Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

merrel
8. únor 2010

Ahojky holky byla jsem tu nedavno na nejaky "dotazek"
jerry takze uz to masza sebou jo a koukam ze vysledky tak 50 na 50 ale urco to bude dobre 🙂

a jak se celkove citis? pujdes uz do prace nebo jak dlouho mas neschopenku?

jaspina
9. únor 2010

Já chci aby už bylo za týden... 😖 To už budu jen čekat, kdy mě pustí domů. Ale tohle čekání fakt nemusím..

capenka
9. únor 2010

já už to mám za 3 dny ,jsem napjatá jak šle a strach ,mám

jerryjanka
9. únor 2010

merrel - ja som už 4tym rokom doma s tatinom takže ja nemam pnku vôbec
ale za všetko hovori fakt že necele 4 dni po operacii som sa milovala s mužom 😉
dnes ma to boli lebo mi vyberali štichy a trochu to hnisá
ale inak poviem vam najhoršie na celom zakroku je prave ten strach
ja som nemala ani najmenšie problemy ani po narkoze ani s ranami nič. 😵

ale presne viem ako sa citite ja som sa tak citila pred tyždnom
to som už ležala v nemocke
lebo mi volali z nemocnice že mam prisť o den skôr

cicka30micka
9. únor 2010

ahojte kočeny 🙂 vašu tému čítam dost často...ja som momentálne 3 týždne po LSK...jerryjanka vám to tu opísala úplne presne 🙂 na jednotku. 🙂 netreba sa laparky bát...ja som prešla nou 3 krát,nieje to nič hrozné.tento posledný krát som sa ani nebála vobec čo mi robilo preblém bol klistír to bolo asi najhoršie. v PB majú zastarané metody ale doba ide dopredu možno časom to bude iné. 😉 čítala som že v Blave už klistír vobec nerobia, ale musím vám povedat dúfam že nám už konečne pomožu v CAR 😒 držím vám všetkým prsty 😉

jerryjanka
9. únor 2010

cicka neviem či si z PB
ale ja som mala klystír aj rano aj večer
a uplna pohodka - ešte som sa aj prechadzala - nebolo to neprijemne - dobre ma to vyčistilo
pri laparo sa to robi preto že sa dava rektalna sonda a cez plne črevo by sa to fakt zle kukalo 😀

cicka30micka
9. únor 2010

janka 🙂 písala som že to bola moja tretia laparka,takže som vedela do čoho idem,nebála som sa a ani ten klistír nebol hrozný,v pohode sa to dá vydržat ale nie každému je to príjemné 😒 viem prečo sa to robí, to je jasné... a aj ja som mala aj na večeru aj na ranajky 😀

jerryjanka
9. únor 2010

sme boli čisté ako píšťalky 😀
tak jasne prijemne to nie je ale tak su aj horšie veci 😀

jerryjanka
9. únor 2010

a kto ťa operoval?

cicka30micka
9. únor 2010

samozrejme sú aj horšie veci 🙂 na ceste k bábatku si toho ešte asi prejdeme... 😒 operoval ma primár a dr.Simonidesová 🙂

jerryjanka
9. únor 2010

mna primar Furo a dr. Krištofík -vraj najväčší odbornik tu
a anesteziolog bol dr. Léniy z leteckej zachannej služby v žiline 😉

cicka30micka
9. únor 2010

🙂 🙂 🙂 ja už som mala aj takú kombináciu ako ty... 😉

jerryjanka
9. únor 2010

no primar sice troška neprijemny ale krištofik total fajn
a pekny lekari na gynde u nas 😀

cicka30micka
10. únor 2010

dobré ránko 🙂 jerryjanka to sa ti zdá primár nieje zlý 🙂 ja teda nemožem na neho povedat zlé slovo ja by som skor povedala že opačne... 😉

cukor
12. únor 2010

ahojte ..som tretí den po hysteroskopii a trosku krvácam... je to normálne a ako dlho to môze trvat......dik

saxana2007
12. únor 2010

Ahoj cukor, ja sem po laparoskopii jeden den silneji krvácela a pak 3 dny ještě špinila. Ale můj Dr. mi řekl že to špinění může být až 14 dnů

zuz178
12. únor 2010

Ahojte babenky, tiez sa s manzelom snazime takmer 2 roky, obaja sme mali urobene zakladne vysetrenia a vsetko je v poriadku akurat potrebujem preliecit streptokoka a potom sa mam prist objednat na RTG priechodnosti vajcovodov. Je to vraj velmi neprijemne a bolestive. ☹ Naozej nie je jednoduchsie skusit najprv nejake lieky a potom taketo vysetrenia. Mate s tym niektore skusenost?

cicka30micka
12. únor 2010

ahoj kočky 🙂 ...cukor je to tak ako ti povedala saxana, ja som tiež krvácala tak ako napísala ona potom to bolo len také špinenie... 😒 ...zuz178 tie prefuky sú bolestivé možno by boli účinné aj lieky ale u mna nezabrali,neviem kolko máš rokov ale ja už by som nejako čas nestrácala... teda u mna lieky nezabrali...

zuz178
12. únor 2010

Mam 32r. a mam nemilu skusenost z minulosti. pred 10r. mi laparo. odstranovali cysty na vajecnikoch a potom co som sa prebrala som v bolestiach preplakala cely den a to pichali kazde 4 hod. injekcie od bolesti. 😢 A s tou spomienkou mam problem do dnes... ☹ Ked mi to lekar povedal v sekunde som si na to spomenula. Od vtedy to je ako nejaky blok alebo ako by som to nazvala ☹

jerryjanka
12. únor 2010

zuz
ja ti poviem svoju čerstvu skusenosť
po laparke som sa zobudila na pooperačke a mala som dva neprijemne stavy - a to - strašný smäd a potom kyslík mi pumpovali do nosa tymi hadičkami
nebolelo ma nič, nebolo mi zle, nebolela ma hlava.
medicina za 10 rokov pokročila
a ja som hrozne rada že som bola na laparku a nie na to čo sa chystaš ty - lebo to sa nerobi v narkoze a preto jeto bolestivé. laparku necitiš
jedine potom tu ranu.
a pri laparoskopii ti môžu odstraniť menšie zrasty a urobiť drilling vaječnikov. 😉
najhorší je na tom ten strach - aj ja som sa velmi velmi bála - dokonca tak že mi museli dať niečo na spomalenie srdiečka lebo som mala tachykardiu - len zo strachu
dnes už by som sa nebala tak.

nadis.h
12. únor 2010

Zuzi neboj se ničeho. Prý to jen nepříjemně tlačí, ale nikdo nikdy nepsal o nějaké velké bolesti. Léky Ti dát můžou,ale k čemu Ti budou pokud máš neprůchodné vejcovody,tudíž snažit se nemá význam. 😒

zuz178
12. únor 2010

A nespomenula som , ze mam aj myom 1,5cm ale je na stastie v takej polohe, ze vraj nebrani otehotneniu. No a konecne som dostala vysvetlenie aj k manzel. vysledkom a tie su tiez mizerne. Z odobratej vzorky bolo v poriadku len 20%. Nerozumiem preco mi chce lekar robit najrv RTG a potom aj laparo a hned pri tom by mi odstranil aj ten myom. Preco jednoducho nepreskoci RTG. Nerozumiem, preco ma chce trapit RTG-ckom ked to aj tak stale smeruje k tej laparke, som z toho vsetkeho uplne... ☹ A to nehovorim, ze nad tym rozmyslam nech robim cokolvek. Neviem si zachovat chladnu hlavu ako mnohe z vas ale diki za povzbudenie 😉

nadis.h
12. únor 2010

Zuzi tak řekni že na RTG nepůjdeš pokud jdeš na laparku! 😲 To budeš mít lepší když to udělají v jednom. To mi taky příjde na hlavu dělat nejdřív RTG apak laparku..

zuz178
12. únor 2010

A je pravda ze je to 1dnova zalezitost? Mne sa nezda a este k tomu aj ten myom. Co myslite?

nadis.h
13. únor 2010

Jako že laparka? Já jsem nastoupila ve čtvrtek v pátek bl zákrok a domů jsem šla v neděli na vlastní žádost.

zuz178
13. únor 2010

Tiez sa mi to nezda, mam za sebou lsk zlcnika a cyst na vajecnikoch a kedze patrim medzi tie slabsie zivocichy 🙂 tak ja som bola po oboch lsk schopna sama sa postavit a urobit par krokov az na 3 den a ked som skemrala na 5 den ze chcem ist domov tak ma hned uzemnili s tym ze mozno na 7-8 den a tak aj bolo v oboch pripadoch.
Ale docitala som sa o Femigarde a preluskala som sa takmer celou poradnou a vsetkym co som nasla na www.hemann.cz a zaver je pre mna aspon na teraz taky , ze manzelovi objednam na zlepsenie spermiogramu Femigard + E vitamin - vraj vysledok je vidiet po 3-5 tyzdnoch a mozno zozeniem aj pivne kvasinky a ja si objednam Femigard + Yuccu Schidigeru - tato kombinacia vraj napomaha citujem "rozpusteniu zrastov vo vajcovodoch" a je potrebna kura cca 5-6 mesiacov.
A kedze manzel ide na kontrolny spermiogram o mesiac tak hned aj ividime ci to ma nieco do seba 🙂 Nechcem zatial ist na lsk ked vsetky doterajsie vysledky mam dobre( co ma samu prekvapilo) a je zjavne ze problem ma manzel. Chcela by som pockat, az bude mat manzel dobry spermiogram a napriek tomu sa nic v nezmeni tak pojdem. Co myslis? Aj tak jeho liecenie bude asi dlhodobejsie, tak zatial by som mohla riesit seba touto prijemnejsou a menej sokujucou skusenostou, Ved ublizit mi to nemoze a ked to pomoze tak by to bola parada, no nie?

jerryjanka
13. únor 2010

zuz
ja som nastupila v utorok, streda laparka, do štvrtku rana som bola na pooperačnom a v piatok domov
už v stredu večer som šla sama na vecko
bolesti minimalne a ked boli dali mi injekciu
ked mam porovnať žlčník - na ktorom bola švagrina a diagnosticku laparoskopiu s vyberanim myomu tak to je sto a jedno - nebudeš tam dlhšie ako 3 noci 😉

nepišeš presne ake vysledky ma muž či tych 20% je pohyblivosť alebo je to morfologia nepišeš nič ani o množstve - každopadne femigard by som mužovi nedavala ked chceš tak mu kup profertil

krisruska
13. únor 2010

Ahoj, mohla by som sa spýtať, kde si podstúpila laparku?

jerryjanka
13. únor 2010

krisruska koho sa pytaš?

zuz178
14. únor 2010

jerryjanka
lsk mi robila vzdy v PO a to som nespomenula, ze ked som mala tie cysty na vajecnikoch, tak mi jeden ylaty doktor v KE povedal, ze pravy vajecnik musi ist vonku cely a lavy ze sa uvidi pri lsk. Vies si predstavit aku sokovu terapiu som prezila? ale hned sa ymobiliyovala moja rodina, vybavili mi v tom case najlepsieho lekara v PO a ten ked ma vysetril, tak len povedal ze urobi vsetko preto aby ostali obidva. Po obede mi prisiel povedat, ze sa podarilo vsetko krasne odstranit a od vtedy mam pokoj a okrem kvasiniek a streptokoka som za tie roky inac nic neriela a to ubehlo takmer 10 rokov. Neviem o ziadnom zapale, na preventivky chodim s presnostou svajc. hodiniek 🙂 , som takmer pravidelny darca krvi (ak by nebolo nieco v poriadku tak by to zistili zo zakl. vysetreni uz tam, (si myslim) Len raz ma poslali prec, ze ci sa citim dobre, ci som nebola nahou v kontakte s niekym kto ma chripku alebo nieco pod. Mala som si nasadit B-komplex. A mali pravdu o 2 dni som dostala teploty a nadchu 🙂 Inac nemam ziadne problemy.
A manzel ma Dg. Hypomotilita spermii - znizena pohyblivost. viskozita enormne visoka, pH 7,4, pohyb klativy nad 80% a len ojedin. linearny, mnoz. nad 50 mil ale slaby pohyb. Bolo to prve vysetrenie, dal mu zinok 1x vecer/den a vit. E 200mg 2x1/tyzden. A poslal ho prec s tym, ze sa uvidi o mesiac a ze to este nic neznamena.Ze zatial mu nebude davat ani ziadne lieky. Tak neviem, nerozumiem tomu.
Prave preto si myslim, ze zatial sa nebudem stresovat nejakou lsk ked sa nasiel tento problem ☹ ale vieme o nom a to je dolezite. Tak si myslim, ze az budu jeho vysledky lepsie a napriek tomu sa to nepodari, tak potom pojdem aj ja. Ved to je rychla zalezitost.
Som z toho celeho zmatok v hlave, co si myslis Ty?