Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

petulka22
23. bře 2011

@pici Tak to by bylo fajn, kdyby se cyklus vůbec nerozhodil. Děkuju moc za informace.🙂

pici
23. bře 2011

@petulka22 mne sa vobec... ale je to mozne ze je to dost individualne, ale ja som dostala na den presne a to mi aj odstranovali zrasty a nic mi to neposunulo....

jajuuus
23. bře 2011

@petulka22 no mne to chodí hociako - mám 25-28 dňový cyklus a 2x po laparke som dostala presne na 28. deň - no priam zázrak pre mňa... 😀 takže mne laparka na dva mesiace cyklus dokonca upravila... 😀

verry
23. bře 2011

ahoj holky, chci se zeptat-co všechno sebou do nemocnice si vzít??? půjdu na laparku, sic až v květnu-dřív nebylo místo 😖 tak abych si písla seznam co sebou. dík za odpověď 🙂

lulii
23. bře 2011

@verry Určitě si vezmi župan, pastu, kartáček na zuby, ručník, přezuvky, mobil, kalhotky na převlečení, možná vložky (záleží na nemocnici, u nás byly k dispozici), pyžamo a popřípadě něco na čtení, ale já to nepotřebovala, měla jsem super spolubydlící, se kterou jsme pořád povídaly 😉 😀 No a to je asi všechno, co potřebuješ, jestli si budeš chtít vzít něco navíc, tak je to na tobě. Ale fakt stačí jen tohle, co jsem napsala. Jo a pokud bereš na něco nějaké léky, tak si je nazapomeň přibalit 😵

hp
23. bře 2011

@lulii Jojo i ty lulli jsi byla super spolubydlící 🙂 🙂 🙂 A verry tobě držím pěsti papa

aadriankaa
24. bře 2011

caute kocky..mozem sa pripojit?
ja som dnes bola u lekarky a padol teda definitivny revdikt..laparoskopia..viem ze to nie je strasne, ale napriek tomu mam obrovitansky strach..
chcela by som teda vediet ako to bolo s vami po operacii..kedy sa vyberaju stehy,kedy sta nastupili do prace..ake diety ste pripadne mali..a vsetky taketo veci co sa tyka toho..budem vam fakt vdacna..

zvalentova
24. bře 2011

@verry ahojky, ono je to skoro jedno. Župan jsem neměla, nebyl vůbec potřeba, nikde jsem necourala.
Lehce vyplašená z rad rodinných příslušníků jsem vláčela knížku, časopis, notebook, nabíječky na telefony... a všechno zbytečně.
Reálně jsem využila ručník, mýdlo, ponožky, košilku, náhr.kalhotky a časopis, kterým spíš bezuzdně listovala. Celkově jsem tam byla 1,5 dne.

piskotlea
24. bře 2011

@verry No já župan taky neměla a ani ho nepotřebovala.
@aadriankaa Stehy mi vytáhli za týden. Nemocenskou jsem si nebrala (středa nástup, čtvrtek laparka a v sobotu domů). Záleží na tobě, někdo využije, že zůstane pár dní doma a odpočine si. Dietu jsem neměla žádnou. Před laparkou jsem moc nejedla (zbytečné nervy) a pak ti dají najíst, až máš prdíky. 🙂

aadriankaa
24. bře 2011

piskotlea..a kde presne su tie dierky?boli to vyberanie stehou? ja som dnes volala sefovi a hovoril mi nieco ze minimalne 2 tyzdne po operacii do prace nepojdem nech s tym ratam tak sa v celku bojim..lebo neviem ako to mam riesit..ja to mam v paci trosku narocnejsie..treba tam aj dvihat veci i ked sa da tomu vyhnut ale nie az tak.. ach jaj vazne sa bojim

mamartinka
24. bře 2011

Ahojte baby.Mozem sa aj ja pridat?Som mesiac po laparo+Hystero.Nam sa uz cez 4 rok totiz nedari babetko.Chcem len vediet ci sa uz niektorej zadarilo po tychto zakrokoch a za aku dobu.A kedy ste prvy krat zacali s keksikom po zakrokoch?Dakujem.

mamartinka
24. bře 2011

@verry od lekara dostanes papier pred zakrokom co si mas do nemocky zobrat.Ja som mala napisane aj obvezy a teplomer.Aj som mala zobrane ale mali svoje.Ale pre pripad nikdy nevies.Teraz je zdravotnictvo take ze az.A to som nastastie nemusela platit za pobyt ako to kedysi bolo.Ale ze sa to ma obnovit.Tak este ze je to uz aspon za mnou.

86janinka
24. bře 2011

@aadriankaa Neboj se, nic to není. Já jsem teda chvilku po laparoskopii a hysteroskopii. Nástup jsem měla v neděli 6.3. v 16:30 a už jsem nedostala nic najíst. Dostala jsem jen 2 čípky na vyprázdnění a taky prášek na spaní, který na mě moc nepůsobil. Ráno 7.3. v 7:30 mě už vezli na sál, měla jsem štěstí, že jsem byla hned první na řadě. Na sále jsem byla 35 minut a probrala jsem se na dospávacím pokoji za půl hodiny, tedy 8:45. Cítila jsem se skvěle, doktor mě i dobře vyfoukl, tak jsem neměla žádné bolesti v ramenou a podobně. Ani jsem nevěděla, že mám zavedenou cévku a dren. Po probuzení mi byla hrozná zima, tak mě přikryli termofolií a dali mi do kapačky něco od bolesti, prorože mě jen bolelo trochu břicho jako při měsíčkách. Potom mě odvezli na pokoj..... Večer jsem dostala na večeři piškoty a termix. Ráno už normálně snídani, pak oběd a večeři. Domů mě pustili až 9.3. Co mě bylo po té operaci pak nepříjemné, tak když mi sestra vytahovala ten dren, to se mi pak udělalo tochu zle, ale zvládla jsem to 😉 . Jen jsem se tady v diskuzi dočetla, že jen někde dávají ten dren a cévku, tak je možné, že to třeba ani nebudeš mít. pak mi asi 5x po operaci přišly sestřičky změřit tlak a taky se pořád chodily ptát, jestli jsem už byla čůrat. Operoval mě můj gynekolog, tak jsem byla ráda. Jinak jsem měla do 14. 3. dovolenou, protože mi doktor řekl že do práce nepůjdu dřív než mi vytáhne stehy, měla jsem jen dva, jeden pod pupíkem a druhý v podbřišku na levé straně. Stehy mi vytahoval 14.3. a nebolí to, je to jen nepříjemné a štípne to, jak s tím škubne... Minimálně 14 dní se nenamáhat, nic nezvedat, ale doktor mi narovinu řekl, že pokud to vydržím dýl bez námahy, bude jedině rád. Od středy do neděle jsem fakt doma nic neudělala a poctivě jsem odpočívala a v úterý jak jsem šla do práce,měla jsem co dělat. Nemám namáhavou práci,ale kdybych šla třeba někdy příště na laparku, tak doma zůstanu nejmíň 14 dní. Ale je to individuální, každá ženská to snáší jinak 🙂 . Kdyby jsi ještě něco chtěla vědět, tak napiš 😀

86janinka
24. bře 2011

@mamartinka Já jsem teda chvilku po laparce a hysteroskopii, ale čekají mě lázně a pak říkal doktor, že už to musí jít. Jinak jsem se setkala tady v diskuzi, že se to třeba holkám povedlo už po dvou měsících...

mamartinka
24. bře 2011

@86janinka Pocula som aj ja o tom.No ved uvidime.A ty proc des do lazni?

piskotlea
24. bře 2011

@aadriankaa Jednu dírku - 2 stehy jsem měla v pupíku, na jeho horním okraji, jednu dírku - 1 steh napravo. V případě, že ti něco budou dělat víc, tak ti můžou udělat ještě jednu dírku nalevo. Takže dohromady jsem měla 3 stehy, vytahování nebolí 😉snad trošku nepříjemné, musí ten steh trošku nazdvihnout, aby ho šmikla. Tahat by jsi ale nic neměla. Je to pro tvé dobro. Jestli to u tebe v práci jinak nejde, neváhej a vem si neschopenku. Neboj se, laparka fakt nic není, vše prospíš. Pak by ses měla ale trochu šetřit.
@mamartinka My se snažili dva až tři roky. V prosinci jsem měla laparku, pak jsme počkali do menses, která přišla jak měla. Za dva měsíce jsem zjistila, že jsem těhu 🙂

mamartinka
24. bře 2011

@piskotlea Tak som fakt zvedava ako to bude u nas.Dakujem.

86janinka
24. bře 2011

@mamartinka Do lázní mě posílá můj gynekolog, aby se nám už zadařilo. Při laparce mi naštěstí zjistili jen endometriozu, tak to ted léčíme a pak ty lázně...

reruna
24. bře 2011

@piskotlea jé tak se podařilo! gratuluju, jen jsem tak nakoukla co je nového...

mamartinka
24. bře 2011

@86janinka Tak nech to vide a zadari se brzy 😉

piskotlea
25. bře 2011

@mamartinka Tak při další menses po laparce jsem byla hodně smutná, ale my si tady na MK dovolili smutnit len ten jeden den a pak hurá na další snažílkování. No a další měsíc to vyšlo, i když to jsme ani moc nevěřili 😀 U nás byly všechny výsledky ok a stále nic. Vy řešíte nějaký problém?
@reruna Díky 🙂

verry
25. bře 2011

@lulii
@zvalentova
@piskotlea
@mamartinka
díky holky, za info 😉

verry
25. bře 2011

jo a ono se po tý laparce krvácí?

aadriankaa
25. bře 2011

piskotlea no ja som este len v skusobnej sobe cize mam narok asi na 2 dni volna..ja som si skor myslela ze ma zooperuju a ze oddychnem 3 dni a idem do prace..kde vsak mi musia vsetci pomahat..robim v juice bare ..takze mi bude musiet niekto dvihat vsetky prepravky,..no proste vsetko

piskotlea
25. bře 2011

@verry No já krvácela asi jeden den, další den špinila...je to prý normální.
@aadriankaa Sama víš nejlíp, jestli tam s tebou někdo je, kdo by ti pomohl. Ještě mě napadá si vzít popřípadě neplacené volno pár dní.

mamartinka
25. bře 2011

@piskotlea No mi sme uz zdravy.Manzel spermio dobre a ja som tiez v poriadku uz.Tak uvidime.

86janinka
25. bře 2011

@radusv Držím ti pěsti, vzpomněla jsem si na tebe, že teď někdy nastupuješ do nemocnice, tak ať ti to dobře všechno dopadne. Budu na tebe myslet 😉

piskotlea
25. bře 2011

@mamartinka Držím pěstičky 🙂 Podávej info 🙂

mamartinka
25. bře 2011

@piskotlea Dakujem.

aadriankaa
25. bře 2011

piskotlea tak dnes som sa bavila so sefmi tak ze mi vyjdu v ustrety i ked by som si nemala narok na ziadnu dovolenku..len nech im dam vediet presny termin tak uvidim ako dopadnem..lebo nechcem sa davat zbytocne vypisovat..