Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

reenik
30. srp 2013

Ahojte,zrovna lezim v nemocnici a laparka me ceka zitra,uz ted se bojim co to bude.Chci se zeptat,za jak dlouho po operaci se asi muzeme zacit snazit?vsude ctu neco jineho,tak v tom mam chaos🙂jen doufam ze mi tam nic nenajdou☹nemam ani tak strach z te operace,jako z toho co mi po ni reknou
☹ jinak vsem co to uz maji za sebou preju rychle uzdraveni. 🙂

kikina44
31. srp 2013

@zikinka Ahojky, zaujala mě laparoskopie ambulantně-kde Ti to prosím Tě dělali? Dík moc za odpověď 🙂

reenik
1. zář 2013

@reenik Ahojky, lezim v Bohumine,ale jsem tady uz od ctvrtka. Delali mi to v patek a pusti me snad zitra...nejradsi bych sla domu hned ☹

zikinka
1. zář 2013

@kikina44 ahojky, nevím, zda Ti pomohu ale mě dělali hysteroskopii ambulantně bez celkové narkozy. Předtím jen premedikace a leky na bolest. Průběh byl ok, jen trochu nepříjemný. U mě to byl zákrok diagnostický - pro to, aby se zjistilo, zda je vše v pořádku. U vejcovoudů je možní zjistit jejich ústí a tím jak je tam napouštěn fyziol. roztok se dá poznat, zda jsou průchodné. Také je plus u hysterosk., že po výkonu je lehce podrážděná nastimulovaná děložní sliznice, takže je pak snadnější pro uchycení emrijka. Ale samozřejmě, že nevím jakou máš indikaci Ty a zda jdeš na hyster. nebo na laparku. Na laparce jsem nebyla.

cooke
3. zář 2013

@zikinka
@kikina44 mě dělali laparku a hysteroskopii dohromady. Výhodou operace narozdíl od ambulantní hysteroskopie je ten, že když najdou problém hned ho vyřeší ... třeba odstranění cysty nebo drilling....

cooke
3. zář 2013

@reenik Mno já myslím, že snažit se můžete hned jak se na to budeš cítit. Za mě tahání stehů po operaci bylo daleko horší než celá operace samotná :D

zuzu2389
6. zář 2013

Ahojte,
chcela by som Vas poprosit o jednu radu...
Uz vyse dvoch rokov sa s muzom snazime o mimi...no bezuspesne...najskor sa liecil on lebo mu vysli zle vysledky spermiogramu..ale v aprili tohto roka mu robili kontrolny a uz ho ma v absolutnom poriadku... takze zostava otazka na mne...na beznej kontrole mi nic lekar nenasiel tak som sla na prve konzultacie do centra.
Tam mi vzali krv na testy a buduci tyzden mam volat o vysledky..lenze lekar povedal ze ak budem mat testy v poriadku tak sa laparoskopie nevyhnem.. a momentalne neviem na co sa mam pripravit...sice som uz nieco sa o tom docitala ale aj tak..a hlavne neviem ako to je teraz po financnej stranke...kolko to stoji..? vie mi niektora poradit..? budem vdacna..🙂 Dakujem

lucijeta
7. zář 2013

@zuzu2389 nevim jak u vás, ale tady je lapárka normálně hrazená pojišťovnou a vůbec se nemáš čeho bát.. do 3 dnů jsem byla doma a přesto, že na žádný zádrhel nepřišli a mohl se tak zákrok zdát zbytečný, hned druhý cyklus po něm jsem otěhu 😉 držím palce..

luciebx
7. zář 2013

@zuzu2389 ja mela laparoskopii delanou as 4x jednou z toho na soukrome klinice.. tam sem si zaplatila ale rano dosla a odpoledne sla domu.. kdyz sem byla ve statni nemocnici tam sem lezela asi 3-4 dny a neplatila nic.. ale taky sem si pockala nez se na me dostala rada.. proto sem sla na soukromou kde sem mela termin do par tydnu..
laparky jako takove se bat nemesis.. me to pomohlo k mimi.. oni jak ti to tam prostouraj tak se vajicko uchyti mnohem rychleji.. ja utehulila 4 mesice po laparce..

fachy
10. zář 2013

Ahoj všem, mně čeká LPSK v pátek. Dost se toho bojím. Ani ne tak operace, jako toho, že tam najdou něco špatného. Jdu na ní kůli tomu, že nemůžu otěhotnět, ani po lécích. Partner je naprosto zdráv. Dělali tady některé z Vás LPSK v Mělníku?

cooke
10. zář 2013

@fachy Ahoj, podle mě se není čeho bát, bylo to naprosto v pohodě a na druhý den jsme šla už domů 🙂 a skoro o ničem nevěděla. Nejhorší pak bylo tahání stehů :D Mě taky na LPSK nic nenašli, prý jsem naprosto v pořádku, možná je lepší když něco najdou a hned to vyřeší .... a ty pak budeš vědět že to bylo tím problémem, než to že ti všichni stále opakují jak jsi v pořádku a stejně se nedaří :(

laurinkat
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bramborik83
11. zář 2013

@leniik1 Mně tu hysteroskopii dělali v Brně a nebylo to pod narkózou a docela dost to bolelo...

cooke
12. zář 2013

@bramborik83 a pomohla? nebo zjistili něco?

bramborik83
12. zář 2013

No zjistili, že mám endometriózu - adenomyom...

cooke
16. zář 2013

@bramborik83 to mě mrzí ...

cooke
16. zář 2013

Holky co máte po laparoskopii, jakou jste měli tu první menstruaci po ní ..... já děsně silnou :(

fachy
16. zář 2013

Ahoj holky, tak to mám za sebou. Bohužel zjistili, že mám jeden vejcovod nefunkční a potvrdili mi polycystické vaječníky. Ty mi nějak rozrušili, tak snad se to nějak povede i s touhle diagnozou.
Nevíte jestli je opravdu nutné dodržet 6ti nedělí? Já už to nemůžu vydržet teď 🙂

cooke
17. zář 2013

@fachy mě o tom že bych musela po laparce dodržovat šestinedělí nic neříkali 🙂 myslím že když se cítíš fit a budete opatrní nic se stát nemůže....

orchidejka
17. zář 2013

Ahoj, tak mi o šestinedělí nic neříikali. Byla jsem vloni v dubnu. Zákrok mi dělali v úterý po velikonocích hned ráno a večer mě pustili domů. Ve středu jsem si vzala dovču a čtvrtek a pátek do práce (sedím v kanceláři....) a týden po zákroku jsem šla na kontrolu k svému dr. byla jsem 17DC a on mi říkal, že na TO máme skočit, že ve zprávě je že tam folikul byl..... takže si nemyslím, že by šestinedělí bylo standartně doporučováno...

fachy
17. zář 2013

@orchidejka
@cooke děkuji za názor, já to stejně tak dlouho nevydržím 😎

cooke
17. zář 2013

@orchidejka a pomohla laparoskopie?

vrana
17. zář 2013

Ahoj, na začátku prosince 2010 jsem byla na laparoskopii kvůli odstranění endometria, cca 2-3 týdny po laparce jsme už normálně sex provozovali, dr. řekla, že záleží na mě, jak se budu cítit.Cítila jsem se dobře. V prosinci jsem ale neotěhotněla, protože ovulace byla těsně po zákroku. Otěhotněla jsem hned první možný cyklus, tj. v lednu 2011. Takže záleží co řekne doktor a pak jak se ta dotyčná cítí. O laparoskopii se říká, že otěhotnění dost napomůže, že se vše pročistí a tak a pak to jde samo 😉

orchidejka
17. zář 2013

@cooke na laparku jsem byla v dubnu 2012 a // jsem našla až v srpnu 2013 🙂

miakubko
19. zář 2013

Ahojte chcem sa informovat tie z vas co boli na laparoskopii, podpisovali ste papier ze suhlasite s tym, ze ak vajcovod bude neprechodny ze vam ho odstrania?Dakujem za info

cooke
19. zář 2013

@miakubko ne tento pepír jsem ani nedostala k podpisu

reenik
24. zář 2013

@miakubko ano, já takový papír podepsala hned na začátku. K náladě to tehdy nepřidalo... Dali mi ještě asi 4 další papíry, jaké mi hrozí komplikace a co všechno se může stát, ať to beru na vědomí. Byla jsem z toho dost vyvředěná 😖

miakubko
24. zář 2013

@reenik diky za odpoved..Nebala si sa ze ked ti zistia ze je nepriechodny ze ti ho odstrania a potom je uz len sanca na umele oplodnenie..ako si dopadla na laparoskopii..pomohla ti v niecom ako dlho si bola doma po operacii?? Diky za rady🙂)

reenik
24. zář 2013

@miakubko Bála jsem se strašně. První věc na kterou jsem myslela po probuzení byla, jestli mám vaječníky. Na operaci jsem šla s tím, že vůbec nevím, co mi je. Nediagnostikovali mi dopředu nic, byla to diagnostická operace. Prostě jsem si myslela, že se kouknou a řeknou, je to ok, nic jsme nenašli.... O to víc jsem pak brečela, když mi doktor hned po narkóze řekl, že mám PCO a rozsáhlou endometriózu a ještě nějaký výrustek (snad nezhoubného charakteru) na vyječníku a že bych měla jít co nejdříve na IVF. No bylo to strašné ☹ a teď jsem tři týdny po operaci a na testu mám už třetí den //. Mám sice hroznou radost, ale i šílený strach. Jsem vyděšená jak hrom, aby to všechno bylo OK. Primář mi tehdy říkal, že tento měsíc mám prostě protrpět, že stejně asi neotěhotním a příští mám jít na nějaké to umělko. No jsem v šoku. Vůbec nevím, co si o tom myslet. Mám radost samozřejmě, ale už bych chtěla moc vědět, že je to OK. Drž prosím palce!!!! Přeju hodně štěstí, myslím, že ta operace pomáhá, šla bych do ní znovu, kdybych musela....

miakubko
24. zář 2013

@reenik ahoj tak to je superrrr..tesim sa s tebou a neboj ked ti bolo dopriane najst // neboj bude to ok hlavne mysli pozitivne a bud kludna aby neboli problemy..ked budes kludna urcite to bude ok vsetko...ja idem tiez na diagnosticku laparo..len mam strach nedostavam menstruaciu .strasne nepravidelne...a nic ti teda neidstranili...?? Ja rozmyslam ze im nedam suhlas na odstranenie ...bojim sa..Ak to chapen podarilo sa ti spontanne hned po laparke?