Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

pavlinka3
27. kvě 2007

holky, tak na mě lezou pěkný nervy - zítra nastupuju do nemocnice a v úterý mě čeká laparka - už aby to bylo za mnou

dagina - u nás v Ústí nad Labem jsou takhle strašně dlouhý čekací doby ☹ nevím proč, ale je to tak ☹ asi si říkají, že do té doby třeba otěhotníme přirozeně, ale kulo hulo, takže si jenom prodloužíš snažení, které není k ničemu (hlavně když to máš potvrzený od dr.) 😠

prisscilla
28. kvě 2007

Ahojky,
Dagin, u mě to bylo trošku složitější. Já jsem se na moje 25. narozeniny rozešla s klukem, se kterým jsem byla 7 let. Nechápu, proč jsem s ním byla tak dlouho... A našla jsem si mého miláčka. Teda spíš on si našel mě, já jsem o něm jen tajně snila. Problém byl, že se rozváděl a má 2 děti. Takže si asi dovede každý představit, proč miminko nebylo ještě v plánu...Ale teď už máme baráček jakžtakž k bydlení, situace se ceklem uklidnila ale hlavně ty biologický hodiny se nějak rozěhly. Na tu laparku jsem vážně až v říjnu. Podle mě je to tím, že toho mají hodně. Protože kromě Prahy je Ústí jedna z mála solidních nemocnic. Pavlinka se má, ta už to zítra bude mít za sebou.

zanetik
29. kvě 2007

Ahojky děvčata, ve 12h jsem dorazila z nemocnice, tak obědvám (od maminky řízeček) a chtěla jsem vás aspoň pozdravit a jdu odpočívat, jsem z toho nějaká unavená, ale zítra ráno určo napíšu jaký to bylo zatím pa

fialkas
30. kvě 2007

Ahoj Zanetik, tak ako pa laparke? ja idem v juli, preto som zvedava co ma caka, tak ked uz trosku oddychnuta vstanes, tak rychlo napis 😉

danca27
30. kvě 2007

Ahoj Holky tak musím zaklepat zatím břicho nebolí Dagi už máme milování za sebou a měla jsi pravdu do toho týdne to prostě nejde bolí bolípo tý operaci ale ted jsem ráda ta dermoidní cysta mi dala zabrat a taky asi jemně ta endometrioza ☹☹

miriamka
30. kvě 2007

Baby...aky bol prevazne vas dovod laparky?Ja mam PCO,a preto mi navrhuju laparku,len neviem,pomoze to?

fialkas
31. kvě 2007

miriamka, mne zatial nic nezistili a idem na laparku aj tak. Musia pozriet preco som po takmer rocnom snazeni neotehotnela, zatial je podozrenie na nepriechodnost vajickovodov. to by bol ten najlepsie pripad 😖

Zanetik, kde si? som na teba zvedava...

zanetik
31. kvě 2007

Ahojky děvčata, ahojky Fialkas, omlouvám se ale úplně jsem ti dnes zapoměla napsat, mám toho nějak hodně to víte nebýt týden doma! Teď musím jet nakoupit a do práce odvést lístek na peníze, tak vám napíšu něco ve zkratce a kdyžtak večer nebo zítra dopolko dopíšu popř. odpovím na dotazy 😀
Byla jsem tam od středy a naivně si myslela, že půjdu v pátek domů, ale to bych nebyla schopná až tak v neděli, ale pustily mě až v úterý.
Ve čtvrtek jsem šla na řadu první ráno v 8h, večer jsem dostala tabletku na spaní, tak jsem spala jak miminko a ráno mi daly prášek (oblbovák), takže když si pro mě přišly, tak jsem spala a byla úplně mimi, jen sem vnímala jak mě vezou po chdobě a pak už jak mě vytahovaly trubici z krku a já začala zvracet hleny a bohužel jako jediné mě to vydrželo celý den(nechi strašit, ale nebyla jsem na to vůbec připravená) a ten den bylo děsný vedro a dusno, sestřičky nás litovaly, že to je nejhorší počasí na operaci a poperační rekonvalescenci. Pak přišel můj gynekolog, který mě i operaroval (já ho napůl nevnímala, takže druhý den při vizitě mě to primář zoopakoval), všechno mám v pořádku, vejcovdy průchodné, profouknutá i mi propíchaly tu silnou kůru, aby mohly dozrávat vajíčka a jediný problém byly moje srůsty po slepáku, byla jsem kvůli tomu o půl hodiny na sále déle. Primář druhý den říkal, že to musel být hodně akutní slepák, že takový srůsty dlouho neviděl a co šlo to odstranily, ale pochopila jsem že ne úplně asi to co bylo nejhorší. Jinak v poho na pokoji jsem měla kamarádku a paní co byla s náma, byla super, jen si to nedovedu představit bez televize!!!
Tak kdyžtak večer já letím pááááááá

reninka81
31. kvě 2007

Ahoj holky,čauky zanetíku,kde jsi byla na té laparce?Já jsem týden po laparce a cítím se celkem fajn,jen pořád krvácím.Ale to snad přejde!Stejně,co ženský musej všechno vydržet 😀

fialkas
1. čer 2007

Ahoj Zanetik,no ako to tak citam, tak si to nemala vobec jednoduche, ale snad ti to utrpenie pomoze k mimi 😉 a teraz sa ako citis? ako dlho budes marodovat? dostala si aj klystir? mna caka laparka aj hysteroskopia v juli, preto ma to dost zaujima. Tak prajem skore uzdravenie a nech si co najrychlejsie tehu 🙂

pavlinka3
1. čer 2007

ahoj holky, mám po laparce - vše OK - břicho nebolí skoro vůbec - jenom mě trápí ten plyn, který zůstává v těle - fakt to při změně polohy dost bolí (jak tlačí na orgány) - jak dlouho to bude trvat, než to přestane a plyn se vstřebá???

zanetik
1. čer 2007

Ahojky Fialkas jednoduché to nebylo, ale dá se to přežít. Nebýt toho zvracení a vytahování drenu, tak to šlo a z klystýru jsem měla největší strach a je to úplná brnkačka, jen trochu nepříjemné je že ti dají hadičku do zadku a pak ti tam jen z butely nalijou vlažnou vodu (to jsem vůbec necítila) a šla jsem na WC čekat, ale už se mi chtělo když jsem šla na klystýr, tak jsem sedla a vyprázdnila se 😀 Kdyžtak se ptej, ráda odpovím, protože já tam šla s tím, že jsem vůbec nevěděla co to ten klystýr je 😀

Pavli mě operovaly ve čtvrtek, v pátek mě to tlačilo - začala jsem prdět, pak i v sobotu 😀 a max. do neděle mě bolely jakoby klíční kosti (to je ten plyn), takže ty jestli jsi byla v úterý, tak do zítra to bude pryč 😉

danca27
1. čer 2007

Ahoj Pavlínko tak jsi to taky vládla a ten plyn mě trápil cca 4 dny pořád mě tlačil do ramen auvaj..no a žanetíku gratuluju že tzo nebylo nic horšího!Já se staršně bála bůhví co mi najdou a taky mi propíchali levej vaječník..tak uvidíme:_)drží palečky prý po týdnu od operace prvních 21 dní je nejlepších na oplodnění?!

zanetik
1. čer 2007

Tak holky ať se nám končně zadaří!!!!!!
Mě dr. říkal, že 10dnů po operaci by měl být půst a pak jak se budu cítit, já jsem dnes 31DC, takže si počkám na MS (snad dorazí) a pak na to vlítnem 😀

pavlinka3
1. čer 2007

holky díky za rady - vzhledem k mému problému s protilátkami proti spermiím se přirozené početí zatím konat nemůže, ale hned v dalším cyklu už mám dohodnuté IUI. Teď jsem v půlce cyklu, ovu podle všeho byla (v pondělí folikul 21mm) a ms můžu očekávat i dříve (říkal dr.). Už se nemůžu dočkat. Tak ať máme brzo břuchy 😀

reninka81
1. čer 2007

Ahojda holky,kolik máte direk v pupíku po té laparce?

minicka
1. čer 2007

reninka ahoj, ja mám až 3, ale už skoro nie sú ani vidieť. boli len na 1 steh a ty?

zanetik
2. čer 2007

Reni já mám taky 3, 2úplně dole (jedna z toho je po dren ani mi tam steh nevytahovaly jen když ho vytahovaly) a jednu úplně v pupíku taky na jeden steh, myslím že to zachvilku nebude ani vidět. 😉

pavlinka3
2. čer 2007

já mám fotku pupíku v albu - mám 3 dírky - 1 v pupíku (na 2 stehy) a 2 v podbřišku (na 1 steh)

reninka81
2. čer 2007

Ahojda mimicko a žanetíku,tak já mám tedy dvě.Jednu v pupíku,ta je docela rozšklebená a jednu v podbříšku a ta je malej prťavec.Ještě mě dělali při narkoze plastiku čípku.Pořád krvácím a to už jsem 10 den po laparce.Jak jste na tom vy?A ještě jeden dotázek,jak se dlouho snažíte o mimčo?Pá

pavlinka3
2. čer 2007

reninka - snažíme se rok a půl (od prosince 2005) - mě je 24 a manželovi 27

minicka
2. čer 2007

Ahoj, snažíme sa rok, ja som už aj po prvej IUI, no neuspešne ☹ , tento mesiac ma čaká druhá a verím, že sa podarí 😵

zanetik
2. čer 2007

Reni já jen první den po operaci trochu krvácela, druhý jen špinila a byl konec. Zato teď dnes jsem také 10dní po operaci, ale dostala jsem první MS bez prášků a vyvolávačky od vysazení HA a to je rok a čtvrt=se snažíme 😉

taffy
3. čer 2007

Ahoj! Vidím, že som asi konečne našla tému, ktorá je momentálne zaujímavá aj pre mňa. Laparka a hysteroskopia ma čaká - zatiaľ ešte neviem kedy (idem sa na ne objednať v piatok). Len ma trošku zarazila, že môj doktor mi povedal, že musím po tom čakať také 3-4 mesiace so snažilkovaním 😨 . Naozaj až toľko? Kedy ste začali vy?

katarina82
3. čer 2007

Taffy, my jsme dostali "příkazem" od primáře začít se snažit hned po tom, co mě pustili z nemocnice 🙂 Pokud bych neotěhotněla do tří měsíců po ní, tak mě čekalo IUI případně pak IVF. Povedlo se tři měsíce po laparce 🙂

katarina82
3. čer 2007

Po laparce jsou ty vejcovody "prošťouchnuté" a hodně holek otěhotnělo hned ten další měsíc po ní 🙂

pavlinka3
3. čer 2007

My máme počkat na další cyklus a v tom bude provedeno IUI. Ale kdybych nebyla zhruba v polovině cyklu, ale na začátku, tak bychom IUI dělali hned. Prostě jsem byla na laparce asi den (dva) před OVU. Škoda, ale zase se alespoň budu cítit fit. Hodně záleží na tom, co při laparce zjistí a dělají.

zanetik
3. čer 2007

Taffy to se mi moc nezdá, vdyť byste mohly prošvihnout největší šanci 😀
Ale opravdu asi záleží co ti dělají, mě odstraňovaly srůsty po slepáku, teď mám MS, takže počítám s tím, že v plodný dny se budem snažit 😀 , taky mi dr. říkal, že největší šance je 3měsíce po laparce a pak už mě pošle do CAR!
A dr. při prooštění mi řekl počkat 10dní po operaci a pak podle toho jak se budu cítit!

reninka81
3. čer 2007

Ahojda holky,mě teda dr.neříkal,kdy do toho máme praštit,ale abych řekla pravdu,tak už mě ten sexík připadá jak povinost!Prostě když mám plodné dny,tak chtě nechtě do toho jdeme 😀Asi tento problém nemám sama,co?
ALe snaha přináší ovoce,tak snad nám to všem klapne!!!!!

pavlinka3
4. čer 2007

reninka - já myslím, že do téhle fáze se dostane minimálně jednou každý pár, který se snaží o mimi - musíte sexíkovat i mimo plodné dny (se stejnou vervou, jako v ty plodné), jinak se z toho zblázníš - nebo si plodné dny jeden cyklus vůbec nesleduj a možná se chuť vrátí

jinak mě laparka asi neovlivnila ovu ani BT, ovu s největší pravděpodobností proběhla právě v den laparky (den před ní byl folikul 21mm)
http://www.fertilityfriend.com/home/189b92