• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

24. ledna 2017 
Ahojky holky byla jsem tu nedavno na nejaky "dotazek"
jerry takze uz to masza sebou jo a koukam ze vysledky tak 50 na 50 ale urco to bude dobre :slight_smile:

a jak se celkove citis? pujdes uz do prace nebo jak dlouho mas neschopenku?
8. únor 2010 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já chci aby už bylo za týden... :confounded: To už budu jen čekat, kdy mě pustí domů. Ale tohle čekání fakt nemusím..
9. únor 2010 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
já už to mám za 3 dny ,jsem napjatá jak šle a strach ,mám
9. únor 2010 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
merrel - ja som už 4tym rokom doma s tatinom takže ja nemam pnku vôbec
ale za všetko hovori fakt že necele 4 dni po operacii som sa milovala s mužom :wink:
dnes ma to boli lebo mi vyberali štichy a trochu to hnisá
ale inak poviem vam najhoršie na celom zakroku je prave ten strach
ja som nemala ani najmenšie problemy ani po narkoze ani s ranami nič. :dizzy_face:

ale presne viem ako sa citite ja som sa tak citila pred tyždnom
to som už ležala v nemocke
lebo mi volali z nemocnice že mam prisť o den skôr
9. únor 2010 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kočeny :slight_smile: vašu tému čítam dost často...ja som momentálne 3 týždne po LSK...jerryjanka vám to tu opísala úplne presne :slight_smile: na jednotku. :slight_smile: netreba sa laparky bát...ja som prešla nou 3 krát,nieje to nič hrozné.tento posledný krát som sa ani nebála vobec čo mi robilo preblém bol klistír to bolo asi najhoršie. v PB majú zastarané metody ale doba ide dopredu možno časom to bude iné. :wink: čítala som že v Blave už klistír vobec nerobia, ale musím vám povedat dúfam že nám už konečne pomožu v CAR :unamused: držím vám všetkým prsty :wink:
9. únor 2010 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
cicka neviem či si z PB
ale ja som mala klystír aj rano aj večer
a uplna pohodka - ešte som sa aj prechadzala - nebolo to neprijemne - dobre ma to vyčistilo
pri laparo sa to robi preto že sa dava rektalna sonda a cez plne črevo by sa to fakt zle kukalo :grinning:
9. únor 2010 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
janka :slight_smile: písala som že to bola moja tretia laparka,takže som vedela do čoho idem,nebála som sa a ani ten klistír nebol hrozný,v pohode sa to dá vydržat ale nie každému je to príjemné :unamused: viem prečo sa to robí, to je jasné... a aj ja som mala aj na večeru aj na ranajky :grinning:
9. únor 2010 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
sme boli čisté ako píšťalky :grinning:
tak jasne prijemne to nie je ale tak su aj horšie veci :grinning:
9. únor 2010 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
a kto ťa operoval?
9. únor 2010 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
samozrejme sú aj horšie veci :slight_smile: na ceste k bábatku si toho ešte asi prejdeme... :unamused: operoval ma primár a dr.Simonidesová :slight_smile:
9. únor 2010 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
mna primar Furo a dr. Krištofík -vraj najväčší odbornik tu
a anesteziolog bol dr. Léniy z leteckej zachannej služby v žiline :wink:
9. únor 2010 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: ja už som mala aj takú kombináciu ako ty... :wink:
9. únor 2010 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
no primar sice troška neprijemny ale krištofik total fajn
a pekny lekari na gynde u nas :grinning:
9. únor 2010 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko :slight_smile: jerryjanka to sa ti zdá primár nieje zlý :slight_smile: ja teda nemožem na neho povedat zlé slovo ja by som skor povedala že opačne... :wink:
10. únor 2010 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte ..som tretí den po hysteroskopii a trosku krvácam... je to normálne a ako dlho to môze trvat......dik
12. únor 2010 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj cukor, ja sem po laparoskopii jeden den silneji krvácela a pak 3 dny ještě špinila. Ale můj Dr. mi řekl že to špinění může být až 14 dnů
12. únor 2010 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babenky, tiez sa s manzelom snazime takmer 2 roky, obaja sme mali urobene zakladne vysetrenia a vsetko je v poriadku akurat potrebujem preliecit streptokoka a potom sa mam prist objednat na RTG priechodnosti vajcovodov. Je to vraj velmi neprijemne a bolestive. :frowning2: Naozej nie je jednoduchsie skusit najprv nejake lieky a potom taketo vysetrenia. Mate s tym niektore skusenost?
12. únor 2010 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj kočky :slight_smile: ...cukor je to tak ako ti povedala saxana, ja som tiež krvácala tak ako napísala ona potom to bolo len také špinenie... :unamused: ...zuz178 tie prefuky sú bolestivé možno by boli účinné aj lieky ale u mna nezabrali,neviem kolko máš rokov ale ja už by som nejako čas nestrácala... teda u mna lieky nezabrali...
12. únor 2010 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mam 32r. a mam nemilu skusenost z minulosti. pred 10r. mi laparo. odstranovali cysty na vajecnikoch a potom co som sa prebrala som v bolestiach preplakala cely den a to pichali kazde 4 hod. injekcie od bolesti. :cry: A s tou spomienkou mam problem do dnes... :frowning2: Ked mi to lekar povedal v sekunde som si na to spomenula. Od vtedy to je ako nejaky blok alebo ako by som to nazvala :frowning2:
12. únor 2010 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuz
ja ti poviem svoju čerstvu skusenosť
po laparke som sa zobudila na pooperačke a mala som dva neprijemne stavy - a to - strašný smäd a potom kyslík mi pumpovali do nosa tymi hadičkami
nebolelo ma nič, nebolo mi zle, nebolela ma hlava.
medicina za 10 rokov pokročila
a ja som hrozne rada že som bola na laparku a nie na to čo sa chystaš ty - lebo to sa nerobi v narkoze a preto jeto bolestivé. laparku necitiš
jedine potom tu ranu.
a pri laparoskopii ti môžu odstraniť menšie zrasty a urobiť drilling vaječnikov. :wink:
najhorší je na tom ten strach - aj ja som sa velmi velmi bála - dokonca tak že mi museli dať niečo na spomalenie srdiečka lebo som mala tachykardiu - len zo strachu
dnes už by som sa nebala tak.
12. únor 2010 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi neboj se ničeho. Prý to jen nepříjemně tlačí, ale nikdo nikdy nepsal o nějaké velké bolesti. Léky Ti dát můžou,ale k čemu Ti budou pokud máš neprůchodné vejcovody,tudíž snažit se nemá význam. :unamused:
12. únor 2010 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
A nespomenula som , ze mam aj myom 1,5cm ale je na stastie v takej polohe, ze vraj nebrani otehotneniu. No a konecne som dostala vysvetlenie aj k manzel. vysledkom a tie su tiez mizerne. Z odobratej vzorky bolo v poriadku len 20%. Nerozumiem preco mi chce lekar robit najrv RTG a potom aj laparo a hned pri tom by mi odstranil aj ten myom. Preco jednoducho nepreskoci RTG. Nerozumiem, preco ma chce trapit RTG-ckom ked to aj tak stale smeruje k tej laparke, som z toho vsetkeho uplne... :frowning2: A to nehovorim, ze nad tym rozmyslam nech robim cokolvek. Neviem si zachovat chladnu hlavu ako mnohe z vas ale diki za povzbudenie :wink:
12. únor 2010 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi tak řekni že na RTG nepůjdeš pokud jdeš na laparku! :astonished: To budeš mít lepší když to udělají v jednom. To mi taky příjde na hlavu dělat nejdřív RTG apak laparku..
12. únor 2010 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
A je pravda ze je to 1dnova zalezitost? Mne sa nezda a este k tomu aj ten myom. Co myslite?
12. únor 2010 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jako že laparka? Já jsem nastoupila ve čtvrtek v pátek bl zákrok a domů jsem šla v neděli na vlastní žádost.
13. únor 2010 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tiez sa mi to nezda, mam za sebou lsk zlcnika a cyst na vajecnikoch a kedze patrim medzi tie slabsie zivocichy :slight_smile: tak ja som bola po oboch lsk schopna sama sa postavit a urobit par krokov az na 3 den a ked som skemrala na 5 den ze chcem ist domov tak ma hned uzemnili s tym ze mozno na 7-8 den a tak aj bolo v oboch pripadoch.
Ale docitala som sa o Femigarde a preluskala som sa takmer celou poradnou a vsetkym co som nasla na www.hemann.cz a zaver je pre mna aspon na teraz taky , ze manzelovi objednam na zlepsenie spermiogramu Femigard + E vitamin - vraj vysledok je vidiet po 3-5 tyzdnoch a mozno zozeniem aj pivne kvasinky a ja si objednam Femigard + Yuccu Schidigeru - tato kombinacia vraj napomaha citujem "rozpusteniu zrastov vo vajcovodoch" a je potrebna kura cca 5-6 mesiacov.
A kedze manzel ide na kontrolny spermiogram o mesiac tak hned aj ividime ci to ma nieco do seba :slight_smile: Nechcem zatial ist na lsk ked vsetky doterajsie vysledky mam dobre( co ma samu prekvapilo) a je zjavne ze problem ma manzel. Chcela by som pockat, az bude mat manzel dobry spermiogram a napriek tomu sa nic v nezmeni tak pojdem. Co myslis? Aj tak jeho liecenie bude asi dlhodobejsie, tak zatial by som mohla riesit seba touto prijemnejsou a menej sokujucou skusenostou, Ved ublizit mi to nemoze a ked to pomoze tak by to bola parada, no nie?
13. únor 2010 ve 23:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuz
ja som nastupila v utorok, streda laparka, do štvrtku rana som bola na pooperačnom a v piatok domov
už v stredu večer som šla sama na vecko
bolesti minimalne a ked boli dali mi injekciu
ked mam porovnať žlčník - na ktorom bola švagrina a diagnosticku laparoskopiu s vyberanim myomu tak to je sto a jedno - nebudeš tam dlhšie ako 3 noci :wink:

nepišeš presne ake vysledky ma muž či tych 20% je pohyblivosť alebo je to morfologia nepišeš nič ani o množstve - každopadne femigard by som mužovi nedavala ked chceš tak mu kup profertil
14. únor 2010 v 00:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, mohla by som sa spýtať, kde si podstúpila laparku?
14. únor 2010 v 00:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
krisruska koho sa pytaš?
14. únor 2010 v 00:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
jerryjanka
lsk mi robila vzdy v PO a to som nespomenula, ze ked som mala tie cysty na vajecnikoch, tak mi jeden ylaty doktor v KE povedal, ze pravy vajecnik musi ist vonku cely a lavy ze sa uvidi pri lsk. Vies si predstavit aku sokovu terapiu som prezila? ale hned sa ymobiliyovala moja rodina, vybavili mi v tom case najlepsieho lekara v PO a ten ked ma vysetril, tak len povedal ze urobi vsetko preto aby ostali obidva. Po obede mi prisiel povedat, ze sa podarilo vsetko krasne odstranit a od vtedy mam pokoj a okrem kvasiniek a streptokoka som za tie roky inac nic neriela a to ubehlo takmer 10 rokov. Neviem o ziadnom zapale, na preventivky chodim s presnostou svajc. hodiniek :slight_smile: , som takmer pravidelny darca krvi (ak by nebolo nieco v poriadku tak by to zistili zo zakl. vysetreni uz tam, (si myslim) Len raz ma poslali prec, ze ci sa citim dobre, ci som nebola nahou v kontakte s niekym kto ma chripku alebo nieco pod. Mala som si nasadit B-komplex. A mali pravdu o 2 dni som dostala teploty a nadchu :slight_smile: Inac nemam ziadne problemy.
A manzel ma Dg. Hypomotilita spermii - znizena pohyblivost. viskozita enormne visoka, pH 7,4, pohyb klativy nad 80% a len ojedin. linearny, mnoz. nad 50 mil ale slaby pohyb. Bolo to prve vysetrenie, dal mu zinok 1x vecer/den a vit. E 200mg 2x1/tyzden. A poslal ho prec s tym, ze sa uvidi o mesiac a ze to este nic neznamena.Ze zatial mu nebude davat ani ziadne lieky. Tak neviem, nerozumiem tomu.
Prave preto si myslim, ze zatial sa nebudem stresovat nejakou lsk ked sa nasiel tento problem :frowning2: ale vieme o nom a to je dolezite. Tak si myslim, ze az budu jeho vysledky lepsie a napriek tomu sa to nepodari, tak potom pojdem aj ja. Ved to je rychla zalezitost.
Som z toho celeho zmatok v hlave, co si myslis Ty?
14. únor 2010 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek