Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

ivca82
16. dub 2011

@mamartinka netráp sa že to nevyšlo hneď, budú aj ďalšie misie, ja som po laparke už pár misií a stále nič, ale prišli sme na niečo veeeeeľmi rozumné s MM 😀 ešte sa nám naše mimčo ani nepodarilo a už má rozumu viac ako dosť, lebo si chce vybrať kedy sa narodí a do zimy sa mu nechce 😉 hlavu hore, raz sa to určite podarí, a super baby píšu, dovolené je jeden deň smútiť a potom sa ide ďalej 😉 🙂

riana12
16. dub 2011

@mamartinka ahoj, nesnazime sa teraz, mam problemy s cyklom, casto spinim, polyp mi od kontrol v minulom roku o ineco narastol, tak to musi von...

mamartinka
16. dub 2011

@piskotlea
@pici Baby dakujem vam.Ale mna vcera taka depka a predvcerom chytla ze az.Musela som sa vyplakat.
@piskotlea ty si si aj merala bazlnu teplotu alebo ovu testy?Inak gratulujem k mimiskovi 😉 My sme sa asi netrafili do ovulky.Teraz chcem vyskusat ovu testy.A uvidime.A dokoedy sa ma vlastne po laparke zadarit?Som citala kdesi ze co najskor by sa malo otehu po laparke.

piskotlea
16. dub 2011

@mamartinka Sluníčko, jelikož je mi 33 let, tak jsme se s dokym domluvili, že to necháme po laparce tři čtyři měsíce a pak že se mám ozvat. První misi jsme se snažili poctivě každý den (kromě jednoho dne), byly vánoce, takže relax a pohoda a přece se nezadařilo. Možná to byl ten jeden den, kdy mi nebylo ok, ale spíš si myslím to, co jsem už psala včera, že asi nebylo uvnitř vše ok. Další mise - to jsme byli spolu jen párkrát a zadařilo se 🙂 Jinak bazální teplotu jsem si měřila, ale spíš jsem z toho byla zmatená, protože dělám střídavě směny - někdy raní, někdy volno, někdy noční...takže jsem to pak vzdala. Ovulační testy jsem si dělala právě ten měsíc, kdy jsem otěhotněla. Začala jsem 10 DC, kdy byla slabá druhá čárka...pak zmizela (v balení bylo 5 proužků). No a pak jsem si už koupila ten těhotenský test 😀 Jinak doufám, že jsi už v pohodě 🙂

mamartinka
16. dub 2011

@piskotlea dakujem.Ja chcem tiez skusit ovu testy teraz.Ja mam inak 31.Ty uz tiez mas dost.A uz som dnes v pohode.Tak vam aspon Novy rok vysiel super ze.A pekne Vianoce budete mat.Ty si odkial z Cech.My sme momentalne v Irsku.Inak niesi aj na facbooku?Mozem si ta pridat ak smiem.Vyzeras byt super baba. 😉

pici
16. dub 2011

@mamartinka poplakat si treba,... a vstata znova bojovat.. urcite sa to coskoro podari

mary2222
17. dub 2011

@mamartinka je mi to líto ☹ asi budu taky po laparce čekat že se to hned podaří .. ale člověk nesmí ztrácet naději 😉

jsem sbalená, připravená do nemocnice krvácím slabě tak mě snad nevyhodí a snad bude všechno v pořádku - hlavně nenervnit že jo 😝

mamartinka
17. dub 2011

@mary2222 drzim palce nech ti to vsetko dobre dopadne.Este dnes ti to budu robit?Kolko dni tam budes?Drz sa a ozvi sa potom.
@pici Dakujem.

piskotlea
17. dub 2011

@mamartinka Hej, som aj na facebooku. Klidně si ma pridaj. Já jsem ze severní Moravy. V Irsku? Jak to tam je s placením léčebných výloh?
@mary222 Držím palečky, uvidíš, že to bude v poho. Pak napiš 🙂

kescha
18. dub 2011

ahojte baby, ja som bola na laparoskopii pred mesiacom, myslela som, že to budem celkovo zle znášať, ale všetko dobre dopadlo a po anestézii som mala hlad ako vlk 🙂 neboli žiadne komplikácie, tak ma na druhý deň hneď prepustili domov ... teraz je mesiac preč, jazvičky sa pekne hoja a my sa s manželom púšťame do ďalšieho boja 🙂, snáď sa niečo zadarí ... takže každej z vás odkazujem netreba sa zbytočne pred tým stresovať, každá to znáša inak ... držím všetkým palce a nech to stojí za tie // 🙂

mamartinka
20. dub 2011

@mary2222 Jeste nejsi doma?Doufam ze si vsechno zvladla. 😉

mary2222
21. dub 2011

@mamartinka ahojky jsem od včera ale tak nějak slabá jak mucha 😅, dalo se to 🙂 věřila jsem doktorům a sestřičkám a hlavně jsme si dělali se všeho na pokoji srandu a to tam byla jedna 40-tiletá a jedna kolem 50ti..ony se bály stejně jako já tak jsme to tak nějak společně zvládly

operace dopadla dobře, mám vše průchodné objevili jen malá ložiska endometriózy, které posílali na rozbor. kdybych nebyla tak zesláblá a netáhly stehy tak bych snad i šla do práce 🙂

mamartinka
21. dub 2011

@mary2222 Tak hlavne ze je vsetko v poriadku.Drz sa a davaj pomaly dokopy 😉 🙂

vally11
21. dub 2011

@mary2222
Ahojky, tak už jsem také zpět 😉. U mě to dopadlo taky ok, jen jsem ještě jak píšeš zesláblá. Hlavně, že už to máme za sebou 😉

Ostatní čekatelkám na laparku přeji, ať to rychle utíká, protože čekání na tom bylo snad to nejhorší.

mary2222
21. dub 2011

@mamartinka 😉

@vally11 ano nejhorší je to čekání a nakonec se stejně člověk oddá pokynům sestřiček a doktorů a nezbývá než jim věřit a dělá vše tak nějak automaticky....měla jsi dren? ale co máme to zasebou 🙂 mě zajímá jestli je to teda jen v mé hlavě nebo jestli je ještě nějaká jiná příčina 😖

vally11
21. dub 2011

@mary2222
no mě dr. řekl, že to mám v palici. Znám se s ním, tak mi to řekl, takhle na rovinu. Takže se musím upnout na něco jiného. Ale já poslední rok nežila ničím jiným, kdaždý den jsem myslela pomalu 24 hodin nato, proč ještě nejsem těhu. Loni jsem měla šílenou práci, takže jsem to chtěla vyřešit mimčem a možná oto horší to bylo.
Jinak dren jsem neměla. Mám dva stehy v pupíku a jeden na levé straně.

mary2222
21. dub 2011

@vally11 mám taky dva v pupku a jeden nalevo ale tam jsem měla ještě i dren tak to jsi o hodně přišla buď ráda 😉

verry
21. dub 2011

@mary2222
@vally11
supeer holky, že už to máte za sebou. a hlavně že jste OK 🙂 já už se na tu laparku snad začínám i těšit 😅

verry
21. dub 2011

a kde máte ty stehy?? pod pupíkem??? ale malý jizvičky to budou, že jo??

mamartinka
21. dub 2011

@verry Ja mam jednu jazvu v pupku a druhu na lavej strane.Ano jazvycki zostanu ale takmer nevidiet.

verry
21. dub 2011

@mamartinka ty jo, přímo v pupíku??? tak to abych sundala piercing, vid? já myslela že to bude někde pod tím..

mamartinka
21. dub 2011

@verry No tak piercing rozhodne dat dole.Nakolko cez pupok vlastne laparku robia.A aby som nezabudla musis byt dole oholena.Ja som o tom nevedela tak ma potom sestricka az v nemocke oholila 😉 Ale piercing rozhodne prec tiez.

verry
21. dub 2011

@mamartinka ok, dam ho dolů než tam pojedu 🙂 a oholím se komplet 😅 , to už jsem tu někde četla..

mamartinka
21. dub 2011

@verry Teraz ma napadlo.Tebe nebudu asi hysteroskopiu robit ze?Tak to asi oholena nemusis byt.Teraz neviem.Ale asi pri laparke nemusis byt oholena.Len hysteroskopiu ked robia spodom.

mary2222
21. dub 2011

@verry ano piercing sundat neboj se ničeho já jsem na pupík děsně háklivá a mám v něm asi 2 stehy ale v pohodě 🙂
ještě doporučuju vlhčené ubrousky - pokud tě budou vyprazdňovat jakože asi ano... já už pak po pár hodinách chodila na záchod se slzama v očích a nebýt těch ubrousků tak nevím 😉

verry
21. dub 2011

@mary2222 dík za radu, píšu si ubrousky 🙂
jo, a jak si snášela narkozu??? bylo ti špatně??-z toho mám fakt obavy

verry
21. dub 2011

@mamartinka na papíru mám napsaný že mi budou ddělat : laparoskopie+chromo, HSKdg, HS6 takže vlastně přesně nevím co mě čeká .. 🤐

mamartinka
21. dub 2011

@verry Takze asi aj hysteroskopiu.Tak si to radsej porob doma.Ked nie oholia ta potom tam.Sice neviem ako kde ale mne to sestrick spravila.

mary2222
22. dub 2011

@verry já jsem měla napsané laparo + chormo a ty H to už ne... ale to bylo dle toho co tam budu mít ... to je jedno co ti budou dělat ... oholit každopádně sice mě se sestra ptala a já hned že jsem úplně a ona se smála že to jsem nemusela tak aby se v tom člověk vyznal ještě kde můžu 😝

narkózu snáší každý individuálně nechci tě strašit bylo mi zle ALE na to vůbec nemysli sestry se o tebe pak postarají a člověk to vlastně ani nevnímá já si uvědomuju všechno teprve pořádně teď a to jsem doma od středy 🙂

vally11
22. dub 2011

@verry Ahoj, taky jsem ráda, že je to za námi. Jinak mě bylo po narkoze taky špatně. Blinkala jsem skoro celé odpoledne, ale neboj. Fakt nejhorší natom je to čekání. Navíc já šla až ve 12, tak celé dopo. jsem byla fakt šíleně nervozní.
Už se ti to ale blíží. Budu na tebe myslet 🙂