Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

mal
6. pro 2007

Já vůbec nevim co to endometrioza je..tak povídej a já budu sama na sobě hledat...Ty jo mi ani nepotřebujeme doktory a ty jejich diagnozy.. 😝

campi
6. pro 2007

No, to ti radsi nebudu psat a uvidis, co ukaze laparo 😎

anippe
6. pro 2007

Ahoj mal, opravdu počkej až co ukáže laparka, protože jinak on si člověk dokáže vsugerovat všechny možné nemoci.Mě doktor po laparce jen tak mimochodem řekl, že slepák není nic moc a já jsem dva měsíce na sobě pozorovala akutní stavy zánětu! 😀

gucci
7. pro 2007

Ahoj holky. Tak jsem byla včera na pooperační kontrole.
Pravý vejcovod je tedy neprůchodný 😒 , takže musím spoléhat pouze na levý. Ložiško endometriozy bylo maličké, jen asi jako hlavička špendlíku, takže s tím si nemám dělat starosti.
Sexovat můžeme až po MS, která by měla dorazit do dvou týdnů.
Pak mi bylo doporučeno brát hormony a sledovat u gynekoloha ultrazvukem, který vaječník ovuluje. Jestli pravý, tak nic...počkat až na levý a pomoct mu injekcí na uvolnění folikulek.

mal
7. pro 2007

Já vím anippe, já si naopak musím říkat a věřit že to dopadne dobře..a ono dopadne..

sanulik
7. pro 2007

Ahoj, vyzkoušela jste některá z Vás tzv. jednodenní chirurgii? Údajně se dá laparoskopie provest např. ráno a odpoledne už se může jít domů bez nutné hospitalizace. Zatím jsem zjistila, že to provádějí v Heliosu v Brně, byla jste tam některá? A jak to probíhalo.

gucci
7. pro 2007

já o tom neslyšela
ale byla jsem ráda, že jsem po operaci byla zbytek dne na jipce

chiwule
7. pro 2007

ahoj holky, chci se zeptat na jednu věc související s hysteroskopií a kyretáží: byla jsem v pondělí dopoledne na zákroku, hned poté jsem krvácela ale večer už ne a další dny taky ne. Nic mě nebolelo. Bohužel od středy večer mírně špiním, v děloze mě bolí - škrábe...v podnělí jdu na kontrolu, ale neměla bych někam skočit už o víkendu? navíc celou sobotu nebudu mít klid, musím do školy ☹ bojím se, abych něco nezanedbala... ☹

pahu
7. pro 2007

Ahoj Chiwule, ja mám za sebou jednodňovú laparku ale v bratislave, mám ti to popísať? 😉

chiwule
7. pro 2007

pahu, jestli by ti to nevadilo...a klidně písni do IP, aby to nevadilo nikomu tady v diskusi 🙂

sanulik
7. pro 2007

Pahu, můžeš to prosím popsat jak to probíhalo, já jsem absolvovala laparoskopii s hospitalizací, mám jít teď po 3 letech znovu na novou, nemocnice špatně snáším a raději bych také podstoupila tzv. jednodenní chirurgii, myslím, že je to určitě lepší, než když jsem musela 4 dny hledět zbytečně do stromu, když jsem se po laparoskopii cítila dobře a klidně jsem mohla jít po pár hodinách domů.

chiwule
7. pro 2007

Sanuliku, já taky šla ten den po zákroku domů - asi po 2 hodinách, jen co jsem se prospala z narkózy...

sanulik
7. pro 2007

Chiwulko, můžu vědět, kde jsi byla? já jsem zatím našla jen Helios Brno, kde to dělají takto, jinak všude minimálně 3-4 dny hospitalizace.

chiwule
7. pro 2007

Sanulko, chodím do Pronatalu Praha. Ale jak říkám, byla jsem na hysteroskopii a kyretáži, třeba je to u laparky jiný...

sanulik
7. pro 2007

V Pronatalu jsme byli také, ale jenom na konzultaci, z Heliosu mi psali, že laparoskopii dělají jednodenně, bohužel nemají smlouvu s VZP a museli by jsme to zaplatit. Hledala jsem něco blíž k bydlišti, ve Zlínských nemocnicích vím, že to nedělají, jedině s hospitalizací - tam už jsem jednou na laparce byla. Pro mne to byly čtyři dny utrpení, špatně snáším pobyt mimo domov

pahu
7. pro 2007

Oki, takže ja som to absolvovala v súkromnom centre GynFiv v Bratislave.
Všetky predoperačné vyšetrenia musíte mať absolvované vopred... Prišla som tam vo štvrtok ráno o 8,00, zaplatila som 5.000,- Sk, prijala ma sestrička, potom som sa vyzliekla do naha a dostala som ten operačný plášť vzadu otvorený, svoje veci si tam môžete zamknúť do skrinky. Zmerali mi tlak, teplotu, porozprávali sa so mnou či nie som nervózna, potom som asi 10 minút čítala časopisy, potom som išla úplne sama na operačku, vyliezla som si na operačný stôl, ktorý vyzeral ako koza u gynekológa, aj nohy máte vyviazané hore. Dostala som infúziu a prebrala som sa okolo 10,00, ale iba som si vypýtala vankúš a spala som ďalej. Potom som sa opäť zobudila okolo 12,00, a vtedy mi začali dvíhať operadlo na posteli. Musia to robiť pomaličky, lebo ináč by ste vrackali a točila by sa Vám strašne hlava, vraj z anestézie. Dostanete asi 1 dcl vody, potom znovu vyššie s operadlom... Okolo 14,00 prišiel doktor, vybral mi von cvievku (moč) a aj drenáž z tej ranky v pupku, odkiaľ vlastne vytekala tá čistiaca a kontrastná látka, ktorou ma napustili, a povedal mi, že okolo 15,30 môže pre mňa prísť manžel. Úplne sama som sa obliekla a odkráčala do auta a domov. Tam som viac-menej polehovala, ďalší deň som trošku umývala riad a v sobotu sme išli na chalupu. V nedeľu som bola na hríboch a v pondelok som normálne fungovala v robote 😉

Jediné také upozornenie, pokiaľ nedostanete normálne prdy, musíte jesť iba kašovitú stravu... A pripraviť si trošku voľnejšie oblečenie, lebo budete mať nafúknuté brušká.. 😉

sanulik
7. pro 2007

Pahu, dík za informace. Já se po laparoskopii cítila také OK, a klidně jsem mohla jít domů, ale v běžných nemocnicích tam chtějí lidi "držet" delší dobu a myslím, že doma se vždycky člověk zotavuje líp, samozřejmě nejsem proti hospitalizaci pokud jsou nějaké komplikace, ale proč tam zbytečně ležet, když to u každého není nutné.

pahu
7. pro 2007

Presne tak sanulík, ak je to bez komplikácii, tak je každému predsa lepšie doma. 😉

sanulik
7. pro 2007

tak, tak 🙂

gucci
7. pro 2007

holky, asi záleží co vám budou dělat
mě dělali laparku, hysterku i profukování plynem
Po probuzení z narkozy jsem blila jak amina asi 2 hodiny. Navíc jsem měla v břiše nějakou trubičku na odvod krve (kterou mi sundávali až druhý den), napíchnutou žílu na kapačku.......prostě nic moc

sanulik
7. pro 2007

Gucci, dělali mi to samé co tobě, jenom mám vyzkoušené, že si musím před narkozou do něčeho potajnu, protože se to nesmí, kousnout, třeba malý kousek suchého rohlíku, a je to pak bez problémů. Jedenkrát jsem dodržela nařízenou dietu a dopadla jsem jako ty, letělo ze mne všecko. Ale od té doby, co jsem toto zavedla jsem byla úplně v pohodě.

mirusch
8. pro 2007

Ahojte, tak som si počítkala, čo ste zaujímavé popísali a idem sa aj ja pridať so skúsenosťami z Nemecka. Zaujímavé ako to majú všade úplne inak. Absolvovala som laparku pred 3 dňami, odstraňovali mi 5 cm cystu a zrast, pôvodne mi chceli robiť aj kontrolu vajcovodov, ale keďže aj tak ideme na umelé a musela by som kvôli tomu čakať 3 týždne, lebo to robia len v 1. pol. cyklu, tak sa na to vykašľali. Bola som úplne v normálnej nemocnici, nič extra, ale musím povedať, že ľudia sú tam na jedničku, milí a starostliví. Na izbe je telka, rádio, max. 3 ľudia, čo je fajn, aspoň človeku rýchlejšie ujde čas. Pustili ma až dnes, čiže 3. deň, ale vôbec mi to nevadilo, keďže som sa kvôli bolestiam z cestujúceho plynu a jaziev ledva hýbala, aj tak mi drenážnu hadičku vybrali až na 2. deň. Ja som na sebe odpozorovala, že narkóza mi neveľnosť nespôsobuje, ale lieky-infúzia proti bolesti áno. Bola som pred 3 týždňami tiež na jednom zákroku-žiadne rezanie, ale plná narkóza, napumpovali ma analgetikami a ja som celý deň grckala. Tak som tentokrát odmietla, iba krútili hlavami, či to myslím vážne, ale zle mi nebolo vôbec.

Sanulik, neviem, či by mne kúsok rohlíku pomohol, lebo mi anesteziológ pred operáciou vysvetľoval, čo s človekom robia (chvalabohu som o ničom nevedela!), vraj ako prvé vyprázdnia mechúr, potom strčia hadičku do žalúdku a vypumpujú z neho vzduch a všetko ostatné a potom rúrku do hrdla. Aj som ľutovala, že mi nedali vývod na moč, lebo som mala ohromné problémy sa potom vycikať. Ale to oni chcú, aby človek išiel sám na vécko hneď ako to je možné.

mirusch
8. pro 2007

A ešte dodám, že čo sa mi tu v DE páči, že si človek nemusí do nemocnice nič nosiť, všetkého je dosť, toaleťák, dokonca vložky, na izbe minimálne umývadlo s mydlom a utierkami. Strava fajn, každý deň iné, dokonca sme 6.12. dostali k večeri čokoládového Mikuláša 😵

roasha
8. pro 2007

sanulik,to som v uzase,ze si si potajomky"zakusla"?. 😕 pred narkozou ta nechcu trapit hladom,ale je to preto,ze ak by si nahodou po narkoze zacala zvracat,udusila by si sa zvratkami!preto tam nesmie byt ani glg vody,nie to este tomajomky futrovat.clovek je v uzase,co sa tu docita. 😖

mirusch
8. pro 2007

Sanulik, inak Roasha má pravdu, ono to naozaj môže byť nebezpečné - ak človek počas narkózy začne zvracať... 😒

Otázka. Písali ste tu, že ste šli na vyberanie štichov. Mali ste niektorá aj také, čo sa sami vstrebú a odpadnú? Lebo ja vraj mám také... 😕 A ako vám zašili pupok? Lebo mne sa zdá, že tam mám pod ním nejakú divnú priehlbeninu - ako keby som mala pupky dva, myslíte, že sa to upraví? 😨

roasha
9. pro 2007

mne vonkajsie stehy normalne vyberali po tyzdni,jeden sa mi"rozisiel"-ako mi ho dr.prestrihol,tak ten mi len prelepil omnifilmom.jazvy su v pohode,nie je problem dat si bikiny. 😉 dievcata,je dobre to potierat prve mesiace panthenolom,nesvrbi to,a pekne sa to hoji. 🙂

grej
10. pro 2007

Ahoj holky,
tak já konečně zítra nastupuju na Homolku. Už mám doma stahovací punčochy, projímadlo i jednorázový kalhotky, kdyby bylo potřeba 😉
Jsem teda zvědavá, jak to bude probíhat. Mají mi dělat i hysteroskopii, ale doktor mi tam nikde nezaškrtnul, že budou dělat i tohle. Pak taky potřebuju pořádně prohlídnout střeva, protože mi tam našli srůst.
Kvůli tomu hlavně na tu laparku jdu a ten doktor, u kterého jsem byla na tom předoperačním, se pořád tvářil tak, jako že mi to prohlídnou a když bude potřeba, tak se domluvíme co dál... 😒 Tak nevim... 😒

mirusch
10. pro 2007

Ahoj Grej. Tak ti držím palce, ja mám laparku práve za sebou. To si musíte punčochy doniesť sami? Som rada, že som bola v DE, tu majú všetko v nemocnici. A to ako myslí Dr. že sa dohodnete čo ďalej, to ťa ako zobudia, spýtajú sa a operujú ďalej??? 😀 Naliehaj, aby si sa s Dr. porozprávala pred operáciou a povedz mu, čo chceš, alebo nech ti povie, čo ti budú robiť, lebo najhoršie je, keď človek nie je informovaný. Ja som si dala zavolať Dr. tesne pred operáciou, keď už som bola napichnutá. Ale inak neboj, oni nie sú blbí, mne bolo vysvetlené, že keď ti už raz kukajú do brucha, tak kukajú všetko, aj pečeň, črevá, proste všetko.

grej
10. pro 2007

Mirush - punčochy si sice přinesu, ale předepsali mi je v nemocnici. Stačilo jen si je vyzvednout ve zdravotnických potřebách. Jen mě zarazila ta velikost - XL. Nejsem žádnej tlusťoch a ani nohy nemám nijak tlustý, tak by mě teda zajímalo, jakou velikost by měla třeba moje babička, která má asi tak 100 kg😀

Určitě se jich na všechno poptám. Přeci jen - když už jdu do narkozy, tak ať mi to udělají všechno, že jo... Zbytečný, abych tam pak musela znovu...
Ale stejěn doufám, že mi to všechno zvládnou najednou i bez toho, abych si o to musela říkat...

gucci
10. pro 2007

já punčochy mít nemusela, zavázali mi nohy obvazy

Grej držím palečky 😉