Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

luciik
18. únor 2008

Tak to vám budu držem moooc palečky 😵
My už navštěvujeme CAR necelý rok. Všechny výsledky máme v pořádku, manžel je taky o.k., no a teď jsem zjistila, že mám funkční jen jeden vejcovod. Takže uvidíme co s námi budou dále provádět. To neustále čekání je nekonečné 😖

gucci
18. únor 2008

mě se naštěstí cykly střídají pravidelně, jednou ovuluje levý jednou pravý, ale stejně nic 😒 a už je to taky rok a půl a přestáváme doufat na přirozené oplodnění
taky držím palce

macadi
3. bře 2008

Ahojte kočky, práve som sa vrátila od dokyho. 25.03.2008 idem na laparoskopiu. 😒 Snažilkujeme sa už rok, mala som problém s menzesom, mám 2,6 cm veĺký myóm, brala som Duphaston a mám aj zníženú funkciu štítnej žľazy. Beriem Euthyrox 50, ale len polovičku tabletky každé ráno.
Chcem sa opýtať, ako dlho býva po laparke pn? Ja mám vlastnú firmu a dúfam, že keď ma pustia z nemocnice, na druhý deň budem môcť ísť do práce. A ako dlho po zákraoku sa môžme začať snažilkovať ďalej?
Mám z to dosť nervy, lebo 03.05.2008 sa idem vydávať a dúfam, že budem absolútne fit. Po prečítaní príspevkov, kedy baby boli 3 mesiace mimo, ma dosť nastrašili. A ešte jedna vec, bolí bruško po zákroku veĺmi? ☹

kvak63
3. bře 2008

Ahoj macadi
Ja som bola na laparke 10/2005 u KOCHA v BA. Na operačke som bola vyše pol hoďky. Zaspala som pri čísle tri a prebrala som sa na izbe. 🙂 Bolelo ma trocha hrdlo to mi spolubývajúca povedľa že to je z narkozi. Potom som zistila že mám na celom tele svalovicu. Bolo mi aj trochu divne ale dalo sa to vydržať. 😝 Konečne som mohla večerať. To som zjedla tri sústa a aj tie som vyvrátila. Potom som sa cítila konečne v pohode až na tu svalovicu. 😅 Sestrička ma zobrala osprchovať a zvládla som to bez problémov. Na druhy deň ma pustili domou. Doma som týždeň ležala. Svalovica povoľovala dosť pomaly . Ak nebudeš mať svalovicu a nemusíš sa v prací nadrapovať tak môžeš isť skludom doprace. Bude ťa len trocha bolieť brucho ako pri mrche. Neboj všetko dobre dopadne. Mne našli endiometriozu. Som po IVF. V piatok idem na krv či som alebo nie tehotná. Držím palce

nelly3
3. bře 2008

ahoj macadi: dovtedy sa aj 100 krat vydas neboj 🙂

dckami
3. bře 2008

ahoj kočky,
my se snažíme o mimi od 6/06, mám za sebou 2.IUI, zítra se jdu objednat na laparoskopii. Jsem zvědavá, jaký dostanu termín, prý se u nás čeká až 2 měsíce. 😒

macc
4. bře 2008

ahoj budoucí maminy, nevíte některá jaký je rozdíl mezi zjištováním průchodnosti vejcovodů laparoskopii a nebo rentgenem a jestli tím rentgenem jsou nějaká omezení, že pak třeba se nesmí nějakou dobu otěhotnět apod. ? 😕

dckami
4. bře 2008

dobré poledne,
tak už jsem objednaná na laparoskopii, s trochou protekce mi stanovili termín už na 17.3.2008, na příjem jdu v neděli 16.3., dneska mi dělali utz, potom mě vyšetřovala ještě další doktorka. Byla super, vše mi vysvětlila. Tak snad vše dobře dopadne. 😉

macadi
4. bře 2008

to: kvak63 a nelly3, ďakujem Vám za povzbudivé slová. 😀 Pomohlo mi to, lebo sa aj dosť bojím a včera som celý deň bola z toho na nervy. Nikdy som totiž neabsolvovala hospitalizáciu v nemocnici. 🙂 A stále mám pocit, že som si nie istá či je to fakt také nutné. ☹ Máte niekto skúsenosť, že laparka pomohla v otehotnení? Lebo doky mi povedal, že niekedy to pomôže. 😒 Ďakujem.

miruskab
4. bře 2008

ahojte.....skoda ze som si nevsimla tuto temu predtym ako som ja isla na laparoskopiu.......ale nevadi....zvladla som ju 😉

macadi...... aj ja som mala velky strach, ale musim povedat, ze som tam isla s vedomim, ze aspon budem vediet na com som........ja som nebola v nemocnici, ale v gynekologickom centre jednodnovej chirurgie....... takze 13:00 (stvrtok) ma "robili" a 16:00 som uz lezala vo vlastnej posteli..... 😵 ......nasledujuce 2 noci a den boli strasne... ale v sobotu rano som vstala akoby nic, len ma teda trosku pupok boli doteraz, a upratala byt ako inokedy 😀

macadi
4. bře 2008

Ahoj miruskab, ďakujem. 🙂 Ako skoro po zákroku ste sa mohli začať snažiť znova? 😉 A splnilo to tvoje "očakávanie", že vieš na čom si ? Lebo mne doky povedal, že sa môže stať, že budem v poriadku a nezistia príčinu prečo nemôžeme otehotnieť. ☹

polakovi
4. bře 2008

ahojky holky, jestli můžu, tak se k vám ráda přidávám, jdu na laparoskopii 31.3. a bojim boji. S mým chlapem jdeme 12.3. na spermiograf 🙂 Snažíme se od července, přijde mě že to s námi začíná můj gynekolog řešit nějak brzy, myslíte že je to normální? A nebo to dělá, že na mě vidí, že bych to mimi chtěla ? 😎

pink_lady
4. bře 2008

ahoj macadi 😉
viem co prezivas, aj ja som isla na laprku v januari s tym ze som este nikdy nebola v nemocnici a straaasne som sa bala 😕 😕 😕 Este ked mi to aj pol roka odkladali, lebo sa ma bali uspat...Bola som s nervami v koncoch...A nakoniec som tam bola /v nemocnici/ v priebehu mesiaca dva krat /oba krat na tyzden/ a druhykrat sa mi ani nechcelo od tial ist 😀 😀 😀 Fakt nie je sa coho bat, laparka - nie je nic - to je ozaj brnkačka 😉 - a to som bola na stole 3 hodiny, brusko ma po laparke ani velmi nebolelo, mne sa to potom skomplikovalo zapalom - aj v brusku aj priedusiek /alergicka reakcia na narkozu/ a bola som doma 7 tyzdnov - dnes som bola 1. krat v praci. U mna to spravila moja slaba imunita - ak si zdrava - mas dobru imunitu, tak o tyzden mozes byt aj v praci a do maja sa vydas aj 10 krat 😵

pink_lady
4. bře 2008

a polakovi - ty sa nemas tiez coho bat 😉

macadi
4. bře 2008

Ahoj pink_lady, si strašne zlatá, veľmi mi takéto pozitívne odpovede pomáhajú. 😉 Začínam to chápať, že vlastne budem vedieť na čom som a hádam nám aj pomôžu k vysnívanému drobčekovi. 🙂 Ale musím sa priznať, dala som si tú laparku preložiť na 12.5.08. Budem mať po svadbe a po všetkých stresoch v práci a tak sa aj lepšie pripravím na nemocnicu. 😉
Chcem sa ešte opýtať, či sú tu nejaké kočky, ktoré otehotneli po vykonaní laparky? 🙂 Ďakujem.

giuli
4. bře 2008

Čaute dievčence!iste má laparka čosi do seba,ja som po nej ostala tehotná do 9mesiacov ale viem o prípadoch kedy to bolo oveľa skôr ako u mňa.laparoskopiou sa uvolnia a spriechodnia cesty,prefukmi a kontrastnou látkou,ktorá sa vstrekuje do vajcov.uvolnia cestu pre sper.a vajíčko.
Mňa čaká drilling vaječníkov spojený spoločne s laparkou,tak uvidíme ako to dopadne tentokrát.Máte niektorá skúsenosti s drillingom ovárií? 🙂

miruskab
5. bře 2008

macadi......mne laparoskopiu robili 28.2.08.....to znamena pred 6 dnami 😉 ....... ako som pisala - hned ma pustili domov.....a o 3 dni som dokonca z nervov upratala pivnicu (nahneval ma manzel 😅 )......na 4 den - v pondelok som kludne isla do prace a bez problemov v nej sedim aj teraz 😉

co sa tyka ocakavania vysledku: este ho neviem uplne cely, treba este sono, ale s plnym mocovym mechurom...... predbezne viem, ze prava strana je OK a lavu nevideli, pretoze je v jednom velkom zraste - brusna ditina+ vajecnik+ koniec vajcovodu+ creva......ale pozitivne je aspon to, ze mam priechodny vajcovod - videli vytekat tekutinu, ale nevideli kade - tym ze koniec je v zraste...... zhodou okolnosti som bola 1DPO, takze neviem ci si mam robit nadeje..... ak to dobre skonci, tak sa pridem pochvalit a tym vlastne vsetky povzbudit 😔

rioko
5. bře 2008

ahoj holky, můžu se přidat? my se snažímě o mimi 2 roky, mám za sebou 1 IUI které nevyšlo a příští týden 13.3 jdu na laparku. Nebojím se, protože jsem ráda, že na ni jdu tak brzy a budu vědět víc kde je problém. Jinak na laparce jsem byla když mi bylo 15 let, mám z toho malinkou skoro neviditelnou jizvičku a bylo to v pohodě. Já si myslím že je to super metoda jak zjistit jak to vypadá přímo na místě a nemuset si nechat řezat celé břicho

dckami
5. bře 2008

Teda Rioko, tys měl předběhla 😉 , já mám za sebou 2.IUI neúspěšné a na laparku jdu 17.3., tak si budeme vzájemně držet palečky, aby to dobře dopadlo, jo? 🙂

rioko
5. bře 2008

dckami : no to bylo taky s protekce, jinak jsem měla jít až v dubnu - občas se nějaká protekce hodí 😉 docela mě překvapila ta rychlost, myslela jsem že půjdu tak klem 20 a ono za týden -ale prý se na to chodí v půlce cyklu,tak proto asi

dckami
5. bře 2008

i já měla termín domluvený protekčně, ale ono to v našem zdravotnictví jinak nejde. To bychom se mimíska jen tak nedočkaly. 😒 Jse ráda, že se konečně něco děje a snad to pomůže.

rioko
5. bře 2008

já do toho vkládám hodně nadějí, pokud se něco zjistí, bude se aspoň vědět jak pokračovat. Mohla jsem jít taky ještě na další IUI,ale mám strach, že by to byla třeba ztráta, pokud mám srůsty, tak jsem se snažila o tu laparku. taky Tě tak poučili jak musíš být oholená, že musíš mít punčochy a podobně?

dckami
5. bře 2008

O holení vím, ale jaké punčochy???? 😲

rioko
5. bře 2008

no mě říkali ať si koupím ortopedické punčochy k vůli operaci, že to musí být. ale třeba Ti tam něco dají, když Ti to neřekli. když jsem byla na operaci, tak mi je stáhli obinadlem, to je k vůli tomu aby nohy nenatekly. zítra mám jít na krev, doufám, že to bude ok, dnes dobírám antibiotika na angínu, myslím že jsem už ok tak bych nerada aby se to k vůli tomu odkládalo

dckami
5. bře 2008

Já jdu na předoperační vyšetření v teď pátek, budou mi brát krev a mám donst ranní moč, potom mi prý natočí ekg a nevím, co ještě. Ale o punčochách nepadlo ani slovo, divné......

rioko
5. bře 2008

no já to budu mít nadvakrát, to vyšetření,asi proto, že jdu tak brzy. zítra na krev -o moči nic neříkali,ani by to nešlo když mám mrchu a v pondělí na internu na to ostatní - tlak a ekg bych řekla. když Ti o punčochách neřekli,tak to neřeš, však oni si poradí, třeba tím obinadle,ale možná někde mají i ty punčochy, tak si je kupovat nemusíte,asi záleží na CAR

kapunka
6. bře 2008

ahoj - holky nebojte se, laparka je v poho..já na ni byla před 14ti dny - brali mi mimoděložní těhu a vejcovod - vůbec to nebolí - jen vás bude bolet druhý den celé tělo, jako kdybste to přehnaly v posilovně - napouští bříško plynem a ten v těle ještě zůstává..ale fakt to nic není - mě teda nejvíc bolelo vytahování stehů...ale někde dávají i samovstřebávací...

miruskab
6. bře 2008

ahojte....mne robili laparku cez pupok 😀 ......takze ziadne stehy a jazvy navyse......len moj pupcek vnutri inak vyzera 😵 .......mne len kukali......mozno keby sa dali zrasty rozrusit, tak mi spravia dierku aj inde, ale zial sa stym nedalo pohnut 😒

pink_lady
6. bře 2008

Ahojte...asi ta dlzka zotavenia po laparke zavisi aj od toho co vo vnutri robia...Oni pozru cez pupcek a ked je ok, dalsie rezy uz nerobia, ja mam po laparke 3 dierky najbolestivejsia je jazvicka asi 8 cm pod pupcekom 😔

kapunka
6. bře 2008

na jizvy Dermatubex - cca 200 kč - nebo Dermatix - cca 1000 kč - oboje super zabírá!!!!!!!!!!!!!