Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

kkamca
23. dub 2010

petra123:mě řekli výsledky ty základní na jipce..
Jinak já špinila asi 6 dní..může se prej ,ale i 10 dní..

petra123
23. dub 2010

se mnou se nikdo nebavil všichni byli na sále ☹

kkamca
23. dub 2010

petra123:no a pak při nějaké kontrole?jak si byla dlouho v nemocnici?.nebo ty nemáš vůbec řezy,vpichy? 😕

kkamca
23. dub 2010

mě jakmile probudily tak mi řekli že sem po operaci..to sestřičky a že je vše v pořádku.ještě sem se jich ptala kolik je hodin. 😀
A jakmile přišel dr kouknout na břicho,stehy tak mi povidal až na technické problémy--laparo byla v pořádku,nic jsme vám nenaěli,jste průchodná.Akorát histologie výsledky na ty budu čekat,,snad do konce dubna--nebo mi je řeknou ted 28 to jdu na stehy.

petra123
23. dub 2010

kkamco tak to jo ale mě to dělali pochvou nikdo mě neřezal a hned jsem po zakroku cca 2H jela domů tak proto se ptam a jak jsem řekla DR tam nebyl byl na sále a sestra říkala že mam přijít na kontrolu a vše mi řeknou až v Polance v CARu no uvidme ☹

petra123
23. dub 2010

dělali mi to ve ferimedu v OL v CARu v nemocnici jsem nebyla a přijela jsem o půl 8 v 8 mě brali na sál a o půl 11 jsem jela domů

kkamca
23. dub 2010

petra123:jo já to četla až ted..ty si byla jen na té hydrolaparoskopii..no to je jinačí..než klasiská lsk+hsk+chromopertubace. 😉 Já byla v soukromce 4 dny.
Přesto se divím,že ti ani sestry nic neřekli..třeba je to ok.. 🙂 Tak proto ti nikdo nic neřekl..

petra123
23. dub 2010

kkamča asi máš pravdu kéž by ale stejnak zavolám DR 🙂

elana
23. dub 2010

Petro...oni samozřejmě intubujou až když člověk spí, mě taky pokaždý uspávali žilou a pokaždý jsem měla "fláknuto" do hrtanu. A plyn, to nevím, hydrolaparoskopie se dělá spodem? Pokud ano, tak to fakt nevím jak se dělá, pokud ne, tak plyn pouštět určitě museli, to je princip laparky, aby to bylo přehledný a oddálily se od sebe ženský orgány, střeva, předstěra atd.

Ad špinění, mně to trvalo tak 4 dny.

petra123
24. dub 2010

Eli ja nevím věříš že jsem se neptala jak to probíha cela ta operace hlavní je že jsem se probudila a dneska ranno jsem 48h po zakroku a ještě špinim ale už se v pohodě můžu vyčurat tak jsem ráda jen tak dál a za 4 dny už at jsem v poho chci se zase začít snažit 😀

olive
26. dub 2010

Chanel - na stredu ti drzim palce, neboj to zvladnes levou zadni. Vim ,ze uz se mi to keca kdyz to mam za sebou, ja se taky trepala jako ratlik, ale opravdu to nic neni. Pak se ozvi, jak jsi dopadla.

jankacajova
26. dub 2010

Ahojte kočky, môžem vás tu trošku vyrušiť ? Nás čaka laparka budúci mesiac. Musíme sa rozhodnúť kde pojdeme. Je tu niekto , kto bol na LSK v Martine a v okolí ?
Ake treba vyšetrenie pred samotnou LSK a v akej časti cyklu je najlepšie ju vykonávať ? A kedy ste sa mohli začať znova snažilkovať ?
Ďakujem a držím palce všetkým , ktore to čaká už v najbližších dnoch.

elana
26. dub 2010

Janko, laparka se dělá v podstatě v kterékoli fázi cyklu, záleží na tom, co které pracoviště preferuje, některé spíš těsně po MS (aby byla jistota, že nejsi těhotná), jiné spíš až po ovulaci (to hlavně pokud je třeba odebrat vzorek děložní sliznice). Takže spíš to nech na nemocnici, kde Ti to budou dělat, jediná kontraindikace je menstruace, jinak je to fuk.

Vyšetření před je jen interní předoperační, tj. krev, moč, někdo chce i EKG (žádanky obstará praktický lékař, aspoň v ČR, ale asi to u Vás bude podobné).

Se snažením...pokud se nedělá hysteroskopie (tj. neroztahuje se děložní hrdlo), tak je to možný hned jak to fyzický stav dovolí, pokud se dělá, tak se doporučuje dodržet kvůli infekci šestinedělí...ale záleží samozřejmě na pacientce, nikoho k tomu nutit nemůžou.

chanel
26. dub 2010

olive: DĚKUJI moc, že na mě myslíš, bojím se bojím,ale už se zároven těším, že zase budu o krok dál! Elana: po hystero, nestačí 14 dní? Ale to je dobře, že to vím.Prostě než se uplně zahojím, záleží na tom, co mi budou dělat.

olive
26. dub 2010

Holky mne doktor nic o sestinedeli nerikal, a to mam od dalsiho cyklu zacit stimulovat a mit domaci snazeni.

jankacajova
27. dub 2010

Elanka, dakujem za informacie, tak vidím, že asi tu obvodnú doktorku neobídem. ☹ To je taká klebetná baba ☹
Myslíte , že by v CARe mohli porobiť všetky potrebné odbery krvi ? Asi tam musím zavolať a dohodnúť sa.
Chanel, predpokladám, že ideš na laparku, držím palce, aby si to už mala za sebou.

nadis.h
27. dub 2010

Holky já jsem byla taky na laparce,hysterce a chemo.. a dr mi při propuštění řekl, že se mám šetřit prvních 14 dní a pak už záleží na mě jak se budu cítit. Takže taky žádné 6i nedělí..

elana
27. dub 2010

Já jsem na hysterce nebyla (dr. mi ji odmítl udělat, že je to násilný zásah, no nevím...myslím že bylo bývalo lepší v rámci jedné narkozy to sfouknout), ale když jsem byla na dospáváku po revizi, tak tam všem paním po hysterce doporučovali 6N. Ale je to vážně na každé, jak se cítí, já osobně bych to neriskovala, mám panickou hrůzu z infekce...ale to jen můj názor.

chanel
27. dub 2010

Ela: taky mám hrůzu z infekce, jednu už jsem měla po iui? dobrý,že? Dneska si teda dám naposledy vanu 😝

elana
27. dub 2010

No tak po IUI-dobrý 😖

Tak ať Ti to dobře dopadne a už se konečně taky dočkáte.

petra123
27. dub 2010

Holky aholky jak vás čtu tak trochu hrůza z čeho infekce??po IUI nestraště a po hydroskopii taky můžeš dostat infekci??ja už se snažím jako každy měsíc nechci nic nechat nahodě 😕

chanel
28. dub 2010

už to mám za sebou, všechno v pořádku a cítím se dobře 😀 , no jo, měla jsem infekci po iui, následující den bolesti a šup na kapačky, řekli mi, že se to stává, dneska jsem taky podepisovala před zákrokem papír, že můžu mít infekci, skončit v nemocnici, oni se tím kryjí....

olive
28. dub 2010

Chanel - tak vidis, ze jsi to zvladla. ten strach je vzdycky horsi.

Holky infekci muzete chytnout i z cevky, bohuzel my zenske jsme na tohle haklive.

elana
28. dub 2010

Chanel, tak bezva, že to máš za sebou 😵

Petro, infekce hrozí, jak píše Olive klidně i z cévky, z nějakého toho nástroje...a po hystero aspol. je riziko v tom, že se rozevírá děložní hrdlo a tak nejsou vyšší patra chráněna před případnými mikroby. Normálně si s nima poradí zdravá vagína, ale ty další etáže už bohužel na to moc stavěné nejsou. Proto je lepší dodržet abstinenci, nebo aspoň se to doporučuje. Jasněže třičtvrtiny holek to nedodrží a nic se nestane...ale někdy taky jo a mně to prostě za to nestojí.

clloi
2. kvě 2010

Ahoj holky, podělím se s Váma o zkušenost s laparoskopií a hysteroskopií. Oba dva zákroky mě dělaly v nemocnici Atlas ve Zlíně a musím napsat, že jsem byla velice spokojená s přístupem jak doktorů tak s následnou péčí sestřiček, jsou opravdu skvělí. Nejprve musím napsat, že to byl můj první pobyt v nemocnici, takže jsem z toho měla velice smíšené pocity. Teď už vím, že úplně zbytečně 🙂. Měla jsem nástup ve čtvrtek 29. dubna na 7 hod, od půl noci jsem nesměla nic jíst ani pít. Při příjmu mně udělali předoperační vyšetření, vzaly krev,moč, změřily EKG, tlak. Pak mě sestřička odvedla na pokoj, s tím, že až se ubytuji mám zajít za panem doktorem. Ten se mnou sepsal ještě nějaké papíry, pak odebral vzorky na stěry, jak při vyšetření na gyndě a poslal mě ještě na ultrazvuk. Po ultrazvuku sem měla volno 🙂 po vyšetření jsem se mohla konečně něčeho najíst a napít. Jíst jsme mohly jen do oběda. Kolem 4 hod odpoledne nás sestřička volala na klystýr, můžu Vám říct, že jsem z toho měla docela strach, ale vůbec to nebylo tak hrozné, dá se to v pohodě vydržet 😀 akorát sem se pak nemohla odlepit ze záchodu 😀
Pak jsme už mohli jen pít a na večeři kdo chtěl tak dostal čistý bujon. Večer nám napichly kanylu do žíly, je to taková ta ohebná jehla, takže můžete s rukou hýbat.. Od půlnoci se už nemohlo opět nic pít. Zákrok sem měla plánovaný na 30. dubna kolem oběda. Ráno nás sestřička vzbudila, změřila tlak a teplotu a poslala nás do sprchy,nasadila kapačku na zavodnění a zavázala nohy obinadlem až nad kolena. Dostaly jsme tabletky, po kterých se nám chtělo spat, takže nám to čekání docela uteklo. Nakonec sem se dostala na řadu až kolem 1 hod odpoledne. Dovezly si mě k sálu na postely, tam sem si vyslékla košily, hodily na mě plachtu abych se tam neproducírovala nahá a přešla jsem si ke koze. Pak jen vím, že se mě doktorka ptala na váhu a už nic 😀
Propudila sem se asi kolem 4 hod zpátky na pokoji, oblečená do anděla, v ruce kapačku a na boku drén, na tu modrou tekutinu, kterou do Vás stříknou. Byla jsem hodně překvapená, že mě vůbec nebolely ramena, jak některé holky popisovaly.
Byla sem fakt ráda. Po hysteroskopii Vám dovnitř do pochvy zavedou planžety proti krvácení, jsou to vlastně takové delší kousky obinadla. Připadalo mě to jak kdybych měla tampon.
Po odpojení kapačky jsme se za pomocí sestry mohly vydat na záchod. No pokusila sem se o to až večer, ale nic. Při druhém pokusu sem se nějak prudce zvedla a málem sem jim na záchodě odpadla 😕 polilo mě horko a sestřička mě pěkně vyvedla, položila na kanape a nohy dala nahoru, pak už bylo líp. Je lepší nic neuspěchat a vždy si zavolat na pomoc sestřičku. Nakonec jsme se dohodly na vycévkování. Zní to hrozně, ale není to nepříjemné a fakt se Vám uleví. Říkala, že povytažení těch planžet to s tím záchodem nebude problém, prý se to někdy stává. Dovedla mě na pokoj, pichla něco od bolesti- výborně se po tom spí. Každé 2 hodiny nám chodila měřit tlak. V sobotu ráno nás vzbudila v 5 hodin, změřila teplotu a tlak. Kolem 7 hod odpojila infuzi. Pak jsme se mohly jít osprchovat. Kanylu nám nechaly pro případ, že by jsme potřebovaly ještě infuzi. Po sprše nám opět zavázaly nohy, teď už jen lýtka a byla vizita. Po vizitě jsme konečně mohli něco sníst, můžu Vám říct, že tak dobré rohlíky s troškou másla jsem už dlouho nejedla 😀 😀 Došla sestřička s tím že nám vytáhne drén. To bylo asi to nejnepříjemnější z celého zákroku. Nebolelo to, ale byl to takový hrozně divný pocit. Je lepší, když při vytahování vydechnete, je to rychlejší. Pak vyndala opatrně ty planžety s pochvy. Musíte mít vložku, ale s tou dojedete už ze sálu 😉 Pak sem se mohla konečně vydat na záchod a opravdu to šlo 😵
Z postele je lepší vstávat tak, že se překulíte na bok, spustíte nohy z postele a pak se opatrně posadíte, míň tím namáháte břicho.
Celý zbytek dne sem pak přečkala u televize, bylo mě dobře, břicho nebolelo, jen když sem si sedala nebo vstávala tak to tahlo. V neděli ráno nám oddělaly aj tu kanylu a nohy jsme už nemusely mít zavázané Původně sem měla jít domů až zítra, ale pan doktor nás při vizitě propustil už dnes 😀
Dostala sem neschopenku, nesmíte nic těžkého zvedat a musíte odpočívat.
Byla sem mile překvapena, že mě skoro nic nebolelo. V nemocnici byl skvělý personál. Jsem jim moc vděčná za jejich přístup 😉 Takže nemějte vůbec strach, dá se to a děláme to pro dobrou věc 😉

marina30
3. kvě 2010

Ahojky holky.Všechny Vás zdravím.I mě čeká laparka a hysteroskopie.Bohužel. ☹ O mimi se snažíme 32měsíců.Jsem po autohavárii,měla jsem zlomenou pánev na několikrát.Mám za sebou hormonální léčbu,pač jsem po nehodě sama nedostávala ms,takže jsem musela brát HA asi půl roku než jsme se oficielně mohli začít snažit.Pak ms hodila po vysazení HA jak se jí chtělo,měla jsem i cykly dlouhé 40dní a více dní.Tenkrát jsem navštívila léčitele a ms se zkrátila pod 35dní.Pak jsem vyměnila gyndr a můj stávající gyndr mi nasadil HA jen na 5 dní v cyklu abych měla ms pravidelnou a mohl mi nasadit clostilbegyt.Ms se mi začala dostavovat pravidelně po 28dnech.Takže spokojenost.Díky clostíku jsem měla i ovu,ale k těhu mi to nepomohlo.Manža měl spermio v pořádku.No takže další možnost je laparka a hysteroskopie.Možná tam můžu mít něco po té nehodě.Kdo ví.
Nastupu příští úterý to je 11.5,zákrok mi provedou ve čtvrtek 13.5,primář mi říkal,že mě pustí v neděli 16.5,ale že můžu i dříve,ale chtějí si mě tam nechat pro jistotu.
Tak doufám,že se k Vám můžu přidat.

nadis.h
3. kvě 2010

Ahoj Mari,

moc držím palce nejen k tomu, aby dopadla laparka dobře, ale i aby se Ti brzy zadařilo. 🙂

petra123
4. kvě 2010

čauky holky tak po hydrolaparoskopii jsem dopadla nasledovně pravy vejcovod tekutina neprotekla tak že ucpany a levy po nějaké době se tam tekutina dostala tak doporučené IVF tak že se zazrakem otěhotnět můžu ale lepší bude IVF ☹

nadis.h
4. kvě 2010

Péťo já vejcovody nemám už vůbec.Byly oba neprůchodné tak jsem si je nechala vzít a IVF pomohlo relativně za krátkou dobu od laparky. Tak hlavu vzhůru!! 🙂

petra123
4. kvě 2010

tak to jo mě zatím nenavrhly abych si je něchala vzít tak nevím ted se to od vas dozvídám že je to lepší ja nevím ted se bojím všeho no uvidíme stejnak musíme našetřit na IVF tak po dobu šetření se na to budu informovat,a nevíte jak je možné že před 4 lety na HSG a vše bylo v pořadku ještě jsem na to dívala že vejcovody byli ready a ted tohle jsem stoho špataná ☹