Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

aibaf
24. kvě 2010

oprava, ne dva měsíce,ale měsíc...

kapibara
24. kvě 2010

aibaf...v jaké fázi cyklu jsi?

aibaf
24. kvě 2010

kapibaro nevím,co tím přesně myslíš,jsem v tomhle procesu začátečník,ale zjistili mi polycystický vaječníky,podstoupila jsem ten zákrok a teď čekám na odsouhlasení zp na nějaký injekce do špíčku.Mezi tím beru utrogestan a estrofem.

kapibara
24. kvě 2010

aibaf..někoho bolí vaječníky na začátku cyklu,tím jak rostou folikuly...někoho bolí kvůli endometrioze....třeba je to tím,že vaječníky začaly makat 😉

aibaf
25. kvě 2010

to by byla paráda. Začalo to pobolívat 15.den menstr.cyklu,tak snad... 🙂 Díky za odpověď

kapibara
25. kvě 2010

aibaf...tak to by mohlo být kolem ovulace 😉 ....kdyby to bolelo nějak víc,tak si zavolej na gyndu,poradí Ti tam erudovaní 😀

natulaaa
26. kvě 2010

holky tak hlásím,že jsem po operaci,je mi suprově,jen ty plyny zlobí,ale to se dá,cysta není endometriozní,tu naštěstí nemám,ale už mi zbyl jen jeden vaječník a vejcovod a ten je ještě ktomu nějaký zužený,tudíšprý huř pruchodný,tak dr říkal,že v tom by mohl být problém,takže to budeme zkoušet a pokud se nepovede za tři cykly tak prý navrhuje mimotělní oplodnění,tam prý šanci máme velkou,

kapibara
26. kvě 2010

natulaaa...super zprávy...dá se otěhotnět i s jedním vaječníkem...IVF jsou strašné nervy,ale taky velké úspěchy 😉

pavca3388
29. kvě 2010

Ahojky holky nemáte některá zkušenosti s laparoskopií v Olomouci či Prostějově?? Zajímalo by mě, jak to tam probíhá... 😉

111nikulka111
6. čer 2010

AHOJKY SNAŽILKY.TAK ZA 14 DNÍ MĚ TAKÉ ČEKÁ LAPRKA.JEN SECHCI ZEPTAT,JE NORMÁLNÍ ABY MĚ DR.HNED POSLALA NA LAPAROSKOPII ANIŽ BY ŠEL NEJDŘÍV PŘÍTEL NA SPERMOŠKU?NEDĚLALA MI ŽÁDNÉ JINÉ VYŠETŘENÍ.PAK MĚ ZAJÍMAJÍ TY VAŠE ZKRATKY IUF NEBO JAK TO TU PÍŠET E🙂 JO A JE NESCHOPENKA NEZBYTNÁ?A KDO MI JÍ VYSTAVÍ?JINAK PŘEJI VŠEM KDO NA NÍ BYLI NEBO PUJDOU ABY JIM ŘÁLO ŠTĚSTÍČKO A NAKONEC TO VYTOUŽENÉ MIMINKO PŘIŠLO.

kveta
6. čer 2010

@111nikulka111 Nie, nie je normálne, aby si šla skôr na laparku ako priateľ na spermiogram, lebo mnohé jeho možné dg. môžu laparku urobiť zbytočnou. Pnka je nutná, je to predsalen operačný zákrok. Zároveň sa dohodni s dr., nech hneď aj zoperuje, čo tam nájde, nech Ťa neotvárajú na dvakrát.

IUI je intrauterinná inseminácia, teda vstreknutie prepláchnutých spermií do maternice, robí sa ako ambulantný zákrok v čase ovulácie a má asi 10 percentnú úspešnosť. Používa sa pri niektorých ľahších poruchách spermií alebo pri "neúspešnosti" snahy o sexuálny styk.

111nikulka111
6. čer 2010

KVETA-TAK TO BY MĚ ZAJÍMALO PROČ JDU NEJDŘÍV JÁ.JE PRAVDA ŽE JSEM JÍ ŘÍKALA ŽE MÁM VŽDY 1 V MĚSÍCI TAK 3 DENNÍ BOLESTI A ŽE POUHÁ PŘEDSTAVA SEXU MĚ ZABÍJÍ.TAK JE TO MOŽNÁ KVULI TOMU ABY ZJISTILI PROČ TOMU JE.TAKŽE KDYBY SE PŘIŠLO NA TO ŽE JSEM V POŘÁDKU A PŘÍTEL TAKÉ TAK PUJDU NA IUI?

sonka.77
7. čer 2010

@111nikulka111 pokud máš bolesti při MS i sexu, tak je laparka to nejlepší řešení. Mít bolesti při sexu není normální, je dobře, že tě prohlédnou a problém můžou případně hnedka vyřešit.

sunnyk
7. čer 2010

Ahojte holky, chci se zeptat jestli nemáte někdo zkušenost s hydrolaparoskopií??? 10.5. jsem jí podstoupila, vč. hystreroskopie, všechno je ok, akorát už je to 2 roky co nemůžu otěhotnet, při pročítání Vašich příspěvků jsem si všimla že spousta holčin po laparo otěhotní, ale nevím jestli to je i u hydrolaparoskpie, což je šetrnější metoda...Zjišťovanli mi průchodnost a vše je ok,. tak nevím jestli došlo k přpádnému profouknutí aby se mohlo lépe zadařit...????? Poradíte někdo🙂)?

111nikulka111
7. čer 2010

sonka.77 To nejsou bolesti při sexu,ale objevuje se mi to jednou do měsíce a myslím si zda to není zrovna když mám ovulaci.Ty už jsi na laparce byla?Jsem z toho pěkně vystreslá.Dr.mě objednala moc brzo po menstruaci takže když se mi posune tak se musím objednat znovu a to čekání mě asi zabije.

kveta
7. čer 2010

Sunnyk, časť holiek po laparke otehotnie, lebo im zároveň niečo urobia, napríklad spriechodnia vajcovody, napichnú polycystické vaječníky, vypália ložiská endometriózy... ale laparka sama o sebe nemá liečivé účinky. Ak sa Vám nedarí otehotnieť, treba hľadať ďalšie možnosti, iné vyšetrenia ako je napríklad vyšetrenie u imunológa, genetika, umelé oplodnenie...

111nikulka111
7. čer 2010

Děvčata dostali jste před laparkou taky nějaké čípky?Dnes jsem s byla pro papíry na předoperační a dala mi 3 čípky že si je mám vzít 3 dny před nástupem.A zapoměla jsem se zeptat jak starý to vyšetření muže být.Někdo mi říkal že 3 týdny,tak já nevím.

elana
7. čer 2010

Nik, to vyšetření opravdu dva, max. tři týdny, ale raději ty dva a čím míň, tím líp🙂

Čípky já dostala jen jeden, noc před laparkou jsem si měla zavést nějaký jodový, na dezinfekci pochvy, ale jak říkám, dostala jsem ho přímo od sester už po klystýru, spolu s Rohypnolem na spaní🙂 Nicméně myslím, že ty tři, cos dostala Ty, budou s podobným významem, zabránit infekci.

111nikulka111
7. čer 2010

EL tak to bude opravdu podobné,jsou taky jodové.No zítra jdu na vyšetření a zákrok mám 22 takže to bude 14 dní tak to snad bude v poho.Jen se děsím toho že budu mít spoždění a budu muset znovu čekat a dělat to vše znovu.Chjo ☹

elana
8. čer 2010

tak se Niki nelekni že krvácíš, ony špiní rezavočerveně 🙄 a nedá se to vyprat, tak intimku! 😉

111nikulka111
8. čer 2010

EL tak to děkuji za info asi bych byla vyjukaná 🙂

pavca3388
8. čer 2010

Ahojky holky, tak už mě taky oficiálně poslali z CAR na laparku... Četla jsem tuhle diskuzi od začátku a díky vám všem si připadám pomalu, jak doktorka... 😀 Takže docela vim co mě čeká ale ještě nevím podrobnosti, kdo mi třeba vypíše nemocenskou?? A nebyla jste některá na laparoskopii Olomouc, Prostějovm, Boskovice??? Zkoušela jsem se objednat v Olmiku..ale tam mi řekli, že to tak rychlo nebude, jak chce doktorka.. Pač každým dnem mám mít mršku a doktorka chce, aby jsem tam šla před ovu... tak jsem zkoušela Prostějov...Tam mě sestřička řekla, že pán doktor už je v tahu a když jsem se chtěla objednat telefonicky, tak, že musím dojít ve čtvrtek... Tak zítra chci zkusit Boskovice... Tam jsem i rodila a je to tam super... i když starší nemocnice...Jinak mám PCO tak jdu na driling a hysteroskopii... Nevíte, jak dlouho budu po drilingu v nemocnici??

pavca3388
8. čer 2010

111nikulka111 Taky mám čípky a 3dny před laparkou si je mám zavádět... kdy jdeš na LPS?? Akorát mi nikdo nedal žádný lejstro kvůli předoperačnímu vyšetření... 😒

111nikulka111
8. čer 2010

PAVCA3388-já mám nástup 21,dnes jsem i absolovala předoperační,odběry krve,rtg a ekg,bylo to hektické dopoledne.Papíry mi na to dala na gyndě,tak nevím jak to máš ty.Neschopenku by Ti měli vypsat v nemocnici,aspon si tedy myslím.

111nikulka111
8. čer 2010

Děvčata mám tedy zatím před laparkou,a doufám že dopadne dobře a pak pujde přítel asi na spermio a to snad také dopadne dobře,jen mě napadá otázka co když ne,co když jeden z nás nebude ok?Jaké jsou další postupy nevíte?Nebo spíš možnosti.

elana
8. čer 2010

Pavčo, předoperační Ti většinou vybaví obvodní doktor. Neschopenku Ti vystaví, budeš-li chtít, v nemocnici.

Nik, to záleží co "nebude ok"...pokud spermio, tak Vám nejspíš nabídnou rovnou IVF, tam se s tím toho moc dělat nedá (pokud bude jen horší, tak začnete nejspíš inseminací, budeš-li mít v pořádku vejcovody, což zjistí laparkou)...pokud nebudeš, tak se obejde IUI (inseminace) a rovnou se bude uvažovat o IVF.

111nikulka111
8. čer 2010

EL-moc děkuji za vysvětlení.Snad to nebude ale za potřebí.A nevíš jakou to má uspěšnost a jak dlouho se na to čeká?

kveta
8. čer 2010

@111nikulka111 , strašne predbiehaš a zisťuješ si niečo, čo sa Ťa nijak netýka /bez urážky, myslím to na základe Tvojich momentálnych poznatkov o Vašom zdravotnom stave/. Počkaj na vyšetrenia a až budeš PRESNE vedieť dg., tak má zmysel baviť sa o ďalšom postupe...

Byť Tebou, tak sa momentálne sústredím skôr na to, ako ako pár rozdýchate, ak zistíte, že jeden z Vás je neplodný... napríklad... a či túto informáciu vôbec chcete vedieť... a či má zmysel hnať sa na pre zdravie rizikovú laparku pred neškodným spermiogramom... ako som tu už naznačila, sú dg. zo spermiogramu po ktorých nepotrebuješ laparku a môžeš hneď riešiť otehotnenie... takže fakt tá laparka u Teba je strašne a zbytočne unáhlená...

pavca3388
8. čer 2010

111nikulka111 No mě doktorka napsala taky 21-25, že by se to mělo udělat...ale nikdo mě v tom termínu nechce vzít.. tak zkusím ještě Boskovice ..tak jsem aj rodila.. 😉 Páni a to mám jít za doktorkou (obvodní) aby mi jen tak na moje slovo předepsala EKG atd?? Nebo mi dá někdo pro ní lejstro, aby mi to předoperační vyš. udělala?? Mám z toho kapet strach ale třeba nám to pomůže 🙂) A proč jdeš na laparku?? Já mám jít na drilling a taky budu brát Metformin.. ´-) Prej je ale po něm docela špatně.. :(

pavca3388
9. čer 2010

pavca3388 ahojky holky, tak v Boskovicích by mě asi vzali... 🙂) V pondělí mám jít na konzultaci a dohodnem se prý na rychlo už na operaci ... Tak se už těším..jsou tam moooc miloučký... 😉