Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

mary2222
22. dub 2011

@vally11 já dostala nějakou injekci protože mě zničehonic schvátila horečka, celá jsem byla prej jak smrtka tak mi za ten den dali 2 x ale je možné že to bylo z protekce netuším...

čekání je nejhorší ale měla jsem na pokoji v pohodě kolegyně které se taky bály a my jsme si z toho dělali srandu už den předtím když jsme nemohli opustit záchod... když mě vezli na sál tak jsem té jedné ještě s úsměvem zamávala - já jsem hrozný cíťa ale když jsem to zvládla já tak každý

piskotlea
22. dub 2011

@vally11 @mary2222 Ahoj holky, je príma, že to už máte za sebou 🙂 A že jste další dvě, teré mohou potvrdit, že to nejhorší je fakt to čekání, ostatní je už v poho 😎
@verry Piercing budou chtít určitě dolů 😉 Ohledně oholení, sestřička to pro jistotu zkontrolovala, říkala mi, že i ta čárečka musí domů. Naštěstí jsem měla sebou holítko, tak v poho. Asi by mi bylo nepříjemné, kdyby mě holila sestřička, jsem taková stydlivá 😀 No hlavně, že doky už mě viděl celou 😀

verry
22. dub 2011

@vally11 ty jo, tak to si šla až dlouho na řadu. Doufám, že já půjdu na řadu jako první, jinak nevím-asi bych umřela hlady a žízní, když už od večera nic nemůžeš. Jo, a cevkovali tě?
dík za podporu, no už se to celkem blíží, už jen něco přes _14 dní.. 😅 včera jsem byla na krvi a za tejden jdu k dr. na předoperační vyšetření.

vally11
22. dub 2011

@verry necévkovali. Teď jsem si sundali ty naplasti, tak v pubíku mám dva stehy, vede to pod pupík a na levé straně jeden. Jinak nesmíš mít ani náušnice a prstýnek, nalakované nehty, prostě tak jak tě příroda stvořila 😉

@mary2222 já měla taky super kolegyňku, věkový rozdíl 2 měsíce a úpplně stejný problém. Ona šla už v 8 hod. Ale já až v poledne, ale taky jsme si mávaly 😀
@piskotlea koukám, že ty už jsi dokonce v očekávání, pomohla ti laparka?

mamartinka
22. dub 2011

@vally11
@piskotlea zabrala laparka na 2 pokus 😉

mary2222
22. dub 2011

@verry ničeho se neboj ve výsledku je to jedno kdy půjdeš hodina sem hodina tam... já ráno ještě lítala na velkou byla jsem z toho vystresovaná že se jim tam po... a jak jsme letěla naposledy tak jsem potkala moji doktorku na chodbě a ona říká za chvíli jdeme na to... no to byl pocit 😀 ale všechno se dá s trochou ironie zvládnout

po operaci se snaží aby jsi co nejdřív vstala a šla se vyčúrat pokud to nepůjde tak ti dají bažanta .. mě se nepovedlo ani jedno ani druhé až další den po snídani jsem šla 😉 i kdyby mě cévkovali bylo by mi to fakt jedno 😉

piskotlea
23. dub 2011

@vally11 Ano, je to tak. Na začátku prosince jsem byla na laparce a v únoru nedostala menses. Je mi už 33, takže hodiny bijí 🙂 Chce se to ale odreagovat a nemyslet jen na to. Jiank by se z toho člověk zbláznil. Přeji hodně zdaru a brzy // 🙂

verry
25. dub 2011

@piskotlea tak to je supr vědět 🙂 už abych měla po laparce, pak už to musí vyjít 😎

tinkabb
25. dub 2011

@verry Držím Ti palce. Ja som tiež bola na dvoch a už mám dve krásne baby. A hlavne na to nemysli. Môj muž chodil na služobky, takže som rezignovala a do pol roka som bola tehotná.

verry
25. dub 2011

@tinkabb jůů, tak to je supr 🙂

piskotlea
26. dub 2011

@verry Jasné, že to vyjde! 😎

mary2222
26. dub 2011

holky jak dlouho jste byly po laparce doma? respektive jak dlouho vás bolelo břicho? já už jsem byla v pohodě ale dnes to zase začalo 😒 nechápačka

vally11
26. dub 2011

@mary2222 já byla dnes na vyndavání stehů. Přijde mi, že ten pupím mám takový rozšklebený, tak snad se zatáhne. 😉 Jinak se cítím celkem v pohodě. Bolí tě ty řezy nebo břicho?

hribatko30
26. dub 2011

Ahojky holčiny ráda bych se k Vám přidala. 4.5. mám násup do nemocnice na laparoskopii a hysteroskopii.
O mimi se snažíme rok a 5 měsíců už jsme byli 2x na IUI a nic. Hrozně se toho bojím. Ještě nikdy jsem nebyla pod narközou.

vally11
26. dub 2011

@hribatko30 Ahoj, já mám týden po laparoskopii. Můžu Ti říct, že nejhorší na tom je to čekání. Zlvádneš to, neboj. Jdeš někde v Praze?

andara
26. dub 2011

Ahoj holky, drzim vam vsem palce.Ja byla na laparce v prosinci, mela jsem operacni-odstranovali cysty z vajecniku. Taky jsem nikdy nebyla pod narkozou (pokud nepocitam ve 2letech kvuli nosnim mandlim), bala jsem se, ale bylo to vse v pohode, byla jsem v Praze u Apolinare a byli tam suprovy, hlavne sestricky na JIPce🙂 diry v brise sem mela 4-v pupiku a jednu na prave a dve na leve strane -tam jsem mela vetsi cystu. Ta pri odstranovani praskla a jelikoz mi delali i vyplach, probudila jsem se s drenem-neprijemny, ale dalo se. Pak jsem asi tyden krvacela a bricho bolelo jako namozeny. Ted uz naprosto v pohode, jizviky jsou jeste videt, hlavne ta se 2stehama-je dobry to pak masirovat sadlem nebo necim mastnym. Ve ctvrtek jedu na kontrolu, jsem zvedava 😉

hribatko30
26. dub 2011

Ahojky, já jsem z Karlových Varů takže Vary. Jak dlouho si byla po zákroku v nemocnici a na jak dlouho dávají neschopenku?

vally11
26. dub 2011

@hribatko30 Celkově je to tak na 3 dny v nem. A neschopenka záleží asi na jedinci, někdo píše, že si bere pouze dovču, jiní zase třeba 14 dní. Uvidíš jak se domluvíte a jak se budeš cítit. Neboj zvládneš to. 😉

hp
26. dub 2011

@lulii Ahoj,jakpak se máš?já dnes byla u lékaře se štítkou a už jí mám v pořádku,ale projevil se mi opět prolaktin,takže se IVF opět odkládá ☹ musim ještě počkat alespoň měsíc nejlépe dva,no tak budu čekat ☹ ☹ ☹ ,A jakl se máš?nemáš už náhodou buben 😉 Musíme se nějak domluvit a dát kafíčko,už je krásně,tak alespoň podrbem,cooo?

mary2222
27. dub 2011

@vally11 dnes jsem byla na stehách no teda bolelo to - střihla mi u jednoho až do kůže takže to mám taky takové rozšklebené... mažu to betadine mastí... jinak jsem jí říkala že jsem unavená - opravdu mě krátká cesta k mudr vyčerpala tak to nechápu někdo jde po týdnu do práce ale já jsem kaput a to mi tam nic neřezali, na druhou stranu lituju že na další kontrolu jdu až příští pátek nevím co budu do té doby dělat 🙂 ještě že mám vycházky...

mary2222
28. dub 2011

.. tím jsem nechtěla nikoho strašit jsem cíťa 😉 holky za jak dlouho můžu začít cvičit?

verry
30. dub 2011

tak už se mi laparka blíží, za týden nastupuju. už aby to bylo za mnou.... 🤐

mamartinka
30. dub 2011

@verry Drzim palce nech sa aspon vam potom coskoro zadari.

verry
30. dub 2011

@mamartinka díky, no taky doufám.. ale bojim,bojim...nejvíc asi toho výsledku 😕

mariposita
30. dub 2011

Ahojte kocky, po dlhsej dobe som sem znovu zabludila. Mam cca 2 tyzdne po laparoskopii a hned po zakroku som bola uplne v pohode. Jediny problem bol ze ma priserne boleli ramena a obcas rebra, inak vobec nic, po 2 dnoch som isla do prace. Takze tie ktore vas to caka, tak sa nebojte, kazda to zvladame inak ale nie je to nic strasne.
@mary2222 kedy si bola na lsk ty (nechce sa mi citat vsetko dozadu 🙂 )? Je to zaujimave ze sa este necitis na 100%, ja som uz nastastie aj zabudla ze mi nieco robili. Ale ako pisem, je to zrejme individualne u kazdej baby.

mamartinka
30. dub 2011

@verry Neboj vsetko bude dobre.Ja inak teraz banujem ze som sa nato aj dala.Lebo vydim ze aj potom budeme kde sme boli aj doteraz.Som myslela ze aspon to k niecomu bude a nic nadalej.A ja krava sa dam este rezat.

verry
30. dub 2011

@mamartinka a ty jsi byla kdy na laparce?? a co ti zjistili?

mamartinka
30. dub 2011

@verry ja som bola este 23.02 na laparce.A stale nist 😠 Nezistili mi nic akurat odstranili polip co nasli.A prirodzene ze babo mat mozme.Cos sa zatial akosi nadalej nedari.

verry
30. dub 2011

@mamartinka ahaa, ale hlavně že jsi ook. Já pokud bude laparka v poho, tak půjdu další měsíc na inseminaci-aby byla větší šance...proč vy nejdete do IUI??

luca77
30. dub 2011

@mary2222 Ahoj,já když jsem se ptala gyndr.,kdy můžu jít cvičit,tak mi řekl,že to záleží na mě,jak se na to cítím,..to mi řekl po 14dnech myslím,..celkem jsem byla doma tři týdny po laparce a cvičit jsem šla asi až po měsíci radši 😉