Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

andrejta
10. dub 2012

@zzikk ďakujem za odpoveď aj tebe a môžem sa opýtať koľko máš rokov?

zzikk
10. dub 2012

29...jen ještě na doplnění, hysteroskopii jsem absolvovala samostatně po revizi a pro mě byl ten průběh snazší...ale obecně si dokážu představit jít v obou případech hned do práce.

andrejta
10. dub 2012

@zzikk vďaka ešte raz a posledná otázočka 😀 po akej dobe od zákroku ste sa mohli začať zasa snažiť?

zzikk
10. dub 2012

@andrejta Tak teď tě asi nepotěším - dva měsíce mám hormonální stimulaci a nitroděložní tělísko, snad se začneme snažit v květnu...ale u nás nebyl problém otěhotnět, to bylo vyloženě neplánované 🙂 Hlavně to ale nesrovnávej, protože pokud nemáš diagnostikovanou hysteroskopii ze stejného důvodu, léčení bude určitě probíhat jinak než u mě 😉 BTW a tobě je kolik?

andrejta
10. dub 2012

@zzikk ja mám 35 a pokúšame sa niečo cez 2 roky a dnes mi doktorka zistila polyp (alebo polypy) v maternici a že to môže byť jeden z dôvodov, pre ktorý nemôžem otehotnieť, tak uvidím

mamartinka
10. dub 2012

@andrejta Ahoj.Ja som tiez mala polip a tiez mi hovorily ze to moze byt dovod preco sa nedari.A to mi az v Iscare zistila lekarka.Pred tym ma 3 gyn pozerali a nikto nic nevidel.Polyp odstraneni laparka a hysteroskopia urobena a ani potom sa nedari.A to mi pred rokom robili vo februari.Nic nezabera ani umele nam nevyslo.A zdravy obaja.Vy mate neake problemy okrem polipu?Das si to aj odstranit?

mamartinka
10. dub 2012

A vy este nemate ziadne deticky tiez?My uz sa cez 5 a pol roka snazime.

andrejta
10. dub 2012

@mamartinka hej, aj my sme zdraví (údajne 😀 ), spg. je výborný a hysteroskopiu mi budu robiť práve kvôli odstráneniu polypu. a deti ešte nemáme žiadne. tak uvidíme ako to vypáli celé. držím ti palce, nech sa už konečne podarí

mamartinka
10. dub 2012

@andrejta a kedy ides nato ci este nemas datum?Aj vam nech sa coskoro zadari.Ja terazy ciklus. aj Clostibegyt beriem ale zatial nepomohlo ani to prv

andrejta
10. dub 2012

@mamartinka termín mám predbežne na 27.4. a ďakujem 🙂

romca05
11. dub 2012

@kaculkadraculka Ahoj, tak přeju ať se brzo zadaří! 😉

nelly3
11. dub 2012

@andrejta
mne robili hysteroskopiu minuly rok v marci, rano som prisla a poobede okolo 15 ho. som uz isla domov, krvacala som len minimalne, mne ale nic nezisitli, vsetko som mala oki, mozno aj preto som minimalne krvacala, nic sa neboj, je to v pohode, na druhy den som isla do prace a snazili sme sa skoro ihned 😉

mamartinka
11. dub 2012

@nelly3 a uz sa zadarilo?

andrejta
11. dub 2012

@nelly3 ďakujem pekne za povzbudenie 🙂

nelly3
11. dub 2012

@mamartinka
nie ☹

martasek33
15. dub 2012

Ahojte všichni,

taky se trošku podělím o svoji zkušenost. V prosinci 2010 mi zjistili mimoděložní těhotenství (5tt.). Šla jsem na první operaci, že mi jenom vyčistí dělohu, že jsem potratila. Každé ráno mi brali krev na HCG, ale když neklesalo, tak se rozhodli pro laparku. Primář mi říkal, co se může stát, že mi mohou sebrat vejcovod. No v ten moment by se ve mě krve nedořezal. Hrozně jsem to obrečela. Vejcovod mi teda nakonec neodebrali, nějaké srůsty mi odstranili. A po nějakém čase (1,5 roku). Doba byla tak dlouhá proto, že mě kvůli marodění z práce propustili, pak než jsem se našla druhou, pak zkušební doba.... .
Až toho všechno skočilo, tak jsem mohli tedy zkoušet. To bylo od loňského srpna. V únoru jsem byla u svojí doktorky. Řekla mi, že když už se tak dlouho zase snažíme a pořád nic, tak nezbývá nic jiného než podstoupit HSG- rentgen průchodnosti vejcovodů. Všude jsem sbírala informace, co může čekat. Nejvíc jsem se bála toho, že to není v narkoze. Tento týden v úterý jsem tedy měla jít na zákrok. Příjímací lékař mi během minuty( s konzultaci s primářem), hned výkon změnil. Tak jsem byla přijata znovu na laparku. a už to běželo jak po drátkách. Odběr krve, EKG, večer klystýr a od půlnoci nepít a nejíst, Ve středu mi ji teda udělali, a že pujdu ve čtvrtek domů, nakonec to bylo v pátek. Ve čtvrtek mi teprve vyndavali drén. Mám na břich zase čtyři otvory, a uplně někde jinde, než po první laparce, takže jsem celá puntíkovaná. Zase mi odstraňoval nějaké srůsty a pravou stranu mám v pohodě. Dělali mi i hysteroskopii. To jsou názvy.... Nakonec mi řekl, že když se se nám to nepodaří do 4-5 měsíců otěhotnět, tak přijde na řadu IUI. Tož mé zkušenosti...

zdenkaturkova
19. dub 2012

Ahoj holky, tak se Vám musím pochlubit jsem na začátku těhotenství HCG 296.Ani té radostné zprávě nemůžu uvěřit. Doufám, že vše bude v pořádku.

piskotlea
20. dub 2012

@elana Ahoj Eli, tak si čtu zpětně příspěvek ze str 151 z prosince 2010...já už mám prďolku, ty taky, tehdy jsi mi podávala info ohledně laparky... prostě paráda, vi´D? písni prosím jen tak na piskot.piskot@seznam.cz

popelka
24. dub 2012

ahojte vidim,za sa bavite o laparoskopii,,,,,,,neviete mi poradit,,,,,,,ake su pred tou laparoskopiou vysetrenia,,,,,myslim ake vysetrenia musia byt urobene aby bola zrealizovana ta laparoskopia,,,,,ci to pridem ku gynekologicke a uz ma tam posle ci ako to je,,,,a to kde su take centra,,ak viete tak mi poradte,,,v kazdom meste ,,,alebo to robi vasa gynekologicka,,,,,,a to ten prefuk vajecnikov to je tato laparoskopia.dakujem

catja
24. dub 2012

Ahoj holky, všechny zdravím 🙂 Vidím, že jsem zbytečně zakládala novou diskusi o laparce, nevšimla jsem si téhle...
Popelko, mě na laparoskopii posílají z CAR a co myslíš těma vyšetřeníma? Dostala jsem papír na předoperační vyšetření ke svému lékaři.
Zdenko, Eli, Pisko, gratuluju!!! Doufám, že nás časem bude víc...

niccky.z
24. dub 2012

Ahoj holky, tak mne to taky ceka. Ja mam problem s bolestivou MS a proto me tam muj gyn posila. Ma nekdo skusenosti s Gyncentrem v Hlobetine??

catja
24. dub 2012

@martasek33 Ahoj, já jsem na tom podobně - leden 2011 zamlklé těhotenství (mimoděložní nakonec vyloučili), pak revize a od té doby jsme zase zkoušeli a nic. V prosinci 2011 neúspěšné IVF, kvůli nespokojenosti jsme změnili v březnu CAR (nic nám nevysvětlili, jen nás hnali na další IVF), a tak teď podstupujeme nová vyšetření. Šla jsem na průchodnost vejcovodů, ale nepovedlo se to, tak mě poslali teď na laparku, nastupuju ve čt. A jak ti je?

barborapol
27. dub 2012

caute, poslednú menštruáciu som mala od 14. apríla a 24. apríla som bola na sekundárnej laparoskopii. Tá vyšla v poriadku, vajcovody boli priechodné a povedali, že videli aj folikuly. Cyklus mávam 31-36 dňový. Moja otázka znie, či by sme mohli ešte stihnúť ovuláciu alebo máme počkať na ďalší cyklus. Ďakujem za odpoveď.

liskovyorisek
27. dub 2012

@niccky.z já mám zkušenost a dobrou - sice si zaplatíš, ale přístup a péče maximální...já šla na laparku a histerku kvůli PCO v roce 2009...tři měsíce na to spontánní těhu - teď máme dvouletého chlapečka. Před pěti dny jsem si laparku zopakovala na Bulovce - akutní příjem kvůli křečím...mimoděložní těhu - takže jsem o pravý vejcovod lehčí, teď mám jako šestinedělí, 2-3 ms počkat a snažit se znovu...o druhé se snažíme od loňského podzimu....tak snad to bude jako po první laparce, pěkně propláchnuto, zkontrolováno a půjde to samo 🙂 držím palce!

maja1111111
29. dub 2012

@popelka ahoj já byla na laparoskopii i hysteroskopii v unoru a bylo potřeba vyšetření krve a ekg kvuli narkoze,a to děla obvodák..laparoskopií se provádí i test na vejcovody ,kam se vpustí modrá tekutina a zjištuje se zda do nich pronikne(zda jsou pruchodné)..což se mě bohužel nepodařilo ☹ takže mě čeká první IVF..
přeji hodně štěstí 🙂

andrejta
30. dub 2012

ahojte, tak mám po "hysterke" 😀 . chcela by som sa opýtať, baby, ktoré ste absolvovali hysteroskopiu, ako dlho ste po zákroku špinili? mne ju robili v piatok - menzes mám dostať okolo 14.5., hádam to do vtedy prestane, či? 🙄

nelly3
30. dub 2012

@andrejta
ja cca 4-5 dni 😉

andrejta
1. kvě 2012

@nelly3 dík, no dnes je to už štvrtý deň, tak nevieeem

niccky.z
4. kvě 2012

@liskovyorisek a taky si byla v gyncentru?

liskovyorisek
5. kvě 2012

@niccky.z jj psala jsem,ze zkusenost mam a dobrou-asi to nevyznelo tak jasne -ano,byla jsem na prvni laparce v gyncentru 😉