Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

nanenka
11. črc 2009

tija mne to robili v Trenčíne, dr. Paškal a dr. Hlaváčik. bola som veľmi spokojná s prístupom celého personálu. fakt môžem všetkým doporučiť. a ty kde ideš ?

tija28
12. črc 2009

zuuuzana - diky za info 😉 no ja by som mala ist na laparku a hystero niekedy v strede augusta, lebo koncom jula idem na konzultaciu pred tou laparkou ..........tak uvidim ako to cele casovo dopadne 😉

nanenka - tak mne to bude robit dr.hudec v bojniciach 😉 .........a Ty sa tiez citis lepsie po tom zakroku, citis tiez nejaku zmenu ?.........a vlastne aj Ti nieco nasli ? 😉

tija28
12. črc 2009

inak baby..........tie ktore ste absolvovali laparku a hysteroskopiu pred niekolkymi rokmi - mam otazku !!! 😉

ked vam odstranili nejake zrasty alebo nieco podobne,........maju tendenciu sa tieto zrasty opat tvorit ?
alebo ked vam ich uz raz odstrania, tak uz ich tam neskor mat vobec nebudete 🙂 ci ako to je ?..............zaujima ma to kvoli tomu, ze ked budem teraz absolvovat tieto zakroky a budeme sa s muzom snazit o mimino az napr. o rok tak intenzivne, ci nie je zbytocne, aby som laparo a hystero absolvovala uz teraz............ci si to radsej potom nemam prehodit na neskor 🙂

lauritka
12. črc 2009

tija, podla mna by to bolo lepsie ked uz sa budete snazit, aj lekari odporucaju po laparke co najskor otehotniet, asi vedia preco 😉 s tymi zrastami ti neporadim, ale napr, endometrioza je hnusoba, vracia sa, aj ked ti loziska pri laparke rozbiju. a je lepsie byt cerstvo pripravena a prefuknuta 😉

tija28
12. črc 2009

lauritka - diky, ja mam tiez zato, ze po tych zakrokoch by sme sa mali co najviac snazit, aj ked u nas je to hlavne aj o zazraku, lebo muz ma zle spermie..........a vsetci dr.nam odporucaju priamo ivf-ko, aj ked ani to sa nedari, ale ja si to nechcem pripustit, ze normalne by sa to nezadarilo a chcem skusit ...................ak budem mat priechodne vajcovody este niekolko-krat skusime IUI.................. len muz ide akurat v septembri otvarat jednu prevadzku a to bude mat plnu hlavu prace, tak som si neni teraz ista, ze ci som si to spravne nacasovala...........i ked, kedy je ten spravny cas, ze ??? 😉

lauritka
12. črc 2009

tija, ani IVF nie je zarukou, ja som otehotnela hned po prvom IVF, ale nasledne som mala missed abort v druhom mesiaci, a to iste sa mi stalo aj po KET. tiez som relativne v poriadku, len mame trosku horsi spg,
neskusali ste nejake vitaminy ??? ja som bola v marci na laparke, tiez stale dufam, ze sa nejakym zazrakom podari prirodzene alebo aspon este vyskusame IUI,. je to menej invazivne ako IVF, a je tam prirodzeny vyber, cize vajko si samo vybera tu najzdravsiu spermiu. 😉

tija28
12. črc 2009

lauritka - hovoris mi z duse 😉 ...........podla mna, ked sa dokaze s mojich vajok a muzovych spermii vytvorit pri IVF-ku krasna blastocysta, tak by to snad mohlo ist aj prirodzene, len nato treba viacej trpezlivosti a IUI sa mi zda tiez vyborna volba, nakolko si veru vajko vybera samo spermiju..........a nie je to velka zataz pre organizmus, hlavne co sa tyka hormonov..............takze ak budem mat priechodne vajcovody, chcem vyskusat IUI minimalne 12 x, a ked ani to nepomoze, tak az potom sa pustime do 3 ivf-ka 🙂 .............a vitaminy bral muz profertil, ale ziadna zmena u neho nenastala, ja som brala len kyselinu listovu, chili tobolky a to je vsetko 😉
a zistili Ti pri laparke nieco ? zrasty alebo nieco ine ? 😉 a mala si pred laparkou nejake bolesti ? a potom si citila nejaku zmenu ? 🙂 🙂 🙂

zuuuzana7
12. črc 2009

tija28 zrasty sa tvoria z ran po kazdej oparacii. ale minimlane mnozstvo. cize pri druhej laparke na rok po prvej tam boli minimalne zrasty.

tija28
12. črc 2009

zuuuzana - diky 😉 ........... ak by Ti nevadili moje dalsie otazky, budem rada, ak mi odpovies,ak vadili, pochopim to 🙂 🙂 🙂 ..................a vy sa ako dlho uz snazite ? a ked si mala MA, tak to sa Ti stalo vzdy hned po laparke ? ci neskor ? ci si bola na ivf ? ci IUI ?😉

lauritka
12. črc 2009

tija v podstate zistili len endometriozu v malom stadiu a len v podbrusnici, loziska rozbili a odporucali co najskor otehotniet, lebo tej pliagy sa clovek nezbavi, keby som nebola na laparke ani neviem , ze ju mam 😠
ale vajcovody prefukli takou tekutinou, takze som "nachystana" ... muzik bral tribulus terrestris, teraz ma pauzu a davam mu zase macu. takze profertil vam nepomohol ??? 😒 je to aj tak strasne draheeee.
ja necitim ziadnu zmenu po laparke, kedze ja som ani predtym problemy nemala, MS nemama bolestivu uz asi 2 a pol roka, odkedy som pila aloe brusnicove. a po dvoch kyretazach sa to asi vsetko upravilo.
mavam ju kratku a ziadne bolesti.

tija28
12. črc 2009

lauritka - tak podla vsetkeho bola pre Teba laparka prospesna, ked zistili problem a hned ho aj odstranili 🙂 a kolko si po laparke ? a pokusate sa teraz prirodzene ? ci stimulujes ? a kolko mas rokov ? ............inak s tymi vitaminmi je to fakt individualne, niekomu to pomoze, inemu nie.........ale dost velku zasluhu na kvalitnych spermosoch ma aj spravna zivotosprava a ziadny stres - len kto teraz v tomto svete nestresuje, ze ???...........takze teraz uz len aby sme pekne vsetky nejako otehotneli 🙂 🙂 🙂

lauritka
12. črc 2009

v marci som bola a mm uy dost vysoky vek, 36. fuha takze stres? posledne sme mali dost stres s prevadzkovanim restauracie..tak neviem ci s niekedy dockame 😠 ja sa snazim od mojich 30tich. 😔

tija28
12. črc 2009

lauritka - a mas uz za sebou aj nejake IUI, ci IVF ?...............alebo zatial len skusate prirodzene ? 😉 ...........lebo my sme uz vyskusali z kazdeho rozka troska a zatial nic, ja mam 29 a muz 44 a sme spolu uz 14 rokov a sexujeme odjakziva bez ochrany a nic............cim to asi bude ? 🙂

lauritka
12. črc 2009

no mam ze sebou jedno iVF a jedno KET aj jedno IUI. po obidvoch umelych som bola tehu , ale obidve koncili nestastne 😒

tija28
12. črc 2009

lauritka - no vidim, ze si si toho tiez zatial vela preskakala 🙂 a v com bol problem ? sa to neuchytilo, kde malo ? ci sa to spontanne uvolnilo ? ............inak Ta velmi obdivujem, ze si sa uz tesila z tehotenstva a potom sa to skoncilo, to musi byt ten najhorsi pocit pre zenu...........ale som rada, ze sa nevzdavas a bojujes dalej 😉

lauritka
12. črc 2009

nikto nevie kde bol problem, mne na to prisli len podla usg ani priznaky som nemala, proste to prestalo rast 😔
ale osobne si myslim, ze asi nieco nebolo v poriadku, niekde v bunkach bola chyba, tak to priroda stopla.
mne robili totiz ICSI kvoli pomalsim spermiam, cize napichovali vajka, a to velmi prirodzene nie je 🙄 embryolog vybera spermiu podla oka... jasne nevyzdam sa az do prechodu 🙂

tija28
12. črc 2009

no ICSI je predsa len umelo vytvoreny postup............a ked aj to priroda stopne, neostava nam nic ine, len sa s tym zmierit a ist dalej.............ved co ine by sme aj tak robili 😉 dolezite je sa nevzdat a raz sa aj priroda podda 🙂

lauritka
12. črc 2009

dufajme 😵

nanenka
12. črc 2009

tija, prepáč že až teraz píšem, ale nebola som doma. mne robili laparoskopiu aj hysteroskopiu azistili mi vrodenú vývojovú vadu maternice, tzv. jednorohú maternicu a nepriechodný pravý vajíčkovod. ešte pre upresnenie diagnózy ma o týžden čaká HSG vyšetrenie a potom sa uvidí další postup. teraz som práve dostala prvý menzes po výkonoch, ale púštal sa mi asi 4 dni a uvidím aký bude mat priebeh.

tija28
12. črc 2009

nanenka - diky za upresnenie 🙂 a je dobre, ked vies presne aky mas problem.........takto aspon budes vediet zvolit ten najspravnejsi postup na otehulkovanie 😉 drzim palce, aby si bola coskoro aj Ty stastne tehotna 🙂

damida
14. črc 2009

ahojte, som doma z laparoskopie a musím vám všetkým povedať že to nie je vôbec tak hrozné ako som si myslela, žiadna bolesť nič išla osm na sálu tam som "zaspinkala" a zobudila som sa na izbe z 2-mi malími rankami nič, vážne nebojte sa, držím Vám palce.

tija28
14. črc 2009

damida - diky za utesenie 😉 a aj Ti zistili nejake zrasty alebo nieco ine ? 😉 a mala si predtym nejake bolesti podbruska ? 😉 a ako dlho sa snazite ? a mas uz za sebou aj nejake ivf-ko, ci IUI ??? 😉

aurora81
14. črc 2009

Ahoj tija a čo nastane po 2 neúspešnom IVF -ku?

tija28
14. črc 2009

aurora - tak to je veru tazka otazka pre mna 😉 ..........ale dolezite je, nevzdat sa a treba skusat dalej 🙂 a raz sa to isto podari - kazdej 😉

moa
14. črc 2009

ahojte kocky prosim vas pekne ,ak mozete napiste mi daco o hysteroskopii.som na nu objednana na 10.8 zhruba viem o co ide ,ale by som potrebovala aj od vas co ste ju uz mali.hlavne ci to boli a teda ci vas uspia alebo len daju nejake tabletky na bolest alebo ako.velmi sa bojim,ze to bude boliet 😒
no a este ako dlho to trva 😒 mam z toho strach
moc dakujem

nanenka
14. črc 2009

moa, mne robili hysteroskopiu spolu s laparoskopiou, takže som bola uspatá, spravili to pri jednej narkóze, čiže nevedela som o ničom a ani po zobudení som nemala žiadne bolesti. mne spolu tie výkony trvali asi 2 hodiny, ale koľko trvá samotná hysteroskopia neviem. ale neboj sa, pre pocit vytúženého baby sa dá všetko vydržať. mňa v pondelok 20.7. čaká hysterosalpingografia, tiež už som sa o tom všeličo dozvedela, hlavne od tých, čo to prekonali a nie každá to opisuje ružovo. tiež mám z toho strach, ale nejako to už len musíme vydržať !!!

moa
14. črc 2009

ahoj nanenka a nema to tvoje vysetrenie skratku HSG?ja som sa pytala doki ci to bude boliet a povedala,ze trochu.sa trochu bojim lebo naposledy mi brala vzorku z mocovej cievky a este teraz mi je zle z toho ako to bolelo

moa
14. črc 2009

no tak ja som sa asi zmilila lebo to co mam je na papiery to HSG je asi to iste co idu robit aj tebe.to mi potom musis napisat ake to bolo ,ako to prebehlo a hlavne ci to bolelo alebo nie 😉
moc,moc drzim palceky

larri
14. črc 2009

Ahoj holky,tak jak jsem si predpovedela,tak se stalo.Vcera jsem sla ve 13.15 na kontrolu a v 17.00 byla na sale.Delali mi laparku a potvrdilo se mimodelozni.Ted uz jsem doma,ale mela jsem na JIPce velke bolesti a dostala jenom cipek.Pri prvni laparce jsem dostavala injekce od bolesti a ted nic.Za to jsem zvracela jenom jednou a az rano.
Ted mne boli pod prsama a ramena.Az budou plyny pryc,bude lip.

Pri laparce mi vzali pravy vejcovod,tam byl bobisek.Levy mi nechali,tak doufam,ze dalsi ivf nevleze tam.
Mejte se hezky.

zelvik
14. črc 2009

Ježíííš, Larri - to mě mrzí☹ Jsi dobrá, že to bereš tak nějak s nadhledem a píšeš o tom. Ale asi ti do smíchu moc není, viď? No, obdivuju, že mluvíš o dalším IVF. Já bych na to asi neměla...

Držím palečky.