pálení...však to znáte...jednou jsem se vracela z čech autem....držela jsem se zuby nehty rukama volantu abych nebyla celá doškrábaná....a pak na to ta doktorka přišla....taky mi doktorka vysvětlila, že je to dost rozšířená nemoc, jenom o tom málo lidí ví..a navíc nebezpečná...končící neplodností ((...no prostě vyděšená..teď si nechávám dělat testy každého půl roku..pro jistotu....kvasinky už mívám zcela vyjímečně...taky jsem to říkala kamarádkám a už to jelo..maminka kamarádky pozitivní test, dalši kamarádka taky...takže dámy , jestli můžu doporučit, nechte se vyšetřit )) 🙂

veruru
17. pro 2008

Ahoj Jary, a měla jsi nějaké potíže při těch chlamydiích?nějaký výtok či tak?
díky moc, VEru

jarynek
17. pro 2008

Ahoj Veruru..měla jsem pořád prostě kvasinky...sotva jsem jedny doléčila už tu byly nové.Doktorka nevěděla co se mnou...dokonce mi říkala, že to mám snad chronické. Říkala, že mi snad bude dávat nějakou speciální vakcínu, která se nějak brutus vyrabí a vpíchavá..prostě masakr...a pak ji to napadlo...no a za týden mi už volaly z ordinace....přeléčení a pak dlouuuuuuuhooooooo klid...teď se sice sem tam objeví, ale chytím to vždycky ze začátku...strašně mi pomáhá Rosalgin...je to fakt zázrak...vřele doporučuju...je super jak se okamžitě dostaví úleva

veruru
18. pro 2008

Ahoj JAry..
roslagin znám, je to dobré..nevím, zda by mi udělal můj doktor ty chlamydie, je šílené opatrný na to, jaké vyšetření dělá..já mám kvasinky jen občas a po klasickém clotrimazolu či podobných mastičkách a čípkách to zmizí..ale bojím se, abych ty mrchy chlamidie neměla, protože se nám nedaří pořád prcek..může se nechat vyšetřit j manžel, nevíš?jedu teď na měsíc do lázní, tak že by to za tu dobu stihl...

jarynek
18. pro 2008

Veruru..v momentě , kdy ti zjistí, že je máš tak se musí samozřejmě přeléčit i partner...je to fakt svinstvo. Neboj, doktor tě odmítnout nemůže..je to jenom stěr, který se pošle na rozbor. Je to fakt maličkost, ale stojí za to si to udělat. Maximálně ti řeknou, že jsi čistá. Já jsem o takovém svinstvu do té doby taky nic nedělala, ale vyděsila mě doktorka, když mi řekla, že je to poměrně rozšířené. Prostě si to pro klid duše nechej udělat. Doktor tě nemůže odmítnout. Budeš mít klid. Partnera bych posílala až po tobě, určitě pro něj to vyšetření bude horší než pro Tebe. Navíc třeba přítel šel na rozbor a byl čistý...ale vím, že jeho předchozí maželka to měla taky..prostě se to u něj asi objevuje v nějakých etapách...no mazec....mají to třeba i často starší lidí...třeba chlamydie na plicích apod, je to v krvi....doporučuju si to nechat udělat...pro jistotu.... 🙂

jarynek
18. pro 2008

a navíc spoustu věcí o tom zjistíš na internetu...

kukuca
23. pro 2008

Holky, dneska jsem se konečně zbavila kvasinek!První den bez příznaků 🙂 No a problém je nadrzenej manžel a v pátek vytoužená ovulace 🙂 Myslíte že 3 noci s laktobaciloidním čípkem na regeneraci sliznice bude po zom zánětu stačit?Já jen aby se to nevrátilo..

Díky za odpovědi

kukuca
23. pro 2008

Nikdo nic? ☹

jabluncanka
23. pro 2008

kukuca,

lactobacily v čípku klidový stav neudrží,i když kvasinky samy o sobě nejsou překážkou pro otěhotnění.Spíš tam hrozí riziko předčasného porodu a následná infekce po porodu...Taky s tím bojuju 😔
Docela účinný a trvalejší je Candivac,ale ten se v těhu nesmí...Takže buď a nebo... 😉

kukuca
23. pro 2008

Koukám že ty jsi už těhotná 🙂 no já právě nevím co mám dělat.Myslela jsem že gyntima čípky mi to uklidní tu pozánětovou fázi a samozřejmě protiplísňová dieta kterou zatím držím..Víc proto už udělat asi nemůžu..Jsem po revizi 4.měsíc a už jsme se těšili na vánoce na snažení.Neradi bysme prošvihli plodný dny když už se budu cítit dobře..

jabluncanka
23. pro 2008

Jj,bojuju s tím téměř celé těhu... 😔 Pimafucin čípky,Klion D vaginální tablety a tak pořád dokola...Ale až dokojím,pořídím Wobenzym,to je prý jediné na 100% . Sice cena je závratná,ale za ten klid to stojí... 😉

kukuca
23. pro 2008

A před těhu jsi s stím problémy neměla?Já si právě říkám že je jesno jestli začnem se snažením za pár dní nebo za měsíc,pokud se mi to má vrátit i přes to všechno co pro to dělám(beru a jím dietně)tak tomu asi nezabráním.
Co myslíš?

jabluncanka
23. pro 2008

Kukuca,

já měla výtoky takřka od puberty,ale nikdy mě to nějak neomezovalo...Tam jde o to,že otěhotnět není problém.Problém je v tom,že v těhu se mění hormonální hladiny a tudíž i poměry v pochvě.A v prvním trimestru se s tím jen obtížně dá něco dělat a děsně to obtěžuje,včetně možnosti zanesení do močové trubice a následné močové infekce... 😒 Zaléčit se to dá až později... 😉

kamiska
23. pro 2008

Ahoj, taky mivam problem - takze pravidelne Lactacyd, jednou za cas Rosalgin. Spojitost to ma i s mocovymi cestami, takze kdyz citim, ze by neco mohlo byt - brusinky, urologicky caj, zlatobyl. Po sexu umyt, napit, vycurat 😀 . Onehdy jsem to neudelala a druhy den rano uz jsem si nadavala.

Jinak babske rady - slaby roztok octu nebo bily jogurt.

karkoolka
30. pro 2008

Ahojte, chtela bych se zeptat, jak se nejakym nenasilnym zpusobem zbavit kvasinek v pochve, ktere nezpusobuji typickou kandidozu. Moje gynekolozka mi rekla, ze kvasinky pochve mam (ze "nektere zeny je tam proste maji"), ale pokud nezpusobuji zadne obtize, vytoky, svedeni, paleni, tak netreba je resit. Ze pokud by se prelecovaly ted, nemusela by byt lecba jiz ucinna v pripade, za problematicke zacnou byt. Me ale jejich pritomnost velmi obtezuje jak v kazdodennim zivote, tak v sexu...stale spinave kalhotky, neprijemny zapach... Muzete mi poradit nejakou bud prirodni nebo farmaceutockou cestu, jak se kvasinek zbavit uplne? Podobne rady jako nosit bavlnene kalhotky, jist bile jogurty, vyhybat se sladkemu, myt se specialnimi gely na intimni hygienu, nenosit obepnuty odev atp. jsem jiz davno zavedla, ale zadna zmena ☹ Dekuji moc za odpovedi.

pablinka
30. pro 2008

karkoolka: zkus zavádět jogurt do pochvy - na tampon, prstem nebo v hooodně velkém množství na intimku 🙂 Mně tedy hlavně pomohlo přestat brát HA, potom na 2. místě zavádění aktivie 😀

fifinka31
2. led 2009

Ahoj holky,vitam vas v novem roce.
Nezkousela jste nektera Wobenzym???Asi do toho pujdu,ja nemam od puberty v pochve kysele prostredi,tak sem si za ty roky uz uzila sve jak s kvasinkama tak se zanety močaku!!!Ale cim jsem starsi tim mam zanetu mene-dikybohu.
Jinak ja ted na posled brala CANDIVAC-je drazsi cca 350kc,ale je na delsi preleceni,bere se 10tbl-20dni nic-10tbl atd.NO,zatim mam klid,ale ceka mne laparka,a bojim se ze tim by se mi to mohlo vratit aji močák,takze chci prave zkusit ten W.sice stoji 200tbl 800kc(denne se bere min.9tbl.)-ale je to dobre i na uzdraveni se po operaci.
Jo jeste jsem brala chlamidil-ale jen baleni 30tbl-to je taky na kandidozy.

pattynka
3. led 2009

Ahojky,vidím,že tenhle problém byl a bude!Já kupuji Fermalac a na vnější ošetření smíchám pár kapek Tea Tree Oilu ve vodě a tím se myju! Je to antiseptické a příjemně to chladí a za tři dny nevím,že jsem trpěla! Já nesmím používat ani pěnu do koupele,jinak je vymalováno!!!!A ten Fermalac zavádím občas i preventivně a mám klid!

kukuca
21. led 2009

Ahoj,
tak já jsem pěkně rozpačitá ze slov doktora..
V pondělí jsem u něj byla, protože bylo po ms a chceme se začít už vážně snažit o miminko. Před tím jsem dlouho bojovala s mykózou. Teď mě tam dole jenom trošku pošimrává,ale vím o tom skoro celý den.
Odebral vzorek výtoku a všechno bylo negativní, koukla na to i do mikroskopu atd. a v pohodě. Jen že tam mám ,,malinký mykotický vlákýnko,, dle něj je to v pohodě, dostala jsem neškodný průhledný čípky(borax) a u toho můžu i prý bez problémů otěhotnět 😕 Popřál hodně štěstí do snažení.
tak nevím,když to teda téměř nic není,proč mě to svědění obtěžuje?/(ale nic jinýho to nedělá,výtok skoro žádenej) ???

radiska
21. led 2009

ahojte jen sem sem nakoukla, taky s tim mam problemy od doktora jsem si zjistila ze se to obcas objevi je to hlavne z nadmerneho jedeni sladkeho, takze se mam kontrolovat, jinak mam 6 mesicu po porodu a mam to porad pouzivam lactacyda ten je dobrej

lucie7
23. únor 2009

Pro ty z vás co se stále trápíte se dá dobře použít i Gynocaps. Je tam 14 tobolek na zavádění a cena je asi 145,-Kč.Je tam použitý lactobacillus,který máme normálně v pochvě. 🙂

j.cien
23. únor 2009

Ahoj ,
na kvasinkove opakovane potize zkuste CANDIVAC,funguje jako vakcina,zvysuje imunitu na kvasinkove infekty.
Vyzkousene,bere se 10 dnu,20 dnu pauza a toto se 3x opakuje.Takze 1 krabicka je na 3 mesice za cca 300,-

luca83
autor
13. bře 2009

Ahoj, ja jsem zkusila brat APO-Lactobacillus 10+ a zatim jsem bez problemu. Asi to zabralo. Jelikoz nejim moc jogurty, nemam rada mleko apod., tak v sobe nemam dost latek, ktere jsou praveze potreba. A takto je do tela dodam jinak.

mulisacek
6. dub 2009

Ahoj holky mam upně stejný problém mykozy a vytoky.Vyskouselajsem snad vsechno ale nic nepomohlo.Ted jsem na internetu nasla pripravek FemiVaxin nemate s nim nekdo skusenosti?

kaminek177
18. kvě 2009

Ahojky všem kdo mají problém s kvasinkami já tyto problémy měla od 17 let teď je mi 45let a mám to vychytané to mi poradil můj gynekolog užívám každý den 1 tbl od firmy NATURES BOUNTY ACIDOPHILUS a mám klid opravdu to funguje,dříve jsem ztoho byla opravdu nešťastná tak to vyzkoušejte a uvidíte doufám že to někomu pomůže.
ahojky Lenka

kaminek177
18. kvě 2009

Ahojky všem kdo mají problém s kvasinkami já tyto problémy měla od 17 let teď je mi 45let a mám to vychytané to mi poradil můj gynekolog užívám každý den 1 tbl od firmy NATURES BOUNTY ACIDOPHILUS a mám klid opravdu to funguje,dříve jsem ztoho byla opravdu nešťastná tak to vyzkoušejte a uvidíte doufám že to někomu pomůže.
ahojky Lenka 🙂