Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

anysek1
10. lis 2007

ahoj holky poradite mi?byla jsem na laparce pred 24ma dnama a porad jsem nedostala ms a to mela prijit 4.11. jak moc se vam to po laparce zpozdilo?diky

roasha
10. lis 2007

ak sa spravne pamatam,tak cca mes.po laparke.

fetra
10. lis 2007

ahoj,
já jsem 31den po laparoskopii a před cca 12 dny jsem dostala injekci agolutinu a nic! tak nevím

anysek1
11. lis 2007

fetro jakto ze ti ji dalli tak brzo po laparce¨(19den)?ja jsem dnes 24 den po laparce a nic injekci jsem nedostala ani mi nikdo nerekl kdy to mam dostat.

koryna
11. lis 2007

Já jsem dostala MS po laparce v termínu,jak měla přijít,31 DC.

haninka
11. lis 2007

Ahoj holky,
já jse z toho taky blázen. 2 dny po laparce jsem začala krvácet 19DC a krvácim stále. Prý by to mohla být MS..ale co to je se dozvim až zítra od doktora.. 😒
Páč po laparce jsem jen mírně špinila a pak i to špinění přestalo.

karolinka03
11. lis 2007

Ahoj holky,
Tak se k Vám přidávám jsem dneska 5 den po laparce a nic..nekrvácim,nešpinim.Muj pan doktro říkal,že bude se může MS opozdit a nebo přijít naopak dřív,tak uvidíme jak to dopadne u mě.Zítra jdu ny vyndaní stehu..Jinak já byla v ROkycanech a super přístup a super lidičky na pokoji 😵 Takže koho to teprv čeká,holky,nebujte nic to neni!!! 😵

evikmi
11. lis 2007

ahoj holky..já na to jdu zítra,respektive zítra nástup do nemocnice a výkon v úterý....a bojím se mocinky moc☹

linka
11. lis 2007

ahoj evikmi,neboj sa,bude dobre 😉

linka
11. lis 2007

idu ti nieco vyberat alebo len skumat??

evikmi
11. lis 2007

jenom zkoumat,ale s tím,že eventuelně něco...
jen doufám,že mi nevemou vaječníky..asi bych umřela☹

haninka
11. lis 2007

Ahoj evikmi, neboj se, je to brnkačka 🙂
Karolinka 03, zitra jdu taky na stehy.. 🙂

Holky, je možné, že výsledky ukážou, že se u mě objevila endometrióza, budou až za 14 dní..mám strach jak to dopadne ☹

fetra
12. lis 2007

já jsem měla problémy s menstruací i před laparkou, doktor v Caru se na nic neptal a hned mi dal injekci agolutinu, po této menstruaci začínám stimulovat clomhexalem, mám na otěhotnění cca 6 měsíců, pak už asi IVF

lillian
13. lis 2007

ahoj babule, bola som 5.10. na laparke. MS prisla uuplne normalne 21.10. a teraz je tu na !23.! den a graf je uplne zblazneny. Pred laparkou som mavala graf ukazkovy. Operacia mi zblbla cyklus ☹

haninka
13. lis 2007

Lillian,
a měla jsi všechno ok? nebo ti dělali nějaký zásah? po operaci jsou hormony prý poblázněné.
Já byla na laparce 7.11. a MS čekám tak za týden. Taky jsem zvědavá kdy dorazí..

H.

lillian
13. lis 2007

haninka, mala som laparku pre priechodnost vajcovodov, a bolo vsetko v poriadku. Asi sa mi vazne zblaznili hormony, lebo sa aj citim ako by som bola vymenena. 😕

haninka
13. lis 2007

aha, ja zatim nic moc nepociťuju..vaječníky jsem měla taky průchodné, jen našli maličká ložiska endometriozy které odstranili..zatím pořád špiním..
Jak dlouho se snažite Lillian?

lillian
13. lis 2007

ja som bola tentokrát už druhýkrát na laparke, prvýkrát kvôli endometrióznej cyste. Vtedy to bolo úplne bez problémov, len som asi 4 dni mierne krvácala po nej, čo je asi ale bežné. To, že špiníš, môže byť z odstraňovania endometriozy, nie? Myslím, že naše telá po týchto zákrokoch sa úplne zbláznia, a nevedia čo od radosti
😀
No, my sa snažíme už dosť dlho, cca 4 roky. V decembri si idem k lekárovi po odporúčanie do CAR
😢
A vy ste na tom ako?

haninka
13. lis 2007

Lillian,
my se snažíme rok..sice je to s porovnáním s vámi chvilenka, ale však víme jaké to je po něčem toužit..
Začali jste to řešit až teďka? po tolika letech?? 😕

lillian
13. lis 2007

No ono to bolo tak, že som mala pred dvomi rokmi cystu, a tak sme mysleli, že kvoli nej sa nedarilo. Lekárke som vravela, že sa nám nedarí, no odporučila mi ešte rok sa nevenovať vyšetreniam, pretože by som sa vraj zbytočne stresovala, a potom sme začali riešiť, a už riešime rok. 🙂 a nemali sme potrebu až do posledných mesiacov nejako intenzívne sa venovať otehotneniu, lebo si pripadáme ešte mladučkí 😀 ja 25, manzelik 27. a tak až teraz je ten správny čas na CAR 😅

lillian
13. lis 2007

Samozrejme, ze sme boli pripravení a stále sme na maličkú fazuľku, no vraveli sme si, že keď príde tak tu bude. Ale teraz, už je to inak, už nám veeeľmi chýba. Veď vieš o čom vravím. 🙂

gucci
14. lis 2007

Milé snažilky a maminky. Příští týden mě čeká laparoskopie a hysteroskopie. Včera jsem byla u primáře na info schůzce ohledně zákroku apod. a ten mi nabídl jakýsi gel/tekutinu, která se po operaci dá do břišní dutiny a zabraňuje po dobu 2 měsíců tvorby srůstů, které brání otěhotnění. Poté se sama vstřebá do těla.
Vzhledem k tomu, že u mě je pravděpodobnost srůstů asi 99%, silně o tom uvažuju. Menší háček je v tom, že gel stojí 4.000,-Kč.
Slyšela jste o tom některá?
Prosím o jakékoliv info a zkušenosti.
Díky

gucci
14. lis 2007

Holky, které jste už po operaci laparo a hystero, roztahovali Vám před operací děložní hrdlo? Díky

haninka
15. lis 2007

Ahoj Gucci,
na laparce jsem byla...gel takový neznám a hrdlo mi taky neroztahovali. Ale to nic neznamená. V každý nemocnici to dělají jinak..třeba mi to dělali až v narkoze a nevim o tom..

Lillian, přesně vim o čem mluvíš. Mě je 26, muži 30..doktor řiká, že jsme mladý a tak prý máme čas..ale to mě vůůbec nezajímá!! Chceme a chceme a basta fidli! 😅

campi
16. lis 2007

Haninko:
Nam je 33 a 37, proto se na Vas divame jako na par, ktery ma jeste spoustu casu🙂. Ale nam taky rikaji, ze mame jeste cas. A ja chci dite ted hned 😉
Takze chapu i Tebe a doufam, ze nebudeme muset dlouho cekat.

Jinak ja mam termin laparoskopie 29.11. Den predem nastup do Krce.

julietka
16. lis 2007

ahojte babulky zistili Vam pri laparke niektorej nepriechodne vajickovody? a ak ano hned vam ich aj odstranili?

chiwule
16. lis 2007

julietka, pokud vím, tak se většinou rovnou odstraňují...
jinak se chci holky zeptat - byla jste některá na hysteroskopii a kyretáži zároveň? jak probíhá operace a jak rychle jste se uzdravily? a kdy vám dr dopouručili se nejdřív znovu snažit?

haninka
16. lis 2007

Ahojda,
chcete říct, že když zjistí, že jsou vejcovody neprůchodné, tak je odstraňují? myslela jsem, že je "zprůchodní".. 😲

Chiwule,
já byla na laparoskopii a hysteroskopii a zotavování bylo rychlé, tak asi 2 dny jsem spodek dost cejtila a pak to šlo..snažit se máme tak po 2 týdnech. Ale jsem týden po operaci, a myslím, že by to už šlo.. 😉

lillian
16. lis 2007

haninka: predpokladám, že tým odstránením myslela julietka práve spriechodnie. 😀

evikmi
16. lis 2007

ahoj holčinky...jsem 3dny po lararce a hysterce( jak říká můj drahý 😉 ) a nic moc. celkem mě nic nebolí jen krvácím o sto šest. dr mi řekla, že se máme snažit hned a žádnej zákaz mi nedala 🙂 jen kdyby ustalo to krvácení...jak dlouho jste krvácely vy? na kontrolu jdu až za 14 dnů. už se ale těším, že třeba na Vánoce dostaneme dáreček. 😉 ...holky já bych tááááááák chtěla!!!!!přeju to FŠÉÉÉÉÉÉÉÉÉM tady!!!!!!!!