Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

pici
23. pro 2010

@brckava36
ty ides iba na hystero alebo aj na laparku? a doktorka nech neni mudra.. ale zase ked ides na hhystero iba tak neni nutne byt na PN to je pravda...

dana333
24. pro 2010

@jajuuus mne povedal dr. že po prvej mrche môžem snažilkovať

jajuuus
25. pro 2010

@piskotlea
tak držím palce!!! 😉

@pici
ďakujem za info 😉
včera ma trochu pichalo v tom ľavom vaječníku, z ktorého mi odstraňovali cystu, ale inak už je to celkom OK... tak hádam už dáme nejaký pokus o sex... 😀 ale snažilkovať ešte asi radšej nie, lebo ešte 19.1. idem na kontrolu k môjmu dokymu (uvidím, čo povie) a chcela by som tiež ešte od pondelka brať ten wobenzym aspoň 200 ks, aby som to do kontroly dobrala... 🙂

jajuuus
25. pro 2010

@dana333
to by bolo super, keby to aj mne povedal!!! 😵 dúfam, že povie... 😉

marvilka
25. pro 2010

kocky moje, ako som sa tak zacitala v davnej historii, niekt. baby pisali o dakych hadickach a podobne, to ozaj zavadzaju po laparoskopii? :(

elana
25. pro 2010

@marvilka záleží na nemocnici a operatérovi, já při žádné ze dvou laparoskopií drén neměla, dostala jsem ho až po velkém řezu když mi prasklo mimoděložní...ale psala tu nedávno holčina, že u nich v CARu to dávají úplně všem 😖 Někde dávají i cévku do moč. měchýře, tu jsem měla taky jen při té "pořádné" operaci. Klidně se tam, co Ti to plánujou dělat zeptej ať s tím případně počítáš, ale je to asi tak všechno, co zmůžeš.

pici
25. pro 2010

@marvilka
iba ak ti robia zaroven hysteroskopiu.. co mne napriklad nerobili.. vtedy

marvilka
26. pro 2010

no, mne idu robit laparoskopiu spolu s hysteroskopiou :( tak na to sa musim opytat doktora, akoze je mi jasne, ze ak treba, tak to musim prezit, len by som rada vedela, co ma caka

andara
26. pro 2010

@marvilka já měla drén, protože mi dělali tzv.laváž-to je propláchnutí a aby nějak pak tu tekutinu dostali ven, musela jsem ho mít -celý den a noc a druhej den ráno mi ho sestra vyndala.Bylo to nepříjemné, cítila jsem to v břiše a při každém pohybu a když to zavadilo o nerv, tak to i zabolelo, ale chodila jsem s ním normálně na wc, prostě jsem vzala tu nádobku jako kabelku a šla jsem. Vyndavání bylo naštěstí rychlé, protože to byl hnus, ale sestra řekla ať zakašlu a nebude to tak nepříjemný-byla to pravda🙂
jo a cévkovali mě až po uspání, což sem si přečetla v oper.zprávě a pak po probuzení jsem taky potřebovala čůrat, ale držela jsem to, abych si mohla dojít po svých🙂

pici
26. pro 2010

@marvilka
ja som cievkovana nebola napriklad...

jajuuus
26. pro 2010

@marvilka
ja som mala hadičku po laparoskopii, ale robili mi súčasne aj chromopertubáciu, čo je naplnenie vajcovodov transparentnou látkou (zisťujú, či sú vajcovody priechodné). No a cez tú hadičku mi potom 24 hodín odtekala tá transparentná látka (taká modrá bola) a ešte mi cez tú hadičku vyšlo trošku krvi (pri vyberaní cysty im praskla, tak aby ma úplne vyčistili, išlo to aj cez tú hadičku).
cievku do moč. mechúra som dostala 2x z toho dôvodu, lebo po laparke som to mala všetko dolu opuchnuté a moč. rúra bola tým pádom nepriechodná...
ale všetko sa to dá vydržať, myslím, že v živote ešte zažijeme ešte veľa inej a väčšej bolesti... 😉

kaciatko81
26. pro 2010

@marvilka prvu laparku som mala v car jednodnovou chirurgiou, vtedy som nemala ziadne hadicky. druhu som mala v nemocnici a mala som aj cievku do moc. mechura aj hadicku v brusku. mne viac vadila ta v mechuri, ale da sa to vydrzat, za to babo to urcite stoji 😉

dasty79
27. pro 2010

Ahoj holky - děkuju za povzbuzení 🙂

@marvilka - tebe to čeká za chvilku 😉 Tak to na tebe budu moc moc myslet 🙂
Jo já se právě těch hadiček,atd. bojííím.To u nás to dávají všem ☹
To se asi po..... ☹ Ale jsme ženský,tak to musíme zvládnout 😵

dasty79
27. pro 2010

@dana333 - krásný příběh 🙂 🙂 🙂

dasty79
27. pro 2010

Já jdu taky na laparoskopii+hysteroskopii+diagnost.chromoterb.

marvilka
27. pro 2010

@dasty79 dakujem, aj ja budem mysliet potom o tyzden na teba ;) ale ved to zvladneme 🙂 uz nech to je za nami a uz aby sme mali brucha ako velkeee lopty 🙂)))

dasty79
27. pro 2010

@marvilka - utéct z nemocnice nemůžem,takže nám nic jiného nezbývá,než to vydržet.A věřím,že pak budem brzo těhulky 🙂 Tak ty 5.1. nastupuješ do nemocnice a nebo tě budou 5.1.operovat?

Holky,nevíte jestli to vadí -když budu ještě špinit????Podle mých výpočtů to tak vychází 😖

marvilka
27. pro 2010

@dasty79 ja mam nastup 02.01. a 03.01. ma budu operovat. takze hned po novorocnych oslavach utekam na lepsie ;)) no, mne tiez hrozilo, ze mi odlozia operaciu kvoli menstruacii ale moje telo sa tieto dva mesiace zblaznilo a posunulo sa mi to aj s ovulaciou. Inak by som rovno tretieho dostala a operacia by sa musela odlozit. ale nic si nerataj, telo si ajtak urobi po svojom a podla mna slabunke spinenie vadit nebude

dasty79
27. pro 2010

@marvilka - tak ty už v ne nastupuješ - to to teda letí.Už abys měla po všem,viď?
Já se taky těším tak na půlku ledna -ať už mám vše za sebou 😉

elana
27. pro 2010

ono fakt nezáleží na tom, co dělají (ostatně chromopertubaci u dg laparky pro neplodnost dělají vždy), ale na zvyklostech nemocnice, jestli drén a cévku ano nebo ne. Ta barvička z vejcovodů v pohodě vyjde i bez drénu, já ji asi 4
dny špinila ven, paní, co tam byla se mnou (už starší, kvůli cystě), tak ani ta drén neměla, přitom si umím představit, že tam by něco odcházet mohlo...v našem špitálu se na to při laparkách prostě nehraje. Ale jak říkám, po tom mimoni a laparotomii jsem měla oboje, to zas jo.

tak držím palce, u koho to není nutné, ať se tomu vyhne, kdo to dostane, ať je vyndavání co nejrychlejší 😉

pici
27. pro 2010

@marvilka
@dasty79
ja myslim ze spinenie nevadi... mne planoval doktor na desiaty den cyklu ci ako som bola alke viem ze som citala jednu diskusiu a tam bola baba normalne pocas rozbehnutej menstruacie... tak ja neviem...

nech to mate coskoro zasebou... a s dobrymi vysledkami...

marvilka
28. pro 2010

no, dnes som si bola vybavit prijimacie papiere a anestezu, aby som mohla nastupit az v nedelu vecer a rano nech ma uz operuju. JUJ, tak to tam na mna dolahlo, ze uz zacinam mat boja 🙂

jajuuus
28. pro 2010

@pici
dnes som si kúpila 200 ks wobenzymu, vyšlo ma to na 24,71 €... od zajtra rána ich začínam brať... 😀 ako si si stanovila užívanie? ja rozmýšľam, že budem brať 7 dní - 3x denne po 5 ks, a potom už len 3x denne po 3 ks... ako berieš ty? 🙂

pici
28. pro 2010

@jajuuus
ja to zacnem brat v januari.. ale asi to budem brat tak ako si ty napisala :D

pici
28. pro 2010

@marvilka
ale ty uz prestan stresovat lebo dostanes po zadku.... 😎

andara
28. pro 2010

Ahojky, ja dostala Wobenzym 200tbl od Jeziska-mamky🙂 Normalne ji to napadlo samotnou🙂
Marvil -nebooj, nic to nebude, to zvladnes, jsou horsi veci 😉

jajuuus
28. pro 2010

@andara
tak to je super! skvelý darček! 😉 u nás sa tiež smejú, že aspoň vedia, čo mi budú kupovať na nejaké sviatky... 😀

pici
28. pro 2010

@jajuuus
@andara

snad nam to pomoze

jajuuus
28. pro 2010

@pici
dúfam, že áno, nechcela by som to znovu absolvovať... ☹

pici
28. pro 2010

@jajuuus
ja to chcem hlavne kvoli mykozam brat.. myslim ze celkovo liecbou sa mi narusil imunitny system a aj rovnovaha v tele. predtym som nikdy mykozu nemala, pocas liecby zoparkrat... aj dvakrat hnisavu anginu