Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

vercav
9. kvě 2007

ahoj holky,, tak Dagino ty už to máš zasebou,,se máš,, já jsem pořád v očekávání. Nastupuji ted v pondělí. Doufám ,,že to bude Ok.CO na tom bylo pro tebe nejhorší? Ten pocit po narkoze? Nebo obavy před?
Jinak ted už tedy držím palečky at to jde i Hancam jako po másle. A holky napište i něco pozitivního,, 🙂 at mi ten nástup do nemocnice zpříjemnite! 🙂

pavlinka3
9. kvě 2007

vercav já myslím, že to bude v pohodě i u tebe 😉
já netrpělivě čekám na pondělí, protože to jdu na krev jeslti se náhodou nepovedlo IUI a když nee, tak jdu na laparku 28.května - jsem s tím smířená a už se psychicky připravuju, ale vím, že to nic není, tak jsem v klidu

vercav
9. kvě 2007

ahoj pavlinka3
,,tak držím palečky,, at fakt nemusíš jít!Je to tvoje první IUI?Já mám pořád spíše smíšené pocity o te laparoskopii,každý píše jiné dojmy. Tak si myslím ,že je to hodně i o přístupu personálu 🙂

dagina
9. kvě 2007

Hancam, a kudy ti tedy vedl dren??? Snad né dírkou v pupíku??!!! Mě vedl právě dírkou v podbřišku, to bylo asi to nejbolestivější(asi vedl do vejcovodu či vaječníků),když mi ho včera vytáhli, hodně se mi ulevilo. Ale každá klinika má asi jiný postup, věřím jim, že do mě nevrtali navíc jen tak pro nic za nic. Třeba tady někdo napíše proč to tak je?! Byla jsem v soukr.klinice Sanus H.K. a byla jsem tam MOC MOC MOC spokojená. Některé holčiny si nechávaly dokonce píchat injekce proti bol., je silnější než prášky, tak snad takový srab nejsem 😉, také mi ji nabízeli. Jinak jsem hned po probrání z narkózy musela jít na záchod, to jsem myslela, že se pozvracím, když se mě povedlo vstát. Za těch 14 dní jdu na kontrolu, uvidím jestli se něchám uschopnit..., spíš ale ne, není opravdu kam spěchat, už dávno nejsem workoholik 😉 😉 . A co dál..., pak asi ještě dvě IUI a pak popřípadě IVF ☹ . Ať vám to všem dopadne OK, a co neméně dírek v bříšku 😉 😉

jankar
9. kvě 2007

ahoj holky,kdo jde v nejbližší době na laparku,tak moc držím palečky 😵 já na ní byla v září a podívejte se na mě 😉 ničeho se nebojte,nic to není...... 😎

pavlinka3
9. kvě 2007

dagina někomu ani dren nedávají, záleží na tom, jestli začneš v tom místě kam koukali krvácet nebo ne
vercav - je to moje první a kdyby bylo poslední, tak bych se vůbec nezlobila 😉

vercav
9. kvě 2007

Blahopřeji jankar,, dobrý příklad pro nás 🙂 A co ti zjistili na laparoskopii ,,že se ti tak brzy podařilo otěhotnět? A jak dlouho jste se snažili před tím?

vercav
9. kvě 2007

To se nedívim pavlinka3 😉

jankar
9. kvě 2007

vercav,já šla na laparku už s tím že mi budou dělat skarifikaci vaječníků(udělají se drobné dírky na vaječníky)abych konečně začala ovulovat,při té příležitosti mi udělali průchodnost(ta byla OK)a ještě se našla kýla tak jí dali pryč.Hned v listopadu u mě proběhla má první ovulace a ejhle zrovna se zadařilo,já tomu říkám zázrak a všem to přeju z celého srdce zažít,taky už jsem měla myšlenky na IUI nebo IVF,díky bohu se nekonala.
Naše snažení před tím trvalo rok,pak jsem změnila doktora,hned mě poslal na laparku a bylo to,jak jednoduché co?ale zdání klame,taky jsem si prožila své.
VŠEM DRŽÍM PALEČKY Z CELÉHO SRDCE 😵

dagina
9. kvě 2007

Pavli, také jsem myslela že laparku nebudu muset podstoupit a druhá IUI se povede. Ale bohužel, dokonce jsem myslela že nebudu muset podstoupit žádné IUI a povede se to doma, ale myslím, že čím víc věřím v něco, tak je to přesně naopak ☹. Alespoň u mě to tak je. Jsem zvědavá jak po té laparce..., už radši v nic nevěřím a nedoufám ..., však jednou to vyjít musí 😉. Pa

dagina
9. kvě 2007

Hancam, už jsem zjistila jak to je s těmi dírakmi 🙂, u tebe jim pravděpodobně stačilo prohlédnout jen z vrchu (z pupíku), ale zdaleka neprohlédnou celý vnitřek. U mě nehledali nic konkrétního, proto museli vše důkladně prohlédnout , nedaří se mi otěhotnět ani po druhé IUI. Některá má i 3 vpichy. Jo, a pupku mám 2 docela velký stehy a dole také ☹, tak mě doufám prošmejdili pořádně 😉 . Pa

pavlinka3
9. kvě 2007

dagina to moje mamka byla na laparce a brali jí vaječníky a měla dokonce 4 dírky - záleží, co dělají nebo hledají

dagina
9. kvě 2007

Brala bych klidně i 10 vpichů a lezla bolestí i po stropě, kdyby mi to konečně pomohlo k těhotenství. Doufám, že další cyklus budu moc jít na IUI, podle toho co tady holky píšou, tak to určitě možné bude. Tak se držte!!! Pa

zuzan
10. kvě 2007

Holky, tak já mám taky 4 dírky-brali mi vejcovod, ale co tu tak čtu, tak ty 3 by jim taky stačily...no jo, co se dá dělat. Snad prohlédli i druhý vejcovod a pokud by dělal nějakou neplechu, tak by mi to řekli...Takhle to uzavřeli s tím, že všechno ostatní je v pořádku, takže nám nezbývá, než čekat... Všem přeji hodně štěstí!

hancam
10. kvě 2007

Já jsem šla na diagnostiku, takže mě měli prohlédnout celou a to včetně slepého střeva. Dren jsem žádný neměla. Všechno bylo prý v pořádku včetně průchodnosti a vejcovodů. Mám u sebe propouštěcí zprávu, kde je protokol z operace a tam píšou dokonce i nález z oblasti apendixu, jaterní a o střevních kličkách, takže předpokládám, že mě také prošmejdili. Každá nemocnice má asi jiný přístup a zřejmě jsem nikde nekrvácela, tak nemuseli dávát dren jak psala Pavlinka. Zřejmě, já o tom vím houby ☹.
Vercav, to zvládneš. Já byla nervózní spíše den předem, ale v den operace jsem byla v pohodě, šlo to všechno tak rychle, že jsem ani nestihla být extra nervózní. Pro mě bylo nejhorší po probuzení škrábání v krku po té hadičce a byla jsem hrozně malátná. Musíš co nejvíce spát a spát a přečkat to. Kolegyně vedle mě se vzbudila příliš brzo a bylo jí na zvracení. Jo a taky se málo vyčůrala než šla na operaci a pak jí málem dávali cévku, protože se nedokázala na posteli vyčůrat do té misky, proto se také brzy vzbudila a bylo jí špatně. Chudák. Mě museli pomalu násilím probudit a také jsem musela vstát a dojít si po svých na záchod, aby mě zkontrolovali. Já fakt byla jak šípková růženka. Možná proto jsem to lépe snášela další hodiny a dny.

dagina
10. kvě 2007

V drenu jsem měla nejdříve tyrkysovou tekutinu, pravděpodobně po zjišťování průchodnosti, po té tam odtékala i krev. Hancam, to je opravdu nádhera, že to u tebe všechno zvládli jedním stehem v pupku. Třeba to Verčo budeš mít také tak. Ale přežila jsem to také, můžu říct, že jsem to čekala ještě o něco horší. Dá se říct, že hodina od hodiny je lepší a lepší, nejvíc to je citlivé v podbřišku, kudy vedl dren, teď už to bolí spíš jak silné menstr.bolesti. Tak jsem fakt zvědavá, jak to budeš mít Verčo ty. Pa

vercav
10. kvě 2007

ahoj holky ,,¨moc děkuji za povzbuzující slova. Dneska končím v práci, jedu ještě na víkend na hory(manžel mě vzal at se odreaguji a nemyslím pořád na to)a v pondělí v 17 hod nástup. Chci se jen holky ještě zeptat jestli vám večer nebo ráno před zákrokem pichli ještě nějákého oblbováka ,,at to tak nevnimáte.Jinak na netu nebudu bohužel celou dobu nemocenské, tak potom hned po nástupu do práce řádně poreferuji své zážitky. Mějte se tady zatím moc kráásně a pracujte na těch miminkách, At jak příjdu po nemocenské mi píšete zase o krok popředu ,,že se to povedlo 🙂 😉 Všem vám to moc moc přeju at se nemusíte trapít 7 roků jako já..

dagina
10. kvě 2007

Verčo, my kdyby jsme se pro mimčo rozhodli už dřív, tak se třeba také trápíme několik let, teď je to o to ještě horší..., ale vím že jsou na tom ženský ještě hůř. Teď jde medicína hrozně dopředu, vždyť jen laparoskopie se u nás dělá nějakých 10 let?! Já a spoustu jiných jsme to hold odkládali na hranici 30 let, tak s tím jsou teď jen trable ☹. Jo, večer před zákrokem, mi dali prášky na spaní a ráno zase nějaké oblbující tabletky a pak ještě injekci, po které jsem už nesměla vstávat. Tak se neboj, oblblá budeš dost 😉. Přeji moc štěstíčka a pak už jen co nejdřív to mimčo. Pa

vercav
10. kvě 2007

Tak to jsi mě uklidnila ,,že mě alespon trocha obbnou,, Nemám ráda spíše ten pocit před. Až to budu mit za sebou,,tak budu vědět že to bude jen lepší a lepší!a co ty ,,?Už jsi přehodila kolej a začínaš si teprve nemocenskou užívat? 🙂

dagina
10. kvě 2007

Jasněěěě, užívám si to, doma budu co nejdéle to půjde 😉. Nebudu nikam spěchat. Máš pravdu, nejhorší bylo to čekání před, vzali mě až po 11 hod. Hrozně se to táhlo. Oni nejdřív berou složitější operace a pak ty zbytečky 😉. Krásně si užij hory, tam bude nádherně. My jezdíme na hory v zimě i v létě a je to 100x lepší jak moře - alespoň pro mě. Pa

hancam
10. kvě 2007

Budu také držet palečky a neboj, všechno dobře dopadne. Pokrok jde dopředu a všelico se dá napravit. Já jsem šla naštěstí na řadu jako první už v 8.30,tak asi proto jsem byla klidná. Večer jsem též dostala prášek na spaní a ráno injekci a po ní hned na sál. Tak hodně štěstí.

danca27
11. kvě 2007

Ahoj holky čeká mě laparoskopie a prohlídnutí vaječníků a vejcovodů kontrastní látkou ..mám bolesti už 12 let a už jsem byla na laparo celkem 4krát hruuza a nikdy nic nenašli proč mě to břicho bolí, vzali slepák při další vzali žlučník a ty dvě byly diagnostický... bolest je i po ránu když jdu čůrat a no po milování a někdy i při nějaký poloze jakoby tam na něco naráží nebo co☹ a tak asi to znáte☹..vyšetření kompletní močovýho ústrojí a ledvin vše OK!!!Byla jsem i na magnetický rezonanci a potvrdila se ,,jen,,cysta uvnitř vaječníku. Tak 17. nastupuju k APOLINÁŘI a 18. jdou zas na mě☹(( tak se opět šíleně bojim.Ne tý operace, ale toho že se probudím a budu mít bolesti znovu☹(( Chci se jen zeptat ten hysteroskop se zavádí při každé laparoskopii???Děkuji moc za odpovědi.

danca27
11. kvě 2007

Dagi jak dlouho jsi byla po laparo v tý nemocnici???

dagina
14. kvě 2007

Verčo, moc na tebe budu myslet, ikdyž vlastně to hlavní tě čeká až zítra. Hlavně ať to je vše v pořádku. Pak dej vědět. Já už jsem téměř OK, ale ještě minimálně týden budu doma, je to NÁDHERA a užívám si to 😉. Pa

lucikpetik
14. kvě 2007

ahoj dagi, tak uz po vsem? a citis se asi dobre, jak jsem tady cetla par radecku...tak to je fajn

dagina
14. kvě 2007

Ahoj Luci, jo jo, je už fajn, příští pondělí jdu na kontrolu, tak uvidíme co dál. A co ty? Jak pokračuješ?

lucikpetik
15. kvě 2007

tak hlavne ze uz to mas za sebou....
a jak ja...vcera jsme se vratili z dovolene...tak uvidime.... 😉

zanetik
17. kvě 2007

Ahojky tak vám musím napsat, ráno jsem byla na interně na předoperačním vyšetření, srdíčko dobrý, krev taky mám A rh +, ale v moči mi našly krev a bílkoviny určitě to je kvůli zánětu močáku co se mi vleče od září a na urologii mi říkaly, že je všechno v pořádku.Sice jsem měla přijít teď v květnu znovu na cévkování, ale myslela jsem, že to nechám až po laparce, protože akutní to nemám. Myslíte že mě kvůli tomu na laparku nevemou? Zítra mám donést ještě moč a v úterý se mám stavit na internu pro výsledky.
A ještě jsem se chtěla zeptat co si mám vzít všechno s sebou do nemocnice? díky

dagina
17. kvě 2007

Žanetíku, s tím zánětem močáku to asi není dvakrát ideální, ale uvidíš co ti řeknou v nemocnici. Já měla po laparce docela problémy s močením, a o bolesti při tom ani nemluvím. Hned jak se probudíš z narkózy, budou tě nutit se vyčůrat.
No určitě si vem - klasika - noč.košile, župan, panotofle, hygienické potřeby a v Ústí se ti určitě neztratí toalet. papír a ručník, nevím jak tam jsou vybaveny. Přeji hodně štěstíčka 😉

zanetik
17. kvě 2007

Dagi díky jsem z toho docela špatná, v úterý jsem zvědavá co mi odpoledne na interně řeknou, tak pak ještě dám vědět než ve středu odjedu jestli odjedu ☹