Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

sonica
11. čer 2007

koukam holky co jste po laparce tak jste v poho, ale jak jste se citili pred ni a co vam pomohlo? ja se silene bojim, to ani ne tech "direk" 😅 ale mam hrozny strach z narkozy. kdyz jsem se to dnes dozvedela, tak jsem se zesypala az mne reditel poslal domu at se pozbiram, ze takhle mne nezna. vsichni mi rikaji ze to bude v poho, ale to mi fakt nepomaha. spise se bojim potvrdit termin. mam na to jeste dva tydny abych ho potvrdila.

dagina
11. čer 2007

Ahojky, Soni, jak tak koukám, ty jdeš také na laparku??Kdy tě to čeká?? Já tady nějak ztrácím přehled, dlouho jsem tady pořádně nebyla. Od doby, kdy jsem zase po laparce v pracovním procesu mi čas nezbývá skoro na nic. Je tady nějaká nová těhule?? Soni, narkóza je na laparce to nejlepší, budeš tuhá a ani nestihneš napočítat do tří 😉, krásně se prospíš. Horší je pak to probuzení 😖.

reninka81
11. čer 2007

Ahojda holky,pavli-laparku jsem měla 23 května a ještě jsem to vůbec nedostala,tak jsem z toho v šoku,se snad po prvé na ní těším!Jak ti dopadla ta kontrola?

Sonica,já vím že se mě to teď říká,ale zvládneš to!Ta narkoza je krátká a pomůže ti to k mimču,tak zatni zoubky a jdi do toho!Neodkládej to!

pavlinka3
11. čer 2007

sonica - dagi má pravdu - narkóza je fakt to nejlepší na celém tom zákroku - horší je to po ní - já ještě teď cítím, jak ve mě jsou "bublinky" vzduchu - ale to není narkózou, ale tím, že do tebe vhání při laparce vzduch (plyn)

reninka - já na kontrole nebyla - moje gyndr. má na mě čas až teď v pátek (17. den po laparce) - ale vzhledem k tomu, že stehy jsem si nechala vyndat už minulý týden u obvoďáka, tak se tam ani moc nehrnu - jinak stejně očekávám, že v té době by měla být mrcha, takže to budu asi rušit - teda doufám - taky se mršky nemůžu dočkat - to je poprvé za více než rok a půl co se na ní "třesu" 😀 - jinak je divný, že si to ještě nedostala, tak snad ti dorazí každým dnem 😉

sue13
11. čer 2007

Ahojte, ja mam za sebou uz 2 laparky a dalo sa to zvladnut. Je to super riesenie ako zistit priciny neplodnosti. Tiez mi meskali, je to normalne po narkoze a aj stres na to posobi. 🙂

zanetik
11. čer 2007

Ahojky, tak Reni já byla na laparce 22DC a 31DC MS dorazila ani jsem ji tak brzy nečekala a první spontální po 14měsících od vysazení HA 😉
Soni narkozy se vůbec neboj to je ta poslední věc kterej se máš bát, hlavně ti daj nejdřív prášeček na spaní na noc a před operací na uklidnění a já po něm usnula, tak si skoro nepamatuju cestu na sál 😀

reninka81
12. čer 2007

Ahojky,tak Pavli jen se tam hrň.Dr ti řekne,jak teď budeš pokračovat!Já už čekám jen na mršku a 12 den tam letím na měření vajíček.

Zanetiku,ani nevíš,jak ti závidím,že jsi to po 14 měsících dostala,taky mám s tím problémy.Pá

sonica
12. čer 2007

ja vim ze to holky myslite dobre, ale ja vcera celej den chodila stridave koukat na zachod jestli budu blit nebo ne, hlava mi sla praskout a to jsem se jenom dozvedela, ze bych ji mela absolvovat. ja mam trochu vetsi psychicky blok, kvuli necomu co se nam stalo, takze jsem z toho uplne hotova. a dnes mi sice bylo o trosku lip, ale stale zle. mam z toho fakt panickou hruzu. ☹

reninka81
12. čer 2007

Soni-já chápu tvé stresy,taky jsem je měla,ale není to nic hrozného.Je to jen na tobě,jak se rozhodneš.Jestli překonáš ten děsný stres a půjdeš do toho ,nebo to vzdáš a na mimi budeš čekat.Přeji ti,aby jsi to překonala a byla jsi tvrdá!!!!Ber to tak,že pak už tě čeká to mimčo 😲

matlova
14. čer 2007

Soni, hlavu vzhůru 😉 30.května jsem byla na lapar.-hystero. a byla to moje první zkušenost s narkózou, byla jsem nervózní, ale popravdě to nic nebylo. Ráno před zákrokem dostaneš takový oblbovák (pilulku), takže si ten strach potom moc neuvědomuješ. Držím palce 😉
Jo a já jsem ještě MS nedostala, Dr.říkala, že zpoždění bývá 2-3 týdny.
28.června mě čeká další lapar. jelikož mi byla zjištěna neprůchodnost vejcovodů takže mi jeden ten horší (s tekutinou)odstraní ☹

pavlinka3
14. čer 2007

holky hlásím, že mrcha dorazila 16 den po laparoskopii - na té jsem byla v den ovulace, takže vlastně žádné zpoždění se u mě nekonalo 😀 jenom bych řekla, že mám silnější menstruační bolesti ☹

zanetik
14. čer 2007

Pavli taky jsem měla pěkný bolesti první 2 dny ani nepamatuju, kdy jsem je naposled takové měla, ale už to mám za sebou.

pavlinka3
14. čer 2007

zanetik - ahoj, já teda trpěla dopoledne jak pes - pak jsem si vzala Ibalgin a teď odpoledne ještě jeden (pro jistotu) a už je to v pohodě - já na menstruační bolesti hodně trpěla hned od začátku, co jsem ms dostala poprvé - takže vím, co to je trpět jako kůň - ale vždycky mi pomohl ibalgin

sonica
14. čer 2007

holky dik za podporu, ale ten boj ve mne je veliky, souvisi to s tim co se mi prihodilo v rodine a desi mne ze bych dopadla stejne. ☹ mela bych ji absolvovat 2-heho , ale fakt jeste nevim. ☹

marlenka56
15. čer 2007

ahojte babulky, tak mna caka lapasoskopia 27.6 prosim popiste mi ako to bude, pred a po, co ste si do nemocnice brali a tak. dakujem

matlova
15. čer 2007

Ahoj Marlenko,
takže shodou náhod mě také 27.6. čeká již druhá laparoskopiie (první 30.5.07), tedy přesně laparoskopické odstranění vejcovodu.
Do nemocnice se většinou nastupuje ráno den před zákrokem, k obědu dostaneš pouze polévku potom už nic. Navečer se dělá klystýr - mě dělali klasický, ale někde dávají prý čípky a také mi dali injekci do břicha (myslím, že na podporu žil a cév). Na noc jsem dostala pilulku na spaní/uklidnění (diazepan). Ráno se osprchneš, oblečeš slušivou nemocniční košilku, nazuješ stahovací punčochy, polkneš ještě nějaký oblbovák (pilulku) a čekáš na lapiducha, který tě odveze na sál. Já jsem šla ten den jako první na zákrok, takže jsem ani neměla čas být nějak nervózní, ale také to možná bylo po té pilulce. Nesmíš mít na sobě žádné šperky, sponky, spodní prádlo atd. Také musíš mít odlakované nehty, aby viděli, zda máš správně prokrvené končetiny. Já jsem na sále byla asi 40 minut jelikož mi dělali i hysteroskopii. Potom mě dovezli na pokoj (cestou už jsem se probírala z narkózy), přelezla jsem do postele (to si ale nepamatuji), sestra mi změřila tlak a pak jsem asi 2 hod.chrupkala. Jo a ještě jsem zapomněla dodat, že jsem se pozvracela z narkózy, ale to se prý stává běžně. Ten den jsem převážně ležela v posteli, jenom jsem si došla na WC a k jídlu jsem večer dostala piškoty a mléko. Doktoři byli u mě šetrní a udělali mi pouze 2 dírky do bříška a to u pupíku a v třísle. Dneska jsem 16 dnů po laparce a jizvička u pupíku není skoro vidět, v třísle mám ještě stroupek, ale u mě je to stejně jedno, jelikož mě budou znovu řezat za pár dní. Následující den ráno mi při vizitě řekli výsledek a potom za mnou přišla i Dr., která mě operovala a vše podrobně vysvětlila, ale asi to není pravidlo. Ten den dopoledne jsem šla domů a za týden na vyndání stehů. Asi 3 dny jsem krvácela jako při normální MS a potom pár dnů slabě špinila. Sebou si vem: košilku, bačkory, určitě něco na čtení, osušku, toaletní potřeby............
A hlavně se ničeho neboj, není to nic strašného 😉 . Držím palce 😉

owelia
15. čer 2007

Ahojte, chcela by som sa vás spýtať ja som bola na laparke v pondelok to je 11.6. na jednodňovej chirur.operácii mala som cysty endometriozne aj folikulárne + zrasty všetko bolo v pohode až na to že som včera dostala bolesti v krížovej oblasti a dnes je to isté. Ako dlho ste mali vy bolesti po laparke? Mám to brať vážne, alebo je to normálna reakcia? Prosím poradte mi. 😕
ďakujem

marlenka56
16. čer 2007

Ahoj Matlova,

pocuj trask teraz mam uz riaden strach mam otazky ak nevadi:

"Ráno se osprchneš, oblečeš slušivou nemocniční košilku - mouem aj svoju vlastnu z domu?, nazuješ stahovací punčochy - co to je?, polkneš ještě nějaký oblbovák (pilulku) a čekáš na lapiducha, který tě odveze na sál. Já jsem šla ten den jako první na zákrok, takže jsem ani neměla čas být nějak nervózní, ale také to možná bylo po té pilulce. Nesmíš mít na sobě žádné šperky, sponky, spodní prádlo, to akoze budem naha a pod cim ??? pod tou mojou kosielkou aleno ich niecim ... atd. - ani prstene?, nausnice, retiazku?"

marlenka56
16. čer 2007

A .. Matlovinka, aby som nezabudla, prajem po laparke co najrychlejsie otehulkovanie 😉 nech nam to vyde, drzim palceky .. 😵

minicka
16. čer 2007

Ahoj Marlenka, nič sa neboj, dá sa to v pohode zvládnuť. Tie sťahovacie punčochy sú na to aby sa ti nevytvorili kŕčové žili pri operácii. Sú to také ako podvezkové len trošku hrubšie. Košielku ti dajú oni, mne dali len plachtu a tie šperky, sponky a pod. nehaj radšej doma, nemala by si mať ani nalakované nehty. Ak ešte niečo kľudne sa spýtaj. A hlavne sa neboj, ja som tiež stresovala a ani neviem kedy ma dali na operačku, zaspala som už na predoperačke. Tak ti budem držať palce, zvládneš to 😉

marlenka56
17. čer 2007

Minicinka, ....
sa aj bojim aj tesim, ale co neurobim pre miminko, mam taky vnutorny nepokoj no na druhej strane, pokoj ze vsetko dopadne v prospech miminka 🙂 ja uz krcove zily mam ..😀., a kde ich kupim?, s velmi pekne dakujem bambulocky za povzdbudenie, hadam, to zvladnem, dakujem, ze ste tu, bez vas ani krok 😉

minicka
17. čer 2007

marlenka, tie sa nekupujú , požičajú ti ich v nemocnici 😉
a pre miminko sme ochotné urobiť všetko 🙂

marlenka56
17. čer 2007

Minicinka,

aha, joj taka som pojašena a vystresovana z toho ... 😉

mixka
17. čer 2007

ahojte, mam jednu mozno blbu otazku, ale po laparoskopii sa tiez nemoze jeden cely den jest a pit, ako pri operacii napr slepeho creva ???

minicka
17. čer 2007

mixka ahoj, ono je to ako kde, mne po laparke dali jesť už v ten deň a pila som už hodinu po operácii, aj keď sestrička mi nechcela ešte dať, ale som do nej spustila, že som strašne smadná. a tak isto som dala piť všetkým babám na izbe, sestričky sa len čudovali že nám nič nie je po narkóze.

marlenka56
18. čer 2007

Minicinka, ako dlho si bola v nemocnici,?? teda ako dlho sa obcas ostava?

Ahojte bambulocky,
prajem krasny slnieckovy dnik a uspesny start do noveho tyzdna .. 😵

zulka29
18. čer 2007

Ahoj Marlenka, do ktorej nemocnice sa chystáš na LSK?

Ináč s tým jedlom a pitím po operácii opatrne. Piť sa nemá z dôvodu, že môžu nastať komplikácie. Kamarátka ich mala a bohužial sa musela vrátiť na operačku a bol prúser, pretože tiež už toho dosť popila...takže radšej len vypláchnuť ústa, ale piť len minimálne. Vedia prečo nemôžu dať piť...

marlenka56
18. čer 2007

Zulinka v košiciach do starej nemocnice prečo sa pytaš? Chystas sa aj ty?

zulka29
18. čer 2007

Ja už mám po 😉, bola som pred mesiacom v Ružinove v BA. To zvládneš, bude to potom trochu bolieť, hlavne tie plyny keď budú z teba vychádzať, ale nebojkaj sa, držím palčeky...

matlova
18. čer 2007

Ahoj Marlenko, ničeho se neboj 😉
Košilku si vem svoji, ale na zákrok Ti dají nemocniční erární košili tzv.motýl. Punčochy také dostaneš v nemocnici - erární. Přesně jak píšeš, pod košilkou budeš úplně nahá, v předsálí ti jí stejně sundají a přehodí přes tebe jenom takové "prostěradlo" ☹ A šperky opravdu žádné mít nesmíš.
Hodně štěstí 😉

Mixka, já jsem pila asi 2 hod. po operaci, ale může se jenom málo, kdyby nedej bože nastali komplikace a jedla jsem až večer jenom piškoty s mlékem ☹