Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

kveta
20. čer 2010

@elisabet Mne prikázali dva týždne abstinencie.

elisabet
20. čer 2010

jo tak my to asi taky nebudeme hrotit, jak to půjde tak to půjde, díky moc a hodně štěstí, ahoj 😉

pavca3388
21. čer 2010

Ahojky holky

Mě doktorka říkala, že je dobrý počkat do dalšího měsíce po mršce.... že se snažit nemáme ale určo se snžit budem.. 🙂) Mám kamarádku, který hned po laparce, když věděla, že bude mít ovu v návštěvních hodinách se zavřela s manžou na záchodě a zkoušeli to hned po LPSK 😀 Jen škoda, že se jim to nepodařilo.. Takže já na to vlítnu hned podle toho, jak se budu cítit... 😉 Dnes jsem byla u obvodačky kvůli předoperačnímu a nechápala, proč na LPSK jdu...tak jsem jí pak musela vysvětlovat co je to drilling, IUI, IVF a proč beru metformin na PCOS, když je pro diabetiky.. Si myslela, že mám vystudovanou zdravku... 😀 Nemůžu uvěřit v dnešní době tomu, že se ještě s neplodným párem zřejmě nesetkala... a přitom mám každý 5 pár problémy s otěhotněním... a Prej, že si myslí, že rok a půl snažení je krátká doba..tak jsem jí vyvedla z omylu.. 😀 No holky já bych to tam snad už aj za ní převzala.. 😀 😀 Zítra nastupuju do nemocnice, tak držte palečky ať to zvládám dobře.. ´-)

ada22
23. čer 2010

Ahoj,
Když jsem se dozvěděla, že musím na hysteroskopii, tak mi toto téma zodpovědělo pár otázek. 🙂 Tak bych se teď zpětně ráda podělila o své zkušenosti. 🙂
Na hysteroskopii jsem šla kvůli polypu v děloze. Předoperační vyšetření mi udělali přímo na oddělení kam jsem pak šla na zákrok, ale lze i u praktického doktora. Pak jsem musela mít čerstvé výsledky z citologie a zda nemám nějakou mykozu. Co jsem moc nepochopila je nástup do nemocnice den předem. Protože jediné co se dělo, že mi vyholili a večer dali prášek na spaní a od půlnoci nejíst a nepít. Jinak žádný klystýr a tak (teda je fakt, že mi to udělalo radost 😉. Sestřička, říkala, že to u tak krátké narkozy není třeba. Ráno mi pak píchli ještě nějakej oblbovák. Pak asi za deset minutek odvezli na sál. Musela jsem si svléknout košili, ale hned mi dali nějaké prostěradlo na přikrytí. A jak jsem měla tu oblbovací injekci tak mi to přišlo vtipný i když teda nechápu proč 🙂 .Na sále mi pak napíchli kanylu a do ní něco pustili a byla jsem v limbu 🙂. Asi za hoďku jsem se vzbudila na pokoji, ale to jsem byla ještě hodně mimo asi po třech hodinách docela ok 🙂 . Po zákroku jsem jen lehce krvácela k večeru už spíš jen špinění. Břicho mi bolelo jen malilinko při pohybu asi tak jako když přeženete v posilce sklapovačky, ale asi může bolet i víc, protože se mi ptali jestli nechci něco proti bolesti. Druhý den ráno jsem šla domů. Asi vzhledem k tomu, že to nebyla jen diagnostická hysteroskopie tak jsem měla týdenní neschopenku. Cítila jsem se ok , ale přeci jenom při větší námaze sem břicho malinko cítila. Dále mám dodržovat režim jako v šestinedělí. A celkové výsledky jsou až po provedení histologie(ta trvá tak čtrnáct dní až tři neděle), uf uf ty mám naštěstí ok. Postup se asi bude lišit nemocnice od nemocnice. Dle doktora otěhotnění je možné začít zkoušet po dvou měsících 🙂
Sem se nějak rozepsala 🙂 .Úplně nejhorší na tom všem bylo, že jsem z toho od začátku byla totálně vykleplá a nervy na špagátku. Což bylo úplně zbytečné je to celé prostě jen nepříjemné, ale jinak nic hrozného.

elisabet
23. čer 2010

Ahojte holky, tak jsem dnes volala dr, a se sexem máme počkat 14dní a kdybych náhodou otěhotněla tak je to bude jen dobře, ani nemusím počkat do ms. No mi klystýr dávali ale vůbec nic to nebylo, taky jsem z toho měla obavu ale opravdu jsem vůbec nic necítila, a už vůbec jak do mě napouštěli tu vodu, byla jsem překvapená že to je tak rychle. ale můžu říct že než po klystýru sse mnohem lépe vyprázdním po čaji ze senného listu 😉

mmaxicka
25. čer 2010

ahojky holky dneska jsem se vratila ze spitalu , absolvovala jsem diagnostickou laparoskopii, zjistili me nepruchodny vejcovod a endometriozu? po zakroku jsem den spinila, pak to bylo ok ale ode dneska krvacim jako pri MS , je to normalni?

pavca3388
27. čer 2010

Tak se hlásím po laparce... Včera mě pustili domů ale není mi zrovna nejlíp, tak většinou pokud to jde tak pospávám. Chtěla si mě tam nechat do pondělí ale šla jsem domů...Neměl by mi kdo hlídat prcka a teď bych uvítala ještě klidový režim na lůžku.. :( No tak v úterý jsem měla nástup do Boskovické nemocnice... První den : prohlídli mě...udělali tzv Jod test ( jestli nejsem alergická na dezinfekci ) jinak vyholená jsem už byla tak mi nic víc nedělali... klistýr jsem neměla.. ) opět jsem se mu vyhla.. Jinak večer dali prášek na spaní, který vůbec nezbral byla jsem vzhůru až do narkózy...dostala jsem ještě večeři, kterou jsem však stresek nejdela.. druhý den mi obvázali nožky ...nalepily mi náplast na zadek, dali oblbovák (taky nezabíral) a jela jsem jako první na sál... tam mě miloučce přivítali dali masku na obličej připoutali ruce a zavedli kanylu víc už nevím. Probudila jsem se zakrytá na pokoji s kapačkou na jedné ruce a tlakoměrem na druhé ruce..bolesti byly v pohodě...špatně mi taky nebylo akorát jsem nemohla ještě celý den jíst...pořád kontrolovali tlak a večer jsem šla už na záchod. Neměla jsem ai nafuklé břícho...bolesti v ramenách..akorát mi každý den píchali injekci na ředění krve. Další dny se to břícho začalo teprve probouzet..takže teď mi ještě pěkně štípou stehy a sem tam mám křeče..a jsem pěkně ještě slabá, jak moc nejím.:(Jinak mám vše v pořádku...jen jsem prý měla trošku zamrzlé vaječníky na udělali drilling... tak teď jsem se zase pokoušet... snad se zadaří.. 🙂

dri
27. čer 2010

Ahojte holky
já byla taky na laparoskopii a hysterokopii v Bohumíně. Den před zákrokem jsem měla nástup, dělali mi tam předoperační vyšetření - krev, EKG, na příjmu mě vyšetřili, večer klistýr-dávali mi do střev vodu, nic to nebylo.. jinak nic. Druhý den jsem šla hned ráno na operaci. přivezli mě na sál, a během chvilki jsem spinkala 🙂 probudili mě asi za hoďku na pokoji. naštěstí bylo vše v pořádku, takže mi žádný zákrok nemuseli provádět. další den mě pustili domů - to byl pátek.V úterý jsem šla na gynekologii ke svému doktorovi, ten mě i přímo operoval, vytáhl mi stehy a ve středu jsem šla do práce. nic mi nebylo, ani únava, nic. už o víkendu jsem byla venku, v pondělí na kafíčku s kámoškou..Doktor mi říkal, že 2měsíce po laparoskopii je největší šance na otěhotnění, vejcovody jsou jakoby trošičku rozšířené. Protože se vlastně na mě jen mrkli, se sexem jsme vůbec nemuseli čekat. I tak nám to zatím nepomohlo.takže jdu k doktorovi teď v týdnu znovu, a už jsem objednaná do Fertimedu. Budeme to řešit nějakou jinou cestou.

pipiii
28. čer 2010

ahojky holky, mam dotaz...

jsem mesic po operaci zlucniku(laparoskopicky) a mam 4 jizvy a jedna nad pupiem je velice oskliva a velika boule. Uz dvakrat mi to prasklo a hnisalo. V Motole je jejich pristup prisernej, uz pri vyndavani stehu museli videt ze to vypada osklive a zhnisane ale ve zprave mam ze vse ok :-X. Takze uz tam nevlezu, akorat me ponizivali:-X ...nemate radu co s tim:????

tatranka111
28. čer 2010

ahojte je tu niekto kto podstupil tento zakrok v Michalovciach? rada by som vedela ako to tam prebieha

elana
29. čer 2010

Pavčo, tak paráda, že jsi to zvládla na jedničku a hodně štěstí do dalšího snažení, ať už je krátké 😉

Pipiii, to zní fakt ošklivě, zkus raději zajít třeba za svým gynekologem nebo někam na chirurgii ať se na to podívají, jinak domácí rada na hnisavé jizvy je odvar z řepíku, můžeš ho vyzkoušet, vysušuje a funguje dobře...ale to, co popisuješ by možná chtělo nějaký silnější kalibr 😒

tictac
29. čer 2010

pipiii, mne jizvy taky osklive hnisaly, dostala jsem na ne ATB, moc nepomohly, az prave repik 😉

pipiii
29. čer 2010

holky diky moc.. ja budu zase zkouset ten repika, verim ze bych v nemocnici cekala 4 hodiny nez by na me prisla rada, potom by mi z toho vymackli hnis a poslali by me domu a mam 8-mesicni holcicku a nemam hlidani, takze je to slozitejsi. Jsem rada ze mate dobre zkusenosti s tim repik, to jste me docela potesily 😵 😵 😵

pavca3388
30. čer 2010

Tak stehy už mám venku... teda byla to hrůza...:D Jako by stříhal do živého.. brrr... Za 14 dní jdu na kontrolu a tento měsíc to na ovu vůbec nevypadá... tak jsem z toho smutná snad další měsíc se už moje tělíčko umoudří. Jinak na vaječnících mě to docela pořád bolí... :( Byla jste některá na drillingu a jak dlouho vás bolely po tom vaječníky?? Jinak jizvy taky pořád štípou a mám je trocha zarudlý. Za,jak dlouho se vám objevil na jizvách hnis?? Doufám, že to budu mít v pohodě. Ségra už má cvrčka jmenuje se Tadeáš, tak tu hlídám jejího provorozenýho syna..tož tu mám docela rušno. Tak zatím... )

petra123
30. čer 2010

čauky holky byl tady někdo na laparoskopii v Novém Jičíně???

pavca3388
4. črc 2010

Holky venku je tak krásně a tady to nějak zamrzlo... to jste všichni u vody? 🙂 😉

eav
14. črc 2010

Ráda bych přidala svoji zkušenost s hysteroskopií. Dneska jsem ji absolvovala v nemocnici U Apolináře v Praze. Přišla jsem tam ráno nalačno, jenže se to trochu zdrželo a šla jsem na řadu až kolem 12,30. Vyšetření jsem absolvovala bez narkózy a doktorka mne ujistila, kdyby to bylo hodně nepříjemné, tak mně uspí během zákroku. Nebylo to nic hrozného, jen chvíli nepříjemný tlak než se doktorka dostala do dělohy. Pak to trochu štíplo když mi brala vzorek sliznice. Celé vyšetření rvalo asi 5 minut a bylo po všem. Za půl hodiny jsem jela domů. Ze začátku mně bolelo břicho, ale večer už jsem v pohodě a jen slabě krvácím. Takže nic drastického, jak někteří popisují. Myslím, že jsem měla mnohem větší strach než bylo potřeba. Takže pokud Vás to taky čeká, nebojte se a nedávejte si zbytečně narkózu, fakt se to dá přežít. 🙂

sedmitecka
3. srp 2010

ahoj holky, moc se omlouvám, že vám sem lezu, ale moc prosím o jakoukoli zkušenost......čeká nás na podzim první IVF, ale ještě předtím mudra chce, abych podstoupila hysteroskopii, protože mi moc roste sliznice, takže je podezření na polyp v děloze ☹ , mám jít hned po další mrše, to znamená začátkem září a pak se objednat na IVF, žádost už byla poslána. chci se zeptat, kdo jste absolvovaly tenhle zákrok, doporučili vám potom nějakou dobu čekat se snažením nebo IUI či IVF? vím, že po laparce se doporučuje aspoň dva měsíce počkat, ale jak je to u hystero????? je to taky nutné? moc vám děkuji 🙂

kapibara
4. srp 2010

@sedmitecka ahoj Sedmi,já byla na hystero plus laparo v květnu,na zákroku jsem byla kolem 14.DC a než přišla mrcha tak jsem špinila...po mrše jsem absolvovala hned IUI...ale měla jsem docela nízkou sliznici,buď to bylo po clostíku nebo právě po hystero....držím pěsti 😉

sedmitecka
4. srp 2010

kapi, děkuju 🙂

elisabet
6. srp 2010

@sedmitecka jé ahoj Sedmi, já jsem byla na laparoskopii, hysteroskopii a chromopertubaci v květnu, hned 10DC, pak jsem špinila jsen dva dny v nemocnici, dr. mi řekl že bez sexu tak 14dní, ale ptala jsem se ho kdybych náhodou otěhotněla aniž bych po tom zákroku měla alespoň jednu ms tak jestli to bude špatně, a bylo mi řečeno že by to bylo právě naopak jedině dobře kdyby se hned zadařilo. ale stejně se nezadařilo, ba ani v dalším cyklu, dnes jsem to dostala, ale vzal mi posledně krev a mám prý nízkou hladinu progesteronu, a chce mě poslat do nějakého CARu, 23.8. k němu jdu na kontrolu tak se ho chci pozeptat jestli to nebude lepší zkusit nejdříve ten progesteron zvýšit léky než hned CAR. tak uvidíme, ahoj

gerdusha
7. srp 2010

ahojte babule, chcem sa opytat, kolko dni ste boli po chromopertubacii PN?

terinda
7. srp 2010

gerdusho, já si vzala akorát den volno, pak jsem šla do práce 😉

neverendinglove
9. srp 2010

Ahojte, ja som tiež podstúpila laparoskopiu. S manželom sme sa snažili o bábo skoro rok. Obaja zdraví, len trošku v strese, nevedeli sme kde bol problém. Po návrhu mojej gynekologičky podstúpiť laparoskopiu, som mala obavy. Laparoskopiu som podstúpila 30. jan. 2010. Bolo to úplne v poho. V nemocnici ma previezli na operačku, dali mi nejakú oblbovačku, potom si len pamätám, ako som si ľahla na operačný stôl nahá s rozkročenými nohami, všade naokolo plno lekárov a neviem kto všetko. Ani nestihli narátať do 5 a ja som zaspala. Nič si nepamätám, len ako som sa zobudila na izbe s dvomi ženami tiež po operáciách. Nič ma nebolelo, len hrdlo, ako keď si chorá. Potom som celý deň prespala a na druhý deň všetko OK. Trošku bolelo bruško, mala som len dve jazvy, lebo mne len prefúkli vaječníky. Mala som všetko v poriadku. A na konci februára sme konečne splodili nášho malinkého Tobiaska. Som síce ešte len v26. tt, ale už sa neviem dočkať, kedy ho budem držať v náručí. Veľa šťastia a žiaden strach. Je to úplne v pohode.

sedmitecka
15. srp 2010

elisabet, ahoooj 🙂 moc děkuju za informaci, doufám, že mi při hystero nic nezjistí a budem moc hned v dalším cyklu na IVF 🙂 už se moc těším, že se to třeba povede, konečně 😉
tobě moc držím palce a CARu se neboj, šla bych do toho, udělají vám všechyn testy a zjistí se, kde to vázne 😉

kapibara
16. srp 2010

@sedmitecka ahoj Sedmi,já bych raději počkala o cyklus dál po hystero...jak jsem psala,měla jsem po ní nižší sliznici...ale doktoři Ti určo doporučí to nejlepší...já jen přidávám vlastní zkušenost 😉 držím pěsti,a´t je všechno OK

sedmitecka
17. srp 2010

kapi, dík, asi máš pravdu, bude to jistější ten cyklus počkat, poradím se po zákroku s mudrama, co mi doporučí...když já už jsem tak nedočkavá a netrpělivá, hrůza 😉

kapibara
17. srp 2010

@sedmitecka to je jasný,chápu Tě 😅 ale jak píšeš,poraď se s doktorama,vím,že někteří doporučují šestinedělí atd....a co si budeme povídat v CARech jim jde hlavně o výdělek,takže raději bych to probrala s obvodním gynekologem,který s CAR nemá nic společného 🙂

sedmitecka
18. srp 2010

@kapibara jj, to šestinedělí mi asi doporučí, to je běžné co....v mém CARu mají asi trošku jiný přístup, mudra mi sama řekla, že mě na hystero samozřejmě nenutí, ale doporučuje, protože bysme jinak mohli vyhodit spoustu peněz a stálo by nás to spoustu nervů a IVF by se pak třeba kvůli polypu v děloze nepovedlo, takže přístup se mi moc líbí a věřím jí 🙂 , moje gyndařka je dobrá, ale moc ochotou neoplývá, udělala mi v zimě HP a odstřelila rovnou na CAR, víc se ničím nezabývala ☹

kapibara
18. srp 2010

@sedmitecka sedmi,tak to je fajn,pokud v CAR máš lékaře,kterému věříš 😉 tak jsem zvědavá,co Ti teda doporučí 😅