Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

rioko
6. bře 2008

já se laparky nebojím, spíš se těším se budu vědět něco víc zase

macadi
6. bře 2008

Ahoj miruskab, tak držím palčeky,aby si mala čoskoro fazuľku v brušku. 😉 A všetkým ostatným kočkám tiež. 😀 Ja už len budem čakať a určite dám vedieť ako to dopadlo. 🙂

dckami
7. bře 2008

holky, já byla ráno na krvi, v pondělí si mám zavolat na výsledky. Další předoperační vyšetření mám v úterý - ekg a nevím, co ještě.
O víkendu chci stihnout umýt okna, abych to měla na velikonoce připravený, po laperce nevím, jak mi bude.... 😖

luciik
7. bře 2008

Ahoj holky, chtěla jsem vám všem dodat naději. 14.2. jsem byla na diagnostické laparoskopii. Verdikt nebyl nic moc, mám jen jeden funkční vejcovod a malou dělohu, jedná se o nějakou vrozenou vývojovou vadu. Ale jen jsem chtěla říct, že hned následně po operaci jsem otěhotněla. Včera jsem byla na krvi a je pozitivní, první uzt mě čeká za týden v pátek, tak uvidíme jak se to bude vyvýjet. Všem vám držím palce a věřte, že ta operace vám pomůže 😵
Mě pomohla a to jsem se rozhoupávala dva roky než jsem na ní šla 😅

rioko
7. bře 2008

luciik . jejda díky za zprávičku, to je fakt super pozitivní zprávička a Tobě to moc přeji a 🙂

luciik
7. bře 2008

Rioko, děkju, ono už to muselo konečně přijít po tak dlouhé době.
Všem vám držím palečky, aby jste se taky radovali 😵

macadi
7. bře 2008

to luciik: Gratulujem 😀 , super. tak to sú naozaj skvelé správy. 😉 Držím palčeky. 😀

pink_lady
7. bře 2008

luciik tak to moooc gratulujem 😉 😵

dckami
7. bře 2008

Luci, blahopřeji. 😀 Tak doufám, že tě brzy budeme i ostatní následovat. 🙂

luciik
7. bře 2008

Holky, mooc vám děkju a věřím, že už se blýská na lepší časy, tak šup, šup, ať můžeme všichni kočárkovat 😀

rioko
7. bře 2008

Některé holky z toho mají strach a nechtějí na to jít, já to vidím jako krok k vyřešení problémů a zjištění příčin - myslím že jiné vyšetření tak podrobné a přesné není. A už jsem slyšela víc případů, kdy po laparce někdo brzy otěhotněl. Tak holky, my budeme určitě patřit mezi ně

luciik : a kdy po laparce jste se mohli začít snažit, nemuseli jste mít nějakou pauzu? a otěhotněla jsi přirozeně nebo po IUI po laparce?

luciik
7. bře 2008

Rioko, mě nikdo nic neřekl, že se nemáme snažit, tak jsme tak normálně 😅 Ani jsme se nesnažily jako předchozí měsíce, tento cyklus asi jen 4 krát 😀 Nechali jsme tomu volný průběh. S dr. jsem byla dohodnutá, že jakmile to dostanu, začnu opět brát clostil a půjdeme na třetí IUI. A ono se zarařilo samo...

rioko
7. bře 2008

tak to je fajn, taky bych to chtěla zkoušet po laparce nebo zkusit IUI

rioko
7. bře 2008

jinak já jsem se rozhodla zavolat si na tu internu jak dopadly výsledky té krve - teď to nikdo nebere ale ještě to zkusím. jdu v pondělí na kontrolu k mojí doktorce tak ať vím, jestli na tu laparku fakt půjdu a jestli si mám nechat prodloužit neschopenku

dckami : myslíš že když jsem byla včera na krvi, že dnes budou výsledky?

dckami
7. bře 2008

Rioko, asi jo. Mě krev brala sestřička dnes a v pondělí si mám volat na výsledek.

rioko
7. bře 2008

tak se tam zkouším furt dovolat,ale asi tam nikdo není - zkouším to od 12 hodin a nic ☹ tak nevím jak jinak to zjistit. abych si nenechávala zbytečně prodlužovat neschopenku...

rioko
7. bře 2008

tak jsem se tam dovolala a prý nezdělují informace po telefonu, takže nic nevím. ale prý nedělají sedimentaci, takže by tam nemělo nic jít poznat - zánět se pozná v sedimentaci

zuhav
7. bře 2008

ahojky holky! je to právě rok, co mě moje Dr. doporučila laparoskopii po 2 letech marného snažení o mimi. 30.dubna 2007 jsem jí podstoupila (našli mi srůsty po operaci slepáku) - no a na výsledek laparky se můžete kouknout ke mně do albíka (dvě čárky se dostavily hned po měsíci od zákroku 😉 ) . tak všem, kdo se na laparku chystáte, držím palečky - není to nic strašnýho a výsledek stojí za to 😉 tak hodně štěstí! 🙂

rioko
7. bře 2008

zuhav : děkujeme za zprávičku, to je super, dnes jsou tady samé pozitivní 🙂 já mám právě takymožná srůsty po slepáku, tak třeba pak budu taky brzy těhu 🙂

marcy28
9. bře 2008

Ahojte vsetky babenky. Mna vcera pustili po laparke domov, na moje velke prekvapenie mi nic nezistili, vsetko je v uplnom poriadku, tak som z toho trosku paf... Asi este neprisiel nas cas na mimi a problem je v tom, ze sa na to az prilis sustredim.
Vy, ktore to mate za sebou, mate skusenost s hnisanim rany v pupku? Trosku sa toho obavam, som taky maly panikar. 😒

rioko
9. bře 2008

marcy28 : pokud Ti to hnisá, tak to řekni Tvojí doktorce, hnisat by to asi nemělo. Já jsem byla na laparce když mi bylo 15 a nehnisalo nic, teď jdu podruhé ve čtvrtek - jestli mě vezmou, když mám otevřenou ranku v obličeji - měla jsem tak zánět tak mi to nařízli

tittika
9. bře 2008

ahojte ma zmysel ist najprv na HSG-prefuk a az potom ked su zrasty na laparku?alebo je lepsie ist rovno na laparku,no ale co ak bude vsetko krasne priechodne a mna zbytocne budu uspavat 😖

rioko
9. bře 2008

tittika : na té laparoskopii zjistí nejenom srůsty,ale můžou objevit i jiný problém. Navíc profouknutí vejcovodů dost bolí, kamarádka na tom byla. Já jdu na laparoskopii, kde mi rovnou udělají i průchodnost vejcovodů

tittika
9. bře 2008

😖 neva ze boli vydrzim 😅 no uvidim co mi zajtra povie Dr. ak pojde vsetko podla mojho planu tak by to mohlo byt buduci piatok alebo sobotu 😕 a nevies da sa laparka spravit aj bez uspatia cize epiduralom???

rioko
9. bře 2008

tittika : to ne,laparka si myslím, že se dělá jen v narkóze, přeci jen se dívají hluboko v Tobě. Ty se narkózy bojíš? Já z toho strach nemám, už jsem byla na operaci asi 3 x a nic to nebylo. Ale možná to na každého nepůsobí stejně

tittika
9. bře 2008

ja som este nabola na operacii tak preto sa bojkam 😀 no neva vydrzim 😵

rioko
9. bře 2008

tittika : neboj, fakt to nic není a v narkoze nejsi dlouho, laparka je kratka. usneš a pak se probudíš a je po všem 🙂 držím pěsti

tittika
9. bře 2008

dakujem asi teda pojdem radsej rovno na laparku 😲 😅 😵

rioko
9. bře 2008

no mě to přijde lepší že pokud tam nějaké srůsty jsou - nebo jiný problém, můžou to rovnou řešit. Pokud Ti to zjistí tím profouknutím, stejně na tu laparku jít musíš. A navíc tam může být i jiný problém - cysta nebo něco a to stejěn jinak nezjistí. Mě na laparce tehdy zjistili srůsty a cystu na vaječníku a rovnou to odstranili. Bohužel mi teď nejde otěhotnět a srůsty se možná udělaly znovu

tittika
9. bře 2008

no a sanca otehotniet po laparke je velka mozno by som mala ist aj na druhe IUI aby bola istota ze som spravila maximum,no zajtra budem uz mudrejsia co a ako bude