Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

govinda
11. zář 2009

no tak teraz som volala do nemocnice, odkiaľ ma dnes prepustili, že si to mám normálne umývať čistou vodou bez mydla 😖

misanda
11. zář 2009

govinda, vždyť je to jedno 🙂 hlavně mýt mýt mýt 🙂

govinda
11. zář 2009

tak sa pustím do umývania 😀

misanda
11. zář 2009

jo a až ti vyndají stehy, tak mazat a masírovat 🙂

lauritka
11. zář 2009

govi ahoj, no a co zistili ???

govinda
11. zář 2009

lauri, nezistili nič. PCO nepotrvrdili, všetko je tak, ako má byť, žiaden problém z tohto hľadiska. Problém je zrejme v hormónoch, tak uvidíme.
Kočky, inak, koľko ste po diagnostickej laparke krvácali? Ja už druhý deň, tak neviem, či je to ok 😒

lauritka
11. zář 2009

govi tak to je fajn, ze nezistili nic zavaznejsie 😉 ja som len trocha spinila par dni.

kapka
11. zář 2009

govi já krvácela trošku asi pět dnů...ale doktor mi říkal že se může i 14 dnů......
a dělali Ti i hormonální profil?

neme
12. zář 2009

ahoj, mě operovali ve středu ráno a ve čt mě pustili. Pokud nejsou komplikace, tak pouští u nás hned druhý den po operaci. Ten plyn pořád bolí. Píchá v ramenou, na žebrech, na krku...když ležim, tak je to lepší,ale ted sedim u PC a je to teda síla. Určitě se máte hned sprchovat, aby se ty stehy vyčistily.Chtěla jsem se zeptat, musíte dodržovat šestinedělí? mě dělali i hysteroskopii, doufám že to píšu správně. pořád lehce špinim.Ale břicho a stehy mě nebolí vůbec. Jen ten plyn.

govinda
12. zář 2009

neme, ja som sa pýtala práve na sex a bolo mi povedané, že pokiaľ mám stehy tak a potom kľudne, ak teda nemám bolesti. Mne robili laparku teraz v stredu, tiež ešte špiním a tiež trochu ešte pociťujem ten plyn, hlavne na pleciach a krku, ale už je to lepšie ako včera.

mmmk
12. zář 2009

Govi, na ten plyn je dobre hodne chodit a do sexu se nenut, pokud te jeste neco boli nebo tlaci. Ja mela po laparce docela rozbolavely krk, vyptala jsme si u sestricek nejaky stoptussin, pac se mi chtelo kaslat a ony rikaly, ze mam v krku odreny od intubacni trubice, tak proto.

lintea
13. zář 2009

Ahoj, mám na vás dotaz. Jsem objednaná na LPSK, ale spozdila se MS a v den oprace budu jestě špinit, nevím jestli se raději nemám přeobjednat nebo to nevadí.

mooncaa
13. zář 2009

Lintea asi bych tam zavolala, zda to vadí. Kdy máš termín? Nebo jestli to jde třeba o den posunout.
Já jdu 22.9. na laparku a hysteroskopii. Chtějí mě pustit hned 2. den. MS mám teď, tak to mám správně načasované.
Holky, kdy je člověk schopen pracovat? Abych si nedělala iluze, že 2 dny po laparce budu už v práci. Přemýšlím, jestli mám chtít jít na nemocenskou nebo si brát dovolenou. Ale dovolenou asi budu vypotřebovávat na IUI nebo IVF (když IUI nepůjde), tak aby mi něco ještě zbylo. Máme blbý spermio, tak normálně to nepůjde.

kapka
13. zář 2009

mooncaa já měla po laparce neschopenku 6 týdnů......

nadis.h
13. zář 2009

Moonco já bych si taky vzala pro "jistotu" neschopenku. Když Ti nebudou nic dělat tak budeš hned v pohodě, ale nikdy nevíš jak Ti bude. Já měla taky neschopenku ještě pak měsíc.

mooncaa
13. zář 2009

Díky za rady,
4-6 týdnů dovolené opravdu nemám. Doufám, že tak dlouho to nebude, by mě v práci zabili. No to budu řešit případně pak.

govinda
14. zář 2009

mmk, no mňa tiež prvé 2 dni bolelo hrdlo, ale to od tej intubačnej hadice - to som už poznala z inej narkózy, keď mi bolo operované koleno 😀
Kočky, mňa operovali minulý týždeň v stredu a teraz v stredu idem do práce. Brala som 5 dní dovolenky, keďže do toho mi prišiel aj štátny sviatok zajtra, tak mi to prišlo vhod. Bolesti už nemám a aj sa šetrím, tak hádam to bude ok. Dnes idem k svojmu lekárovi, mám sa u neho hlásiť, tak som zvedavá, čo povie on, ale poznám kopec kočiek, ktoré po týždni išli do práce. Ale samozrejme to závisí od toho, čo všetko pri laparke robili 😒

misanda
14. zář 2009

holky, jakto, že jste měli tak dlouho neschopenky? :-O já přišla po laparce domů ve čtvrtek a v pondělí k dr na kontrolu a úterý jsem chtěla už práce..doma bych si to šla za chvíli hodit 🙂

govinda
14. zář 2009

no ja som akurát volala svojmu lekárovi, ale že má dnes kopec pacientok, mám prísť v stredu popoludní. Pýtala som sa, či môžem po týždni po laparke do práce, povedal, že pokiaľ nemám bolesti, zapálené jazvičky alebo teploty, kľudne môžem do práce. Tak je to asi individuálne, kto sa ako cíti, nie?

mmmk
14. zář 2009

Misando, ja si myslim, ze to zalezi i na praci, co delas. Jako na typu prace. Je jasny, ze kdyz nektera holka dela v kancelari, vicemene sedave zamestnani, tak muze do prace za tyden, ale treba ucitelka v materske skolce nebo zdravotni sestricky, musi zustat doma dyl, protoze je jejich prace fyzicky namahava. Osobne jsem neschopenku nemela, byla jsem v te dobe studentka, ale mela jsem narizeno, ze mesic zadny sport a nezvedat nic tezkeho. To by se asi dodrzet melo, aby se ty jizvicky nerozjely. Ja mela jen dve a po roce a ctvrt uz nejdou vubec videt.

hiva
14. zář 2009

ahojte....tak tiez sa iba podelim o skusenosti z LPSK....mala som ju 3.9 (stvrtok) a v sobotu ma uz pustili domov....PN som bola len do pondelka....uz v pondelok som chcela ist do roboty, ale musela som pobehat lekarov kvoli ukonceniu PN-ky....teraz v stredu, 16.9. idem na vyber stehov....doktor mi povedal, ze radsej mi ich necha dlhsie, lebo sitie v pupku sa vraj zvykne rozrthnut 😒

co sa tyka plynu a bolesti v ramenach, ja som nemala vobec nic...akurat asi 3 dni po operacii ma stale bolelo hrdlo - to vraj z toho, ako som mala zavedenu intubaciu pocas operacie....

co sa tyka spinenia a krvacanie, asi 3 dni po operacii som malicko krvacala a potom este dalsie 2 spinila (hnedy vytok) ...ale nakolko mne robili laparku na 24 DC, len co som prestala spinit z operacie na 29 DC zacala mi zacala MS...takze neviem, ci to spinenie bolo kvoli operacii alebo kvoli prichadzajucej MS 😉

tolko moje skusenosti 😉

janamej
14. zář 2009

Laparoskopii mám taky za sebou,nic to není, takže holčiny žádný strach, jo a docela dobře se vstává.

miculienka
17. zář 2009

ahoj dievčatá, idem na laparku, kázali mi doniesť 4 elastické obväzy, neviete načo to tam treba ?

mmmk
17. zář 2009

Miculienka, podle me je to na zavazani lytek pred operaci, ale ja je dostala normalne v nemocnici.

mooncaa
17. zář 2009

Ta já jich mám mít dokonce 6. A je to na zavázání lýtek před operací, aby se tam netvořily sraženiny. Mám 4, ještě někde doma asi 2 jsou, jen nevím kde, do obchodu už se nedostanu.

mmmk
18. zář 2009

Monco ja si fakt nemyslim, ze tech obvazu bude potrebovat tolik, zavazuje se lytko i s chodidlem, ja mela na kazde noze 1 obvaz.

misanda
18. zář 2009

tak já měla na každý noze dva obvazy a dávali mi to v nemocnici...

bublinka11
18. zář 2009

Kocky ako dlho vam trvali vysetrenia pred laparo? Moja Dr. je totiz na dovolenke, tak neviem, ci to za 10 dni vsetko stihnem...hm?

mmmk
18. zář 2009

Bublinka, ja tam nastoupila ve ctvrtek rano, za pul dne jsem mela vsecky vysetreni hotovy (vc. konzultace s anesteziologem), v patek v 8 rano jsem sla na zakrok a v nedeli domu.

elana
18. zář 2009

Já měla obvazy jen na první laparce v r. 2002. Při druhé ve 2008 ani teď při velké operaci mimoděložního jsem je neměla a místo toho mi píchali Fraxiparin. Záleží na nemocnici, jaké tam mají zvyky.

Bublinko, vyšetření jsou za chvilku, víceméně jednorázový odběr krve, moč přineseš z domova a některý špitál chce EKG-ale to je taky záležitost pěti minut.