Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

larri
15. črc 2009

Vis,zelvik,pro mne byla laparka vysvobozeni.3 tydny jsem nevedela na cem jsem,hcg kolisalo,od transferu jsem 4krat spinila nebo krvacela.Vedela jsem,ze je neco spatne,kdyz ani na utz nebylo nic videt.Behem te doby jsem si nekolikrat poplakala a vzdycky to vypadalo,ze by mohla byt nejaka sance.Zavadeli mi dve embryjka,tak se cekalo,jestli neodeslo jedno a druhe zustalo,bohuzel ne.
V den nastupu do nemocnice jsem brecela porad,to jsem vedela,ze je uplny konec a zaroven to ze mne spadlo.
Ta nejistota byla strasna na psychiku.
Na dalsi ivf pujdu,kdy to nevim,nejdriv za tri mesice.Ja miminko chci a vzhledem k veku nechci nic oddalovat.Samozdrejme pokud se na to budu psychicky citit,ale snad jsou tri mesice dlouha doba nebo do konce roku bych chtela urcite.
Ted potrebuji vypnout a bohuzel jinak nez ivf neotehotnim.

nanenka
15. črc 2009

moa ano to moje vyšetrenie má skratku HSG. doktor mi vravel, že pred tým pichajú injekciu do svalu na uvoľnenie svalstva a od bolesti, tak uvidíme, ako to bude. ale snád to nejak prežijeme. neboj, určite Ti potom napíšem, ako to prebiehalo. aj Ti už zistili niečo nejakým vyšetrením alebo aké problémy máš ?

aurora81
15. črc 2009

Ahoj nanenka, ja som vo februári absolvovala HSG s neúspechom. Zistili mi zrast tak že 1 t odstranovali úspesne,2 t nato mi spravili lapar. kde ni nič nezistili. Som po hormonálnej liečbe (estrofem, lutenyl , clostylbegit) a bez úspechu . A už mi ostáva len možnosť IVF. ☹

nanenka
15. črc 2009

ahoj aurora. prosím Ta a ako prebiehalo to HSG vyšetrenie ? bolelo to moc ? kedže ja už som po laparke 3 týždne, u mna si potrebujú už iba dá sa povedať že ozrejmiť moju diagnózu , ktorú zistili pri laparke a to vrodenú vývojovú vadu maternice, tzv. jednorohú maternicu a nepriechodný pravý vajíčkovod. osobne si myslím, že i mna čaká IVF ale další postup sa dozviem až po HSG a po kontrole v amb. u dr.zatiaľ chodím do amb. pre neplodné páry v TN. a kde chodíš ty ?

aurora81
16. črc 2009

Ahoj nanenka. prebiehalo to tak ako si opisovala, injekcia na uvoľnenie, potom si ma pripravili ako na zákrok . Môžeš si o tom prečítať na stránke http://www.mamatata/indexPure.cfm?module═Articl... , dúfam že to nájdeš . Mňa to bolelo dosť , ale to kôli zrastu lekár mi tam nevedel vniknúť. 😢 Tak Ti držím palce a viacej úspechov než som mala ja a potom sa ozvi ako si dopadla.

aurora81
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
maja42
16. črc 2009

ahoj, není tu někdo, kdo podstoupil hysterku kvůli odstranění septa v děloze? a nevíte, prosím, jestli se v tom cyklu s hysterkou můžem před zákrokem normálně snažit (jdu 14DC). mám obavu, že když se v caru zeptám, tak řeknou že ne a basta 🙄 a já snesu vejce jednou za uherský rok, tak bych ráda využila všechny možnosti, akorát nevím, jestli je dobře nebo ne, když by embroš hypoteticky přistál do čersvě poorané dělohy. dík předem za rady 😉

moa
16. črc 2009

ahojte kocky
nanenka tak to mi potom musis riadne rozpisat akoe si ti ty mala.ja uz sa neviem dockat toho 10.8 aj ja bojim ale mozno sa konecne dozviem v com je teda problem.lebo ked mam lieky tak mam aj ovu a aj sa vajko uvolni,tak nechapem tomu preco teda uz nie som tehu 😠 mozno je fakt problem tam dole .no ved uvidi tebe drzim palceky aby to nebolelo a aby si to mala rychlo za sebou 😉

moa
16. črc 2009

aurora ja som to skusala otvorit a stale mi vypisuje ,ze eror na stranke dobre si to skopirovala? 😉

nanenka
16. črc 2009

moa tá stránka je dobre, ja som ju otvorila bez problémov, ale už som na nej bola aj pred tým. ked ti to nejde , tak skús cez google zadat HSG vyšetrenie a potom otvor stránku www.mamatata.sk a tam to bez problémov nájdeš.

moa
16. črc 2009

jej dakujem idem to skusit 🙂

moa
16. črc 2009

no tak uz som sa ku tomu dostala aj ja 🙂 juj po precitani nic prijemne az mi zima ostala ale aspon budem mozno vediet v com teda je do pekla problem 🙂

nanenka
17. črc 2009

moa asi sa máme na čo "tešiť " . ale čo už sa dá robiť, ked to musí byť. nič iné nám neostáva, len to nejako vydržať. určite Ti hned v pondelok dám vedieť, aké to bolo a ako som dopadla. sama som zvedavá na výsledok a na další postup čo mi doporučia .

aurora81
17. črc 2009

nanenka veľa šťastia Ti prajem na pondelok, ved čo už nevydržíme pre TEN malí zázrak 🙂

nanenka
17. črc 2009

aurora dakujem veľmi pekne. hned mi bude ľahšie, ked budem vedieť, že tu na mňa myslíte .potom dám hned vedieť, ako som dopadla .

moa
17. črc 2009

ahojte kocky nan aj jati budemdrzat palceky a mysliet na teba 🙂 tebe bude dobre budes to uz mat za sebou a daco vediet ja si musim este zo par tyzdnov pockat 😒
to cakanie ma zabija 😒 😒 ale aj ja sa dockam 🙂

nanenka
17. črc 2009

moa určite ano, neboj sa ako rýchlo to utečie.ani sa nenazdáš a už budeme držať palčeky my Tebe. ja už na to čakám tiež 1 mesiac a ani neviem, ako to prebehlo. preto len veľa trpezlivosti. ved v živote stále len na niečo čakáme ...a dakujem aj Tebe, že budeš na mna v pondelok myslieť.

ma.ja
19. črc 2009

ahojky berušky, dostaly jste mrchu po laparce normálně nebo se zpožděním?

bury
19. črc 2009

Ma.ja - já dostala mrchu normálně a byla stejná jako normálně 😉

sonka.77
19. črc 2009

Já taky v termínu, jen byla o dost bolestivější. Ta další už byla úplně normoš.

moa
19. črc 2009

nanenka drzim palceky na zajtra 🙂 bud silna bude to rychlo 🙂
a pisni potom ako to dopadlo 😉

nanenka
20. črc 2009

ahoj moa. si zlatá, že si na mna tak myslela. mala som dosť strach, ale nemusíš sa báť, bolí to len trochu pri napĺnaní kontrastnou látkou a aj to tak, ako keby si mala dostať menzes. celé je to skôr dosť nepríjemné, ale dá sa to v pohode vydržať. ozaj nemaj boja. po výkone som zostala asi 1 hod. na odd. na pozorovanie, či nenastane reakcia na kontrastnú látku.potvrdili mi diagnózu z laparky a z hysteroskopie, čo je vrodená vývojová vada maternice typ jednorohá maternica, nepriechodný pravý vajíčkovod. asi 1 mesiac mám počkať a potom sa objednať na kontrolu do amb. pre neplodné páry, kde som chodila už doteraz.další postup uvidím potom, ale predpokladám , že IUI alebo IVF ma neminie. budem teraz ja Tebe držať palce.

aurora81
20. črc 2009

ahoj nanenka, tak už si po. ale nemáš akési dobré správy? ☹

nanenka
20. črc 2009

ahoj aurora. no veru, tie správy sú také aké sú. ale čo už, ja som už v podstate ani iný výsledok nečakala, kedže takto sa to ukazovalo už pri laparke a hysteroskopii. takže ja som s tým už tak nejak zmierená. ale verím, že sa to určite podarí či už tou alebo tou cestou. a tak isto musíš veriť aj ty a aj ostatné kočky! neboj, onedlho budeme spolu kočíkať!!!

aurora81
20. črc 2009

ja dúfam a ty musíš tiež ./ až mi od tej myšlienky naskočila husacia koža/ 🙂

nanenka
20. črc 2009

Aurora veru už nám nič iné neostáva. lebo bez pevnej viery je to určite ťažšie.

aurora81
20. črc 2009

nanenka a už si bola na konzultácii v centre?

nanenka
20. črc 2009

aurora zatiaľ nechodím do žiadneho CAR-u, ale len do amb. pre neplodné páry v TN. sú tam super lekári. IUI robia aj oni tam, ale keby bolo treba IVF, tak až potom posielajú do CAR. ty do ktorého chodíš ?

moa
20. črc 2009

ahojte kocky ,
ahoj nanenka az teraz som prisla z prace rano som na 9hod bezala na krv este na nejake testy a potom rovno do prace.nemohla som sa dockat kym pridem dom aby som sadla ku compu a precitala co a ako.
tak bola si statocna 🙂 a som moc rada ,ze to az tak moc nebolelo 😉 dufam,ze aj ked vysledok nie je uplne super daco sa s tym urobi aby si mala konecne krasne//.
juujuz abych to mala aj ja za sebou a aby sa aspon na daco prislo ,ze preco teda
tak riadne si este oddychni a hor sa do boja na // 😀