Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

fetra
4. lis 2007

já jsem prášky vysadila lonsky rok v září, a hned v lednu mě doktor objednával do CAR, tam chodím od března letošního roku, tedy jestli se to tak dá říct, protože než jsem prošla všechny vyšetření(krev,genetika,cukr, manžel- spg a urologii,)tak to taky chvíli trvalo, takže u mě proběhla pouze 1 IUI a samosnažení 2krát po pregnylu , a potom 2 měsíční přestávka s čekáním na laparoskopii, takže teprve po roce snažení se něco děje,

grej
4. lis 2007

Holky co je to drilling? To je ten profuk?

campi
4. lis 2007

Nee, laicky receno se udelaji dirky do vajecniku, pri syndromu PCO mivaji vajecniky tvrdou kuru, takze se narusi povrch a potom vypousti vajicka jedna radost.

grej
4. lis 2007

Áha. Děkuji za info Campi🙂 A ještě jeden dotaz - laparka se asi bude dělat v období mezi MS a OVU, co? Vypadá, že jsem to dnes zase dostala, takže na konci toho listopadu to budu opět očekávat. Kdyby byl termín v prvním týdnu v prosinci, tak by to bylo supr, ale jak znám svoje "štěstí", tak bude volno až když budu mít po ovu☹

campi
4. lis 2007

Jj, spravne. Gyn bude pro me overovat 2 terminy - to budu 8. a taky mi nabidla termin za tyden, ale to uz bude 15. den. A ovulku mivam 11. den pro zkraceny cyklus. Ten druhy termin se mi uz nejak nepozdava...

haninka
4. lis 2007

Ahoj holky,
já jdu na řadu 7.11. a budu 17DC..už jsem tu četla, že někomu dělali lapku 20DC.. 😒

koryna
4. lis 2007

Mě dělali laparku 19DC,zrovna v době ovulace.

fetra
4. lis 2007

mě to dělali 13 DC, je to těžké se nějak trefit,když se objednávací doba počítá na měsíce,ale po zákroku jsem stejně měla 3týdny zákaz sexu a musím říct,že jsem se na to ani necítila, no asi každá jsme jiná

zulka29
5. lis 2007

Ahoj campi, nevies zlozenie toho cajika? Do Prahy mam daleko ☹. Nevies ci mame taku predajnu v BA? Dakujem

campi
5. lis 2007

zulka: musis si to prelozit do slovenstiny 😅
dobromysl nat, truskavec nat, sipek plod, materidouska nat, cekanka nat, rebricek nat, hluchavka kvet, hermanek kvet, jitrocel list

Bohuzel tam nejsou napsane pomery, ale myslim, ze kdyz se obratis na nejake dobre bylinarstvi, tak budou vedet, co s tim. Ten caj je docela znamej mezi bylinkari.

perla200
5. lis 2007

ahojte kočky, nebola to endometrioza, bola to cysta, ktorú nikto nevidel. campi drž sa. a ozvi sa potom čo sa dialo, ja som bola vnemocnici 5 dní, ale to som išla odtial ako rybička v pohode.

campi
5. lis 2007

Perla: to je vlaste moc dobra zprava, endometr. mi pripada jako jedna z nejhorsich moznych diagnoz.

Diky za podporu, uz se tesim, az budeme s grej psat, jak nam to dopadlo.

haninka
5. lis 2007

Ahoj Holky,
tak já mám zítra nástup, ve středu op. 😲

Mějte se fajn. Jak budu doma, dám vědět jak to dopadlo 🙂
H.

b884
5. lis 2007

Ahoj Nikusa,ahojte babenky, môžem aj ja prispieť so skúsenosťami, kedže pred mesiacom mi robili hysteroskopiu a laparoskopiu. Hlavne Nikusu by som chcela ukludniť, že sa nemá čoho báť. Mne gynekologicka odporučila ist do Sliaču, okr: Zvolen, lebo odtial ma pustia v ten isty den domov a inde v nemocnici by si ma nechali 2-3 dni. Tak sme si dali tu namahu, aj ked to neni blizko a objednala som sa do Sliacu (GYN POR. Prisla som na 10,30 presne na obed 12.00 ma zobrali na operacnu salu, pichli mi injekciu do ruky, dali masku a po troch nadychnutiach som uz spala. Zobudila som sa o 13,30 zmiernymi bolestami v podbrusku (ako pri menstruacii)dostala som injekciu a za par sekund ma nic nebolelo. Dali ma na izbu, kde som lezala dovecera, bol tam aj priatel somnou cely cas, a po 19.00 sme uz mohli ist domov. Bola tam jedná úplne fantastická sestricka, samozrejme aj ostatné, kazdú polhodinku bola na izbe, ako sa mám, ci nieco nepotrebujeme a tak. Aj p. dr. Galád bol velmi milý a prijemný.Mala som dve jazvicky v pupku a trochu nizsie, ale vôbec žiadne bolesti, nic som necitila, vôbec to nelutujem ze som tam bola, a keby trebalo hocikedy by som tam isla, bol to pre mna zazitok i ked sa tiez velmi bojim bolesti, ale takto som kludna, nakoľko viem, že nemám nič upchate, zrastené, ani cisty ani nic podobne. Lekár mi odporucil po tomto zákroku PN, tak som bola este tyzden doma. Aspon som stihla vsetko komplet poupratat hihi 🙂

gucci
7. lis 2007

ahoj holky, nechce se mi to celé pročítat
čeká mě v brzké době laparo a hystero
v jakém období cyklu se na to chodí? před MS, po MS, během OVU nebo kdy?
díky moc

campi
7. lis 2007

Cetla jsem, ze pred ovulaci.

lilli1
7. lis 2007

ahojky.
gucci, jak to tady pročítám, tak je to různé. Mně říkala dr., že se dělá 5 - 15 cen cyklu. Sama jsem přesně týden po laparoskopii a dělali mi ji 6 den dyklu.

lenk
7. lis 2007

ahoj holky , ja sem tez postoupila laparoskopii a take hysteroskopii , to vse mam zasebou , laparku mi delali dokonce pri menses ...museli mi dat inekci abych tolik nekrvacela...moho vas ujistit tedy jen proty co je to vse teprve ceka ...NIC TO NENI necitite zadne bolesti, ja jen ze vim jake to je cekat na operaci!! hysteroskopii mi delali po menses .

lilli1
7. lis 2007

holky, co je to ta hysteroskopie? nechce se mi to tu hledat...

kalka
8. lis 2007

Ahoj holky🙂 Tak já mám laparku taky za sebou. Operovali mě 19.10. ve Vynohradský nemocnici v Praze. A musím jen a jen chválit. Naprosto perfektní přístup a strašlivě hodný sestřičky a všici doktoři! Měla jsem z toho hroznej strach, ale úplně zbytečně. Jak z tý operace, tak z toho, že tam budou nepříjemní. Ty co máte před sebou diagnostickou laparku, tak se vůbec nebojte!.. I když mě se to kecá, co?.. když to mám za sebou🙂
Naštěstí jsem úplně v pořádku, všechno průchozí, žádné prodělané infekce, endometriózy.. prostě všechno v pohodě🙂 Tak držím pěstičky všem kdo to mají ještě před sebou!!! 🙂

campi
8. lis 2007

Laparo se tyka vajecniku a hystero delohy.

A diky děloze vznikl pojem hysterie - byla spojovana s zenskymi pohlavnimi organy🙂

lilli1
8. lis 2007

Děkuji, Campi za odpověď. Tak to mi nedělali. Doufám, že teda problém nebude s dělohou, když se všechno tváří být v pořádku a stále nic. A už tak dlouho ☹

gucci
8. lis 2007

Díky za odpovědi.
Já se "operace" nebojím, jen si potřebuju naplánovat v práci zástup 😉

fetra
8. lis 2007

Ahoj holky,
mám problém a ráda bych zjistila Váš názor, jsem po laparoskopii po drillingu,na konci října jsem dostala injekci agolutinu a již je to 10 den od injekce a menstruace stále nikde,vždy jsem to po injekci dostala, tak nevím kde je zádrhel, již jsem se těšila na stimulace a nic, máte s tím někdo zkušenosti?

pepika
8. lis 2007

Ahojte,čaká ma laparoskopia a chcela by som sa spýtať ,asi ako dlho nebudem môcť cvičiť? robím závodne fitness a asi sa zbláznim ak budem musieť byť mesiac bez fitka...ďakujem

haninka
9. lis 2007

Ahojte,
právě jsem se vrátila z nemocnice. Laparku mi dělali 7.11., 17 DC. Nástup jsem měla den před, večer jsem dostala injekci do bříška na rozředění krve ( to se dává před každou op) a prášek na uklidnění a 2x čípek na vyprázdnění. Sešly jsme se úžasná parta na pokoji, takže byla pohoda, a legranda.
Další den jsem šla až 3. na řadu, a za hodinu jsem byla ze sálu zpět. Vše je ok, jen nalezli a odstraňovali maličká ložiska čehosi co je možná endometrióza, ale výsledky budou za 14 dní. Prý to není nic hrozného, jsou na to léky a mohlo to bránit početí.
Po 2 hodinách se může pít, po šesti vstávat. Ale moc opatrně a dloho sedět na lůžku a pak opatrně a pomalu vstát 🙂 . Já byla vysílená, páč jsem od 12h před. dne nic nesměla jíst. Ale jen co jsem se nabaštila, bylo to v pořádku a šla jsem do sprchy. Ještě včera, den po zákroku mě bolel podbrišek a nemohla jsem se vykašlat. Taky břicho nafukují CO2 aby se všude dostali a tak mě bolelo pod žebrama a ramena..celé je to takové hnuté..
Dneska mě pustili, a už mě skoro nic nebolí. Tři dny po mám jít na stehy ke svému gyndaři.
Jó, je nutné být oholená. To jsem naštěstí věděla 😎
Teď mám klidový režim..
Takže se vůůůbec ničeho nebojte, kór jestli budete mít tak super lékaře a sestry jako v Mladý Boleslavi, a skvělé spolupacientky. Největší strach jsem měla z toho, aby nám ze smíchu nepopraskaly stehy 😀
Jo, a dneska jsem začala krvácet. Prý jsou hormony tak poblázněný, že s největší pravděpodobností dorazila MS!..o týden dřív 🙂

andrys
9. lis 2007

haninka....ahoj ty to tak fantasticky popisuješ, že se snad začnu těšit 🙂 Mužu se zeptat za jak dlouho se můžete snažit o mimi?

nikusa
autor
9. lis 2007

Ahoj děvčátka, tak jestli Vás zajímá, jak dopadl můj příběh, tak jsem na žádnou laparku a hysterku 😀 nakonec nemusela, protože jsme se po neúspěšném IUI vrhli na IVF a u toho už tuto operaci člověk naštěstí nepotřebuje 😀

pahu
9. lis 2007

Pepika, máš IP.
Pavla.

haninka
9. lis 2007

Ahoj Andrys,
styk máme zakázaný 14 dní. Nebo po MS. Ale mám podezření, že ms je už teď, takže si tak do ovu dáme oraz a pak na to hupsnem 😀
Fakt se není čeho bát, ale musím říct, že přístup doktorů a sester psychiku člověka hodně ovlivní..a samozřejmě i jaká se sejde "parta" na pokoji 🙂
Doufám, že příští rok tam dorazím s pupíkem 😀 a to přeju moc i vám všem 🙂