Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

bielanevesta
18. kvě 2010

ako dlho po laparoskopii a hysteroskopii možem krvácať? čo je v norme a čo už nie???

kapibara
18. kvě 2010

Bielanevesta...já špiním ještě 9.den po zákroku...pouze slabě,ale špiním...

marina30
18. kvě 2010

Ahojík holky,tak se mám po laparce a hysterce,vše dopadlo na jedničku,nikde nic nenašly,ani endometriozu prostě nic.A tak mi dr požehnal,at se okamžitě vrhneme do snažení,že máme tzn pohnojeno.

aji
18. kvě 2010

Ahoj,
omlouvám se, že vám sem lezu, ale chtěla bych se poptat na pár věcí k laparce a hysterce (čeká mě to v srpnu nebo září). A moje doktorka mi toho zatím moc neřekla, tak se snažím něco vyčíst na netu.
Jak dlouho jste leželi v nemocnici, a jak dlouho jste byli potom doma?
Provádí se v celkové anestezii?
A někde jsem se dočetla, že se tonto zákrok provádí jen v určitých dnech cyklu, je to pravda?

Díky moc a přeju vám abyste se brzy dočkaly vytoužených uzlíčků
😵

sonka.77
19. kvě 2010

Ahoj Aji, já nastoupila do nemocnice ve středu v poledne, ve čtvrtek byla operace a v sobotu ráno mě pustili. Do práce jsem pak šla v pondělí za týden. Ten první týden v práci jsem ještě byla dost unavená, takže kdybych nepracovala v kanclu, tak bych asi ještě zůstala doma.

Ano je to v celkové narkóze. Může se provádět kdykoliv kromě menzes, ale někteří doktoři upřednostňují první půlku cyklu, aby případně neukončili začínající těhotenství.

kapibara
19. kvě 2010

Ahojky Aji...já byla teď v květnu na LSK i HSK...nastoupila jsem v neděli,v pondělí byl zákrok,ve středu jsem šla domů....a ve čtvrtek jsme byla skoro úplně fit 🙂 ....provádí se po menstruaci,ale u nás v nemocnici neřešili moc jaký den cyklu,já byla kolem ovulace....a provádí se v celkové narkoze...nepříjemné na tom je,že bolí po výkonu ramena,jak člověka nafouknou tím plynem...to mi vadilo...ale jinak u mě to bylo vše v klidu,ani mi nebylo zle po narkoze....

rencina
19. kvě 2010

Já měla nástup ve čtvrtek, v pátek v poledne výkon a v sobotu ráno mě propustili.

marina30
19. kvě 2010

Aji já jsem nastupovala v úterý stím,že mi dělali předoperační a výkon byl ve čtvrtek,hodně moc mě bolelo pravé rameno po zákroku,ale jak tu někdo psal je to tím nafouknutím,pak se mi bolest dostala do hrudníku a pak zpátky do ramene.Jinak to nic není,bála jsem se,ale ted vím,že to bylo zbytečné.Domů jsem šla v další úterý.Můžu ti napsat,že každá nemocnice to má jinak.Ted bych měla jít ve čtvrtek ke svému gyndr a nechám si ukončit PN a půjdu v pondělí do práce.

richt
19. kvě 2010

Ahojky, Aji, já jsem nastoupila do nemocnice v 7 ráno v ponělí. Laparoskopii mi dělali v uterý ve 2 hodiny a ve čtvrtek jsem šla domů. Na neschopence jsem byla 3 týdny, ale to jen proto, že dělám servírku tak abych se ještě moc nenaběhala. Po zákroku ně nic nebolelo. Mic to není. Sice každý to snáší jinak, ale je to pohoda.

aji
19. kvě 2010

Ahoj,
právě jsem si přečetla všechny odpovědi a děkuju vám všem moc. Mám z toho zákroku hrůzu, ale pokud je to na cestě k mimískovi třeba, zvládnu cokoliv. Zákrok bych měla podstoupit ve FN Plzeň, a pracuju v kanceláři, tak snad nebudu v práci chybět dlouho. I když, každej je nahraditelnej, a až jim odejdu na mateřskou, taky se budou muset přizpůsobit.
Ještě jednou díky, a já se případně pak ozvu, jak jsem dopadla.

terinda
19. kvě 2010

Aji, nastoupila jsem v pondělí, v úterý zákrok, ve středu domů. U Apolináře se s tím nemažou 😀
A doma 3 dny dovolené 😉

petra123
21. kvě 2010

marina30:jsem si myslelal že jsem sama koho bolelo rameno pak to šlo do plic jsem se nemohla nadechnout a zpět do rameno to mě bolelo ještě 3 DNY mazec jsem myslela že mam skříply nerv a nakonec to bylo sté narkozy 😀

pajass
21. kvě 2010

Ahoj, mě čeká taky tento zákrok někdy začátkem července-podle menzes. Jak dlouho je pak neschopenka? Dělám sestru na JIPce, tak myslím, že hned po týdnu mě nepošlou do práce. No doufám, že to pomůže, už toho máme dost za sebou a pořád bez výsledku☹

kapibara
21. kvě 2010

Petra...ramena bolí z toho jak Tě nafouknou plynem,dráždí to nervy...není to z narkozy... 😉

Pajass...myslím,že neschopenku klidně na 14 dní dostaneš 😉 jak dlouho se snažíte?

pajass
21. kvě 2010

kapibara: skoro dva roky

kapibara
21. kvě 2010

Pajass...laparka třeba ukáže v čem je problém...my se snažíme cca 2,5 roku 😒 ...takže úplně chápu,jak se cítíš...ještě teda čekáme na výsledky z imunologie a jinak už teda nevím 😠

elana
21. kvě 2010

Pajass, neschopenku dostaneš jak dlouho si řekneš, někdo tu byl doma 3 dny, někdo 3 týdny 😉 Osobně si myslím, že 3 dny fakt stačí🙂, ale pochopitelně záleží na každém, jak rychle se zotavuje a taky na druhu práce, těžko si stoupnout k pásu, zatímco sednout k PC, proč ne, doma stejně člověk nedělá nic jinýho 😉 😅

lauri
21. kvě 2010

ahoj dievcata,
ja by som vam tiez rada napisala moju skusenost s laparkou 😉 snazili sme sa skoro 3 roky a vsetky vysledky boli stale v poriadku a ziaden dr. nechapal, preco sa nedari...
pri laparke mi nasli maly polyp, ktory rovno odstranili a dva mesiace na to som mala prvy pozitivny testik v zivote 😵 drzim vam vsetky palce 😉

p.s. moj lekar mi pockat s keksikom aspon 2-3 tyzdne po zakroku.. pre istotu, aby sa jazvy stihli zahojit, kym pride tehotenstvo 🙂

kapibara
21. kvě 2010

lauri...tak to gratuluju,tak to má být 😵 😵 😵

natulaaa
21. kvě 2010

holky já byla na laparce před dvěma měsíci,ale mě teda ramena nebolely vubec,ale jak tu někdo psal s tím případným těhotenstvím,tak já byla na gyn a v ten den jsem měla pozitivní ovu testík a tak mi to nedalo a zeptala jsem se dr,že kdyby náááhodou se nám zadařilo a já pujdu na laparku,jestli by ten plod měl šanci přežít a on mi řek,že jo 😕 ,mi budou brát cystu bohužel i skouskem vaječníku,ale prý kdyby se zadařilo,tak laparka tomu nějak neublíží ale pouze do tří týdnu po oplodnění,pak už by se nesmělo,Takže na laparku pujdu 7DPO,tak uvidíme,řekl mi,že je hodně případu,kdy žena otěhotněla těsně před laparkou,tak nám to nedalo a vlítli jsme na to,aspon mám dobrý pocit z toho,že jsem nepromarnila jeden cyklus,Jinak mi držte palce,jsem zase posraná strachy,i když už jdu po druhé ☹

lauri
22. kvě 2010

natula, tak to by som rozhodne neriskovala, taky horor pre fazulku 😕 😕
vacsina nemocnic robi laparku vylucne v case pred ovu, aby sa takejto situacii zabranilo! kontrastna latka by napr. mohla vyplavit vajicko von z maternice, cim stupa riziko mimimaternicoveho tehu... to je fakt divny dr.. !

kapibara
22. kvě 2010

Natula...tak buď ráda,že ramena nebolela...je to vopruz 😝 jinak palce držím,dobře to dopadne 😉

Lauri...mně teda v nemocnici neupozornili na to,že bych si měla dávat pozor,abych v tom cyklu neotěhotněla...ale logicky jsem si dávala pozor...jak píšeš,kdyby se to povedlo,měla bych strach z mimoděložního těhu nebo z té narkozy a léků proti bolesti atd... 😒

natulaaa
22. kvě 2010

Holky ale já už kdyby se zadařilo,tak bych otěhotněla ze zdravého vaječníku i vejcovodu a oni mi profuky dělat nebudou,berou jen levý vaječník a cystu a jinak do tří týdnu po oplodnění nehrozí plodu jakékoli poškození ani narkoza neublíži ani léky na utlumení bolesti,protože plod prý není do tří týdnu od oplodnění nijak propojený s matkou,tak proto,pak už se to nesmí,pak se dělají laparky ale až po 14 týdnu,Je to operace,jako operace žlučníku,přes dělohu mi nic dělat nebudou a je to jako každá jiná břišní operace,před kterou mužete taky otěhonět,a dozvíte se to třeba až po operaci,že jste otěhotněly, jinak já chodím k primáři,tak doufám,že to není žádný nezkušený dr a že ví co říká,
Jinak byla jsem ještě na jiné diskuzi o laparce a nikde se nemluvilo o tom,že by si ženy měly dávat pozor a pokud šly na diagnostickou laparku,tak musely jit do ovulace z toho duvodu,aby viděli dr co a jak b břiše,protože před Ms je vysoká sliznice ,takže já mužu prakticky kdykoliv,protože jdu s cystou

kapibara
22. kvě 2010

Natula...taky jsem o tom četla,že to je možné...tak hlavně ať Ti to dobře dopadne a a´t jseš brzo těhu 😉

natulaaa
23. kvě 2010

Kapi moc děkuji a notasa si beru s sebou,tak až budu schopná,tak určitě napíšu 😉

kapibara
23. kvě 2010

Natulaaa...napiš,určo...ta cysta je endometriozní?

toma75
23. kvě 2010

Ahoj,holky!
Je tady někdo,kdo zrovna po laparce otěhotněl?
Jsem čerstvě po laparce a doktor řika,že by to už mohlo dopadnout!!!

jerryjanka
23. kvě 2010

toma - mne to vyšlo na 3 mesiac po laparo
a to mi dokonca zistili jeden nepriechodny vajcovod - po druhom iui som zistila že som otehotnela - sranda že mi lekar povedal že mi po iui ešte vyrastli dalšie dva folikuly a ja som pravdepodobne otehotnela prirodzene 😅

rencina
24. kvě 2010

Holky, je tu někdo, které se podařilo spontáně otěhotnět s hůře průchodnýma vejcovodama(u mě kontrétně opožděně průchodné).
Díky moc

aibaf
24. kvě 2010

ahoj děvčata, jsem dva měsíce po laparo a hystero a začaly mě teď pobolívat vaječníky (nebo spíš vejcovody,protože mě bolí obě strany,kde vejcovody jsou),tak se chci zeptat,jestli s tím máte některá zkušenost. Zatím jsem dr.nevolala. Díky