Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

matelko1
24. lis 2009

polesuvka ja som nastupila v jeden den prijem,druhy den mi robili laparku a na treti den som sla domov.doma som potom bola len 3 dni,ale to vsetko zalezi ako sa budes citit.

sedmitecka
24. lis 2009

holky, děkuju moc za informace k laparce v gyncentru, zní to dobře, asi se rozhodnu jít tam...i když mě trošku překvapila doba hospitalizace, já myslela, že druhý den po zákroku pošupajdím dom 😉
a jak ta operace vlastně dlouho trvá?

nadis.h
24. lis 2009

Sedmitecko zpravidla prý cca 45 minut.Když není větší zákrok.Já byla pod kudlou 2a půl hodiny.

polesuvka
24. lis 2009

holky moc dík já mám celkem strach co mi najdou ale pro to aby jsme měli miminko udělám všechno jen vením jak přežiju ty injekce to fakt jediné asi na mě budou potřebovat paličku na maso aby mě první ťukli

nadis.h
24. lis 2009

Polesuv jaké injekce?Já se taky bála a na sále se rozbrečela,tak mě rychle uspali. 😀 Ale jsem ráda,že jsem na ní byla.

larri
25. lis 2009

sedmitecko,to byl asi nejvetsi problem v gyncentru,ze se tam plati.Chtela jsem jit v nedeli domu,kdyz prijel pritel na navstevu a oni mne nepustili.Propustena jsem byla dalsi den v 8.30.Slo jim jenom o zaplacenou noc,plati se pri prichodu.
Tohle mne dost mrzelo,protoze jsem musela otravovat kolegu z prace,aby pro mne prijel.
Nastup jsem mela ve ctvrtek odpo a v pondeli rano jsem sla domu.

Paradox je,ze po mimodeloznim jsem sla domu na druhy den.Na JIPce jsem se v noci vyspala,rano mne sestra prevezla na pokoj,dostala jsem kapacky a odpo sla domu.Ale abych se priznala,bylo mi hrozne.
Ale chtela jsem domu,tak jsem byla v nemocnici hrdinka. 😉

nadis.h
25. lis 2009

Larri já byla to samé. Laparka v pátek a v sobotu jsem horko těžko frajersky došla na wecko sama,který jsme měly naštěstí na pokoji a bylo kolem dost místa na to abych si nemusela vůbec sedat ani se nijak sklánět... 😀 Nemohla jsem hnout ani palcem u nohy,ale v neděli při vizitě jsem se tvářila čile jako laňka jen aby mě pustili. 😀

samson
26. lis 2009

Zdravím holky, omlouvám se že se lezu, ale chtěla jsem Vás povzbudit ...v květnu jsem byla na laparce - vše OK plus drilling vaječníků a za 4 měsíce po laparce jsem otěhotněla....tak přeji všem hodně štěstíčka 😵

sedmitecka
26. lis 2009

larri: tak to je dobrý, kvůli zaplacené noci mě tam budou držet ...a kolik tam paltíš? standardně 60,- za den v nemocnici nebo ještě nějaké příplatky? výkon si taky platíš sama?

ivomal
26. lis 2009

Sedmitečko, výkon neplatíš, platíš pouze nadstandardní ubytování, myslím, že mají tři druhy - klasické za 60,- Kč/den, nebo 350,-+ 60,- Kč/ den a nebo cca 1050,- + 60,-Kč/den.... Já měla tu prostřední variantu...,ale záleží jen na tobě kterou variantu zvolíš...

larri
26. lis 2009

Ja fakt na neco myslim,ale nenapisu to.Myslela jsem,ze se plati jen ubytovani.

Mne se nikdo neptal jakou chci variantu.Vim,ze to bylo okolo 300kc,takze ta stredni.

No ja rekla dr.,at mne pusti,kdyz tam byl pritel a sestra mu pripomela,ze mam zaplacenou jeste jednu noc.Tak jsem mu rekla,ze se nemam jak dostat rano domu,metrem to mam asi hodinu a on,at si zavolam taxi.
Az kdyz pritel odjel,tak mne napadlo,ze jsem mu mela rict,at si penize nechaji,ale at mne pusti.

To je ale jedine negativum.Ikdyz mi bylo po laparce zle jeste na pokoji,volala jsem sestru a pekne dlouho ji to trvalo.Pak jsem zjistila,ze tam byla cely vikend skoro porad.Ale na te JIPce by si meli sestricek hooodne vazit.
Na pokoji budes koukat na televizi,navstevy jsou celkem neomezene,ale ty 4 dny tam vydrzis.Aspon si odpocines.

spermiak
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bubulka722
28. lis 2009

Ahojte kočky! Takže 3.12. nastupujem do nemocky na laparku. Držte mi palce nech mi nič hrozné neobjavia. Potom napíšem čo mi našli.

nadis.h
29. lis 2009

Bubul drzim moc palce! 🙂

bubulka722
29. lis 2009

Nadish díki, vo februári sa chystáme na naše 1. IVF. Dúfam, že to celé dopadne dobre a konečne po 4 rokoch sa aj my dočkáme. Vraj je to po laparke pravdepodobné...

nadis.h
30. lis 2009

Bubu tak tak. Udělají tam pořádek od toho co tam nemá co dělat. 😉

cukor
1. pro 2009

ahojky....v ktorý den cyklu sa robí hysteroskopia a je potrebné sa vyholit?

jaspina
1. pro 2009

Nakoukla jsem do vaší diskuse a potěšilo mě, že jsem četla, že někomu laparka pomohla.. Já to brala jen jako standartní vyšetření před IVF.. Začátkem roku na ni pravděpodobně taky půjdu, tak kéž by to v něčem pomohlo..

nadis.h
1. pro 2009

Cukor vyholená být musíš. A radím vyholit se doma! Když se jim to v nemocnici nebude zdát,tak prý dávají k dispozici nějaké sílené žiletky tupé. 😝 A nejlepší je to prý po mrše.Já jsem měla přijít v den kdy mi mrcha skončila na objednání a za týden na to jsem nastupovala.

Jaspi určo je to dobrá věc,když se nedaří. Často se příjde na endometriozu,na špatné vejcovody,které mohou pouštět tekutinu,která dělá neplechu aj..

sedmitecka
2. pro 2009

holky, díky ještě jednou za info, snad to nějak vydržím, já srabík největší 😉
jaspi, taky mě to čeká nejspíš hned v lednu, bojujem spolu 🙂
bubu, držím palečky 😉

bubulka722
2. pro 2009

Ď A K U J E M ! ! ! 🙂 🙂 🙂
Babulky akonáhle sa mi bude dať napíšem ako som dopadla.

nadis.h
5. pro 2009

Tak bubu už to má za sebou. 😕 Doufám,že vše v pořádku. 🙂

bubulka722
5. pro 2009

Ahojte, ste hrozne zlaté!!! Všetko prebehlo úplne perfektne. Ešte som dosť ubolená, ani dýchať sa mi dobre nedá, ale najhlavnejší je výsledok. Takže zatiaľ viem len toľko, že už mám oba vajíčkovody priechodné, viac sa dozviem pri výbere stehov v utorok. Doki mi povedal, že som úplne súca budúca tehulka. Som strašne rada, že som tam išla. Nebolo to až také hrozné, mám len jeden maličký rez na 2 štychy. Len tie stavy tesne po 😝 😝 😝. Bola som v Piešťanoch, celý personál jak z rozprávky, super nemocnica!!! 🙂

nadis.h
6. pro 2009

Bubu jee tak vítej zpět. 😉 To je fajn,že je Ti fajn a že to dopadlo takhle. 😵

bubulka722
7. pro 2009

Nadis dakujeeem, si zlatá!
Zajtra mi dajú komplet lekársku správu, tak budem múdrejšia. Jéj, jak si to užívam, mm ma rozmaznáva, to tu už fakt dlho nebolo. Oplatilo sa!!! 😀 😀 😀

nadis.h
8. pro 2009

Bubu já si to taky užívala. 😀 A jaktože Ti to neřekli už v nemocnici? Já to věděla hned druhý den při vizitě. To bych nevydržela nevědět vyýsledek tak dlouho. 😝

bubulka722
8. pro 2009

No tak som dnes bola na výbere stehov a dala som pokec s doktorom. Povedal mi, že je to tam všetko v naj poriadku, vajcovody bolo treba len trošku prefúknuť, veľké zrasty tam neboli. Všetky ostatné záležitosti ako endometrióza, cysty alebo čokolvek iné je vylúčené, tak nám kázal hlavne teraz najbližšie 3 mesiace sa poriadne snažiť, lebo aj napriek mm zlému SPG môže predsa len motyka vystreliť. Ak nie prirodzene, odporučil mi do roka podstúpiť IVF. Tak som hrozne rada, že to tam je v naj poriadku!!!
Babulky mám jednu otázku. Ako dlho po LSK sa môže sexíkovaťi? Ja sa cítim dobre, v podstate mi už nič nie je, ani výtok nemám absolutne žiadny.

puska16
8. pro 2009

ahojte babule...ako vas cittam, mala by som vas nazvat odvazne babule 😉 ja sa tiez chystam na laparo, doktorka mi dala aj hned teraz v decembri este termin, ale je to tesne pred vianocami, tak sme si povedali s mm ze to presunieme na januar, predsa len sviatky (nahodou ak bych mala problemy) v nemocnici... 😖 hm...necem....ale aj tak mam neskutocny strach..ale ako som ta citala bubu tak tam pojdem s radostou, len nech to uz mam az sebeou.. 😅

bubulka722
8. pro 2009

Puska, nemáš mať z čoho obavy! Horšie pooperačné stavy sa môžu vyskytovať u kočiek, ktorým tam museli veľa vecí riešiť. Ak to bude tak ako u mňa, tak sa fak nemáš čoho báť! Za ten dlho očakávaný efekt to určite stojí! 😉

puska16
8. pro 2009

tak to mas pravdu ale zase...co ak budu musiet u mna nieco riesit....??? ☹
Bubu a ako dlho sa snazite o babo??? my rok a pol a spg. mm bol dobry, ako doky povedal ze da sa normalnou cestou...iba patolog. bola 70%ale zevraj ked je pohyblivost a mnozstvo okay, tak to je v poriadku...tak neviem 😕