Laparoskopie bez narkózy. Máte zkušenost?

hondashi
15. únor 2011

V létě jsme byli s přítelem na imunologickém vyšetření, měla jsem hodně zvýšený hormon, teď už je mírně zvýšený, ale můj gynekolog mi doporučuje dál nepodstupovat a neprodlužovat testování na imunologii, když to nikam nevede.Popravdě prednison jsem brala pravidelně i teď ho beru, jen jsme občas s přítelem spolu spali bez ochrany, ale nikdy se neudělal přímo do mě. tak nevím, jestli nenastala chyby tam a bylo by lepší pokračovat v testech na imunologii a dodržovat to nebo jak doporučuje gynekolog jít na laparoskopii nebo zkoušet už teď otěhotnět. Já nechci zbytečně jít po "kudlu" ! Tak je další varianta laparoskopie bez narkozy. Má někdo podobné zkušenosti.Děkuji.

len
15. únor 2011

Hondashi - jsi si jistá, že sis to s něčím nespletla? (hysteroskopie, hysterosalpingografie, kymoinsuflace - to vše se bez narkózy dělá běžně) Klasická laparoskopie je prostě operace nikoliv pětiminutová a nějaký drobný řezání tam prostě probíhá - tím, že by tě při tom neuspali, bys nebyla "pod kudlou" o nic míň, ale opravdu jsem nikdy neslyšela o nikom, kdo by tohle bez narkózy podstupoval, ani netuším, jaké by to vůbec mělo výhody.

bellka
15. únor 2011

😕 ahoj...taky musím reagovat, protože jsem byla na LPSK 2x, ale pod narkózou a nikdy jsem neslyšela o tom, že by se to dělalo bez narkózy 😕 Ono se hned, když tak provádí např. odstranění vejcovodů nebo když jsou tam nějaké srůsty, ale určitě se při tom spí 🙂

veria
15. únor 2011

Nevím nevím, jestli bych si nechala udělat ty dvě díry do břicha bez narkozy.....na to asi nejsem dost silná povaha 😉

romana29
15. únor 2011

I "blbá" kyretáž je pod narkózou, takže pochybuji, že bys to měla živě 🙂))

larri
16. únor 2011

Jak jsem ráda za narkozu při laparoskopii.I po ní mi nebylo ani jednou dobře,ale ta bolest při zákroku by byla určitě horší.
Pokud to někdo zvládne bez narkozy,tak já jsem slaboch. ☹

marhulinka
17. únor 2011

Laparoskopie se vždy provádí pod narkózou,bez narkózy se provádí kdyžtak profuky,aby se vidělo,zda jsou průchodné vejcovody....ale i to se většinou už spojuje s LPS 😉

sichatka
17. únor 2011

@hondashi - imunologie je důležitá pro otěhotnění. Divím se, že tě od ní tvůj gynďák zrazuje. Když jsi měla nasazený Prednison něco to znamenalo, já ho třeba brala 3/4 roku než se hladiny srovnaly a mohla jsem se snažit otěhotnět.
Laparoskopie se dělá vždy pod narkozou. Jen jsemtě trochu nepochopila. Proč hned laparoskopii, když jste se pořádně ani nesnažili, abys zkusila otěhotnět přirozeně. Jestli máš hladiny srovnané - to ti řeknou na imunologii, normálně bych zkoušela otěhotnět - i přes jejich doporučení. Po 6 měsících, když by to nešlo bych si nechala nasadit Clostibegyton a pokud by nezabral, pak teprve šla na laparoskopii

luca77
26. únor 2011

Taky jsem neslyšela,že by se LPSK dělala bez narkózy,přece jenom je to zásah do těla.Sama jsem si to před týdnem vyzkoušela 😉