Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

janalenoch
29. črc 2017

POZOR NA LAPAROSKOPII, POKUD MÁTE V RODINĚ VYŠŠÍ SKLON K TROMBÓZÁM A CÉVNÍM MOZKOVÝM PŘÍHODÁM - JE MOŽNÉ, ŽE MÁTE LEIDENSKOU MUTACI - ZVÝŠENÉ RIZIKO TROMBÓZY PŘI OPERACI, POKUD JE LM DIAGNOSTIKOVÁNA ŘEDÍ SE PŘED OPERACÍ KREV LÉKY.
Mně laparoskopii s choromopertubací nabízela nedávno doktorka hned na začátku diagnostiky neplodnosti (po spermiogramu, který byl OK napsala recept na clostylbegyt a naplánovala ultrazvuk potvrzující ovulaci) a hned nato prohlásila, že další krok bude laparoskopie, nakreslila, jak se dělá a ať si to najdu na netu.
Mně přišlo zvláštní, proč mi to nutí bez alternativy jiného postupu diagnostiky/léčby, bez zmínění rizik a bez zjištění rodinné anamnézy a proto jsem se objednala jinam, kde mi po vyjmenování trombóz a mozkových příhod, které měli moji předci, nechali udělat testy a zjistili mi lehkou formu Leidenské mutace - vyšší sklon k trombózám a potratům a další.........., vůbec jsem předtím nevěděla, že tuto poruchu mám.
Takže nemohu absolvovat žádnou operaci preventivního naředění krve a v těhu budu víc sledovaná lékaři.
Žádanku na vyšetření na trombofilní mutace vystaví praktický lékař nebo gynekolog.
Jsem velice ráda, že jsem se k laparce hned nedala přemluvit, bez naředění krve by to pro mě mohlo být fatální. Varuji před lékaři, kteří jsou příliš struční, nezajímají se o anamnézu a neseznamují s více možnostmi léčby.

anetagsxr
30. črc 2017

Ahoj já byla na laparoskopii minulý červen. Důvod v červnu 2015 jsem vysadila antikoncepci a nevrátila se mi MS. Každý měsíc injekce na vyvolání do března 2016. Můj gynekolog mi řekl, že nemám ovulaci proto není MS a otěhotním jen přes IVF. Změnila jsem gynekologa. Který mi hned navrhl laparoskopii. Šla jsem do toho. Není se čeho bát pokud budeš chtít podrobněji popišu, co a jak. Každopádně MŠ přišla po 14 dnech od operace a pak cca každých 40 dní. A v březnu jsem otěhotněla - NEPLÁNOVANĚ. Neuhlidala jsem si plodné dny, ale jsem moc ráda, že jsem na laparoskopii šla a teď jsem ve 20tt

janalenoch
30. črc 2017

@janalenoch Ahoj, Ještě raději doplním: Určitě nejsem proti laparoskopii. Je mi jasné že zvláště pro ženy, které mají problémy s ovulací, jsou po břišních operacích nebo gynekologických zánětech, ale i pro jiné, je laparoskopie velice přínosná a že jsou rády, pokud ji absolvovaly.
Já chtěla hlavně upozornit na zvýšené riziko trombózy při gynekologické operaci, pokud má žena dosud nediagnostikovanou poruchu srážlivosti krve. Někteří gynekologové na to totiž pacientky neupozorňují, jiní ano.

copakova22
31. srp 2017

Dobrý den jsem tady nová a chtěla bych se zeptat jestli máte někdo zkušenost s laparoskopii..můj problém je ten že v lednu 2017 jsem vysadila ha snažili jsme se Mimi půl roku a pořád nic jelikož jsem měla takovou ms která si dělala co chtěla někdy přišla někdy ne tak jsem byla moc zoufalá v červenci 2017 my byla zjištěna cysta na pravém vaječníku takže jsem podstoupila laparoskopii kde mi cystu odstranily a také hysteroskopii posouvali my sliznici že prý sem ji měla vysoko ..operaci jsem podstoupila 24.7 svoji ms jsem měla naposled týden před operací po operaci mě pustili po 3 dnech domu cítila jsem se skvěle.. jenom 4 dny po operaci jsem spinila žádné krvácení a můj problém je ten

copakova22
31. srp 2017

Můj problém je ten že doposud se mi nedostavila menstruace ..mohu být těhotná máte s tím někdo zkušenost tak rychle otěhotnět

digisek
4. zář 2017

@copakova22 no nevěštíme z křišťálové koule...udělej si těhotenský test a budeš mít jasno, po takové době bude test jednoznačný

luuucatko
11. zář 2017

Ahojky, chtěla jsem se zeptat. Jdu tento týden na laparoskopii. Nástup mám ve 14 hod.. Mohla tam s vámi doprovázející osoba ještě ten den zůstat až do konce náštěv?

anetagsxr
11. zář 2017

@luuucatko první den se nic moc neděje. Já měla jen schůzku s anesteziologem a vyplnění nějakých papírů. Tak si myslím že by to neměl být problém

luuucatko
11. zář 2017

@anetagsxr Tak to je super, děkuju. 🙂 Ty jsi prodělala laparku? Bylo to to, co pomohlo k miminku? 🙂

luuucatko
11. zář 2017

Ještě jsem se chtěla zeptat jestli nemáte někdo zkušenost s braním medrolu v průběhu laparoskopie? Doktor, který mi dělal předoperační vyšetření řekl, že to nevadí a v ÚPMD mi řekli at to před operací vysadím a týden po zase začnu brát, tak jsem z toho jelen..

anetagsxr
11. zář 2017

@luuucatko 3/4 roku po laparoskopii jsem otěhotněla. Neplánovaně. Nový přítel atd....A není se čeho bát je to v pohodě operace

radkas87
14. zář 2017

Holkyyy, tak v březnu jsem byla na laparoskopii...tady jste mi dávaly skvělé rady a dodaly jste mi víc odvahy...za což jsem Vám byla moc vděčná... doktor nic nenašel...s dal nám 3 měsíce klidu než nás pošle do CARu...já měnila práci, tak toho bylo vcelku hdně...šla jsem k němu až v srpnu...dal mi doporučenku na CAR a já nás objednala na 12.9....ale už jsme tam nedošli...12.9.mi bylo panem doktorem potvrzeno, že jsem v 5TT... 😀 Holky po 3letech snažení...různých kejklích...se to povedlo...jsem neskutečně šťastná a věřím, že vše půjde tak jak má... Píšu Vám to sem protože chci ještě jednou moc poděkovat za Vaši podporu a dodat naději všem co se snaží 🙂 Jde to...hlavně na to nemyslet...vysadila jsem všechny vitamíny, co jsem brala, vykašlala se na ovulační testy...prostě to nechala být...a je to 😀 Držím Vám všem pěstičky 🙂

luuucatko
17. zář 2017

Holky jak to ze ma nekdo po lps dve dirky a nekdo tri? Mam jednu pod pupikem a jednu na leve strane. Ve zprave mam jen, ze mi udelali hydrotubaci ( profoukli vajecniky) - kvuli tomu dve dirky? Dekuji..🙂

uzivatelkapetra
19. zář 2017

Ahojte,tak mě to čeká zítra, nikdy jsem nebyla ani na operaci ani poležení v nemocnici. Tajně doufám já i manžel, že mě druhý den pustí domů a že to do pondělí rozhýbu.
Musím si pomalu už něco nabalit jelikož zítra v 6:30 už tam mám být 🙂
Zatím se nebojím, nestresuju, tak snad mi do vydrží než mě tam naspeedujou😀

uzivatelkapetra
20. zář 2017

Tak za čerstva sdělím pocity. Už asi hodinu jsem zpět na pokoji, předtím dvě hodiny na dospávání, nic mě nebolí (možná jsem ještě nadopovaná), je mi dobře, ač mám zakázáno vstávat, mám pocit, že bych se klidně zvedla a šla.
Na laparu vše ok, jen mám drobnou dělohu, vejcovody průchozí (i když v pravém to trochu trvalo než to doteklo), udělali drilling vaječníků a hotovo.
Tak snad už nám nic nebude bránit v přirozeném početí.
A cítím se, že bych v Po mohla do práce, tak snad mě nic nerozbolí

uzivatelkapetra
21. zář 2017

Den druhý, už jsem byla na utz a už vím, jak by měly vypadat zdravé vaječníky 😀
V 5 ráno jsem si mohla jít opláchnout obličej a vytáhli mi cévku, teď už sedím, chodím naprosto v pohodě, samozřejmě se uuuplně nenarovnám, ale zhrbená jako babička taky nejsem. Už jsem házela psí oči na primáře ať už mě pustí domů, tak snad to stihne ještě před obědem.
Donesli mi dva loupáky, snědla jsem asi půlku, protože zas nechci aby mi bylo těžko, ale pohrozili mi, že jak nedojím alespoň jeden tak nikam. Tak ho musím stlačit na sílu 🙂

silvi34
29. pro 2017

Hysteroskopie v Motole.
Chci se s Vámi podělit o mou zkušenost z hysteroskopii v Motole. Měla jsem myom a odstranění pomocí HSK. Bála jsem se bolesti a nevěděla co mne čeká. Určitě již víte jak to probíhá. Moje zkušenost je velice pozitivní. Na příjme milé sestry, na sále všichni milý. Je to zákrok v celkové narkóze. Ano po narkóze mi bylo špatně, ale dali mi infuzi a bolest byla do půl hodinky pryč. Dostala jsem ještě injekci Clexanu mám LMWH mutaci, ale myslím, že preventivně ji píchnou všem. Zákrok jsem měla ráno, ten den odpoledne mě pustili domů. Sestra chodila na pokoj často a ptala se, zda je mi líp. Pak přišel doktor, který mě přijímal a informoval mě o průběhu zákroku. Byla jsem tam tři dni před Vánocemi, ale všichni bili moc hodní. V pokoji byli tři lůžka, dřevěné postele s polohováním a pokoj má svou toaletu. Mohu to porovnat z Podolím. To je na tom o 100% hůř co se týče komfortu izeb. Kovové staré postele a toaleta na chodbě. Starostlivost tam byla ok. Pokud ještě někdy budu muset na gynek.zákrok, tak už jenom Motol.

jarmarca
25. led 2018

Ahoj holky, tak ja se taky pridavam, co ctu tak je nemozny,ze jsem na tom skoro stejne jak @radkas87 😂
V breznu laparka, pred vanocema jsme se uz objednali na dnesek do caru... a uz jsme tam nedosli, dnes jsem byla u sveho dr a jsem v 6. tydnu😍 Na vsechno jsem se vykaslala a smirila se s carem a je to, po trech letech🙂 tak drzim sobe i vam vsem palce, neverila jsem,ale zazraky se deji 😉

radkas87
25. led 2018

@jarmarca Moooc gratuluji a hodně štěstí do těhotenství 🙂 Já už jsem teď 26TT a furt tomu nějak nemůžu uvěřit 😀 Hlavně ať jste oba zdraví. 🙂

jarmarca
25. led 2018

@radkas87 taky gratuluju, ty se mas, ze uz jsi za pulkou🙂 ja tomu taky porad neverim, desne se bojim, ale to uz asi jiny nebude😃 Uzivej si to a opatruj se;) jo a rikala jsem si jak nam v tech Carech pekne pomohli a ani o tom nevedi😂

radkas87
25. led 2018

@jarmarca Ani se nenaděješ a najednou budeš taky za půlkou 😀 Hrozně to letí. Hlavně buď v klidu a neboj se...stres ničemu neprospívá 🙂 Já když volala do Caru a rušila domluvenou návštěvu, tak ze mě měla sestřička hroznou radost, že tam nemusíme 😀

jarmarca
25. led 2018

@radkas87 no dnes uz jsem se trosku uklidnila, kdyz jsem videla ze je to tam kde ma;) me v caru premlouvali, at tam na utz dnes prijedu, ale muj dr ordinuje jen ctvrtky,tak jsem chtela k nemu...do caru proste nechci🙈 Hele me dnes doktor asi trikrat rekl ze jsem moc sikovna, pripadala jsem si jak maly dite, asi videl jakyho mam nerva a mel ze me peknou srandu🙂
A uz vis co to bude?🙂

radkas87
25. led 2018

@jarmarca Já když přišla za svým doktorem s tím, že na CAR nejdu, protože jsem asi těhotná, tak se mě s úsměvem zeptal, jestli si z něj nedělám legraci... 😀 😀
A bude to kluk 🙂 potvrdili mi to dva různí doktoři, tak snad to tak i bude, protože už mám plno modrých pidi hadříků 😀

jarmarca
26. led 2018

@radkas87 a tak modry hadriky muze mit i holcicka, obracene by to bylo horsi😉

maruberu
13. únor 2018

Ahoj holky, prosím, nevíte, jak je to s ms při laparoskopii? Může se provádět na konci ms? Mám jít na zákrok příští pátek, teoreticky bych měla mít konec ms, ale bojím se, aby se ms nezpozdila. Diky 😊

uzivatelkapetra
14. únor 2018

@maruberu no já jsem to měla naplánováno na 5dc, ale samozřejmě si dala na čas a přišla až po dvou vyvolávačkách. Takže jsem šla 3dc a ještě jsem dost špinila, ale doktoři neprotestovali

maruberu
14. únor 2018

@uzivatelkapetra Děkuju, uklidnila si mě 😊

pettyynka
10. dub 2018

Ahoj, nemáte někdo zkušenost s laparoskopii v Sanusu v Hradci? Jak to je s nástupem, za jak dlouho vás pustí domů a tak?

efijil
10. dub 2018

@pettyynka Ahojky, byla jsem tam loni v květen/červen. Napstupovala jsem do Sanusu v úterý odpoledne ve 14 hodin a ve ČT po obědě mě pouštěli domů 🙂 Klidně se ptej, piš, co Tě zajímá 🙂 Je teda pravda, že je hodně podmíněné tím, kvůli čemu tě operují - já byla na diagnostické laparoskopii a nic mi nenašli, pakliže u tebe něco "závěžnějšího" figuruje, může to být o den déle...

luckamb
10. dub 2018

Byla jsem 3x a 3x jsem do měsíce otěhotněla. Měla jsem pokaždé endometriózu. Jo a napotřetí máme dvojčata. A co se týká neschopnosti....já byla vždy za pár dní úplně ok