Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

lenisko1
17. únor 2011

@adenka84
jasne už rozumiem my by sme mali ist na inseminaciu tak dufam že na dalsi cyklus budeme môcť podstupiť

lenisko1
17. únor 2011

@pici
ja viem že si nepisala, že 3 mesiace , ale kazdy inak hovori.. takže sa da hned po vybratí stehov snazilkovat super.. tak my aj tak nemôžme.. mame podstupit insemináciu lebo si vytvaram protilatky a aj manžel :( dufam , že sa to už podari.. a ty si akko dlho už po laparke?

adenka84
17. únor 2011

@lenisko1 tak to držím palečky...na IUI jsem byla 3x, ale bohužel se nezadařilo...otěhotněla jsem až po 4 pokus IVF...
jsem moc šťastná, přeji ten pocit každé z vás...

pici
17. únor 2011

@lenisko1 ja som mala v marci jednu a v novembri druhu . sexovat mozes hned. ak si zdrava, tak musis hned :D odporuca sa...

lenisko1
17. únor 2011

@adenka84
dakujem pekne.. aj ja blahoželam a nech to šťastlivo dotiahnes až do konca.. no snad to už vyjde..už by sa patrilo

adenka84
17. únor 2011

@lenisko1 děkuji it moc

lenisko1
17. únor 2011

@pici
a prečo ti robili dva krát laparku?? a ty ides na umele? ale ako to je s tebou?

pici
17. únor 2011

@lenisko1 prva bola diagnosticka. zistili endo a druha bola kontrolna, ci zabrala liecba. potom sme skusali prirodzene, neslo, teraz mam za sebou druhe IUI, vysledok bude o dva tyzdne, ak nevide ideme do IVF

lenisko1
17. únor 2011

@pici
a ak sa smiem spýtať aky ste mali problem? mal ho aj manžel? držim silno palce nech mas na testiku // 🙂

86janinka
17. únor 2011

Snad jdu jen na kontrolní, ale doktor mi říkal že pokud tam něco bude, dá se to hned odstranit. Nástup bych teda měla mít 6.3. kolem 16hod, ale jak tak koukám, myslím že i dřív. Domů bych měla jít druhý den po laparce a hysteroskopii s chromopertubací, tak snad nic nenajdou a budu moc jít domů. Mám štěstí, budu mě operovat můj gynekolog a pokud se nestane nic mimořádného, tak mi slíbil, že se za mnou přijde večer po operaci podívat a popovídat si o průběhu operace, jaká bude následné léčení a jak budem postupovat dál.... už jsem si domluvila nadstandard, nevím jak to vše budu snášet, tak budu ráda, když budu mít "svoje" a nebudu nikoho otravovat prdíkama 😀 . Nikdy jsem se na nic neléčila, neležela jsem v nemocnici a už vůbec jsem neměla narkózu, tak snad mi nebude na blinkání 😒 . Já se jinak nebojím, už se jen těším, abych už to měla za sebou 🙂

jajuuus
17. únor 2011

@86janinka mne teda vôbec nebolo na blinkanie... ani raz... 😉 jediné, čo mi po narkóze bolo, že ma pár hodín strašne boleli plecia (paže?), ale to som skoro všetko prespala 😉

piskotlea
17. únor 2011

@lenisko1 Menses přišla, jak měla. Pak jsme se začali snažílkovat 🙂 zeptej se dokyho, nemá cenu zbytečně ztrácet čas 🙂
@adenka84 Už si můžeš změnit status 🙂 Gratuluji 🙂
@86jajinka No prdíky jsou po operaci hodně vítané 😀 Já byla ráda, že před operací jsem byla na pokoji ještě s jednou,jen o pár let starší ženskou. Klábosily jsme o všem možném, že nebylo ani moc času myslet na operaci. Ale občas jsme i zklaply a začetly se nebo zaposlouchaly do hudby. Den po laparce jsme na pokoji už byli tři a já byla celkem ráda, že už jdu domů. Nástup jsem měla ve středu, ve čtvrtek laparka a v pátek jsem mohla jít domů, ale pro jistotu jsme se domluvili na sobotě. Taky jsem se nikdy na nic neléčila a v nemocnici byla poprvé. Můj doky dokonce řekl, že jsem "medicínsky nudná" 😀 , žádná operace, žádné léky apod. 😀 Jinak jsem dostala takovou babskou radu od sestřičky, že se má do půlnoci co nejvíce pít, že pak není po narkoze špatně. Já pila jak o dušu, zle mi nebylo. A taky jsem byla hodně optimisticky naladěná. 😎

86janinka
17. únor 2011

Pro piskotlea, děkuji za babskou radu, zkusím se zeptat na to doktora, já jsem furt optimisticky naladěná, to můj přítel byl z toho úplně hotový že na to musím jít. Ale jak už jsem řekla, těším se a konečně se dozvím, na čem jsem. Holky, já bych vám tak ráda odpovídala, ale přihlásila jsem se teprve dnes a nemůžu na tu funkci přijít jak na to 😖 . Jo a ještě se zeptám, pila jsi co ? Nemocenský čajík nebo jsi měla něco svého????

pici
17. únor 2011

@lenisko1 nemali sme ziadne problemy. manzel normospermiogram, ja vajcovody priechodne... na laparke zistili ednometriozu malej panvy, pocetne loziska... liecena som bola 6 mesiacov injekciami

piskotlea
17. únor 2011

@86jajinka Myslím, že všechny čteme všechno, ale stačí, když napíšeš zavináč a za to bez mezery náš nick, nebo jednoduše klikneš na "odpovedz" 😉 Mě zase nejdou vkládat fotečky a to ani na profil 😠 Jinak jsem pila neperlivou slazenou vodu a jelikož jsem ji do večera vypila, tak jsem pak pila čistou vodu. Po laparce jsem pila jejich čaj, který nebyl špatný, přítel mi pak dovezl neperlivé slazené vody, ale ty mi asi nesedly a bylo mi pak divně, tak jsem se to snažila zaspat. Nerada spím na zádech, ale jinak to nešlo, navíc s kanylou v ruce. Chtěla jsem, aby mi ji sundali, ale prý ji nechávají, kdyby ti zabylo špatně. Sundali mi ji až na druhý den ráno po sprše. Je super, že jsi tak dobře naladěna 🙂

86janinka
17. únor 2011

@piskotlea Právě když kliknu na odpověz tak mi to ukazuje že se mám přihlásit a musím tu najíždět znova. No fuj, kanyly nemám ráda 😠 . Dělám ve zdravotní prodejně, tak vím co je to za bordel 🙂 . Já mám smůlu tu, že přítel bude muset být v práci od rána do večera,kolem půl deváté už ho asi těžko za mnou pustí, i když budu mít nadstandard, takže zásoby pití sebou 😀 a pak budu muset zaúkolovat kámošky. Ale ty dvě noci to vydržím 🙂 ... Přemýšlím, co si vzít za nějakou zábavu s sebou na neděli, pak už mi to bude v pondělí stejně jedno. Budu ráda, když odpoledne zvládnu nějakou návštěvu, jestli ji vůbec zvládnu 😀 . Jooo a ještě jeden dotaz prosím, museli jste mít holky pak nějaký doprovod domů???

piskotlea
17. únor 2011

@86janinka To mi taky dělalo. zafajfkla jsem si "přihlásit trvale" a mám klid 🙂 Jestli budeš sama na pokoji, tak ho za tebou asi pustí. Ale si myslím, že ten první den spíš prospíš. Já si hrála na hrdinku, při probuzení už nechtěla oči zavřít, ale stejně tě to přemůže 🙂 Jako zábavu jsem měla sebou sudoku, Epochu a nejvíc jsem asi využila rádio v mobilu do sluchátek. Občas zprávy a občas písničky 🙂 Nevím, jestli jsem musela mít doprovod domů. Přijel pro mě přítel, který mě odvezl k němu do Opavy. Ale já už večer jela domů do NJ a to i se svými dvěma malými bobiky, jelikož já blázen šla v neděli ráno do práce 😀 Ale byla jsem na sebe opatrná, jak v autě, tak i pak v práci i doma 😎

86janinka
18. únor 2011

@piskotlea Jéééé, to je náhoda. Opavu znám, jak já jsem tam dlouho nebyla ☹ , pocházím totiž z Horního Benešova a to je od Opavy asi jen 25km 😉 . Ale už jsem přesídlila do Šumperka 😀 . Jo a doktor mi říkal, že do práce můžu jít nejdřív po vytažení stehů, dřív ať to ani nezkouším, tak už jsem to teda na něj ani nezkoušela 😎 ... A to bych sweděla jen u stolu a dělala si jen papíry 😠 😀 ....

piskotlea
19. únor 2011

@86janinka Taky nemám namáhavou práci, ale určitě stojí za to poslechnout svého doktora 😉 Jistě ví, o čem mluví. Pár dní odpočinku ti jistě neuškodí. Ale neseď jen doma, zajdi si na procházku a tak 🙂

luji
22. únor 2011

Ahoj holky, za 14 dnů mě čeká laparka (jen diagnostická + odstranění 6mm ložiska na čípku) a tak jsem se vás chtěla zeptat, jak dlouho jste byly z práce doma - do nemocnice nastupuji v neděli a v pondělí operace, tak nevím, jestli si brát neschopenku nebo si jen vzít 3 dny dovolené......pracuju v kanceláři a do práce jezdím autem, takže žádná fyzicky namahává činnost.

luji
22. únor 2011

@86janinka Ahoj - já nastupuju stejně jako ty 🙂

radusv
22. únor 2011

ahoj holky,
já jdu na laparku 28.3. 😉 jsem v pořádku, takže jde jen o kontrolní zda nemám srůsty apod. a doufám, že bude úspěšná a brzy otěhu 😉
jak budu dlouho doma netuším, v práci jsem oznámila, že půjdu na PN, ale chtěla bych co nejdřív zpátky do práce, tak uvidíme... jak se říká nic předem neplánovat 😉
všem přeji hodně štěstí a co nejdřív miminka v bříšku 🙂

adenka84
22. únor 2011

@radusv já byla po laparaskopi a hysteroskopii doma 6 neděl...

radusv
22. únor 2011

@adenka84 no já si tak v duchu říkám, že max. 2 týdny 😀 ale samozřejmě když to k tomu nebude, tak zdraví je přednější a doma zůstanu déle 😉

86janinka
22. únor 2011

@luji Mě doktor řekl, že do práce nepůjdu dřív, než vytáhne stehy, to je 14. března. Jdu jen na kontrolní, takže pokud nic nenajdou, do práce půjdu už 15. března, a kdyby něco našli a museli to odstraňovat, hned v pondělí bych si nechala vypsat neschopenku a byla bych doma dýl.... všechno dobře dopadne, holky 🙂

86janinka
22. únor 2011

@adenka84 Jaktože jsi byla tak dlouho doma? něco ti našli, tak doba léčení se prodloužila?

lulii
22. únor 2011

Holky ahoj, tak jsem za vámi zaskočila říct, že jak jste mi minule popisovaly laparku a já se tak hrozně bála, tak to probíhalo naprosto v poho. Měly jste pravdu, že není čeho se bát 😉 Vrátila jsem se z nemocnice v sobotu.
Ale mám další hrůzu a to vyndavání stehů 😝 😀 😀 😀 Mám děsný bobany, že to bude bolet, kort v tom pupíku. kde ten jeden steh není ani vidět, mám to nějak hluboko a představa, že mi tam hrabou nůžkama a pinzetou, no brrrrr 😲 V tom pupíku mám stehy dva. Holky, jaký to je z toho pupíku to vyndavat? Na stehy jdu zítra, tak se na to musím psychicky připravit 😉 Já vlastně nikdy ještě nebyla šitá, tak ani nevím, jaký to je ty stehy vyndavat. Bojím bojím 😀

adenka84
22. únor 2011

@86janinka byla jsem v pohodě...nic nenašli,,jen se nepodařil sprůchodnit pravý vejcovod...můj gyndař, mě nechal prostě rakhle dlouho doma....nevím, jak je to jinde, ale u nás v nemocnici to tak funguke...já jsem byla rádaa, pořádně jsem si odpočinula..a když už jsme byla na neschopence tak aŤ se to vypatí..

86janinka
22. únor 2011

@adenka84 Sama jsem zvědavá, jak to dopadne, protože všichni kolem mě prskají a já musím být komplet zdravá... Cpu se vitamínma tak to bude dobré 😀 . O takovém případě jsem se s doktorem nebavila, víc mi řekne po operaci, protože mě bude i operovat, za což jsem ráda. Říkal, že za mnou přijde pak večer po zákroku a řekne mi víc, jaká bude léčb a jak budem postupovat dál. Jinak gratujuji k miminku v bříšku 🙂

adenka84
22. únor 2011

@86janinka děkuji ti moc...
@lulii ničeho se neboj... jen to bude malinko pnout amalinko to štípne..ale je to rychlovka, mají je venku raz dva...opravdu to nic není..