Kvasinková infekce, jak se proti ní bránit?

luca83
13. zář 2006

Holky,mate nektera caste infekce? Ja je mam temer kazdy mesic, uz jsem byla i 2x na laparoskopii a stejne se mi porad vraci. Muze to mit nejaky vliv na otehotneni? A co proti tomu delat? Dodruzuji maximalne hygienu, pouzivam bily jogurt, intimni vlozky a nic nepomaha, stejne se zas objevi... ☹

xctij01
13. bře 2007

Imzadi - poslala jsem ti IP...

imzadi
13. bře 2007

Aktaka dik moc🙂 a co jsou to ta probiotika? urcite bych to zkusila...uz me to taky nebavi...porad nejaky zanet:(

aktaka
13. bře 2007

im, to jsou vlatně ty "dobré" bakterie, co jsou v těle. když je jich málo, tak se přemnoží kvasinky. je to doplněk stravy, ne žádný lék. z vlastní zkušenosti to můžu jen doporučit.

imzadi
13. bře 2007

aha...takze predpokladam, ze se to ji🙂 doufam, ze to bude aspon chutne🙂 castecne...co?🙂)

aktaka
13. bře 2007

to jsou normální kapsle, jako prášky na polykání, ráno jeden zobnu a jinak o tom ani nevím. 🙂

xctij01
13. bře 2007

To budou asi normální léky. Já takhle beru Lactobacilus od firmy Swiss...

anney
13. bře 2007

Ahoj holky, mám obdobné potíže.Taky jsem polykala biopron,Opravdu pomáhá.Může se i v těhu.Já jím každý den bílý jogurt.Obsahuje živou kulturu a ta je potřeba ,aby osídlila střevo a okolí.Potom se nemají kvasinky jak množit.Probiotika jsou vlastně to samé.Dobrá je aktivia jen bílá , nebo klasické bílé jogurty.Nesmí mít příchut. 😀

imzadi
13. bře 2007

tak dneska asi navstivim lekarnu🙂

holky myslite, ze to muze mit vliv i na moji chut na sex? posledni dobou je hodne na bode mrazu:( antikoncepci uz delsi dobu neberu...

ladenka
13. bře 2007

nevím, jestli už to tu někdo nepsal, ale včera jsem zrovna četla článek o kontryhelu. A doporučují ho jako jedinečný čaj pro ženy, zrovna také jako prevence mykotickým zánětům.

xctij01
13. bře 2007

To určitě Imzadi. Já měla rovnici sex=zánět, takže jsem opravdu na tulení neměla absolutně náladu...
Někomu pomáhá i bílý jogurt tam dolu. Lehce do pochvy, a pomazat okolo. Při začínajícím zánětu to prý hodně pomůže. Mě to ale nepomohlo. Tak si kupuju Borax, Jenamazol a při jakémkoli příznaku zavádím. Ale od Vánoc už mám pokoj🙂

aktaka
13. bře 2007

im, já když jsem to měla nejhorší, tak mě to při sexu i dost bolelo, takže kvůli tomu jsem fakt na nic moc chuť neměla 😒

anney
13. bře 2007

Doufám, že to nemá vliv na chut na sex.Ale pokud tě to bolí kvůli infekci, tak je to možné, že si tvoje podvědomí vytváří určitou nechut.Určitě bych se zeptala na gyndě.

imzadi
13. bře 2007

takze uz si to pisu...biopron9 a borax...a budu bojovat🙂 doufam, ze necham v lekarne majlant🙂)

aktaka
13. bře 2007

im, já si nepamatuju přesně, ale mám pocit, že jsem za ten biopron (30tablet) platila 280.- ale fakt si nejsem jistá, nicméně přes 300 to určitě nebylo. no není to levná sranda, ale když to pomáhá...

xctij01
13. bře 2007

Imzadi - Borax jsou čípky na zavádění (nějak Tetraborax, je to taková zelená krabička). Ale ve většině lékáren to nedávají bez předpisu. Někde jo, ale je to spíš výjimka... Spíš ukecej svého dokotora, ať ti to předepíše. Třeba i dopředu... Není to drahé...
Jinak bez předpisu si můžeš koupit i Fermalac vaginal nebo třeba Femigel. ALe není to tak silné, takže to je lepší používat spíš jen na prevenci. Borax je hodně silný, proto dobře pomáhá. Ale uričtě je nutné vybrat minimálně těch 6 bobulek v kuse. A na noc je samozřejmě nutné si vzít vložku. ALe je to průsvitné, tak to není tak nepříjemné...

imzadi
13. bře 2007

holky fakt dik moc... 😉

soft_velvet
5. zář 2007

Ahoj holky, dnes jsem si koupila gynopevaryl. Jelikož jsem přišla k doktorovi pozdě, kvasinky už mě netrápí, ale výtoky mám pořád, tak nevim, zda mám tento lék použít hned nebo počkat, až se nemoc vrátí. Poraďte, prosím. A co když jsem nemoc už dříve měla a neléčila ji? Snad se nic hrozného nestalo. Moc děkuji za odpověď. Dana 🙂

grej
5. zář 2007

Myslím Soft že ti to vůbec nijak neublíží. Většinou jsou to léky na upravení poševní mikroflory, takže spíš to bude mít pozitivní efekt než negativní 😉 A pokud ti mykoza zmizela bez zásahu doktora, tak nebyla nijak silná, takže bych určo ten gynopevaril aspoň párkrát zavedla...

grej
5. zář 2007

Jo jinak holky je tady ještě jedna diskuze věnující se mykózam a otěhotnění. Zkuste to najít. Jsou tam mooc dobré rady. Třeba octo-solná lázeň. Já jako stará "mykozačka" to můžu jen doporučit🙂

wrtulka
5. zář 2007

Ahojky,
taky jsem s tímhle mívala problémy..
Možná za to fakt může sladké, taky trochu HA.
Já vždycky když cícím že by mohl být problém tak si dělám výplachy přípravkem Tantum Rosa. Fakt to strašně pomáhá.. může se to používat i jako prevence..Tak to když tak vyzkoušejte, já to mám teď doma už jako první pomoc..
W.

aaa
5. zář 2007

Jak má vypadat ta octo-solná lázeň? Jen na opláchnutí nebo si do toho sednout?

grej
5. zář 2007

aaa - no původně to tu radila LJD a ta to měla jako rovnou do vany. Prostě prý napustila vanu, do tý si dala tak dvě lžíce soli a tak nějak i octa a vykoupala se v tom. Ale my jsme si to upravily s Karlou6 jen na oplachy. Prostě si udělám misku vlažné vody, do toho dám špetku soli a tak nějak cinknu octa. Aby to po tom octu bylo cítit, ale zas aby to moc nečpělo, abych pak moc nesmrděla🙂 A po normálním vysprchování se tím jen opláchnu tam dole. Když jsem cítila, že by na mě mohl lézt nějaká mykoza, tak jsem to pár dnů opláchla a bylo to dobrý🙂 Teď už to dělám preventivně tak obden a zatím pohoda🙂 I když je fakt, že já si přijdu zdravá když mykoza nepřijde jednou za měsíc ale jen třeba ob měsíc, takže já jsem speciální případ 😀

aaa
5. zář 2007

grej-díky 🙂

morrigan
13. zář 2007

Ahoj! Nevíte prosím jestli hrozně zapáchající výtok je taky příznak mykozy? Občas mam i ty ostatní přízanky ale tenhle je nejhorší....dík

dckami
15. lis 2007

ahoj holky,
v neděli jsem byla plavat a přitáhla jsem si z bazénu infekci. Naštěstí jsem šla hned v pondělí na gyndu a dr. mi řekla, že to zatím není na léčbu, ať si dám Femigel. Ale nezabral, dávala jsem si ho 2 noci. Dr. má dovolenou a tak mi známá poradila Gyno Pevaryl. Jsou to 3 čípky, večer ajsem si dala první, ale moc to nepomohlo. :-
Nemáte něoc jiného, co se dá koupit bez receptu? Co třeba čajíčky? Akorát jsem si zjistila, že se nemá jíst skaldké.

grej
15. lis 2007

Morrigan - zapáchající výtok může být taky mykoza, ale taky i něco jinýho. Raději skoč k dotkroce.

Dckami - Můžeš ještě zkusit Fermalac vaginal - taky čípky. Jsou docela dobrý. Můžeš i mastičky, určitě ti v lékárně poradí jaké ti můžou prodat (já mám doma všechny na předpis).
Dobrý je i Tantum rosa - to jsou výplachy.

Sladké určitě nejíst, nemělo by se ani bílý pečivo.

dckami
15. lis 2007

díky za radu, našla jsem na netu tento článek, parádní porovnání léků na léčbu gynekolog. potíží: http://zdravi.dama.cz/images/zanety1.png
Tak pomažu do lékárny.

christla
15. lis 2007

Dckami: Mě ten Fermalac Vaginal pomohl. Zkus si třeba i koupit Canesten čípky, ty jsou taky dobré. Fermalac vaginal jsou takové spíš probiotické kultury, které neléčí přímo nfekci, ale předchází ji. Já si je beru spíš když cítím, že něco není v pořádku. To mi pomůžou. Jinak ten Canesten je opravdu dobrý a můžeš ho použít i s mastičkou canesten. Já jsem těch infekcí už měla toik, že mám docela přehled.... 😉

christla
15. lis 2007

Jinak Tamtum Rosa je opravdu dobrý!!!

grej
15. lis 2007

Tak já už vyzkoušela snad všechno kromě toho Canestenu. Koukala jsem na tu tabulku od Dckami a tam je napsáno, že balení jednoho čípku Canesten stojí skoro stovku... Je to fakt tak?

Já teda používám čípky Borax (tetraborax) a krém Jenamazol, ale to je všechno na předpis. Jinak mi nepomáhá nic. Občas ten Fermalac, ale to je na na určitý druh mykozy...