Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

miculienka
5. říj 2009

vďaka babenky, zhodnotím to podľa toho koľko tých výšiviek mi tam nechajú 😀
dnes som bola u gyndy po výsledky z krvi - prvé čo chcela bolo - no ukážte tú modrinu na ruke , super čo ?

miculienka
8. říj 2009

čo mám robiť ? mrcha mala prísť už pred týždňom, v pondelok mám ísť na laparo , chcem aby sa to už zo mňa rozbehlo, už ma totižto týždeň všetko bolí, nepoznáte nejaký domáci recept ako to spustiť ? ale aj tak je mi jasné, že musím ísť posunúť termín laparo ☹ , už som to chcela mať za sebou a takto budem zasa čakať 🙄

mirm
8. říj 2009

ahoj, ak nedostanes tak mozes ist. aj ja idem na laparo 27 den. do vecera budem brat duphaston na MS dostanem po laparke

hiva
9. říj 2009

miculienka...tiez si myslim, ze kym to nedostanes na laparku mozes ist....ja som tiez ola na 24DC ... ale dobre si skontroluj, ci nie si nahodou tehu....stat sa moze cokolvek 😉 😅

bublinka11
9. říj 2009

Ahojte kocky, tak ja uz som po...a mam len a len pozitivne skusenosti, fakt sa niet coho bat a keby ma poslali znovu, tak nemam problem. Narkoza bola uplne bez problemov, ja som sa prebrala hned ako ma doviezli na pooperacku, ani mi zle nebolo a ani spat sa mi uz nechcelo, tak ma previezli na izbu. Odtial som poobvolavala rodinu a kamosov, ze som O.K. a este som si pospinkala, potom to sice bolo vselijake, zaludok ako na vode, ale tak mala som hladovku a rano som uz papala cerstve croasantiky.
Mam vsetko O.K. aj maternicu a aj vajcovody priechodne, takze teraz 3 mesiace poctiveho snazenia sa. Mam 2 dierky, jednu pri pupku, druhu dole, akurat sa mi tazsie sada, ked lezim, inak ani neviem, ze mi nieco robili.
Ak mate nejake otazocky, sup sem s nimi, rada odpoviem, kym to mam vsetko cerstve v pamati!!!

iaia
9. říj 2009

Ahojte, prosim o odpoved, od pondelka som chora, doktorka mi povedala ze som prechladla, ale moj stav sa nezlepsil a dnes som bola u dr a mi dala antibiotikum na tri dni. Neviem ci ste sa s tym stretli, ale na pondelok mam ist na HSG (vysetrenie priechodnosti vyjcovodov) a neviem ci mozem pred tym uzivat antibiotikum? Za odpoved dakujem pekne.

elana
9. říj 2009

Iaia, nevidím logicky jediný důvod, proč by ATB měla při HSG vadit...tam není žádná medikace (max. někdy dají něco pro zklidnění, ale to stačí nahlásit, že bereš atb a nejspíš to jen odmávnou). Určitě řekni, že to užíváš, ale myslím že domů Tě nepošlou 😉

iaia
9. říj 2009

elana, dakujem za odpoved, ja sa pre istotu opytam dnes ale dost sa tasko tam da dovolat. Viem ze nemala by som mat nejake infekcie, ale neviem akeho druhu.

slaurinka
9. říj 2009

Ahoj bublinka11... 🙂 som rada že máš pozitívne skúsenosti s lpr... aj mňa to čaká 5.01. 😖 veľmi sa toho bojím, narkózy ale aj toho čo mi zistia... zatiaľ všetky vyšetrenia boli o.k. až na jedno kvôli ktorej aj asi musím ísť na lpr... že vraj by to mohla byť endometrióza, a kvôli nej aj neviem otehotnieť... no neviem, keď ja som taký bojko 😖

bublinka11
9. říj 2009

Ahoj Slaurinka, ja som sa tiez bala narkozy, bola to moja prva v zivote a bola v pohode. Dali mi predtym oblbovaky, ale ja som si len chvilu pospala a zase som bola cula, asi od nervozity. Doktorky aj sestricka z anesteziologickeho boli velmi mile a ja som len pocitila akoby krce vo vieckach a potom si uz len spominam, ako ma preberali. Dokonca mi ani zle nebolo, ked som sa prebrala, az ked som sa napila, ale predychala som to.
A bojko som aj ja, viem, ze po boji je kazdy general, ale ja mam fakt z toho vsetkeho prijemny pocit.
A endometriozu nech ti radsej zistia a liecia...je tu jedna kocka Evina0, ktora po liecbe hned prvy mesiac otehu...

slaurinka
9. říj 2009

veľmi by som si to už priala, neviem sa toho už dočkať ale som na tom asi rovnako ale veľa z vás.... je mi z toho všetkého veľmi smutno a hlavne ked si este pozerám stránky o deťoch... ☹ a ako dlho musíš byť na pn keď to urobia? Dá sa hned nastúpiť do roboty alebo je to zdlhavejšie??

bublinka11
9. říj 2009

Vies co, urcite budem tento vikend este lezat, lebo ma trsoku pobolievaju tie stehy...
Ale zavisi od toho, aky typ prace mas, ak kancelarsku a sedis, myslim, ze sa da ist do prace tak 5 dni po...ja som este trosku unavena...ale ja som to celkovo vsetko znasala dobre, pisali tu kocky, co boli na PN dlhsie, zvladali to trosku horsie. Ja som fakt dost pozitivne naladena, psychika je dost dolezita...

jane86
9. říj 2009

Ahoj holky, můžu se k vám přidat? Po třech 3 cyklech s clostilem mě čeká 10.11. laparka. Bojím se toho. Chci se zeptat? Pomohlo to někomu? Je někdo těhu? Za jak dlouho po ní se můžeme zase snažiti????

bublinka11
9. říj 2009

Jane su tu kocky, ktorym pomohla laparka, len si nemyslim, ze sem este do tejto temy chodia. Ale ked som si citala spatne, nasla som nejake.
Za ako dlho sa budete moct zase snazit bude zavisiet od vysledkov laparky...a neboj sa, fakt to nic nie je!

terinda
9. říj 2009

ahoj jane, je tu plno případů, kdy se po laparce brzy otěhotnělo 😉
Taky se na ní pochystám 😉

mooncaa
9. říj 2009

Já jsem po laparce 2 týdny a půl. Byla jsem v úterý a za týden jsem šla do práce (ještě se stehama). Teď už jsem v pohodě, dělám už cokoli už ani nejsem víc unavená.
No mě laparka pomohla v tom, že vím na čem jsem. Jsem už smířená s IVF. Mám zprávu od svého Dr. a jsem objednaná do CAR. Tak doufám, že potom to už bude jako po másle. Už se chci taky dočkat mimíska.
Bohužel mají delší objednací lhůtu jdu až za 2 měsíce a než dojde k 1. IVF tak asi nějaké další čekání mne čeká.

bublinka11
10. říj 2009

Ahojte kocky, chcem sa este spytat, krvacali ste po laparke? Ja som trosku spinila, co je vraj normalne, ale dnes 3 den po laparo som zacala slabo krvacat. MS to nemoze byt, lebo som este len 17 DC...

jane86
10. říj 2009

Tak já budu doufat, že se žádný špatný výsledek nedozvím, a že se nám to brzo povede....Už mě to čekáníé ubíjí.....

larri
10. říj 2009

Bublinko,ja jsem po laparce taky spinila a nekdy trosku krvacela.

Pri druhe laparce to bylo horsi a delsi,ale to jsem mela laparku kvuli mimodeloznimu.Pry se cistis,tak pokud to nebude moc silne a nebudes mit nejake bolesti,tak to k tomu patri.Ale kdyby jsi mela krvacet vic,tak si radci nekam zajdi na kontrolu. 😉

bublinka11
10. říj 2009

Dakujem Larri, uz to trosku ustupilo, uz je len slabe spinenie, ak by sa to zhorsilo, isto pojdem k lekarovi.

miculienka
10. říj 2009

tak kočky, bola som u dokiho, laparo mi presunul o dva týždne, ale aj tak dobre, mám troška sopľavý nos, tak aspoň to preliečim

olusenka
10. říj 2009

Tak já už vím na 100%, že jdu taky, termín mám za týden a něco. Jsem trochu nachlazená, tak to snad vyléčím. V pondělí mi mají brát krev, doufám, že se tam moc nic neobjeví, kvůli tomu nachlazení. Moč asi dávat nebudu, pač mám MS, budou se muset obejít bez toho. Spíš mám obavy z toho, že mi nechtějí dělat průchodnost vejcovodů. Na laparku jdu kvůli cystě, možná podezření na endometriozu, to se ještě ukáže, ale jen se podívají, možná odeberou cystu a tím to hasne. ☹ Myslela jsem, že by bylo lepší udělat už toho víc, té diagnostiky, abych měla klid. Prý je to ale hodně invazivní zákrok, rizikový, hrozí infekce, normálně se to nedělá. Přitom tady to čtu pořád... 😒 Nezbývá, než se podřídit. 😒

miculienka
11. říj 2009

olusenka, kvoli zápalu v krvi sa veľmi neobávaj, tiež som bola na odber ešte v dosť zlom stave po nádche a bolesti v hrdle a výsledky sú ok, ešte aj teraz po týždni mám troška v nose, ale laparo som musela posunúť kvoli mrche, už mám 36 deň a nič, len ma všetko bolí, ale aj minulý mesiac mi meškalo 10 dní, vtedy som aj testíky robila, a nič ☹ , teraz to bude asi zasa tak, a kedy máš presný termín ? mne to majú robiť 26 okt,

slaurinka
11. říj 2009

bubli.. no to sa potom budem musieť asi pozitívne naladiť 🙂 lebo niekedy to ide so mnou dolu kopcom ☹ dufam že to prebehne v poriadku a všetko bude ok.. tešila som sa že mi termín dajú skôr, ale kvôli zdravotnej poistovni som dostala len v januári... no hrôza... a dovtedy byť v neistote... 😖

bublinka11
11. říj 2009

Slaurinka a co ak dovtedy zostanes tehu? Vies, kolko kociek v teme merateliek BT tak zostali? Myslim, ze 3 alebo 4. Netvrdim, ze to bolo strachom, ale vyhli sa tesne laparke. Tak sa zatial trosku skludni a hlavne na ten januar nemysli. Ja som na laparo predtym vobec nemyslela, nechapem, ako sa mi to podarilo, ale uplne som to v sebe potlacala... 🙂

olusenka
11. říj 2009

Miculienka: díky. Mám z toho obavy, mám rýmu, trošku zvětšenou teplotu... Mě se po zjištění cysty někam MS vytratila, gynekolog nakonec řekl, že mi dá před operací injekci, takže teď mám MS, jinak bych asi neměla a šla na operaci i tak. Nastupuju 20.10., operace druhý den. Ještě se uvidí, zda mě vezmou, anesteziolog asi v pondělí 19.10. Budu držet palce.

erytrea
12. říj 2009

ahojte baby

tak mna caka laparka zajtra, idem do Mediklinik v leviciach tak na mna myslite 😖 ☹

mirm
12. říj 2009

aj jaaaa :( nech to uz mam za sebou 🙂

miculienka
12. říj 2009

tak olusenka, to máme blízko seba tie termíny, ja síce o pár dní neskôr, ale mrška ešte nedošla, tak stále dúfam, len nemám si kedy ísť test kúpiť, počkám ešte zo dva dni.
ak budeš mať prechladnutie ok, tak by ťa mohli pustiť, mne síce vraveli že dva týždne predtým laparo by som mala byť fit

olusenka
12. říj 2009

Miculienka: no, jsem na to sama hodně zvědavá. V sobotu už mi bylo skoro dobře, v neděli to zas bylo zpět, dnes taky nic moc, horší to je ráno. Dnes mi dělali EKG, té zprávě moc nerozumím, ale myslím, že to taky není 100%. 🙂