Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

marlenka56
3. črc 2007

Ahojte bambulocky, prajem krasny slnieckovy dnik 😉

ronaldovi
3. črc 2007

oba zákroky jsem také absolvovala-absolutně bez potíží-2 dny v nemocnici-poté si dle libosti doma odpočinete-po týdnu jsem byla FIT

ronaldovi
3. črc 2007

oba zákroky jsem absolvovala, absolutně bez potíží. 2 dny v nemocnici-po týdnu jsem byla FIT

zanetik
6. črc 2007

Ahojky, tak já měla radost, že jsem po laparce dostala svoji první samovolnou MS od vysazení HA, ale ovu nebyla a teď zase marně na MS čekám, takže asi poneděli zase naklušu k dr., ale nevím jak dlouho mám čekat...

mirka21
7. črc 2007

ahoj snažilky ja som laparo absolvovala pretože som mala mimomaternicove tehotenstvo o prvé dieta som sa snažila rok a pol a ked konečne som otehotnela museli ma operovať o druhe dieta som sa snažila osem mesiacov a konečne sa to podarilo som tehotna a všetko prebieha OK al eradšej ma gyndoš nechal doma na PN-ke aby som sa moc v robote nezaťažovala a aby sa niečo nestalo malinkej po tolkom vytrpení prišlo konečne štastie tak preto sa snažilky snažte ved ono to príde nebojte len sa evzdávajte pa

gabrlinka
29. črc 2007

Ahoj holky, mně čeká laparka 1.8.2007, 31.7. v 8.00 nástup do nemocnice. Celé jsem to tu pročetla, tak vím, co mně čeká, díky vašim zkušenostem, tak vám za ně děkuji. Budou mi dělat resekci vaječníků, "propíchnou hrubší stěnu na vaječnících" a nastartují mi tak ovulaci. Snažili jsme se přes rok zbytečně. Mohla to způsobit antikoncepce tu stěnu? Nevíte? To už je stejně jedno. Mějte se hezky.

rezinka
31. črc 2007

Cmuco s tvym problemem zkusenosti nemam,ale neboj se,doktori ti pomuzou!!Jen me trochu zaskocilo, ze v pripade mimodelozniho tehotenstvi se odebira vajecnik?To je tak automaticky??? To me teda prekvapilo ... jak to tedy je??

PS: Holky prosim po jake dobe neuspesneho snazeni jste sli na laparoskopii? Snazime se o mimi uz pres rok, ale z toho bylo 8 mesicu zbytecnych, protoze jsem mela vysoky prolaktin. Ted na to beru leky a zrejme me na podzim ceka laparoskopie, ale ma doktorka tvrdi, at s tim zatim nespecham ... co si o tom myslite ?? Dekuju!

matlova
31. črc 2007

Rezinko,
při mimoděložním těhotenství, které je nejčastěji ve vejcovodu se odstraňuje vejcovod, ne vaječník.
Na laparoskopii jsem šla za cca 2 roky po neúspěšném snažení, bohužel se při LPR ukázalo, že mám neprůchodné vejcovody, takže na září plánujeme IVF.

rezinka
31. črc 2007

Tak koukam, ze je to u kazdeho uplne jinak. Me po 8 mesicich zjistili zvyseny prolaktin, ted jsem 4 mesice na lekach a stale nic ☹ a na laparoskopii bych mela jit dle instrukci me doktorky cca za 2-3 mesice.
A pokud se zjisti nepruchodne vejcovody, nezbyva jine reseni, nez IVF? Vubec netusim, zda neexistuje neco jako "zpruchodneni" vejcovodu ... ale podle toho, co se tu docitam, tak asi ne a jedina moznost v tomto pripade je pak umele odplodneni. Je to tak?

danuska24
31. črc 2007

ja som zmenila v decembri Dr. jemu som vravela ze sa snazime o mimi vyse rok a pol a v januari som isla na laparku.

ededik
1. srp 2007

Ahojte,
može mi niekto poradiť v akom dni cyklu sa má robiť HSG ????
Všade čítam že do 14 dňa cyklu, lenže mňa lekár objednal na 25ty deň !!???
Má niekto s tým skúsenosti ???? Poraďte prosím.... ☹ ☹
/25 deň cyklu hysterosalpinografia a na druhý deň štrich/

ĎAKUJEM ZA ODPOVEDE

majuska81
1. srp 2007

Ahojte baby, pripajam sa, potrebujem radu, velmi a bojim. Vcera mi robili v Iscare hysteroskopiu, a este aj neskoro vecer doma som krvacala. Je to normálne??? Babe vedla mna robili potrat a uz po hodine nic jej nebolo. Velmi sa bojim, ci mi neublizili... 😢 Inac je to fyziologicky nalez, takze vsetko v poriadku, ale neviem....strasne sa bojim. Prosim, podradte mi. 😔

mixka
1. srp 2007

ahojte, robili niektorej z vas laparo v gynfive "ambulantne" ??? ze ste isli v ten den domov...

pipka
1. srp 2007

mixi, opytaj sa radsej v teme GF, tam ich je viac, co im to robili tam 😉

mixka
1. srp 2007

ok, skusim 🙂

matlova
1. srp 2007

Rezinko, jak píšeš, pokud jsou vejcovody 100% neprůchodné, jiná varianta než IVF bohužel není. Dříve se prý dělali tzv. profuky vejcovodů, ale dneska se to prý nedělá jelikož to nemělo žádný efekt, když jsou tam velké srůsty nic moc nepomůže. Mě při druhé LPR zkoušeli pravý vejcovod "zprůchodnit" kontrastní látkou, ale bez úspěchu - neprůchodný. Druhý mi vzali jelikož to byl saktosalpinx - vejcovod naplněný zánětlivou tekutinou ☹
Edeniku, HSG se doporučuje dělat zhruba v polovině cyklu. 😉

ededik
1. srp 2007

Diky za odpoveď, už som strácala nádej, že mi ešte niekto poradí..
Však to, všade čítam, že sa to má robiť do 14 dňa cyklu...a ja neviem, prečo až takto neskoro ma objednal....čítala som kdesi, že v ten čas je krčok viac pootvorený a preto to tak nebolí...Takže mňa to v ten 25ty deň bude asi dosť bolieť... ☹ 😢
Mám mimochodom pco, čiže s tým spojené anovulačné cykly, žeby to u mňa bolo tým pádom jedno ???

rezinka
1. srp 2007

matlova: Dekuju za odpoved. A jestli muzu jeste jeden dotazecek - co se deje v pripade, kdyz zjisti nepruchodny pouze jeden vejcovod ?? V tom pripade se zrejme nechava prirozenemu oplodneni jeste nejaky cas volny prubeh nebo ne?? A jak je to s tebou pri tvych potizich (je mi lito, ze mas takovehle problemy 😢 , no vidis a me doktorka porad uklidnuje, ze u mlade zenske, jako jsme my, je pravdepodobnost nepruchodnosti vejcovodu hrozne mala 😢 ), uz jsi nejake IVF absolvovala, jestli se tedy smim zeptat ?

zulka29
1. srp 2007

Mixka, mne to Drábek ani nespomenul, išla som automaticky do nemocnice. Pravdu povediac, ani by som nechcela ísť v ten deň domov, bola som rada, že keby niečo som v nemocnici a postarajú sa tam o mňa. Ja som vstala z postele až na 2-hý deň ráno a aj to som mala čo robiť...

mixka
1. srp 2007

zulka, to je take zle ???

zulka29
1. srp 2007

Mixka, je to operácia, nie je to hrozné, ale príjemné to nie je. Netreba sa báť, ale ani podceňovať. Neviem prečo mi Drábek nespomenul o tej jednoďnovej kt. robia v GF, ale podľa mňa mal svoje dôvody? Ja osobne by som na 1 dňovú nešla, vždy môžu nastať komplikácie hlavne ak si v celkovej anestéze ...

pipka
1. srp 2007

zulka, mne to spominal, a to som bola este v januari, ale s radostou som dala prednost nemocnici pred ambulantnym zakrokom...
mixi, ak das na moje rady, v nem. je to istejsie, ked sa preberies po narkoze, budes rada, ze lezis, a nie ist hned domov. Ved som ti to uz pisala 😉
aj ked ja som z tych stastnejsich a nemala som ziadne komplikacie 😵 😵

mixka
1. srp 2007

pipi, nikam sa nechystam, iba preventivne sondujem 😉

tofik
1. srp 2007

Majuska, aj ja som po hys... krvácala. V štvrtok operácia , v piatok domov. V nedeľu som si povedala, že ak to neprestane idem späť do nemocnice. Ale v nedelu večer som dostala mršku / ťýžden pred termínom/ a tak som to ďalej neriešila. Záleží ako silno krvácaš. Pre istotu radím zavolať do centra, alebo tvojmu gynekológovi.
Mixka, tak ako dievčence spomínali, ani ja by som na jedňodňovku nešla. Po laparke som bola rada, že tam mám sestričky a nemusím okrem wc nič riešiť.A tieš tá istota, že keby niečo, tak som pod dohľadom.

majuska81
1. srp 2007

Tofik, uz je mi lepsie, krvacanie prestalo, len spinim....moj gynekológ povedal, ze to je o.k. Len som nasratá, lebo za tolke peniaze-1250Sk-hádam ma mohli o tej malickosti informovat. Lebo ja som bola celú noc z toho hotová. Ja som v centre nebola spokojná, cakala som 3 hodiny na zákrok, a po 2 hodinách lezania ma vyhodili na ulicu. No neviem...... 😖

matlova
2. srp 2007

Rezinko, pokud zjistí jenom jeden průchodný vejcovod - je to na tobě jak se rozhodneš, samozřejmě je tady velká šance i s jedním vejcovodem, že přirozeně otěhotníš. Nebo bych zkusila IUI. Ale ty se tím zatím netrap, veřím že u tebe bude všechno v pořádku 🙂
Já jsem nikdy neměla žádné gynek.potíže a když mi Dr. v nemocnici (cca před měsícem) po diagnostické laparce řekla, že mám oba vejcovody neprůchodné byl to pro mě docela šok. Že prý jsem někdy měla nějaký zánět a ten způsobil ty srůsty. A když jsem jí říkala, že o ničem nevím, na záněty netrpím, odvětila mi, že jsem o tom ani vědět nemusela ☹ Tak to mě docela položilo na kolena ☹ Ještě před LPR jsem absolvovala 2xIUI - samozřejmě bez úspěchu, když ty spermijky se vlastně neměli jak k vajíčku dostat, natož ho oplodnit. IVF bude pro nás v září první pokus a doufám, že na delší dobu poslední 😉

zulka29
2. srp 2007

Matlova, som na tom rovnako 😒 ...žiadny zápal, nikdy žiadny výtok a vajcovody nepriechodné....bola som riadne v šoku z toho...

rezinka
2. srp 2007

No tak to jste me holky moc neuklidnili. Doktorka mi prave rikala, ze se nemusim bat, ze bych mela nepruchodne vejcovody, to prave rikala, ze hrozi spis u starsich zenskych nebo u zenskych s problemama, zanetama ... tak jsem si rikala, ze to snad nebude muj pripad, protoze jsem nikdy nicim takovym taky netrpela. No a ted mi Matlova (nemas nejake krestni jmeno 😉 ?) napises, ze o tom clovek ani nemusi vedet, tak to me teda taky moc nepotesilo 😖

matlova
2. srp 2007

Zulko ☹
Rezinko, jmenuji se Markéta 😉 ... a jak jsem psala, nemysli na nejhorší 😉

n1993
3. srp 2007

Ahoj, byla jsem na laparo a hystero před 14-ti dny.Taky jsem se bála, ale dá se to v klídku zvládnout.Doma jsem byla týden, ale myslím, že bych zvládla jít do práce i dříve. Vše se krásně zahojilo, jizvy už téměř nejsou vidět.Vše dopadlo o.k., žádný nález, vejcovody oba průchodné. To taky zvedne náladu 🙂 Ale bohužel nás trochu tlačí věk, tak asi brzy budeme řešit přes IUI nebo IVF 😒