Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

agenturaberuska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dasty79
30. pro 2010

@dlabinecka - tak ve vaší rodině se opravdu dějí zázraky 😵 😵 😵
Babička až po jedenácté 😵 to je opravdu zázrak 😵 Ta musela mít trpělivost a musela opravdu věřit 😵

pici
30. pro 2010

@piskotlea
mna pri ovulacii boli velmi vajecnik. take tlaky mam ako ked cakas mrchu... podla toho viem ze mam ovu, a odsledovala som si to pomocou testou, ci ma bolest nematie nahodou ale aj doky mi to potvrdil ked som mu hovorila ze ma boli vajecnik pozrel ktory den som cyklu kukol ultrazvukom a bolo to tak ako sme si mysleli

pici
30. pro 2010

moja jedna zakaznicka bola na laparke vramci jednodnovej a po vikende isla do prace... ale napriklad jej nic nenasli... ja som bola po prvej tyzden ko.. ale isla som sa prejst... ale bola som taka umrncana... tak mi to dobre padlo.. a potom ked mi vybral doky stehy tak o tyzden som mohla kludne ist do prace.. ale sa mi nechcelo... ked som sedela ma to bolelo... a teraz po druhej som bola fit, urcite mi pridalo na zostaveni aj fakt, ze sa ta endo vyliecila, ale napriklad mi doktor kazal doma lezat a dovolil mi od piatku az v nedelu 20mmin prechadzku.. a ked som povedala ze som varila tak bol velmi nahnevany, ze ma nabuduce necha 10dni v nemocnici ked nerozumiem po slovensky ze mam oddychovat...

ale presne tak, kazda to znasa inak, vysledok kazdej laparky je iny... aj samotny zakrok je iny... a kazda by mala dat na vlastne pocity, ako sa citi a co zvlada... natahovaniu a tazkym veciam som sa vyhybala asi mesiac :D

dlabinecka
30. pro 2010

@dasty79 no, ono v té době nic vlastně dělat nemohla - antikoncepce byla sci-fi 🙂 naše rodina je na tohle fakt děsná ( je zajímavé, že sestra i já jsme "omylem " ), ale rod pokračuje 😀 takže nikdy není čas to vzdávat 😉

reruna
30. pro 2010

Ahoj, do téhle diskuze jsem přispívala před lety, kdy jsem byla na laparoskopii, ale určitě nečtete tak dozadu, tak jsem vás jen chtěla povzbudit, protože jsem tenkrát měla taky strach, byla to moje první operace, pak jsem zažila ještě 2 císaře, takže už můžu říct, že laparka byla proti tomu nic, bolesti sice byly, ale s injekcí se daly vydržet, na neschopence jsem byla 2 týdny. Zkoumali, jestli mám průchodné vejcovody, předtím jsme se 4 roky snažili... našli malá ložiska enndometriozy, a milimetrové srůsty, vše hned rozrušili a světe div se...dva měsíce po laparce jsem jela na kontrolu a byla jsem v 5 tt!!!! Těhu sice bylo vedeno jako rizikové, protože bylo tak brzo po operaci, ale žáný problém nebyl, to až na konci se to zkomplikovalo tím císařem....
Takže na zázraky věřte i vám se to povede, laparoskopie není nic příjemného, ale není to taky nic hrozného a je to pro dobrou věc 🙂

piskotlea
30. pro 2010

@reruna To je super 🙂 A druhé dítko jsi už měla bez laparky?
Ohledně té ovulace...měřila jsem si teplotu měsíc před laparkou, měřím si ji i včil. Tak uvidíme a snad se zadaří 😀 Přeji to moc moc i všem ostatním. Tak holky pište a "pracujte" 😀

reruna
30. pro 2010

@piskotlea ano druhé už šlo úplně snadno, dokonce dříve, než jsme čekali, až jsme byli překvapení, že to vyšlo hned první měsíc, co jsme se začali snažit 🙂

piskotlea
30. pro 2010

@reruna Tak to je bomba 🙂 Tý jo, já jsem tak šťastná za vás všechny 🙂

dlabinecka
30. pro 2010

@reruna Gratuluju k rošťákům !!Je prima, že žijeme v dnešní době, kdy nám doktoři v lecčems pomůžou, že? Mě už ted jen zbývá doufat, že i s dalším potomkem dopadnu stejně jako vy 😉

dlabinecka
30. pro 2010

@piskotlea A k té ovulaci - jájí měla nejspíš jenom dvakrát v životě - poprvé po laparce, když jsem otěhotněla a podruhé ted po porodu, protože přišla MS a ani jednou jsem nic nezpozorovala 😉 😀 A po laparce jsem jí musela mít tak 12-13DC, protože 14DC jsem byla na UTZ a doktor říkal, že žádné vajíčko na obzorunení - a ono už si hledalo hnízdečko 🙂))

dasty79
30. pro 2010

@reruna - tak to jsi další příklad toho,že zázraky se dějí 🙂
Tak od teď věřím na zázraky 🙂

jajuuus
31. pro 2010

babulky, všetko len to NAJ do nového roku, nech sme všetky zdravé, tie, ktoré čakajú laparky a hysterky, nech sú čím skôr fit a hor sa do snažilkovania!!! Nech sa nám čím skôr zadarí a takto o rok nech tu máme fotky našich malých uzlíčkov šťastia!!! 😵 😵 😵

pici
31. pro 2010

aj ja prajem vsetkym zucastnenym vela zdravia do noveho roku, predlaparkam a hysterkam, nech to co najlepsie dopadne, a polaparkam nech su coskoro tehulky 😉 😉

piskotlea
31. pro 2010

I já přeji všem hodně zdraví, a brzké splnění všech snů...kdy tím největším je asi nějaký prďolka - bábetko 🙂 Jááááj, jak já se těším mít velké bříško 😀

jajuuus
31. pro 2010

@piskotlea
to sme asi viaceré, čo sa tešíme na veľké brušká... 😉 😀 😀

piskotlea
1. led 2011

Nový rok a tady nic nového ☹ Jak na Nový rok, tak po celý rok platí i zde? Halooo
@ marvilka Jestli si pamatuji dobře, zítra nastupuješ, tak držím pěstičky, ať je vše ok 😉

pici
1. led 2011

@piskotlea
ja som tu ale blbne nam trosku net :D a teraz sme dosli od nasich

@marvilka
vela stastia a co najlepsi koniec 🙂

jajuuus
1. led 2011

@marvilka
taktiež sa pripájam, držím palce!!! 😉

marvilka
1. led 2011

Baby strasne moc vam dakujem, zajtra vecer nastup a v pondelok rano na mna myslite, aby mi po operacii povedali uspokojive vysledky a aby som vam mohla uz v utorok napisat pekne z domu ako som dopadla 🙂 a inak prajem vam krasny novy rok

jajuuus
2. led 2011

@marvilka
jasné, že na teba budeme myslieť! 😉 všetko dobre dopadne, snaž sa byť pozitívne naladená 🙂 a v utorok nám už píšeš z domu, že si v poriadku! 😉
aj tebe krásny Nový rok! 😵

dasty79
2. led 2011

Ahoj děvčata 🙂

Všem přeju krásný Nový rok - všem co je čeká laparka,či hystero a´t to dopadne dobře a rychle se můžem snažit,snažilkám brzké //,těhulkám pohodové těhu a maminkám radost z jejich mimineček 🙂
AŤ je ten Nový rok 2011 úspěšný!!!! 🙂

@marvilka - myslím na tebe 😉 Neboj, zvldáneš to a zítra už to budeš mít za sebou 😉
Přeju hdoně štěstí 🙂

andara
2. led 2011

@marvilka držím moc place!Bude to všechno ok. 😉

marvilka
2. led 2011

este raz dakujem, velmi mi pomaha, ked vidim, ze na mna myslia take mile zenske 🙂 hned sa lepsie prekonava strach z operacie, hlavne z jej vysledku 🙂

pici
2. led 2011

@marvilka
nemusis sa bat.. zvladnes to lavou zadnou... tak ci tak bude mat vysledok pre teba pozitivny dopad.. ked ti nic nenajdu... bude to super.. ked ti nieco najdu.. takisto, pretoze to budu riesit a ty budes k babatku o krok blizsie... skus sa trosku pozitivne naladit...

ivca82
2. led 2011

@marvilka držím palce, nech si čím skôr zase doma a hlavne nech sa ukážu čo najskôr // 🙂

piskotlea
2. led 2011

@dasty79 A ty už máš termín? Nebo ještě čekáš na menses?

wewulka
3. led 2011

Ahojte, nerada sa vtieram do diskusie, no až teraz som nasla tu spravnu - laparoskopia. Trochu ste ma povzbudili 🙂 tým ako tu pisete o laparoskopii. Presne takto o týžden to caka aj mna a mam z toho vážne strach. Viem, že všetko dopadne dobre a my budeme o krok bližšie.

pici
3. led 2011

@wewulka
a kam ides ? myslim na laparku?neboj sa ty nic... nic strasne to nie je...

dasty79
3. led 2011

Ahoj všem 🙂

@marvilka - asi už to máš holka za sebou - závidím 🙂

@piskotlea - já nastupuju 11.1. a 12.1. mě to čeká...