Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

jaspina
29. led 2010

Tak já se přidávám do klubu - jdu na laparku 15.2 🙂 Jediné z čeho jsem nervózní je to, že si nedovedu představit ten plyn - jak to po probuzení asi bolí.. Jinak už jsem se ujistila, že v té nemocnici kam jdu se pak necévkuje, tak jsem ráda aspoň za to. To radši fakt přežiju klystýr 😝

kevama
29. led 2010

jaspina neboli to vobec, akurat mas trosku nafuknute brucho..naozaj.Ono vela zalezi aj ako reagujes na bolest.ja som bola uplne v pohode, 2 hodky po som vstala na zachod a chodila po izbe,dokonca som aj vyprevadila navstevy.neboj nic, nie je to nic strasne

kaciatko81
29. led 2010

jaspina, ja som to tiez vobec necitila... o 11 som sa zacala budit, 14.30 som isla domov...

jaspina
29. led 2010

Mě před rokem dělali cystoskopii (kamera do močáku) a to ten měchýř taky napouští nějakým roztokem. Dělali mi to v narkoze, jinak jsem na to odmítala jít. Do té doby mě tolikrát cévkovali, že při pomyšlení, že mi tam nacpou ještě kameru a bude to trvat dýl.. 😝 A taky jsem měla strach, jak se vzbudím - že mě bude třeba bolet břicho jak to tam napouštěli.. ale v poho, to jsem vůbec necítila. Horší to bylo na WC 😖
Já jdu ještě 6 dní před laparkou trhat moudrák a toho se momentálně bojim víc- u toho totiž spát nebudu 😖

jerryjanka
29. led 2010

keva tak toho sa bojim aj ja nepriechodne ... no uvidime...
tak som rozmyslala môžem odmietnuť cievkovanie? 😅

jerryjanka
29. led 2010

jaspina - ak len trhať to je uplne v pohodke - to neboli daju injekciu ja som mala horšie - mala som na mudraku zapal a museli mi ho vyriezať a sekať zašívať a aj ked mi dal injekciu všetko som krasne citila 😖

natulaaa
29. led 2010

baby nestrašte,jake cevkovaní zase,kdy se dělá nebo cooooooooooo?A klystyr tu včera někdo psal,že se nedává ☹

nadis.h
29. led 2010

Holky u nás ve špitále žádný cévkování nebylo. Ani klystýr. Záleží jak kde mají jaké zvyky.Místo klystýru jsem nastoupila den předem a od poledne nejedla a na WC jsem pak šla sama.Sice horko těžko a čůrala jsem ze stoje... 😀 Ale dobrý.Jinak by mi dali mísu kdybych to nezvládla sama na to WC jít.

damaska
29. led 2010

Ahojky holky, tak ve středu si jdu do nemocnice objednat na laparku. Už jsem se s ní docela smířila, ale přesto mám hrozný strach. Strach z toho co mi tam najdou a že mi hned seberou vejcovody. Hlavně abych dostala brzký termín. Trpím na chronický zánět močového měchýře, celou dobu mě na gyndě uklidňovat, že to nemá na otěhotnění vlív a najednou mi řekl, že díky zánětům můžu mít pěkné srůsty. No mám radost,že to říká až teď.

jerryjanka
29. led 2010

damaska tak nech to maš čim skôr za sebou
natulaa ja nestrašim to je asi v každej nemocnici inak u nas sa robi cievkovanie, klystír aj intubacia a ak treba aj drén. ale vydržíme všetko - nie sme predsa chlapi 😀

nadis.h
29. led 2010

Damasko pro mě byla laparka konečně vysvobození z mého tušení.Měla jsem jako malá zkažený slepák a díky tomu vejcovody šly pryč a srůsty jsem měla všude. 😒 Ale byla jsem ráda, že jsem se na ní "vnutila" co nejdříve.

A dren ani intubaci jsem taky neměla. 😀 Dělali mě teda vůbec něco? 😀

jerryjanka
29. led 2010

nadis - o intubacii nemusiš ani vedieť ale ak si bola v celkovej anestezii tak ťa určo intubovali ide o to že oni to asi daju až ked spiš a vyberaju ked sa preberaš

damaska
29. led 2010

No u mě to začlo hlavně kvůli slepáku, ale doktoři si nejsou jistí, kvůli specifickému uložení, takže jdu raději na gynekologii včetně průchodnosti a atd. a toho chirurga si tam přizvou na ten slepák. Já bych to brala co nejřív, chtěli jsme se snažit o mimi a místo toho mě čeká operace. V červenci máme svatbu, tak to nechci protahovat.
Mohla jsem to už mít za sebou, ale doktorka si pořád nebyla jistá. Hlavně že teď už je.
Nemocnice nesnáším, mám nepříjemné zážitky z interny, kde jsem ležela kvůli zánětu v ledvinách. Nějaký starší doktor mě pořád chodil poslouchat na prsa. Snad si teď napraví reputaci.
Nejhorší pro mě bude klystýr, jinak se normálně nestydím, ale tohle mi vadí. No co nadělám.

nadis.h
29. led 2010

Damasko já jsem si laparku vydupala.Trochu jsem sice zasimulovala,ale musela jsem.Chtěla jsem už vědět na čem jsem.Byla jsem přesvědčená že se problém najde jedině tak. Nechtěla jsem běžný postup jakým by normálně dr postupoval.Už proto že s přítelem jsme byli v tu dobu jen 3 měsíce a tak by nás určitě nechal dr abychom se snažili rok a pak by začal něco řešit.A to jsem nechtěla... 😝

jerryjanka
29. led 2010

damaska - kup si v lekarni irigator a povedz že si ho urobiš sama v sukromí 😉 nie je to nič hrozne
to maš dobre že sa ešte nesnažíte - my sme stratili už 2 roky snažením 😔

damaska
29. led 2010

Nadis.h: No já bych brala jít klidně hned. Už 9 měsíců mám bolesti v podbřišku, doktoři si mě přehazují sem a tam. Nikdo nic neřeší, neumíráte, tak nezdržujte. Dokonce jsem se setkala s lékařským názorem, že to mám od zad a své obezity - měřím 160 cm a vážím 65 kg - nejsem hubeňour, ale zase se snažím nepřejídat. No, už si ani nepamatuji příjemný zážitek z milování, díky bolesti mě přechází věškerá chuť. Před 14 dny, mě zase chytly hrozné bolesti, tak jsem šla k doktoru zase otravovat, no a jdu na laparku.
A všechno to začalo nastydnutím a nečekaným krvácením při braní antikoncepce, vyděšená jsem volala na gyndu, kde mě uklidnili, že se to při braní antik. stává. Myslíš, že to můžou být srůsty?

No, ještě jsem se snažit nezačali,ale preferovali jsme přerušovanou soulož a já si myslela, že to třeba vyjde. Třeba tam fakt něco brání.
Jerryjanko, no uvidím, zase to přežily všechny, tak to musím zvládnou taky.

nadis.h
29. led 2010

Damasko to těžko říct zda to jsou srůsty. Ale pokud máš bolesti tak hodně jsem četla o tom,že to způsobují záněty. A záněty mohou způsobovat neprůchodné vejcovody nebo nějakým způsobem poškozené a z nich jde tekutina která ty záněty způsobuje. Ale není to vždy tak. Stejně tak ty bolesti můžou způsobovat srůsty. Jak jsem řekla já jsem jich měla plno a všude.

Já jsem si právě tu laparku "vydupala" právě tím, že jsem předstírala bolest břicha.Je to třeba hnusné ode mě,ale já čekat prostě nechtěla. Nikdy jsem se nechránila a nikdy do jiného stavu nepřišla, takže mi bylo jasný,že mám problém.

jerryjanka
29. led 2010

určite ano damaska - ak sa nič nestane tak nejakeho 8.2. už by som mala byť doma tak poreferujem - ja som hrozny stresmen a ak to zvladnem ja tak ty budeš uplne oki 😀

nadis.h
29. led 2010

Holky já si laparku vydupala,ale pak jsem 14 dní předem pořád doma brečela strachy. 😀 A ještě na sále jsem se taky rozbulela. Měla jsem strach že příjdu o dělohu či vaječníky.Vejcovody mi nevadí že nemám.Ty se obejdou.Ale ten zbytek... 😒 Tak mě rychle na sále uspali abych jim tam nebulela. 😀

jerryjanka
29. led 2010

nadis tak to aja ja každy den stresujem za 5 dni už nastupujem - pomooooooooooooooooc
bojiiiiiiiiiiiiim

nadis.h
29. led 2010

Jerry úúúplně vím jak Ti je.Ale neboj.Strach je větší,protože nevíš jaké to je. Ale je to pro dobrou věc!! 🙂

jerryjanka
29. led 2010

nadis ano viem a vydržim to

môžem sa spytať či čakate mimčo cez IVF alebo inak?

nadis.h
29. led 2010

Jerry ano přes IVF.Já přišla o oba vejcovody kvůli tomumému zpackanému slepáku. Měla jsem to celé napínavé. Když už jsem byla po laparce a šla na IVF tak mi zase vycházel špatně jeden nejdůležitější hormon a vypadalo to už že svá vajíčka nikdy nevyplodím.Ale povedlo se díky skvělé a trpělivé primářce z CAR kam chodím.

jerryjanka
29. led 2010

tak to je super - nech to doklepete do 40 tt 😵 v zdraví
a drž nam tu novym laparkovym pacientkam paluchy

nadis.h
29. led 2010

Děkuji Ti!

Držím pořád! Chodím vždy koukat zda někdo přišel nový! Ať Vám to dopadne co nejlépe může! A dejte vědět! 🙂 😉

jerryjanka
29. led 2010

nadis - ja ak prežijem tak napišem dufam o 9 dní 😅
snad pridem povzbudiť ostatne baby pred laparkou

nadis.h
29. led 2010

Určitě.Já první dny říkala, že už bych na ní nešla nikdy,ale ted vím že bych šla klidně 100x kdyby to bylo nutné.

jerryjanka
29. led 2010

joj no najviac trpieť bude aj tak moj muž 😀 nedostatok sexu 😀

nadis.h
29. led 2010

Tak u nás jsme naštěstí v tomhle za jedno. Nesexovali jsme od září a ani jeden nechceme kvůli malému.

Musím jít spinkat.Ráno vstávám do práce. 😝

Tak držím palce a určitě dej vědět. 🙂

jerryjanka
29. led 2010

dobru nocku - ozvem sa papa