Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

tiffany81
18. led 2011

@pici ahoj a moc si bola ubolená po tej laparoskopii???najviac bolí podbruško alebo tie ranky???inak velmi Ti držím palce k otehotneniu!!!!!!napíšem Ti este do IP

tiffany81
18. led 2011

@jajuuus ahoj a ty si ako znašala laparoskopiu a ako si sa potom zotavovala?

pici
18. led 2011

@tiffany81 jasne , kludne napis... mna bolel pupok... ta druha ranka vobec... ale ked vybral stehy tak ok... nebola som ani ubolena ako umrncana... a stale som spala... a chodila som na prechadzky lebo by ma drblo :D

pici
18. led 2011

doky mi dnes povedal, ze mi moc drzi palce... ale nech nie som sklamana ak to nevide.. ze malokedy to vide na prvy krat...

neradka
18. led 2011

@pici no moja zlataaaaaa, nebola som tu nieco cez jeden den a citam tu same super spravy 😀 budem drzat palceky nech sa to podariiiiiiiiiiiiiiiiiii 😉 zuby ta uz teda nebolia, takze si fit a pripravena na vsetko čo smeruje k babatku 😀

pici
18. led 2011

@neradka to ano, stvrtok som zrusila zubarku :D

neradka
18. led 2011

@jajuuus mojaaaaaaa uz skuuusaj 😀 urcite si na to pripravena a co sa tyka hlienu a plodnych dni, u mna to funguje v sulade s testami. Sledovala som si raz hlien a popri tom som si robila ovulacne testy a vyslo mi to spolu dobre. 😀

neradka
18. led 2011

@pici haaaa super 😀 ja uz mam zase termin na tu laparku, kedze som to rusila kvoli tej dovolenka, idem 4. 3. fuuuuuu ale este mam cas 😉 to ty uz vtedy snad budes bruskovat 😀

pici
18. led 2011

@neradka uvidime nechame sa prekvapit... mozno sa vam podari a nepojdes na zaidnu laparku :D

neradka
18. led 2011

@luciah no vidis moja, to je fajn, len par tabletiek a potom huuuuuuups na babatko 😀

neradka
18. led 2011

@pici hahahaha, v to mozeme sice stale dufat, ale radsej sa chystam na tu laparku 😀

neradka
18. led 2011

@pici ozaj a ako sa citis 😀

pici
18. led 2011

a co sa tyka toho hlienu... ako som spominala... ja ziadny plodny hlien nemam zato mam pocas ovu take bolesti ze aj dneska idem stenu skrabat... horsie ako kramy ked mam

pici
18. led 2011

no dneska sa citim zle... praskli mi tie vajka moje a velmi ma boli brucho... nechcem si dat nic od bolesti

luciah
18. led 2011

@neradka no hádam zlatko nenájdu žiadny iný problém, ale tak snáď nie, aj doky hovorila, že tieto pliagy sú dosť častým problémom, prečo sa nedarí otehu, tak nech sa pekne vyliečime a môžme sa na to vrhnúť zas 😝 len dúfam ,že sa zadarí a nebudem musieť zase čakať na laparo 😠
@pici zlatko, neboj, vydžíš, veď už si toho toľko pretrpela, tak toto zvládneš a zajtra ti moc budem držať palčeky, aby sa to podarilo 😵

neradka
18. led 2011

@pici a jejeje , tak to nejako vydrz ☹ urcite to bude stat zato 😀
idem sa povenovat manzelovi 😀 ahojte

pici
18. led 2011

@luciah ked sa nepodari, ideme dalej...

pici
18. led 2011

@neradka pekne sa povednuj... ten moj tu spi vedla mna na fotelke ?D

luciah
18. led 2011

@pici zlatko jasné, keď ste už toľko preskákali, zvládnete aj toto s mm 😉 aspoň viete, že je tu taká šanca a určite budeš čoskoro peknučká tehuľka 😵 vy sa vlastne ako dlho snažíte a čo bol za problém, keď sa nedarilo? ak sa teda môžem opýtať 😉
@neradka len sa povenuj aj za mňa, keď mi už máme celibát 😠 😝

pici
18. led 2011

@luciah jasne ze mozes... teraz sme zacali treti rok snazenia... ja som mala endometriozu malej panvy. najprv ju museli odstranit polrocnou liecbou ... manzel je v poriadku

luciah
18. led 2011

@pici á, jasné spomínam si, už som sa pýtala. a nie je u vás šanca na prirodzené otehu?

pici
18. led 2011

@luciah je... obaja sme plodny, s urcitymi obmedzeniami... lenze nemame 18 aby sme skusali desat rokov....

luciah
18. led 2011

@pici tak tomuto zase nerozumiem, bolo vám odporúčané radšej IUI, takže prirodzene sa nemáte ani snažiť? a jasné, čas hrá bohužiaľ v tomto proti nám, my tiež už nemáme čas, uvidíme, ako dopadne liečba a či sa potom podarí, alebo či predsa len bude potrebná laparo a čo potom ďalej 😕

pici
18. led 2011

@luciah ja som po liecbe plodna normalna zena. moja maternica je vsak poznacena endometriozou... trosku je zdevastovana... cize sance na prirodzene su... ovela mensie ako u normalnej zdravej zeny... kedze dva cykly odsledovane ovulaciou atd sa nepodarilo prirodzene, nie je na co cakat..teda je... ale zazrak bude dieta vseobecne a nie zazrak v podobe dalsieho desatorcneho cakania...

luciah
18. led 2011

@pici tak je áno, keď ste to riešili aj s foliko a nezadarilo sa, naozaj nie je na čo čakať, čas uteká a v podstate 3 roky ste už takmer premrhali ☹ moc držím palčeky 😵

pici
18. led 2011

@luciah vies co ani nepremrhali. prvy rok sme sa snazili, potom sme to uz riesili vlastne cely minuly rok.. tu endometriozu by som musela tak ci tak riesit a aj vsetky tie vysetrenia, lebo su potrebne aj do centra... takze vyhnut by som sa im nevyhla... mam skveleho doktora , stara sa o mna , riesi veci... tento rok otehotnieme a bude to fajn... ja to neberiem ako premrhanie... moznmo by som nikdy nebola taka dobra mama ako budem, keby sa nam podarilo babo hned.. a nebolo by vytuzene.. mozno by sme s manzelom nemali taky pekny vztah... prinieslo to aj pozitiva... moje kamaratky ma opat nesklamali a vsetko to so mnou poctivo prezili... urcite je to dobre tak ako to je..

luciah
18. led 2011

@pici tak u nás je to podobne, my vlastne od mája sme sa začali snažiť a našťastie moja skvelá dr. ma začala po 4 mesiacoch posielať na foliko, potom sme 2 mesiace stimulovali clostilom, kde sa mi vytváralo až 5 vajíčok, mm bol na spermio, ktorý je OK a teraz, ako som mala podstúpiť laparo sa prišlo na veľký problém, prečo sa s najväčšou pravdepobonosťou nepodarilo ostať tehu, tak hádam toto zaberie a budeme aj my tehuľkovať 😉 uričte máš pravdu a veľkú. že možno by z nás neboli také dobré maminy, ako keď si musíme trošku dlhšie počkať na vytúžené bábo. aj nám to prinieslo pozitívum, máme úžasný vzťah s mm, stojí pri mne, podporuje ma, lebo tak ako ja, aj on veľmi túži po drobcovi a verí, že sa ho určite dočkáme, nepripúšťa inú možnosť 😵 a ja mám aj skvelých rodičov, mamina je ženská sestram ktorá vie, čo si niektoré kočky musia vytrpieť, aby sa dočkali a veľmi mi dodáva podporu, že sa nám to podarí, dokonca ani pred svadbou som nemalal s maminou taký vzťah ako teraz, toto nás dosť zblížilo 😵
ale predsa len, my už máme trošku viacej rokov ako vy, ja budem mať o 4 mesiace 31 a mm má 37, tak si chcem aj dieťa užiť a možno mať potom aj hne´d druhé 😵 ja to beriem tak, že nás boh skúša a určite nám onedlho požehná drobčeka 😵 a chcem aj bábo preto, lebo u nás v robote je to občas veselé, proste na tej pozícii kde robím si dnes tam ale zajtra nemusíš ☹ ale tak keby prišlo k najhoršiemu, robotu si určite nájdem 😉 mám dosť dlhú prax v tom, čo robí a som okrem iného vyštudovaná učiteška, tak možno aj tam by sa našlo niečo 😉

pici
18. led 2011

@luciah mile od doktorky, ze ta posielala hned sledovala atd... nemozem si vsak odpustit ze preco ti nespravila stery hned a mohla si mat pokoj uz davno... neznevazujem ju aby si ma zle nechapala... ale stery bolo prve co mi robil doktor, prve co mi robili v centre...

luciah
18. led 2011

@pici zlatko, mňa na apdlo včera to isté, že keď mi robila v oktobri hormonalny prifl, mohla mi rovno urobit aj stery na tieto plagy a ja som uz mozno mohla byt tehu ☹ ale tak co uz ☹ hlavne ze aspon teraz sa na to prislo, si predstav, ze by som isla najskor na laparo, snazili by sme sa a zrazu by sa zase po nejakom case prislo na ureu. to by ma asi natiahlo a asi by som aj menila dr. pritom ja som bola v tom, ze mi ich robila aj v oktrobri a zjavne nie, ved to by tam asi bolo, nie? len naozaj nechapme, odkial som to mohla schytat, ved s mm sme si verni, absolutne o tom nepochybujem, tak fakt neviem. este ma napadlo, minuly rok 2009/2010 na silvestra sme boli vo virivke, zeby tam? to som tak dlho s tymi potvorami?

pici
18. led 2011

@luciah podla mna to podcenila, mala spravit ster a hotovo. mohla si mat aj chlamydie, tie sposobuju aj neplodnost.. a nemaju napriklad ziadne priznaky :( neurobila fatalnu chybu ale pripravila ta o cas a zbytocne trapenie...