Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

ededik
22. srp 2007

Teda, dúfam, že aj ja budem mať čo najmenej komplikovaný priebeh.
čafky holky a držte pale, nech to má zmysel.... ☹

n1993
23. srp 2007

Ahojky, taky přidám jednu zkušenost.Dělali mi pouze diagnostickou la+hysteroskopii,takže žádný zásah, pouze 2 vpichy. Ale do nemocnice jsem musela den předem, už na noc Vám totiž dají nějaký prášek a brzy ráno dalšího oblbováka před operací. Zákrok trval asi půl hoďky, probuzení taky nebylo tak strašné, zvládla jsem to dokonce bez injekcí od bolesti.Ale příjemné to teda nebylo, manžel přišel odpoledne na návštěvu, tak jsem chtěla udělat ze sebe hrdinku. Horko ťažko jsem se dobelhala na chodbu a zpátky už ani nevím jak jsem se dostala. No, chce to prostě nepřehánět, ta narkóza s tělem pěkně zacvičí. Další den jsem ukecala doktory a večer mně pustili domů. Na neschopence jsem byla týden, ale kdyby hořelo, zvládla bych jít do práce za 3 dny. Tak držím pěsti.

ededik
23. srp 2007

Ahojte, tak si teda dam na to pozor, hrdinka nebudem a injekciu proti bolesti si určite vypýtam... 🙂

eviita
23. srp 2007

injekci proti bolesti mi ani nenabidli...jen 2 typy prasku. Po jednech mi bylo tak spatne ze jsem to vzdala...no a ty druhe byly na to, aby mi spatne nebylo 😀
Tak jsem to zvladla na Ibuprofenu v pohode.
Mne taky delali "jen" diagnostickou laparo. spodni vpich je malicky, ani se nesije a ten vrchni je pod popikem a mam tam asi dva stehy a uz skoro nejsou videt. jen kdyz se opalim, tak zustanou bile.

ededik
26. srp 2007

Tak ahoj holky,
konečne mám po tej laparke, dnes ma pustili domov. Chcem Vám povedať, že vôbec to nebolo také hrozné, sama som z toho prekvapená, ako som to dobre znášala.
Najviac ma trápila tá nuda, neviem prečo, ale vôbec sa mi nechcelo spať, prečítala som 4 knihy a hromadu časopisov. Viem, že mi robili aj resekciu, čo bolo v mojom prípade nutné, pretože mi vajíčka nerástli, aj keď som brala lieky.
Takže: Tie, ktoré to ešte len čaká, hlavu hore a nebáť sa, je to v pohode...Však čo by sme nespravili pre naše mimuliatka...
PS: Pokiaľ by ste chceli aj podrobnosti, kľudne mi napíšte.... 😀

miriamka
26. srp 2007

Ahoj ededik...zavidim Ti!Mna to este len cakaj a uz teraz bojim bojim.Ako dlho asi cely zakrok trval?

ededik
26. srp 2007

Ahoj miriamka, vieš že ani neviem ??? Brali ma asi o pol 9 a zobudila som sa 11.45... Podrobnosti budem vedieť až zajtra, keď sa budem rozprávať s lekárom..
Tá príprava je pravdepodobne časovo náročná, ale neboj ja som zaspala veľmi, veľmi rýchlo. A potom som sa už zobudila na izbe...Neboj sa, dalo sa to zvládnuť v pohode.. 😉

anippe
26. srp 2007

ededik- to je super že to máš za sebou a doufám že se to všechno pohne tam kam chceš!

ededik
27. srp 2007

Díky anippe, veľmi dúfam, že čoskoro sa dočkáme... 🙂

miriamka
27. srp 2007

Ededik...a nezabudni nam potom napisat,co Ti laparkou zistili,hoky doky?

ededik
27. srp 2007

Miriamka, robili mi resekciu vajecnikov, ten "obal" som mala velmi zhrubnuty..ja som aj tusila, ze v niecom takom bude problem, pretoze mne akosi lieky nezaberali /podla folikumetrie/ ... To je pri PCO caste.. 😒

gabrlinka
27. srp 2007

Ahoj ededik, já to samé co Ty. Teď sem nafasovala clostil na vyvolání ovu, tak aspoň nějaká naděje. 😉

ededik
27. srp 2007

Však aj ja som zvedavá, či budem musieť popritom brať aj lieky, nechcela by som, aby ma prestimuloval... 😒

miriamka
28. srp 2007

Ededik...no mna caka to iste,tiez mam PCO.Nasadil mi minule mesiace Clostil,pekne zabral,tak uvidime ci bude ovulka tento mesiac ked som ho vysadila alebo nie

lussi
28. srp 2007

Dobré ránko holky, mocinky prosím o radu 🙂 Dneska se mi dostavila MS a chci jít na laparo+hystero, ale 17-18.9 jsme se chystali jet do zahraničí a já teď vůbec nevím jestli se laparka dělá hned po MS nebo nebo jestli se může dělat kterýkoliv den cyklu 😅

anka
28. srp 2007

ahoj Lussi. Pokial ja viem, tak laparoskopia sa roby do par dni od skoncenia MS, aby vylucili to, ze otehotnies a oni ti budu robit laparoskopiu. Takze myslim, ze laparoskopia sa robi do 7dni od skoncenia cyklu.

miriamka
28. srp 2007

A baby,kolko cyklov po laparke sa mozeme opat zacat snazit o mimi?Treba pockat do dalsej mrchy?

lussi
28. srp 2007

anka děkujiiii!

anka
28. srp 2007

miriamka, ja som otehotnela hned po laparoskopii, da sa povedat ze 5dni po zakroku 😅. Miminko je k svetu. Myslim, ze ked sa budes citit dobre tak sa mozete snazit aj hned ako my.Nam to prinieslo uspech. Drzim prsty

anka
28. srp 2007

pardon, 7dni po zakroku, ale to je asi jedno 😉

lussi
28. srp 2007

anka myslíš 7 dní po skončení menzes, že? 🙂

anka
28. srp 2007

nie, 7dni po laparoskopicom zakroku

lussi
28. srp 2007

já myslela, že odpovídáš ještě na můj dotaz, tak to nic 🙂

anka
28. srp 2007

asi sme sa neporozumeli, ja som myslela to moje otehotnenie a ty zase samotny zakrok 😉

lussi
28. srp 2007

no to jo 😀 Hlavně, že jsme se domluvili 🙂

matrinka
28. srp 2007

baby neviete mi poradit, idem na laparku 11.09. a lekar mi povedal ze si mam dat urobit predoperacne vysetrenia svojmu obvodnemu lekarovi. Zabudla som vsak, ako stare mozu byt vysledky ? spominal, ze vysledky by nemali byt starsie ako 7 dni? ci 10?

ededik
28. srp 2007

Čaute babky,

Matrinka - nemôžu byť staršie ako 14 dní...Je lepšie, pokiaľ si to spravíš testne pred, ja som v piatok išla na krv.testy + snímok pľúc, v stredu som sa objednala na interné a vo štvrtok ma už hospitalizovali.. 😉

Miriamka - ako vieš že ti clostil zabral ? Chodíš na tú folikulometriu ??
Lebo ovu aj mohla byť, ale s menším vajíčkom, práve preto aj mne robili pri LSK aj resekciu. A na to, aby bolo bábätko, je potrebné 22 mm vajíčko. Aspoň mne to doki takto vysvetlil... 😉

anippe
28. srp 2007

Ahoj holky,omlouvám se že se vám sem pletu, ale nedá mě to. 🙂 Jak to tady sleduju, tak musím říct, že asi v každé nenocnici je jiný postup.Já jsem např.při nástupu podepisovala v papírech, že 3týdny po operaci nesmí být styk.Ono to u mě ani nešlo 😖 Rtg mě vůbec nedělali.Jen krevní testy den před operací přímo v nemocnici.

ededik
28. srp 2007

Anippe, máš pravdu, každá nemocnica má iný postup. Ja nemôžem povedať nič zlé, tam kde som bola, sa mi venovali a keď som sa pýtala, tak aj trpezlivo vysvetlovali... 😉 A čo sa týka toho hmhmhm..tak tam ma len upozornili, že mám počkať na 1vú mršku a naplno začať... 😀 😀

gabrlinka
28. srp 2007

Já mršku po laparce sama od sebe nedostala, tak mi včera dr. píchla vyvolávačku a pak 5.dc začnu brát clostil. Holky, já do toho zase vkládám všechny mé naděje a bojím se dalších zklamání. Po 4 měsících této léčby, kdyby se nepovedlo, mně čeká umělé.
My mohli sexovat tak za 3 týdny po laparce.