Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

mamartinka
5. dub 2011

@mary2222 😉

tigi
5. dub 2011

@mary2222 je pravda ze to vnimam teraz s odstupom par mesiacov inak 😉 🙂 ale mozno ho ani nebudes mat, ja som ho mala iba preto, ze im na sale pocas laparky vypovedala odsavacka, tak mi to museli nechat par dni aby mi postupne odsali tekutinu z bruska. vytahovanie je neprijemne, ale da sa to vydrzat, trva to iba par sekund. drzim palce aby si to mala rychlo za sebou. 🙂

mary2222
5. dub 2011

@tigi díky 😉

mary2222
5. dub 2011

holky mám obavu jestli nebudu mít ms mudr říkala že slabá nevadí ale i tak mám obavu už jsem studovala na netu čím by se dalo přiblížit prý červené víno, horká vana, pohyb a sexík - nerada bych čekala

mamartinka
5. dub 2011

@mary2222 ja som mala tyzden pre laparkou tiez obavy.Nakolko mi ms akosi nie a nie prist.Lebo ja som uz 22.02 nastupovala do nemocky a ked by som to 21.02 dostala tak som nahrata.Tak som mala s toho hruzu lebo by sa to muselo potom posunut.Ale vyslo to podla planu.Ja som potom zacala upratovat dom a natahovat sa na policky aby som mohla utret prach a asi som tomu dopomohla.Po obede uz ms prisla.Tak mozno to bolo aj ty uklidom aj stresom ze som nato myslela ze mi to akosi nechodi.Ale vsetko je zamnou a teraz uz len obavy s toho ci sa podari.

mariposita
5. dub 2011

@mary2222 Aj ja idem 18.na laparku, tiez mam stresy, ale aspon viem ze nie som sama 🙂)) Baby asi som blba, ale co to je ta dren? Nahanate mi este vacsiu hrozu. Ja som si doteraz hovorila ze sa po narkoze prebudim a vsetko bude ok, ale asi som prilis velka optimistka, ze?

andara
5. dub 2011

@mariposita http://lekarske.slovniky.cz/pojem/drenaz ja mela ten redonuv dren. 😉

mary2222
6. dub 2011

Dobré ráno

@mariposita když si to přečteš tak je určitě lepší aby to šlo ven a vše se rychle zahojilo než aby to zůstávalo v bříšku, dává se to jen když je potřeba 😉

mary2222
6. dub 2011

@mamartinka to jsi mě uklidnila 🙂 já pokud to nedostanu do neděle tak začnu taky stresovat no už si začnu plánovat práce 😀

vally11
6. dub 2011

ahojky
@mary2222 já mám také s ms strach. Jdu až 23 DC a bojím se, že to přijde dřív. Ty ji teprve čekáš?

luca77
6. dub 2011

@mary2222 já jsem měla také dren a po dvou dnech mi ho vytáhli,nic to není 😉 ,..je to mžik,ani jsem nevěděla,že už je venku,..neboj se 🙂

mary2222
6. dub 2011

@luca77 jasné není důvod vyvolávat paniku 🙂 každý to popisuje jinak hold chci děti tak něco musím vydržet 😝

mary2222
6. dub 2011

@vally11 ano já ji čekám a doufám,že přijde jsem dnes kolem 20 DC a doufám, že dorazí brzo kolem 25 prý špinit můžu ale nesmím silně menstruovat no bude určitě těsné

vally11
6. dub 2011

@mary2222 no, tak to budeš mít asi těsný, míváš to pravidelně? Já se spíš bojím naopak, abych to nedostala dřív 🙂
nejhorší je, že pracujou nervíky. No snad nám to vyjde.

mary2222
6. dub 2011

@vally11 no já to měla tak že 18.3 jsem měla menses a když jsem přišla domů od mudr a viděla objednání na 18.4 tak jsem čuměla jak puk a volala hned paní doktorce a ona říkala že nevadí když budu špinit ....tak snad ...mívám to v poslední době buď 24-25 dní nebo 28 takže pokud bude druhá verze tak se to bude muset odložit a to mě asi s prominutím jebne jsem nervní už teď 😀

vally11
6. dub 2011

@mary2222 to jo, člověk chce, aby už to měl za sebou. No musíme doufat, že mrcha už nás takhle trápí dost, tak aspoň u té operace by mohla naplánovat, tak nějak rozumě.

mamartinka
6. dub 2011

Baby vy ste vedeli tie ktore mate po laparke,hysteroskopii ze ak sa nezadari ani po tychto zakrokoch do 3 ci 4 mesiacov ze je treba zacat z liekmi liecbou?Uzivate niektora nieco napriklad Duphaston aj napriek tomu ze sa vam nezadarilo doteraz?Som o tom nevedela 😕 Mate s takymto niecim niektora skusenost?Vdka.

mary2222
7. dub 2011

@mamartinka ahoj já s tím zkušenost nemám ale to jsou hormonální a ty se používájí kvůli ovulaci? ty máš přesně jaké potíže?

mamartinka
7. dub 2011

@mary2222 Ja nemam ziadne potiaze ale som citala na jednom fore ze ked sa po laparke do 3,4 mesiacov nezadari ze sa ma zacat s liecbou.tabletkami.

mary2222
8. dub 2011

Ahojky je tu nějaké ticho .. začínám být nervní aby ms přišla i když se snažím na nic nemyslet 😝

piskotlea
9. dub 2011

@mary222 Myšlenkám se neubráníš...tvá doky ti mohla dát jiný termín a ty ses nemusela nervovat ;)...neboj, nějak to dopadne 😎

mary2222
11. dub 2011

Ahoj holky pořád nic .. proč já nemůžu mít nic normálně.. ještě počkám dnes a zítra a ve středu to budu muset odvolat a pak všem říct že na ni nejdu vč. práce 😒

verry
11. dub 2011

Ahojky, holciny, chci se ještě zeptat jak jste to měli s menstruací po laparce????? dostali jste to normálně jako vždy, nebo bylo zpoždění...?? abych zhruba věděla, jestli mi to zamává s cyklem.. 😖 dík za info

petrita83
11. dub 2011

@verry Ahooj, mě se třeba potom cyklus zrychlil 😉 tak že žádné zpoždění 😉

verry
11. dub 2011

@petrita83 jooo??? a jak jsi to dostavala po kolika dnech?? a ted??
já mám totiž pravidelnou menstruaci po 29, tak jestli mi s tím laparka zamává,nevím nevím.. 😅

petrita83
11. dub 2011

@verry no já měla vždycky jako švýcarský hodinky 28..ale po lapárce 25,..někdy i dřív..na lapárce jsem byla v prosinci..tak už doufám , že se to ustálilo 😉

verry
11. dub 2011

@petrita83 aha, tak to je nic moc. a tobe pri laparce něco odstranovali nebo zjistili???

petrita83
11. dub 2011

@verry já jí měla dohromady s hysteroskopií a kolkoskopií - či jak se to píše 🙂 a vzali mi u toho slepák 😀 a našli endometriózu 😖 tu taky snad odstranili..ale není čeho se bát..já doufám, že teď bude líp..třeba moje spolubydlící z pokoje hned pak otěhotněla 🙂 a proč tebe tam ženou?jen na kukačku?tak to bude dobré!!!

mary2222
11. dub 2011

@verry pár příspěvků zpátky jsem našla že ti mudr říkala dělat laparku nejlépe mezi 6-10 dnem? tak to už chápu proč mě takhle objednala ale nevím jestli se do toho vejdu 😝

mamartinka
11. dub 2011

@petrita83 Tak to mala dobre spolubydlici ze hned otehu po laparce.Kiez by sme tak vsetky boli.