Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

campi
20. lis 2007

Grej: toz snad ti ten termin daji potom co nejdriv... Jak Ti to vychazi s cyklem? Stihlo by se to jeste pred Vanoci, kdyby meli volno?

rezinka
20. lis 2007

ahoj holky,bohuzel nemam v praci cas procitat vsechny vase prispevky:o(,takze se dopredu omlouvam,jestli to tu uz zaznelo,ale chtela bych se vas jen zeptat-mam tyden a pul po laparoskopii a dnes jsem zacala krvacet.Je to normalni,kdyz jsem mela dostat MS az za 14 dni?Nemate s tim nektera zkusenosti?Mohlo se to tim zakrokem takhle "posunout"? Doufam, ze me uklidnite. Predem moc dekuju!

grej
20. lis 2007

Campi, jestli dobře počítám, tak bych to akorát měla dostat v té době, kdy tam půjdu na to předoperační (tedy příští víkend). Pokud by se to stihlo do 14 dnů, tak by to bylo supr, byla bych na začátku cyklu.
Ale volala jsem si tam, jestli je nutné být v určitě fázi cyklu a oni mi řekli, že to je úplně jedno, že jen stačí,a bych nekrvácela...

campi
20. lis 2007

Toz oni fakt rikaji kazdemu neco jineho, mne bylo receno, ze by to melo byt pred ovulaci. A nekdo tu - myslim - psal, ze byl na tom pri m.

grej
20. lis 2007

Já už si občas přijdu jak blbec. S tím jak každý doktor říká něco jinýho...

Třeba moje kámoška teď řeší váhu miminka. Porodila předčasně v 31 tt a miminka mají 1300g. Leží v Podolí a prý je pustí domů až budou mít 2100g. Kdyby ležely u Apolináře, tak by jim stačilo 2000g. Prý to má každá porodnice jinak, ty limity. Není to zvláštní??

chiwule
20. lis 2007

campi, mě řekli, že musím být těsně po MS 🙂

scarlette
20. lis 2007

ahojte, chcem sa spytat, zobrali vam niektorej vajecnik?

campi
20. lis 2007

Chiwule: a do jake ty jdes tedy nemocnice?

chiwule
20. lis 2007

campi, mě to budou dělat přímo v mém CARu...

haninka
20. lis 2007

Ahoj Rezinka,
ano, po operaci jsou hormony poblázněné. Takže MS může přijít dříve, nebo i později..
Bolí tě něco??..

evamik
21. lis 2007

Zdravím vás, holky,
jsem tu poprvé a ráda bych se vás zeptala na vaše zkušenosti. Mám jít na laparoskopii i hysteroskopii - četla jsem si, co jste o tom psali, ale mám strašnej strach!! Můžete mi, prosím, někdo říct, jestli se to dělá zároveň (při jedný narkoze), nebo se musí jít 2x??? Moc se bojím!! ☹ Díky moc za odpovědi!!!

grej
21. lis 2007

Evamik - dělá se to najednou. Neboj! Zvládly to jiný holky, zvládneš to taky 😉
Mě budou dělat k tomu ještě nějakou chromoskopii nebo tak nějak divně se to jmenuje. Ani nevím co to je...
Nevíte někdo?

campi
21. lis 2007

Evamik: napisu - doufam - prvni prosincove pondeli. Ale myslim, ze hysteroskopie je uplna sranda, to jdou pres pochvu a nic nerezou.

Ja se tedy nejvic bojim te dychaci hadice, kterou mi budou rvat do krku, ze se nejak udusim... Ale to uz pry delaji taky v narkoze, takze o tom nebudu ani vedet.

grej
21. lis 2007

Ježíš! To jsem si vůbec neuvědomila, že budu mít takový věci v krku!!! No potěš 🙄

evamik
21. lis 2007

Díky za odpověď. Taky doufám, že to zvládnu, ale moc mě to neuklidňuje... 😉 O tý trubici určitě vědět vůbec nebudeme - intubuje se určitě až v narkoze - to už jsem si zjišťovala... 😉 Pro campi: Ty jdeš taky na hyster.?? Já se právě bojím, že musím jít na obojí... Tak v pondělí Ti budu moc držet palce! Pro grej: Ty jdeš na všechny 3 vyšetření najednou? Co je chrom. taky netuším! Na kdy jsi objednaná?

grej
21. lis 2007

Evamik - jojo, jdu na všechno. Příští pátek jdu na předoperační pohovor, pak budou následovat vyšetření a prý od toho pohovoru do 14 dnů by to mělo být všechno hotový. Tak uvidím, jaký mi dají termín. Ráda bych to ael stihla před Vánocemi...

evamik
21. lis 2007

grej: Tak držím palce!!! To je dobře, že to budeš mít takhle rychle - mně řekli, že tak někdy v březnu. Pak dej určitě vědět!

grej
21. lis 2007

Díky za palce. Já jsem objednaná už od začátku října, takže to taky nebylo hned... A kam na to jdeš? Jsi z Prahy? Ono je na to asi nával. TUhle jsem někde četla, že provádějí přes 2000 laparoskopií ročně, což je cca 5,5 laparky denně včetně sobot a nedělí... Takže není divu, že nejsou termíny...

evamik
21. lis 2007

grej: Já jsem z Plzně, takže asi půjdu tady. Taky jsem slyšela, že tam je nával... 😉

campi
21. lis 2007

Evamik: to je prave dobre, ze ti udelaji obe veci v jedne narkoze. Prece bys nechtela jit na dvakrat, nebo jo??? Je to maximalne efektivni, podivaji se vsude, pripadne neco odstrani a budes vedet, jak na tom jsi. V deloze muzes mit nejaky myom nebo polyp, ktery se schovava pred ultrazvukem a ktery tvori prekazku pro spermie.

Nemuzes si to trochu uspisit? To je hrozny, kdyz dopredu vis, ze te ceka neco az v breznu a porad na to muset myslet.

Jdu na to pristi ctvrtek, v pondeli uz snad budu doma a pak napisu.

evamik
21. lis 2007

campi: Ne, já jsem právě ráda, že to je zároveň. Bála jsem se právě, že bych musela jít 2x! Díky moc a ještě jednou: držím palce!!!

grej
21. lis 2007

Taky vám všem držím palce! Campi - ty pak nezapomeň referovat!

julietka
21. lis 2007

ahojky-grej ta chromoskopie je asi chromopertubacia - to ti napustia dovnutra kontrastnu latku a tym ti vlastne zistuju ci mas priechodne vajickovody. Minuly tyzden ma prepustili z nemocnice po laparke a mala som to napisane v prepustacej sprave, preto som teraz mudra 😵 😉

julietka
21. lis 2007

intubovat budu az ked si uz v narkoze takze o nicom nevies. Ja som ani nevedela ze mi take nieco robili, len ked som sa prebudila nemala som hlas, zachripnuta som este teraz po tyzdni. Az potom mi vysvelili ze to mam z tej trubice co som mala v krku.

grej
21. lis 2007

Díky moc Julietka🙂
No je fakt, že jak jinak by vlastně zjistili průchodnost vejcovodů, že jo... Zvenku z břišní dutiny asi těžko 😉
A jak ti je? Je lepší si vzít po laparce volno nebo můžu jít do práce? Dělám v kanceláři, takže nijak náročná práce...

roasha
21. lis 2007

grej,vonkajsie stehy ti vyberu po tyzdni,tak asi to volno,aj tak sa budes citit,ako by ta presiel tank. 😉 😅

julietka
21. lis 2007

ahojcek grej, dve kamaratky co boli na rovnakej operacii boli doma po laparke mesiac. Ja som si povedala ze si tiez oddychnem mesiac, ale len kvoli tomu ze si chcem naozaj oddychnut. Ja mam strasne stresujucu pracu a nechapaveho sefa takze preto. Inak si myslim ze tych 14 dni staci. Dnes som 9 den po operacii a uz okolo obeda nic nevladzem robit. Ale asi som padavka. Kazdy to znasa inak 😉

grej
21. lis 2007

Díky za info holky. Tak já prostě uvidím jak mi bude. Naštěstí si můžu vzít volno dle potřeby nebo chodit do práce jen na dopoledne...

lopka
21. lis 2007

Ahoj grej ja jsem byla po laparce pres mesic doma,mam narocnou praci a i kdybych mela lehkou tak jsem byla min.tyden vubec nepouzitelna.ale to uz bylo pred 5 lety 🙂

kacus
21. lis 2007

ahoj Grej,
nevím, jestli je to to samé, ale mě při laparce dělali chromopertubaci. Jehlou propichovali slupku vaječníků, neboť se mi nemohli vyplavovat vajíčka do vejcovodů tzn, neměla jsem tím pádem ovulaci.