Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

dasty79
18. pro 2010

@dlabinecka - a pak ten další cyklus jsi hned otěhu?a našli ti něco při laparce?

dlabinecka
18. pro 2010

Měla jsem PCO... Takže mi při laparo provedli tzv. drilling vaječníků. a ano hned další cyklus jsem otěhotněla 😉

marvilka
18. pro 2010

Ahojte, viem, ze je to asi casta otazka, ale bola by som rada, ak by sa niektora z vas podelila o skusenosti.
02.01. mam prijem na laparoskopiu a hysteroskopiu, 03.01. by som mala mat operaciu a ak bude vsetko ok, na dalsi den domov. Ale zaujimalo by ma, ako to prebieha, ci ste mali bolesti po operacii, ci odstranuju hned problem, ak na nieco pridu pocas operacie? S priatelom sa snazime o babo rok a pol, takze dufam, ze sa to po tomto zakroku podari, Spermiogram aj ostatne testy boli ok. Po akom case vam odporucili pohlavny styk a podarilo sa aj splodit miminko?
Vopred vam dakujem za radu, velmi si to cenim. Nie je nad nazor cloveka, ktory tym presiel.

dlabinecka
18. pro 2010

@marvilka Ahojda, tak já byla na laparo vloni v létě. k Tvým otázkám. Po operaci mi bylo drobek šoufl po narkoze, z toho jsem se vyspala, pak mě šíleně bolelo v rameni, prý mi plyn, kterým plní bříško, aby něco viděli přiskřípl nějaký nerv a až bude vzduch pryč, takto bude o.k., takže ten daší den po operaci mi nebylo moc dobře, ale s každou hodinou se to zlepšovalo... Večer jsem bylo o.k., a další den jsem pařila 😉 Při laparoskopii mi provedli zrovna driiling vaječníjků ( diagnoza PCO ). Pohl styk jsme měli zakázaný asi týden. Pak se čekalo jestli bude menzes, tu my museli vyvolat agolutinem, ale v dalším cyklu jsem otěhotněla 😉 Dnes mám krásnou, skoro 7mi měsíční, rošťandu!!! Takže držím palečky!!!!

marvilka
18. pro 2010

@dlabinecka dakujem za odpoved 🙂 gratulujem k babatku a pevne verim, ze aj u nas sa to tak krasne podari 🙂 uz sa neviem dockat tej operacie, aby sa vsetko pohlo dopredu a k lepsiemu 🙂

pici
18. pro 2010

@marvilka
ahoj tak ja som bola na prvej laparke v marci tohto roku, predtym som absolvovala hsg . to bolo zvlast.. dakujj bohu, ze ti to budu robit sucasne pocas laparky :D
pocas laparky mi zistili endometriozu a zrasty na pravom vajecniku, tie hned odstranovali... endo sa da odstranit aj pocas laparky, zalezi vsak od vyskytu poctu morf, cize lozisk a ine.. mne nasadili polrocnu liecbu dipherellinom, po tom nasledovala zaciatkom novembra kontrolna laparka, tzv. second look, kde zistili ze endo je vyliecena... a spravili mi drilling vajecnikov... v mojom pripade by islo o velke stastie splodit babo prirodzene, pretoze edno znicila stielku maternice v miestach kde boli loziska.. preto ideme v januari do centra a startujeme treti rok snahy o babo.. dufajme ze uspesne

pohlavny styk po laparke som ja mala asi po mesiaci... ale mozes aj skor, pojdes urcite na vybratie stichov a na kontrolu, ja som sa na to necitila, preto sme sex nemali skor.. po prvej laparke som bola dost ko, myslim umrncana, ubolena, navyse mi povedali pricinu neplodnosti a co ma vsetko caka.. tak som ani nemala moc chut...

a na zaver nieco pozitivne.. ak ti nic nenajdu pocas laparky tak je velka sanca ze sa vam to coskoro podari.. poznam vela bab co boli a po laparke hned otehu .... tak drzim ti palce

dlabinecka
18. pro 2010

@marvilka děkuji, a věřím tomu, že i vaše snažení bude brzy uspěšné. já se na operaci taky těšila, je to velký krok dopředu. a přesně jak píše pici, pokud nic nenajdou je to také skvělé!!!! já byla na operaci 14.7 a 28,8 otěhotněla...🙂 držím palečky!!!!!!!!!!

marvilka
18. pro 2010

@pici ahoj 🙂 no, mne moj gynekolog dal na vyber, ci chcem najprv skusit HSG. alebo ci chcem laparoskop.+hysteroskop. . Nenapdne mi naznacoval, ze je rozumnejsia operacia, na kt, mi jednym vrzom moze skontrolovat vsetko. Tak som zvedava.
Tvoj pribeh znie ozaj narocne, je mi luto, ze musite tolke vysetrenia prezivat, ale budem drzat palce, aby vam to vyslo v centre...potom daj vediet (ak budes chciet) ako ste dopadli tam.
dakujem za skusenosti a radu. prajem vela stastia 😉

pici
18. pro 2010

@marvilka
jasne... kazdy ma svoj postup a moj doky je uzasny ale to mu neviem zabudnut ze ma tam poslal nazivo :D
ty sa hlavne upokoj, vsetko bude dobre... a laparka dopadne dobre.. nemusis sa bat. ked som to zvladla ja, zvladne to urcite kazda :D
v januari ideme len na prvu konzultaciu tak ale tesims a viac ako na vianoce :D

marvilka
18. pro 2010

@dlabinecka Tak ale to je paradny vysledok 🙂 Po tak kratkom case 🙂 som rada, pozitivne si ma naladila

pici
18. pro 2010

@marvilka
poznam dve baby po druhej laparke a liecbe ako som mala ja co do dvoch cyklov obe otehotneli :D nevesaj hlavu... hlavne ze sa veci pohli

marvilka
18. pro 2010

@pici jasne, zo zaciatku ma to trapilo, robila som si testy ako sialena skoro kazdy druhy den a potom tie sklamania....no doktor ma tak pozitivne naladil, ze nemam obavy a verim, ze sa nam to podari, len sa musime viac posnazit ako ine pary ;) vdacim vsetkemu, ze sme v dobe tak vyspelej a mame tolko moznosti...par desiatok rokov spat by sme hlavy vesali, no teraz je vsetko mozne, aj to nemozne 🙂 ale nie je nad rady a skusenosti inym zien

pici
18. pro 2010

@marvilka
mozem napisat knihu o tom, co vsetko som robila pocas prveho roka snazenia :D ovulacne testy som si robila kazdy den, aby som priradila bolest k ovulacii atd.. kazdy mesiac som si robila test.. a kazdy mesiac som hlavne verila ze som tehotna.. a tolko sexu sme mali ze na dva tri roky dopredu :D, potom ale po roku som bola u lekara lebo zase az tak ok sa mi to nezdalo, manzel bol na vyteroch, na spermio, vsetko ok, tak sa rozbehol kolotoc.. a trva dodnes.. ale tento rok,,,,boze znie to tak desne, ze dalsi rok za nami, bol super.. no super akos a to vezme, konecne zistili co mi je. liecili ma... nemala som 7 mesiacov MS, co v lete a 4Otkach mi bolo celkom prijemne :D.... sice som predsa len trosku verila ze IVF ... vie ako velmi chceme babo, navyse mam uz dost rokov na prve dieta... a cas hra trochu proti mne... nechcem cakat kym sa mi endo vrati...

marvilka
18. pro 2010

hlavne je, ze ti zistili pricinu. Ja som sa rozhodla to riesit, aj ked mam 24 rokov a priatel 30. Podla mna netreba cakat, vysetrenie moze len pomoct. Uz len verim, ze aj ja dopadnem ok a bude super zaciatok noveho roka.

dlabinecka
18. pro 2010

@marvilka to jsem ráda!! Také jsem propadala zoufalství a nakonec to vyšlo, aniž jsem to čekala... Už jsem to oplakala, test dělala z čistého zoufalství, asi po půl minutě, co jsem na něj koukala jsem ho zahodila, ale asi po hodině jsem ho vylovila z koše a málem jsem padla, že je pozitivní 😉
a
@pici přeju Ti hrozně moc štěstí, co jsem si ve kratce přečetla, tak sis také užila, ale tohle všechno se Ti určitě vyplatí!!! Lékaři jsou dnes zazrační a věřím, že i Ty se vytouženého miminka brzy dočkáš!!!!

pici
18. pro 2010

@marvilka
dobre ze to riesis... nikdy nie je neskoro... moj doky mi hovori ze som uz stara na prve dieta.. ale z cisto biologickeho pohladu :D
my sme babo skor nechceli, mala som skolu, som docela nervak, tak sme sa rozhodli az v poslednom rocniku... v septembri sme sa vzali a od januara sa snazili... ale ako som povedala.... ani ja som si nemyslela ze to bude tolko trvat.. som myslela ze vysadim anti a ideme na to... :DDDDDD
ale treba byt pozitivne naladena... a urcite sa to podari

@dlabinecka ... to co som absolvovala urcite nebolo zbytocne... na vela veci sa prislo... a ked pojdeme na IVF aj tak by som to vsetko musela mat absolvovane.. takze je to vlastne jedno:D
jasne ze sa dockame.. a budeme mat taku malu prcku ako mas ty :D

dlabinecka
18. pro 2010

@pici je prima, že neztácíš optimismus!! to je půl úspěchu!! určitě na tyhle chvíle budeš vzpomínat s úsměvem, až naspíš 2 hodiny denně 🙂 My jsme si počkali "pouze" rok, ale věřím, že kařdá návštěva dr. mě udělala lepší maminku. měla jsem i velmi těžký porod. A tak když po dvacáté za noc k dcerce vstávám, tak jí stejně zbožňuju !!! je Ti 27 - to není tak zlé 😉

pici
18. pro 2010

@dlabinecka
no jemu sa zda , ze je :D
ale presne ako si povedala. ta dlha cesta sa urcite vyplati, kvoli pokladiku aky mas doma...

dlabinecka
18. pro 2010

@pici Ano, po laparce jsem říkala, že už nikdy víc. u druhého mimi budu muset znova a pujdu s radostí 🙂 Já se začala snažit ve 23 a všichni se divili, co bláznim, tak brzy. Ideální věk na první mimi je prý 24-25let a to mi od 27 nepřipadá tak daleko. kdyby Ti bylo 35, tak neřeknu, ale 27 je v pohodě 😉 Doktor závidí😀 😀

pici
18. pro 2010

@dlabinecka
nezavidi lebo vie, ze mam vo februari 28 a este ani tehotna nie som... tak vie, preco mi hovori, ze som stara :D
no prva laparka bola ovela vacsi masaker ako druha.. tu som zvladla lavou zadnou

dlabinecka
18. pro 2010

@pici tak to je taky dobrý vědět - on člověk minimálně už ví do čeho jde, že? 🙂 ani to není tak zlé, jemu je určitě víc 😀

pici
18. pro 2010

@dlabinecka
hej hej. on ma 41 :D druhy krat to bola normalne paradicka :D

dlabinecka
18. pro 2010

@pici Už se pomalu začínám těšit 😀 Ted se teda trošku modlím, abych nezačala fungovat a neotěhotněla ted 😀 To by s manželem asi seklo o zem 😀 No jo, dědek starej - normální závist 😀 😀

pici
18. pro 2010

@dlabinecka
no mne pripada dost mlady.. ja by som prijala tak o dvadsat rokov starsieho :D ale uz sme si na seba zvykli :D a sme dobry kamarati :D
no... .ja obdivujem vsetkym matky co maju dvojicky, alebo kratko po sebe deticky. lebo to musi byt masaker... hlavne ked su psychouskovia

dlabinecka
18. pro 2010

@pici A to jakože moje dcerka byla🙂 první 3,5 měsíce nedělala nic jiného, než řvala - byla jsem k.o., ale dneska už je zlatoučká 🙂 proto si to nedokážu představit... A dvojčata?? radši nepřemýšlt 😀
Nj, ono je důležité doktorovi věřit. Též mám skvělého. Přešla jsem k němu, když jsem nemohla otěhotnět a on začal jednat takovým fofrem, že jsem se do něj okamžitě " zamilovala " 🙂 A je mu tuším 44, takže taky celkem mladas 😀

pici
18. pro 2010

@dlabinecka
no ved aj ten moj je skvely.. a jeho pristup som si zamilovala... prezil som mnou 7 mesiacov v umelom prechode... takze uz asi nic horsie zazit , teda aspon so mnou nemoze

marvilka
18. pro 2010

@pici no ani podla mna to nie je vela...povedala by som ze take zlozitejsie je to, ked sa zena len zacina pokusat, ked ma nad 30 rokov... nic, v kazdom pripade drzim palce

piskotlea
18. pro 2010

Ahojky...27 je vysoký věk? No mě je 33. Jsem po laparce s hysteroskopií a chromopertubaci, dnes menses - doufám, že poslední nebo jedna z posledních 🙂 Ale fakt mě zarazil ten věk...nás sice učívali, že ve 27-ti letech je stará prvorodička, nicméně doba se mění. Jsem trochu zklamaná, ale můj doktor, co mě operoval ani moje gynekoložka mi toto nikdy neřekli. I když si uvědomujeme svůj věk (přítel má taktéž 33), stále si myslím, že to přece ještě není tak moc. S doktorem jsme domluveni, že budeme tři čtyři měsíce "pracovat" a pak se mám ozvat. Asi zbytečně nečekat a pak IVF?...

pici
18. pro 2010

@marvilka
@piskotlea
ale ja mam s dokym uplne iny vztah.. sme kamarati.. tak mi to hovori z cisto medicinskeho hladiska... kvoli problemom s otehotnenim, tehotnestvom, porodu atd.. ze zena cim je starsia je uzkostlivejsia... myslel to tak, ze je nacase to vazne riesit... jasne ze zena prvorodicka nie je obmedzovana vekom, asi som to zle vysvetlila...

dufam ze sa vas to nedotklo... kazdy ma dieta v tedy, ked ma na to podmienky vytvorene.. a predsa sme si nikto nevybrali ze doteraz sme dieta vyslovene nehceli, mame 40 a zrazu chceme nie?

piskotlea
19. pro 2010

@pici Vykání není na místě, můžeme přejít na tykání? Já zcela chápu, že čím je žena starší, tím je možnost počení menší. Proto jsem i my navštívili odborníky a nechtěli dál zbytečně čekat. Věk si uvědomujeme, jen jsem chtěla napsat, že i můj věk není (snad) problém 🙂
Už mě i napadlo, že třeba dítě nikdy mít nebudu. Ale snažím se být optimista 😀 Jsem celkem krátce po laparce a ještě jsou i poté přece další možnosti.
Přeji i všem ostatním kupu optimismu a "dáreček" pod stromeček 🙂