Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

mirusch
30. led 2008

Počuj Andy, nechcem ti do toho kecať, ale baby s Iscarom neboli spokojné... Vraj Gyn-fiv alebo Ferticent...Veľa z Iscare odišlo kvôli ich prístupu. Ja osobne nemám skúsenosť, iba čo som počula.

andy26
30. led 2008

aha, ale tu som sa dočítala dosť aj o Iscare v dobrom... asi je to individuálne

mirusch
30. led 2008

Veď uvidíš, hovorili baby, že z nich tam len ťahali peniaze pre nič za nič. Ak by si z nich nemala na začiatku dobrý pocit, tak choď inam. A nenechaj sa do ničoho nútiť, nech ti pekne všetko vysvetlia. Držím ti palce.

andy26
30. led 2008

ideme na prvé konzultácie a testy... tak uvidíme... ale že vraj je to aj tak dlhodobý proces, tam u nich, kým testy, jedno s druhým, že to je celá večnosť... a ja to čakanie už tak veľmi nenávidím...ach jo...

campi
31. led 2008

Dckami: tak nadstandard to jisti, tam je to fakt mnohem lepsi nez chodit na zachod pres celou chodbu a sdilet pokoj s chrapajicima zenskyma...

A Chiwuli treba delali zakrok primo v Pronatalu, tam neni to prostredi tak strasny.

dckami
31. led 2008

Campi, já chodím také do Pronatalu, ale v Teplicích, tak to se musím zeptat, zda to dělají i přímo u nich. Ale obávám se, že asine, přece jenom je to jenom menší pobočka. V úterý jdu na konzultaci a utz, tak si to zjistím. 😵

marcy28
1. únor 2008

Ahojte kocky, zrejme sa ani ja nevyhnem laparke. Moj doki mi ale povedal, ze ju budu robit iba v epiduralke, cize ma neuspia. Uz ste to niektora takto absolvovali?

evamik
1. únor 2008

Marcy, já se zatím laparce úspěšně vyhýbám, ale když jsem se na epidurál ptala, tak mi výslovně řekli, že se to dělá JEN v narkoze... Takže jsi mě hodně překvapila!

elana
1. únor 2008

Souhlasím s Evamik, když jsem na tom byla já (2002), tak jsem se taky ptala na jinou formu anestezie než celkovou, ale dr. mi řekl, že se to nedělá, do bříška se fouká vzduch a to prostě nejde, když není tělo úplně uvolněné. Tak jsem myslela, že holt medicína pokročila a mlčela, ale Evamik má určitě čerstvější zkušenosti😉

evamik
1. únor 2008

Jo, jo, mně to říkali v listopadu - tak předpokládám, že takhle rychle medicína neposkočila... 😀

andy26
1. únor 2008

ja som prišla z laparoskopie pred 2 týždnami, a tiež som sa pýtala na inú možnosť ako v celkovej narkoze a robia to len v celkovej narkoze... dajú ti tam nejaký oxid uhličitý, ktorý budeš zrejme cítiť ešte pár dni po laparoskopií tak, ako keby si behala maraton a pri tom nesprávne dýchala.. tak podobne pichá v boku... ja som to tak cítila v celom bruchu, potom aj raz na lopatke... pomaly sa to vstrebáva.. ale nemusíš sa ničoho báť... držím palce

sukubka
1. únor 2008

mirusch a ty jsi měla také mimoděložní těhotenství?tak jsem byla včera u gynekologa,řekl že půjdu na operaci do štenberka a tam mi na 90% ten vejcovod odebero(doktor poznal na vnitřním ultrazvuku že je nafouklý a špatný),tak si v pondělí musím osobně zavolat primářovi do štenberka a domluvit se kdy mají na laparoskopii čas.Pak mě po 14týdnech čeká ivf ve fertimedu

mirusch
1. únor 2008

Sukubka, ja som ešte tehotná nebola... Mne pri laparke akurát odstránili cystu na vaječníku. Tak ti držím palce na laparku! A potom samozrejme aj na IVF. Môžeš potom kuknúť k nám do témy IVF-nádej pre pokročilé snažilky, tam sa dozvieš viac, ak by ťa zaujímalo.

majuska81
1. únor 2008

Mirusch, napises mi, ze ako tá laparka ide???? Kukni do nasej témy.... 😉

mirusch
1. únor 2008

Majuška, na str. 30 som tu opisovala moju laparku, aj iné babenky písali svoje skúsenosti. Ak máš konkrétne otázky, rada ale odpoviem.

majuska81
1. únor 2008

uz letim na stranu 30 😀

sukubka
1. únor 2008

mirusch.Určitě se podívám na vaše téma ivf.Já si píšu i s holkama v tématu ivf olomouc.
A odkud ze slovenska jsi?mám tam taky rodinu

mirusch
1. únor 2008

Sukubka, z BB, ale teraz žijem v Nemecku.

pink_lady
1. únor 2008

marcy - ja som bola na laparke pred tyzdnom a pol a este na sale anesteziologicka mi chcela dat len epidural (bala sa ma uspat) ale lekar povedal ze laparka sa v narkoze proste nerobi....lebo ze to by bolo neprijemne, pretoze clovek je dole hlavou a nafukuje sa brucho co by bolelo, pretoze epidural omrtvi len od pasa dole a toto sa nafukuje az po branicu. Tak sa daj uspat radsej 😉 ja som problemovy clovek (astma, alergie, slaba imunita) a ked som to prezila ja prezije to kazdy 😵

sukubka
2. únor 2008

pink lady tak já jsem měla mimoděložní těhotenství a odstranili mi ho laparkou a uspali mě.Ted mám jít na další laparoskopii,budou mi odstranoat druhý vejcovod(pak mě čeká ivf) a budu normálně v celkové narkoze.Jinak bych tam určitě omdlela.

marcy28
2. únor 2008

No tak to ste ma teda vyplasili, uz som sa trosku prestala bat, lebo ja mam z toho uspatia fakt velky strach, a to co mi povedal doktor ma trocha ukludnilo.... Tak sa ho na to pre istotu spytam znova. Caka ma to asi o dva tyzdne...bojim, bojim ☹

marcy28
2. únor 2008

pink_lady - preco sa ta anesteziologicka bala uspat?

sukubka
2. únor 2008

holky já byla minulí rok uspaná taky po prvé ale myslím si že je to stokrát horší než být v polo narkoze a bát se co mě bude bolet a stresovat se.Ty se uspání bojíš nebo máš zdravotní problémy a uspat tě nemůžou?

sukubka
2. únor 2008

marcy 28 v epiduralke bych to nikdy podstoupit nechtěla já se taky uspání hrozně bála,ale píchnou ti injekci,nějaký doktor tě chytne za ruku(já jim řekla jak sem se bála)pohladil mě a řekl mi pěkný sníky.Ani jsem nenapočítala do tří a usla jsem a vzbudila se na pokoji.Nedokážu si u té laparo představi být vzhůru koukat na ty nástroji atd to rači co ne´jdřív usnu.Taky mě čeká za 2měsíce laparka a bez uspání bych na ni nešla to bych si rači zaplatila aby mě uspali

marcy28
2. únor 2008

sukubka: ja zdravotne problemy nemam, len sa bojim, ja viem, je to blbost, ale prehanaju sa mi hlavou take myslienky, ze co ked sa nezobudim??? 🙂

sukubka
2. únor 2008

já se toho taky strašně bála,ale neboj vzbudíš se na 100% pokud nemáš žádné zdravotní problémy nech se uspat.Dovedeš se představit kdyby nastali náhodou nějaké komplikace a ty jsi všechno slyšela atd?to já rači budu uspaná a nic neslyšet,nevidět,akorád bych se stresovala.A říkám si jestli se nenám vzbudit tak aspon umřu ve spánku,ale neboj to se nám nestane ´vzbudíme se!

mirusch
2. únor 2008

Marcy, neboj sa narkózy, ja som sa tiež hrozne bála a nakoniec som ich absolvovala za mesiac 3, na tú tretiu, to bola laparka, som sa pomaly aj tešila. Aj sa mi dokonca snívalo. Teraz je už medicína na takej úrovni, že by si musela mať fakt ohromné zdravotné problémy, aby bolo to riziko vyššie. Oni vedia, čo robia. Teš sa, že zase niečo nové zažiješ 😀 To pomohlo mne od stresov.

pink_lady
2. únor 2008

marcy - ano, mala som zdravotne problemy, teda aj mam, kvoli ktorym mi pol roka odkladali narkozu,priserne som sa bala, lebo strasila ma internistka, pluciarka, anesteziologovia, aj jeden gynekolog, ze sa nemusim prrebrat...a vidis, prebrala som sa .. 😵 pred operaciou prisiel za mnou jeden lekar a ten ma upokojil, pohladkal ma a povedal, ze nebojte sa ja operujem 10 rokov a este sa nestalo ze by sa mi niekto neprebral a keby nieco, ja vas preberiem...a som strasne rada ze som pri tom spala, lebo ma operovali skoro 3 hodiny a neviem si predstavit, ze by som bola len umrtvena to by bol hrozny stres to tam vsetko pocuvat....a po narkoze mi ani vober nebolo zle 😵 😵 😵 a mohla som sa uz vecer postavit na nohy - kdezto pri epiduralke musis bez pohnutia lezat 24 hodin 😝

pink_lady
2. únor 2008

marcy - a skadial si?
mimochodom, ked nemas zdravotne problemy ziadne, ozaj sa nemas coho obavat,...vies kolkych ludi s akymi vaznymi problemami zdravotnymi operuju? A vsetci sa preberu 😵 😵 😵
keby mam ist do dalsej narkozy, uz sa budem tesit 😵 😵 😵

elana
2. únor 2008

Marcy, opravdu se neboj, na narkóze je nejhorší snad ten klystýr den předem🙂 sama o sobě je naopak docela příjemná. Ráno dostaneš nějakou náladovku (ona teda moc nepomáhá, resp. zdá se Ti, že ne, ale nikdo neví, jak moc by ses bála, kdybys jí nedostala) a pak na sále Ti dají kanylu do žíly a máš počítat..a. dostaneš se tak do dvou a cvak, už o ničem nevíš...a probuzení je zas cvak a jsi vzhůru. Jediný, co mě po narkóze vyděsilo bylo, že jsem myslela, že jsem oslepla-oči jsou otevřený a oni do nich dávají mastičku, aby nevyschly. To by se mělo pacientům říkat předem😉, ale Ty už teď víš všechno a fakt se nemáš čeho bát.