Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

zuzullik1001
3. srp 2012

@dia6 ahoj preco az v septembri?? skor sa neda ze daju termin...??sa caka na termin???

dia6
3. srp 2012

@zuzullik1001 Nie, ale vraj to nemôže byť hneď po laparoskopii, takže až na ďalší cyklus. A čo keď ich mám také dlhé, že až v polovoci septembra to vychádza. 😒

zuzullik1001
3. srp 2012

@dia6 a kolko to moze byt mesiac po laparke?? a robili aj nejake vysetrenia na IUI??

dia6
3. srp 2012

@zuzullik1001 Musí sa vynechať jeden cyklus a keďže mne práve začala mrcha, tak až ten ďalší.
Vyšetrenia mi robili všetky. Teda brali mi krv a výtery, tie mi robili ešte v júni (ani neviem čo všetko tam zisťovali, napr.chlamídie, protilátky proti spermiám... atď). No a potom laparka. A teraz vraj mám všetko na IUI potrebné.

Ale IUI sa v našom prípade asi nepodarí, no pre IVF je to potrebné. Inak mi ho poisťovňa neschváli.

dia6
3. srp 2012

@zuzullik1001 prečo sa pýtaš? ideš aj ty na IUI?

zuzullik1001
3. srp 2012

@dia6 ja som po laparke este ani nie tyzden a chcem ist na druhy mesiac na IUI...este pockam do kramov ci sa nam tento mesiac nezadarilo...a potom by som chcela ist na IUI obydvaja sme zdravy a nechce sa mi cakat a skusat tak IUI to snat ulahci..🙂

zuzullik1001
3. srp 2012

@dia6 a preco si myslis ze IUI sa vam nepodari??? a jak ti spraveli tie vysledky tak hned ta objednali na datum ovulacie na IUI???

dia6
3. srp 2012

@zuzullik1001 No áno, hneď ako videli výsledky pokope, tak povedali že IVF, ale pred tým sa musí praviť IUI, inak poisťovňa nepreplatí IVF.
No a IUI sa asi nepodarí, lebo mne sa v tele vytvárajú protilátky proti spermiám. Takže asi to nepomôže a pôjdem na IVF. Ale bola by som rada keby sa stal zázrak a po IUI by som ostala tehotná.

A vám doporučil IUI gynekológ? Alebo si išla cez centrum? A koľko vlastne už skúšate (ak nevadí, že sa pýtam)?

ada83
3. srp 2012

@dia6 tak to hej neviem preco robia IUI keď to moc nie je ucine. to ideš na 1 iui? ja som mala 2 iui a po tej laparke povedala že dame 3 az potom IVF. ale ako ma posielala tomu endokri. tak potovedal že pojdeme na ivf budem tieš rada ak to stihnem do decembra.preto chcem dvojicky lebo uz nemam moc casu.

dia6
3. srp 2012

@ada83 No normálne vraj musia byť IUI 3x. Inak poisťovňa nepreplatí IVF. Ale v našom prípade, keďže mi našli, to čo našli, tak asi IUI bude zbytočné a vraj spravíme jedno a hneď žiadosť do poisťovne na IVF.
Najhoršie na tom je, že nemám Všeobecná a keďže naša momentálna "super" vláda schválila, že bude iba ona od r.2014, tak ostatné vraj už nechcú veľa vecí schvalovať, takže dosť možné, že nám to neschvália a budeme sa musieť ešte odvolávať.
Ešte že máme Fica 😒 🤐 ☹

ada83
3. srp 2012

@dia6 to ja mam vseobecnu. kamoska isla hneť na ivf ani nemala iui tak neviem. alebo musis byt rok liecena v centre aj to som pocula. tak to neviem ako budu potom schvalovať to ivf, ked nas bude tolko vela v tej jednej poistovni.

dia6
3. srp 2012

@ada83 s mojou poisťovňou som nikdy nemala problém, len vláda si vie vymyslieť takúto kravinu. Prepáč, že sa takto vyjadrujem, ale strašne ma to nahnevalo. Veď toto je ako v komunizme. Ak vláda povie, že dieťa mať nebeš, tak nebudeš a hotovo!!!
Pýtala som sa lekára koľko by to stálo, keby sme si to chceli zaplatiť a povedal, že okolo 2aj pol tisíc.... 😲
Až mi zle došlo, takže budeme musieť čakať na poisťovňu.
A hlavne kvôli tej cene to tým poisťovniam tak trvá, lebo je to pre nich veľká suma. Ale tak je lepšie aby sme nemali deti?

A určite sú aj diagnózy pri ktorých je úplne zbytočné IUI, tak sa ide rovno na IVF. U nás si myslím, že by to bolo tiež možné, ale lekár povedal, že by sa poisťovňa mohla tým brániť, tak že radšej to spravíme a máme pokoj.

ada83
3. srp 2012

@dia6 to hej urcite by sa tam dala dať nejaka diagnoza. pocula som že vseobecna to ma schvalene cca asi o mesiac aj skôr kamoška to mala do 2 týzdnov. bola som si sa popýtať v poistovni ci mam vsetko v poriadku poplatene, lebo aj kôli tomu robia problém. a to ked bude len jedna poistovna tak bude aj dlhšia cakacka na ivf dufam že mi to budeme mať už zasebou a nebudeme to potrebovať

dia6
3. srp 2012

@ada83 Ja tiež dúfam, že nám to schvália a že budeme mať už tento rok pokoj.
Ale mne lekár povedal, že oni na to majú nejakú lehotu, tuším 30 dní, takže ak ju nezmenia, tak by to aj tak nemalo trvať dlhšie. Aj keď to jeden nikdy nevie.

Ako tak rozmýšlam, tak to máme pred sebou ešte presne rovnaké "procedúry": endokrinológ, IUI a nakoniec IVF. Nie? 🙂

ada83
3. srp 2012

@dia6 tak to hej presne to iste. Len sa bojim u tohoendokrin že strávim dlhsiu dobu ako ty ☹. a ty si sa kam k nemu objednala?
ja idem do medisima ale idem skusiť malacky tam by mala zacat ordivovať nejaka nova lekarka tak by mohla mať lepši termin

dia6
4. srp 2012

@ada83 Ja idem k nám do Pezinka. Volala som trom a dve ma nechceli zobrať, vraj musím ísť do svojho mesta. Ale už mám termín, tak som rada. Už sa to dokonca celkom aj blíži.

ada83
4. srp 2012

@dia6 ja som volala tieš asi 5 že neberú. dr. ma poslala do ruzinova ale ten povedal že pokial mu dr. nezavola tak ma nezobere a ja som jej nechcela volať 🙂

ada83
4. srp 2012

@dia6 ale asi tieš počkáš až na tie výsledky z endok.až potom pojdeš na IVF aby to dobre dopadlo 😉

ada83
4. srp 2012

@ada83 mozem sa ta opytat kolko si doplacala za laparoskopiu ked chodis do toho druheho centra? Ja som doplacala 40,91

ada83
4. srp 2012

@dia6
@dia6 mozem sa ta opytat kolko si doplacala za laparoskopiu ked chodis do toho druheho centra? Ja som doplacala 40,91

dia6
6. srp 2012

@ada83 áno, tiež radšej počkám na výsledky endokrinológa.
Ja som doplácala 100 e.

ada83
6. srp 2012

@dia6 dozvie potom ako to tam majú z platením ked každý plati inac

zuzullik1001
6. srp 2012

@ada83 ja som zase platila 65 eur...v medicentre a ti si uz bola na laparke?

darazv
6. srp 2012

Ahoj holky ja som po neuspešnom 1IVF a na ziadost doktora z CARU idem tento mesiac na laparku v stredu idem na konzultaci a tam mi povedia termin akurat ze som prekvapená jak tu píšete ze sa za to platí ja som doteraz v tom ze je to zadara 😒 tak som zvedava aku pálku mi povie dr ,,,

dia6
6. srp 2012

@ada83 Mne bolo povedané, že v každom centre je to úplne inak cenovo a dokonca ešte záleží aj od poisťovne.

dia6
6. srp 2012

@darazv Ahoj. Ja mám IVF ešte len pred sebou. Sranda, že si už na laparke nebola. Mne povedal lekár, že sa musí pred IVF spraviť. 😒
No platí sa za to. Ale čo by sme nespravili pre dieťa. 😔

zuzullik1001
6. srp 2012

@dia6 ahoj este som nebola v ziadnom centre..sa objednam do GYN-FIN rozmyslam..gynekolog mi povedal aby sme sa po laparoskopi snazili ze vsetko je v poriadku ale nechce sa mi cakat a preto chcem ist na IUI::....snat to IUI tebe vide..🙂

ada83
6. srp 2012

@dia6ale ti si bola tieš v iscare na laparke nie? tak potom asi od poistovne to bude

ada83
6. srp 2012

@darazv v nemocnici sa neplati ale keď ides niekde vramci jednodnovej tak sa priplaca. ja chodim do iscare a tam mi ju aj robili sesterka povedala ze v nemocnici sa neplati ale si tam cca 3 dni

ada83
6. srp 2012

@zuzullik1001 ano bola som 19.7. v iscare tam som doplacala 40,91 chcela som isť k sesternici do ziaru nad hronom ale v centre mi povedali,že ju mam mať u nich