Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

leeena_4
24. únor 2011

@radusv děkuju a určo vám dám zase informace, až bude něco nového 😉 Taky držím palečky 🙂

lulii
24. únor 2011

@luca77 Já měla levej vaječník v pohodě, oba vejcovody prý krásně průchodné a na pravém vaječníku mi dělal skarifikaci. Takže jsem dopadla ještě dobře, bála jsem se toho, že mi budou brát třeba vaječník i s vejcovovdem.......Takže jsem spokojená tak, jak to dopadlo 😉 No a snad to pomůže, včera jak jsem byla na stehách, tak jsem se dr. ptala, jestli to bylo to ONO, co nám překáží v otěhu, tak mi řekl, že jo, že teď to půjde jak po másle, tak jsem na to mooooc zvědavá 😵
@radusv Jojo Budějčanda 😀 , taky mi to dělal můj gyndr., tak jsem byla ráda.

radusv
24. únor 2011

@lulii oni asi takovéhle lehčí operace si dělají u svých pacientek dr. radši sami 😉
to zní lákavě, že to teď půjde jak po másle 🙂
holky určitě podávejte info, protože jsem na vás zvědavá jak to u vás bude dál probíhat 😉

lulii
24. únor 2011

@radusv No myslím, že né každý gyndr. může operovat, to musí být i operatér, já tam byla spíš vyjímka, že mě dělal ten můj, jinak ostatní holky měly někoho jinýho a operační protokol budou těm jejich gyndařům posílat. Ještě že jsem přešla k němu, jsem za to moc ráda a už bych rozhodně neměnila 😉
Jakmile se u mě změní stav na těhu, tak to budu vyhlašovat samým nadšením snad všude, takže i tady vám to napíšu 😉 😀 Holky, už aby to bylo, co 😅

radusv
24. únor 2011

@lulii a nechodíš náhodou k Míkovi?
jojo už aby to bylo a hlavně v pořádku až do konce 😉

lulii
24. únor 2011

@radusv A víš že chodím !!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Fakt jsem za něj ráda, hned se začalo něco dít a na nic nečeká 😉

radusv
24. únor 2011

@lulii 😀 mě to tak napadlo 😉 já k němu chodím přes 10 let určitě a nemůžu na něj říct nic špatnýho 😉

lulii
24. únor 2011

@radusv Jojo, já už taky k němu chodím asi pět let a fakt spokojenost 😉 On se i přímo zabývá neplodností a prý má skvělou úspěšnost v léčbě, jen doufám, že to bude platit i na mě a brzy se bude o mě starat jako o těhuli 😀 A ty jdeš na laparku kdy? On je fakt zlatej, když jsem ležela v tom předsálí, vystrašená jak blázen, tak za mnou přišel a říká, tak co jdeme na to? A já na něj, že jo, ale že se děsně bojím, tak mě pohladil a řekl, že se nemám čeho bát a že bude všechno v pořádku. A pak hned po operaci za mnou přišel na jipku na takovou malou vizitu, tak hned tam jsem se dozvěděla, co mi našel. Ostatní se to ani nedozvěděly.

radusv
24. únor 2011

@lulii mě právě v lednu když jsem byla u něj naposled navrhl laparku a rehabilitaci a když to nezabere, tak asi po létě do CARu... jsem objednaná na 28.3. , předem mi řekl hlavně ať se neobjednám v době jarních prázdnin, že to nebude 😉
No mě od jisté smutné události dal na sebe mobil ať mu kdykoliv budu chtít zavolám a vždycky když odcházím z ordinace tak mě povzbuzuje poplácáním po rameni a starší sestřička mi pořád říká jak mi drží palce - já vím, že nejsem jediná, ale i tak je to od nich milé a ordinaci opouštím s úsměvem a ne v slzách 🙂

lulii
24. únor 2011

@radusv Tak to mě zatím mobil nedal 😠 😀 😀 😀 😀 A v čem je u vás problém, víš už něco, nebo se právě čeká na tu laparku?
Jdu teď na oběd, tak pak ještě kdyžtak pokecáme 😉

radusv
24. únor 2011

@lulii všechny vyšetření mám já i manža v pořádku, takže teď se čeká na laparku, dle dr. je možné, že mi po revizi vznikly srůsty, tak se uvidí co se tam najde nebo nenajde 😉

lulii
24. únor 2011

@radusv Tak to jsme na tom stejně, u nás taky všechno OK, já jsem měla cykly fakt pravidelný i ovulku pravidelnou, manžel taky v pořádku, takže se právě přistupovalo k té laparce a tam objevil ten vaječník a jinak by mělo být všechno dobrý. Ještě by mě zajímala ta imunologie, jestli náhodou nevytvářím protilátky proti manžovi 😅 a možná štítná žláza, ale na tý jsem byla před pěti lety a byla v pohodě. Tak doufám, že nám v početí už nic nebrání 😉
Já myslím, že ti pročiští cesty a všechno bude v pořádku a zachvíli budeš hlásit // 😉 Ani nebudeš muset do CARu 😉

radusv
24. únor 2011

@lulii mám za sebou genetiku, hematologii, protilátky a další všemožný testy a vše v pořádku... takže buď mám fakt srůsty po revizi a nebo jak já říkám potřebuju profouknout 😀

Takže se necháme překvapit jak to bude probíhat dál i u tebe 😉

piskotlea
24. únor 2011

@radusv Jsem to špatně napsala...laparka byla opravdu 9.12. Ale těhotenství mi bylo potvrzeno toto pondělí 😉 tj. 21.2. Já ráda četla, když tady napsala některá těhulka, které se povedlo otěhotnět po laparce, hodně mě to povzbudilo. Sama jsem doufala, asi jako každá. Díky za podporu 🙂 Mooooc to přeji všem snažilkám 😎

radusv
24. únor 2011

@piskotlea tak to je opravdu krásný a rychlý 🙂 já taky ráda čtu, když jsou krásný konce 😵
ještě se prosím zeptám jestli můžu - našli ti něco? a je vidět, že jste se mohli snažit asi hned po laparce... doporučují dr. nějakou pauzu?

piskotlea
24. únor 2011

@radusv Já měla hystereskopii i laparku s chromopertubací jen diagnostickou...a nenašli nic...jen ta tekutina, když prostříkávali vejcovody nechtěla téct, tak prý použili jinou barvičkou (asi jinou tekutinu) a pak to šlo. Možná v tom byl problém. Jinak endo, cysty čisrůsty jsem neměla. Laparku jsem měla uprostřed cyklu, takže jsme se začli snažílkovat až po menses, která přišla dle plánu.

lulii
24. únor 2011

@piskotlea Opravdu se to krásně čte, moc bych si přála, abych to takhle měla i teď já 🤐 Já jsem taky měla uprostřed cyklu laparku, sice jsme to s manžou zkusili asi šestý den po laparce (nic moc příjemnýho to teda nebylo 😀 ), zdálo se mi, že mám snad plodný hlen, ale už se moc těším na MS až přijde a my se do toho budeme moct opřít 😉

radusv
24. únor 2011

@piskotlea 😉 a děkuju za odpověď
já na ní půjdu těsně před ovu, tak pokud by bylo vše ok, tak se po dubnové ms začnem snažit 😉

piskotlea
24. únor 2011

@lulii Tak po menses, co přišla po laparce byly vánoce...já s přítelem ťuťu muťu každý den (kromě jednoho) a nic...moc mě to mrzelo, ale máme tady heslo, že "jdeme dál" a "trpělivost miminka přináší" 🙂 A další měsíc se to podařilo. Tobě při laparce na něco (ne)přišli?

@radusv Pokud ti neřekne doky jinak, určitě po menses se začněte snažit 😀 Mě doky říkal, že je největší šance. A kdyby něco, tak se mám za tři čtyři měsíce ozvat. Mám 33 let, tak není zbytečně na co čekat...no dopadlo to jak dopadlo 🙂 Ty už jedno dítko máš?

radusv
24. únor 2011

@piskotlea jasný to se uvidí, taky nemám na co čekat - 33 mi bude letos 😉
bohužel dítko nemám, kdyžtak mrkni do alba, ale nechci o tom psát...

lulii
24. únor 2011

@piskotlea To ti moc gratuluju, že to takhle krásně dopadlo, moc vám přeju, aby vše bylo OK 😉
Mě akorát dělal skarifikaci pravého vaječníku, jinak jsem měla oba vejcovody prý krásně průchodné a levý vaječník taky v pohodě. Doufám, že nám v cestě opravdu už nic nestojí 😉 Teď jsem plná nadějí 🙂 , že to fakt hned vyjde a když né, tak se s tím musím srovnat a být opět trpělivá, ostatně už jsem za tu celou dobu zvyklá 😖

piskotlea
24. únor 2011

@radusv Mrkla jsem...a chápu...spíš nechápu...je to kruté...ale chápu, že o tom nechceš psát...nešel mi vložit komentář...přeji moooooc síly a věřím, že se to povede!!!
@lulii Co je to skarifikace? Nějak se mi to nechce vyhledávat. Laparka je fakt super 🙂 Pomohla tolika lidem, ať v "našem" oboru nebo i v jiných. Naděje je totiž pořád!

radusv
25. únor 2011

@piskotlea děkuji 😉
o té skarifikaci vaječníků jsem něco našla, ale Lulii to určitě objasní líp 😉

lulii
25. únor 2011

@radusv Také jsem četla tvůj příběh a je mi to moc líto 😔
Ale teď už bude určitě všechno v pořádku 😉
@piskotlea Ten pravý vaječník měl jakoby ztvrdlý povrch a nemohly na něm prasknout folikuly aby se uvolněly vajíčka. A skarifikace znamená, že mi nějakým přístrojem ten povrch jako nařezával, aby folikuly mohly prasknout. Je to hoooodně zjednodušeně řečeno 😅

piskotlea
25. únor 2011

@lulii Tak já to včera večer taky hledala...je to ve více oborech (tatoo apod.), dovtípila jsem se,že tak jak tak je to takové zjizvení. Hlavně, že tomu rozumí doktoři, my většinou potřebujeme vysvětlit vše "po lopatě" 😀
@radusv A ty podnikáš jaké kroky?

lulii
25. únor 2011

@piskotlea No já jen doufám, že ty doktoři tomu fakt rozumí 😀 😀 😀 😀 😀 😀
V jakém jsi teď tt? Už máš za sebou kontrolu?

radusv
25. únor 2011

@lulii děkuji... musí - do třetice.... 😉
@piskotlea já teď čekám na laparku ( 28.3. ) a začala jsem chodit na rehabilitaci - Mojžíšovku, tak snad něco zabere 😉

piskotlea
25. únor 2011

@lulii Si piš, že tomu rozumí 😉 V pondělí jsem byla na potvrzení těhotenství, říkal, že jsem v 5 tt a prďolka má 7 mm. Ale četla jsem, že na pátý tt odpovídá tak 2-4 mm, tak jsem z toho nějak vedle. Jedna kamarádka mi psala, že to měřil asi i s obalem. Fakt nevím ☹
@radusv Kam jdeš na laparku? Odkud vlastně jsi? Jak probíhá ta Mojžíšovka? Kombinace laparky a tohoto cvičení zabrat musí, nenapadá mě nic lepšího 🙂

radusv
25. únor 2011

@piskotlea jsem jako Lulii z ČB a na laparku jdu taky tady u nás... Mojžíšovka probíhá tak, že mi rehabilitační sestra ukázala cviky, které si mám cvičit doma a k ní budu chodit už jen na mobilizaci kostče, kterou mi udělá prvně až po laparce 😉
Mě taky ne, pak jedině umělé miminko 😉

piskotlea
25. únor 2011

@radusv Tak to jsi úplně z opačného konce ČR. Předpokládám, že ty cviky jsou především protahující a posilující pánev a okolí. Umělé? Proč? Vždyť vajíčka i spermie jsou ok. V čem je teda safra problém? Stejně tě obdivuju 🙂