Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

vveru
12. bře 2010

Ahoj holky, můžu říct, že nervozita stoupá, jsem strašpytel a fakt se bojím =o/

Helusatecko, děkuji, alespoň trošku si mě uklidnila.

Sedmi, já jdu do Hořovické nemocnice, taky jsem zvědavá.

katka.he
12. bře 2010

vveru kolko mas rokov?

helusatecko
12. bře 2010

vveru já jsem se taky bála. Říkali, že půjdu v 10 na řadu a ve třictvrtě pořád nikdo nešel, už jsem tam i brečela, jak jsem byla nervózní - byla jsem na pokoji sama - šla jsem na řadu poslední. No a pak přišla sestřička a dala mi ten prášek s tím, že za chvilku pojedu. Ten prášek asi na uklidnění začal účinkovat skoro hned, pak mi fakt už bylo všechno jedno, přijeli asi za deset půl jedenácté a ve dvě jsem byla už vzhůru (myslím, že jsem byla vzhůru už dřív, ale nepamatuju si na to). Potom ta příprava na sále trvala asi 5-10 minut. Bylo to hrozně rychlé, jenom ti napíchnou kanylu do ruky, připevní ti všechny končetiny a pak ti do té kanyly pustí tu uspávací látku a za vteřinku spíš. Nestačila jsem se ani rozhlédnout...Nikdy jsem na operačním sále nebyla, tak jsem byla zvědavá 🙂 Ale byl to takový fofr, že si z hoto pamatuju jenom, že mi říkali, že mě za chvilku uspí a že mě to bude v té ruce pálet, ale to už se mi všechno rozmazalo a už jsem spala... V bříšku mám dvě dírky - jednu asi 2 cm a ta druhá má tak 1 cm. Kromě toho, že mě všechno strašně unaví a občasné bolesti břicha a teda šílené bolesti zad se fakt cítím dobře a hlavně ta úleva... že už to má člověk za sebou. Je to asi to nejnáročnější vyšetření, tak jsem moc ráda 🙂 Přeji všem hodně štěstí...

helusatecko
12. bře 2010

Samozřejmě nepříjemný je taky ten hlad před tím výkonem - jedla jsem v 11 a pak až druhý den v 18 a žízeň - pít jsem mohla v den nástupu do půlnoci a druhý den už ne. Takže až do té půl jedenácté jsem nepila a pak po operací jsem mohla až tak ve tři. Ale to všechno je v pohodě... Strach byl nejhorší ten den operace před tím než mě odvezli... V den nástupu to byl pohovor s anesteziologem, pohovor s doktrorem, ten klystýr a měření tlaku a tak... takže to se člověk nenudí, ale to ráno před tou operací je fakt hrozný strach (neměla jsem pak strach ani z té operace, jako z toho výsledku - taky hned po probuzení jsem se ptala jako to dopadlo). Pak je to šílená úleva... Prostě budeš to mít za sebou a pak už je to v pohodě...

vveru
12. bře 2010

Halusatecko, a jak Ti to dopadlo, máš to v pořádku??? A prý dělají krystýr, ten Ti dělali ještě před tím práškem na pokoji???

Katko, není mi moc, ale biologické hodiny začaly přímo bušit, strašně si přeju velkou, zdravou a šťastnou rodinu, mám ale o 12 let staršího manžela a u toho právě našli problém =o(

elana
12. bře 2010

Klystýr se většinou dělá večer před operací, od oběda už se stejně obvykle nesmí jíst a od půlnoci pak ani pít.

Pro mě bylo vždycky taky asi nejhorší to ráno🙂, člověk je hladovej, v pět tam přijde sestra, píchne injekci proti tromboze, za chvíli se jde na doholení (já se holila už doma, ale kontrolovali🙂), pak zas nějaká tabletka...přišlo mi to jak přípravy před popravou😀 Pak dají premedikaci v injekční formě, to už se slušně motá hlava, a po tý už se nesmí vstát-no, a to už je člověku ale fakt vše jedno🙂 A pak už se frčí na sál 😉

vveru
12. bře 2010

Tak to je pěkné, já nastupuji v úterý a pani doktorka mi řekla, že nemám jíst ani pít už od pondělní půlnoci, jsem z toho na mrtvici . . .

helusatecko
12. bře 2010

Nastupovala jsem v pondelí asi ve dvě - od té doby jsem už nemohla jíst, pít jsem mohla do půlnoci. Ten den mi dělali klystýr a mluvila jsem s anesteziologem a s lékařem o alergiích a tak... (oprace byla v úterý).
V úterý jsem nemohla jíst ani pít - šla jsem kolem čtvrt na jedenáct, dali mi prášek na uklidnění a jak říkali jako přípravu na operaci, taky mi dali paralen (prášky jsem mohla zapít malinkým douškem vody). Probudila jsem se ve dvě a pila jsem tak ve tří možná ve čtyři pomalu brčkem. Jedla jsem v šest normálně večeři, ale měla jsem tak scvrklý žaludek, že jsem sice měla obrovský hlad, ale nemohla jsem do sebe dostat víc než pár brambor a kousek filé 🙂

jerryjanka
12. bře 2010

helu - podobne zažitky mame 😀
teraz sa už na to pozeram s usmevom fakt je na tom najhorší ten strach z neznámeho...

pici
12. bře 2010

no mna to caka 23 tak som rada, ze som si podrobnosti precitala na zaklade vasich skusenosti ::D

povedali vam co vsetko si mate zobrat do nemocky, ? ja som vzivote v nemocnici nebola, tak neviem ....

jerryjanka
12. bře 2010

ja som sa balila intuitívne 😀
nemyslim že toho treba vela
najviac mi zabralo miesto v taške to že som si brala vlastny valcový vankušik
lebo tam su otrasne vankuše 😀
inak klasika spodne pradlo, ponožky, papuče, ja som nemala ale treba nočnu košelu, nejake vložky, pre istotu tabletky od bolesti..., inak som mala mobil, nabijačku a sluchatka kvoli rádiu - využité na 110% celu noc pred operaciou som nespala - ani minutu tak som aspon radio počuvala, potom šampon, sprchový gel, hrebeň, kartu od gyndoša aj normalnu zdravotnu kartu, doklady , nejake drobne, teraz by som si už vzala asi aj notebook 😀

natulaaa
13. bře 2010

Pici mě to taky čeká 23 ☹ ☹ ☹ ,ale já jdu s cystou ☹ .už dneska z toho nemám klidné spaní 😔

terinda
13. bře 2010

pici a natul, nestresujte se.
S sebou do nemocnice - noční košili, spodní prádlo, teplé fusky, župan, ručník, hygienu a knížku 😉
A vodu, pokud dostanete tekuté projímadlo, musí se hodně pít - den před zákrokem. Já vypila asi 5 litrů 😀

vveru
13. bře 2010

Teda holky, Vy mi dáváte . . . =o/ já snad do té nemocnice ani nenastoupím.

natulaaa
13. bře 2010

teri,tak já už mám sbaleno uplně všechno.i oplatky a kafé pro sestřičky,já bych mohla nastoupit už dneska 😀 😀

terinda
13. bře 2010

Natula, tak úplatky 😀
Sestřičky se tam budou střídat, připrav si toho víc a nějakou tu bonbošku pro pana doktora 😀

vveru, neboj se, není to nic hrozného 😉

natulaaa
13. bře 2010

Pro pana dr.mám něco lepšího,než bombošku 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

natulaaa
13. bře 2010

jo holky a po operaci jste na pooperačním,jak dlouho?A kdo vám pak hned po probuzení řekne o výsledku operace?sestřička,nebo vám zavolá dr?

terinda
13. bře 2010

natu, já tam byla až do druhého dne. Chtěli mě v den zákroku večer šoupnout někam na pokoj a uvolnit místo, ale protože jsem omdlela, tak si mě tam nechali a druhý den ráno pustili dom 😉

Výslekdy po probuzení řekne doktor.

natulaaa
13. bře 2010

ty si šla hned druhý den ráno jo?tak to je super,já spíš slyšla,že se pouští až ten další

terinda
13. bře 2010

Natu, v každé nemocnici je to jinak. Já byla u Apolináře a protože nebyly žádné komplikace a mají tam fakt napilno, tak mě pustili 😉

pici
13. bře 2010

mne povedal ze v utorok pride v stredu ma robi a ked nebudu komplikacie vo stvrtok idem domov... kolko sa zvykne davat namiesto bombosky????

altalia
13. bře 2010

Ahoj holky, tak i já přidám svou čerstvou zkušenost 🙂 Po 2 letech marné snahy otěhotnět mě dr doporučil laparku + hysteroskopii + zkoušku průchodnosti vejcovodů.Vše mi dělali na Gyn centru - Hloubětín a doporučuji. Jinak průběh (a říkám na rovinu, jsem strašný poděs a nejednou jsem odešla od doktora těsně před začátkem prohlídky, třeba u zubaře, fakt panika totální z lékařů...): přišla jsem v úterý po 14hodině, ubytovala se na pokoji a nic se nedělo 🙂 do večera klid a pohoda, pak mi zavolala sestra na sesternu a dala klystýr, dalo se to, první klystýr v životě, normálně vlažnou vodou, ale bylo to rychlé, horší bylo dojít na pokoj a čekat 10mnt, než půjdu na WC, pod 10mnt bych si musela vzít ještě čípek.., tak jsem tak nějak dala skoro 10mnt a pohoda. Večer nic k jídlu, jen pití a další den ráno ani pití už. Ráno v 6h zavolala sestra, ať se jdu osprchovat (žádné holení nic nemuselo být) a pak počkám na posteli. Za hodku mi dali náladovku, usla jsem, pak jsem se probrala, když mi dali na vozík (zabalená už jen do prostěradla, ale tak nějak dobře, nic vidět nebylo při průjezdu nemocnicí 🙂, na sále svléknout prostěradlo a hned na stůl, ale hned v mžiku dali roušku, takže opět pohoda. Nevím, zda jsem celou dobu ležela s nohama nahoru, protože jsem se probrala až na JIPu, kam dávají všechny po operaci. Noc na jipce ok, bolí to trochu, ale měla jsem 2 ranky (v pupíku a podbřišku, celkem 2 stehy). Za dva dny jsem šla domů, tak 4 dny břicho malinko bolelo, pak pohoda. Takže všem: buďte v klidu, vážně to nic není, dá se to, zubař je horší ! Jo a byla jsem tam před 14ti dny, takže čerstvá zkušenost 🙂

altalia
13. bře 2010

Jinak výsledek jsem se dozvěděla další den večer na pokoji, kdy přišel primář a pak finále za 14 dní na kontrole, takový širší výsledek 🙂 a stehy za týden od operace.

jerryjanka
13. bře 2010

altalia vidim že tie skusenosti su velice podobné 🙂 u všetkých
akurat ja som mala klystír jeden večer a jeden aj rano - ale aspon som sa dooooooooobre vyčistila 🙂

altalia
13. bře 2010

Jsou hodně podobné 🙂 ale taky jsem těsně před zákrokem hledala všechny podrobné info, abych věděla, co mě minuta po minutě čeká 🙂 🙂

kkamca
13. bře 2010

altalia:AHOJ!! i já se za pár dnů chystám do Hloubětína na laparku..chodím tam i normalka několik let na gyndošku..JAK SI BYLA SPOKOJENÁ???????

jerryjanka
13. bře 2010

altalia - tak aj ja som hladala info - a čim viac som vedela tym som sa bala viac
lepšie nevedieť nič 😀

altalia
13. bře 2010

kkamca: ahoj 🙂 maximálně ! Chodím k dr. Karhanovi, což je pro mě fakt super dr 🙂 No a celkově přístup atd. bomba, je to malá klinika, takže přístup je víc rodinný, pokojíky super a sestry moc milé, držím palce !

altalia
13. bře 2010

jerryjanka: mas pravdu 😀 ale znas to, clovek chce vedet co ho ceka 🙂